Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Zorian
Przybysz
Przybysz

Postautor: Zorian » 2016-04-05, 09:41

Trudno zaakceptować aborcję, która wynika z czyjegoś widzimisię. Nie da się zaakceptować takiego braku odpowiedzialności, braku myślenia - zwłaszcza gdy mamy dostępną antykoncepcję. Natomiast są przypadki gdy przerwanie ciąży jest koniecznością. Polskie prawo jest w tym względzie rozsądnie skonstruowane. Rozwrzeszczane, niedojrzałe feministki i zdeprawowani, cyniczni biskupi powtarzają, że to żaden kompromis, tymczasem jest to rozwiązanie faktycznie uwzględniające argumentację wielu stron i najbardziej rozumne. Pozostaje też w zgodzie z nauczaniem kilku dużych religii, np. judaizmu i islamu.

Piotrek
Gawędziarz
Gawędziarz

Postautor: Piotrek » 2016-04-05, 15:25

Każde życie ludzkie chce się narodzić i dla mnie to primo. Życie ludzkie jest cudem, także to poczęte z zapłodnień in vitro.

Albertus
Bywalec
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Albertus » 2016-04-10, 15:49

Piotrek pisze:Każde życie ludzkie chce się narodzić i dla mnie to primo. Życie ludzkie jest cudem, także to poczęte z zapłodnień in vitro.

Tak. Podobnie jak to poczęte na przykład z gwałtu.

Co nie zmienia faktu że gwałt jest niegodziwością i śmiertelną zbrodnią.

exe

Postautor: exe » 2016-04-10, 18:17

Albertus pisze:
Piotrek pisze:Każde życie ludzkie chce się narodzić i dla mnie to primo. Życie ludzkie jest cudem, także to poczęte z zapłodnień in vitro.

Tak. Podobnie jak to poczęte na przykład z gwałtu.

Co nie zmienia faktu że gwałt jest niegodziwością i śmiertelną zbrodnią.
Co nie zmienia faktu, że za śmiertelną zbrodnię na kobiecie, śmiercią karać się zachciewa powołane do istnienia dziecko.

Awatar użytkownika
biedronka
Początkujący
Początkujący

Re: od konika

Postautor: biedronka » 2016-05-03, 16:35

Dezerter pisze:
konik pisze:Wydaje mi sie, ze paula dobrze okreslila, ze to szatan. A to dlatego, iz pierwszym i jedynym autorem i przyczyna w tej zbrodni jest szatan. Azeby ludzi ( nas ) sklonic do zlych czynow, szatan podsuwa wowczas miedzy innymi te preteksty, ktore drogi Dezerterze wymieniles w swojej wypowiedzi.
A ludzie poddajac sie jego namowom staja sie bezwolnymi, zmanipulowanymi narzedziami w jego rekach, dokonujacymi tej zbrodni aborcji. To czyni szatan rekoma jakichs konkretnych ludzi.
Tak samo, jak zydzi rekoma rzymskich zolnierzy ukrzyzowali Chrystusa. Ale sklonil ich do tego jako pierwsza i niepodwazalna przyczyna - szatan.

Ja to nazywam zwalanie na szatana naszych grzechów i odpowiedzialność
nie po to dał nam Bóg rozum i wolną wolę, nie po to stworzył nas na swój obraz i podobieństwo
Ja nie jestem zwolennikiem takiego widzenia świata gdzie to człowiek jest bezwolną marionetką w rękach szatani, lub Boga, którzy go prowadzą jak na sznurku, nie jestem zwolennikiem "ręcznego sterowania" czy Władcy światła czy ciemności ...
to ja decyduję i dlatego kiedyś odpowiem za swoje czyny, wybory, decyzja
ale ja piszę tylko o sobie

Oczywiście że to ty decytujesz, oczywiście że masz wolną wolę. Ale dlaczego uważasz że człowiek jest bardziej zły od szatana twierdząc że się na niego zwala? Masz na to dowody? Czy to nie szatan jest kusicielem? Czy to nie on namawia do złego? Człowiek ma wolną wolę i może wybrać dobro albo zło. Oczywiście że człowiek ma rozum ale posiada też zmysły, które czasem biorą górę. Na świecie toczy się odwieczna walka dobra ze złem której wynik jest nam dobrze znany. Dobro wygra. Ale jest jeden haczyk - szatan czyli władca tego świata jak go określa Chrystus ma wszystko czego mu potrzeba aby zwieść ludzi. Odciągnąć od Boga. Dlaczego? Bo nas nienawidzi. Pewien pan który od dziesięciu lat uczestniczy przy egzorcyzmach i modli się nad opentanymi razem z księżmi egzorcystami opowiada kim jest szatan i dlaczego nas nienawidzi. Jeśli zaś chodzi o aborcję to jest to jego najpotężniejsze dzieło. Dlaczego? Dlatego że ludzie mając zdolność rozmnażania uczestniczą w dziele stworzenia. Anioły i demony tego nie potrafią. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Wiecie gdzie podczas egzorcyzmów kobieta cierpi najbardziej? W okolicach swojego łona ponieważ tam dokonuje się kolejne stworzenie. Aborcja niszczy to stworzenie. Szatan pragnie niszczyć ludzi. Dlatego kusi nas dając inne perspektywy - dziecko będzie zawadzać, urodzi się chore i będzie problem, albo urodzi się znienawidzone bo powstało z gwałtu. Kusi ale to DO NAS należy wybór.

Pinchas

Re: Aborcja

Postautor: Pinchas » 2016-05-09, 14:49

Sataniści wyrazili swoje poparcie dla aborcji
http://duszpasterstwo.pl/satanisci-wyra ... la-aborcji

Abraham45
Bywalec
Bywalec
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Aborcja

Postautor: Abraham45 » 2017-10-12, 12:05

Pinchas pisze:Sataniści wyrazili swoje poparcie dla aborcji
http://duszpasterstwo.pl/satanisci-wyra ... la-aborcji

Sataniści wyrażą poparcie dla wszystkiego co jest złem - to chyba oczywiste. Dla nich dobro nie istnieje poza samym złem.

Aborcja była, jest i będzie złem a szatan posługuje się ludźmi aby to zło rozsiewać. Nakłania kobiety do takiego strasznego postępowania albo po przez myśli albo przez innych ludzi, którzy także skłaniają wahającą się kobietę do takiego czynu.

In vitro te z nie jest dobre, ale mimo wszystko obowiązuje nas pełny szacunek dla dzieci czy też ludzi poczętych w taki sposób. Sama forma jest niezgodna z nauką Kościoła i chyba każdy katolik o tym wie.Podczas zamrażania zarodków ginie ich wiele a to przecież tak jak życie, mogłoby dzięki nim urodzić się wiele dzieci.

Problem aborcji to problem bardzo złożony i nie zależy tylko od kobiet w ciąży. Pierwsza sprawa to zapewnienie kobietom w ciąży, szczególnie tym, które zostały same z problemem wychowania dziecka wszelkich możliwych warunków życia: materialno-finansowych, lekarskich i psychologicznej pomocy. Druga sprawa to złe wychowanie ludzi, szczególnie młodych - brak uczenia odpowiedzialności, szczególnie za innych co przejawia się brakiem odpowiedzialności za kobietę i względnie dziecko jeśli się pojawi. Młodzi mężczyźni myślą, że kobieta to tylko obiekt do seksualnej zabawy, wykorzystania a potem wypad. Co może myśleć taka opuszczona kobieta/dziewczyna z dzieckiem na koncie? Najczęściej o tym aby się go pozbyć, a różne osoby mogą ja nakłaniać do usunięcia dziecka aby rozwiązać problem. Trzecia sprawa to propaganda aborcyjna fundowana przez środowiska feministyczne, antychrześcijańskie, które wpajają kobietom, że ich ciało to ich własność i mogą z poczętym dzieckiem zrobić co chcą, bo mają do tego prawo a państwo powinno takie chore działanie umożliwiać. Tutaj potrzebna jest także walka, aby przepisy jak najbardziej szczegółowo chroniły poczęte dzieci i ich matki.

Ciało jest kobiety, ciało jest człowieka,ale skoro za zabicie człowieka jest kara pozbawienia wolności nawet do dożywocia to za zabicie dziecka poczętego - już człowieka także powinno podlegać surowej karze - jeśli dziecko jest zabijane bez konkretnego powodu a jak wiemy i o czym było tutaj wspominane państwo przepisowo reguluje powody dla których aborcja może być przeprowadzona: bardzo poważne nieodwracalne uszkodzenie płodu, które może też zagrażać życiu matki oraz gdy ciąża zagraża życiu matki. Była kwestia też dzieci poczętych z gwałtu i chyba ten trzeci powód tez jest uwzględniany jako usprawiedliwiony i pozwalający na aborcję. Nie jest to dobre i słuszne, bo dzieci z gwałtu to jednak dzieci i też mają prawo do życia. I powiem tutaj jedną istotną rzecz, która może kogoś wprawić w niezadowolenie, można się z nią nie zgadzać, ale według mnie najlepszą formą zapewnienia takiemu dziecku właściwego rozwoju psychicznego jest opieka jego matki, bo tylko ona może dać takiemu dziecku miłość, aby nie czuło się odrzucone, że ktoś z rodziców będzie go kochało. Oddanie takiego dziecka do adopcji może powodować to, że to dziecko jako dorosłe będzie szukało swoich prawdziwych rodziców i dowie się, że zostało poczęło się w wyniku gwałtu a nawet matka go nie chciała. Co taki wtedy człowiek będzie czuł i o czym pomyśli? Czy nie o samobójstwie? Czy uda się adopcyjnym rodzicom ukrywać przez całe życie faktu poczęcia w wyniku gwałtu przed dzieckiem i odrzuceniem go przez matkę? Czy to też jest właściwe okłamywanie dziecka przez całe życie? Ale jeśli powiedzieć prawdę to tez jaką? Gdy matka takie dziecko przyjmie to przynajmniej to dziecko będzie mogło funkcjonować, bo jedno z najbliższych rodziców będzie przy nim - to wiele dla psychiki dziecka.

Wróć do „Rodzina, małżeństwo”