Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
poszukujacaprawdy

Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Post autor: poszukujacaprawdy » 2017-09-25, 07:46

Mam problem, sama nie potrafię stwierdzić czy mogę przystąpić do Komunii Świętej, nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo ważne. Doszło do sytuacji z moim narzeczonym, w której on mnie dotykal. Przez chwilę nie stawiałam żadnego oporu z myślą że przestanie, po chwili zaczęło sprawiać mi to przyjemność i na chwilę się zatraciłam ale zaraz pomyslalam że nie powinniśmy więc mu przerwałam. Ja go nie dotykałam, nic też z tego nie wyszło. Wiem że to grzech ale nie wiem do jakiej kategorii go zaliczyć i czy mogę przystąpić do Komunii Świętej czy też powinnam skorzystać z sakramentu spowiedzi, dodam że niedawno korzystałam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Post autor: Andej » 2017-09-26, 09:46

Do Komunii Świętej przystępować musisz. I to jak najczęściej. A gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, czy jesteś tego godna poradź się kapłana w konfesjonale. Nie ma żadnych ograniczeń w przystępowaniu do sakramentu pokuty. Możesz codziennie. Do Komunii Świętej też.
Jak długo trwa narzeczeństwo? Jak długo ma trwać? Jakimi uczuciami obdarzasz narzeczonego? Jeśli masz pewność co do wyboru, to czy warto zwlekać? A jeśli wątpliwości masz, to czy warto ciągnąć dalej ten związek?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14927
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4178 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Post autor: Dezerter » 2017-09-26, 22:42

Spytaj własnego sumienia to ponoć "głos Ducha Świętego w naszej głowie" i zrób to co ci ono dyktuje, albo spytaj księdza, my nie znany szczegółów i wole o nich nie myśleć, bo sam będę musiał iść do spowiedzi ;)
ps
Witaj na forum poszukującaprawdy - dobrze trafiłaś, bo gdzie jeśli nie z Chrystusem ją znajdziesz i z administratorem, którego jednym z ulubionych cytatów jest "Nie ma religii ponad Prawdę".
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-27, 00:43

jesli jest tak jak opisujesz - to raczej możesz do Komunii przystąpić. Ale zawsze lepiej w konfesjonale dopytać
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Katol

Re: Czy mogę przystąpić do Komunii Świętej

Post autor: Katol » 2017-09-27, 20:40

Albo poza konfesjonałem, w ramach rozmowy z duszpasterzem.

ODPOWIEDZ