Małżeństwo bez dziecka

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-14, 23:57

Łapiesz mnie za słówka. Zatem powiedz mi, dlaczego zakaz ten jest taki dobry według Ciebie?

konik

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: konik » 2017-01-15, 00:16

On nie jest zakazem dla zakazu. Stad jego okreslanie zalezy od fundamentu, na ktorym chcemy stanac przy podejmowaniu celow priortytetowych w zyciu.
Bog nas stworzyl jako plodnych. Wierze w Boga i wierze Bogu - stad nie przeciwstawiam sie Jego modelowi.
Jesli ( z powodu mojej slabosci, spowodowanej wieloma czynnikami zewnetrznymi czy wewnetrznymi ) odrzucam pewne boze rozwiazania, to wowczas moge w Boga wierzyc, ale Jemu nie wierzyc.
Tak rodzi sie ten problem.
Jestesmy slabi, kazdy z nas moze ugiac sie w chwili trudnej. Kazdy z nas moze nie miec sily, aby moc podniesc sie z upadku. To nie stanowi dla Boga problemu.
Problemem staje sie nasz upadek wowczas, kiedy my ( Ty, ja) nie chcemy sie z tego upadku podniesc, nie chcemy powiedziec Bogu tak - a w zamian mowimy Bogu, ze my wiemy lepiej i my chcemy po naszemu.
Dlatego ten swiat jest nieraz taki pokrecony, dlatego zdarzaja sie ksieza bedacy zaprzeczeniem wiary i ludzie zwykli i ci na swieczniku, ktorzy sa zaprzeczeniem wiary.
Cale dobro od Boga nam dane mozemy chciec choc w czesci wcielic w nasze zycie. Ale mozemy kazda iskierke bozego dobra zgniesc budujac w buncie przeciwko Bogu.
To wybor Twoj czy moj. Ani Ty za mnie, ani ja za Ciebie nie moge go wykonac.
Bog dal nam zycie - Tobie i mnie, i kazdy z nas otrzymal moznosc przekazywania zycia. Tak to Bog nas stworzyl. Nikogo nie zmusza On do przekazywania zycia ... to jest prawo wolnosci kazdego czlowieka.
Klamstwem jest nazywanie antykoncepcji nie przekazywaniem zycia. Antykoncepcja jest sprzeciwianiem sie zyciu. Jest to nasze rozwizanie ... nie boze, ale przeciwne Bogu.

pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-15, 00:27

Sprzeciwianiem się życiu jest aborcja, bo wtedy to jest niszczenie istniejącego życia. Antykoncepcja pozwala nie przekazać tego życia dalej.

konik

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: konik » 2017-01-15, 00:52

Antykoncepcja jest nienalaniem paliwa do baku samochodu i zadaniem/oczekiwaniem jego uzywania/eksploatacji. Dlatego samochod choc w pelni sprawny nie jedzie.
Aborcja to wymontowanie silnika z samochodu ( czyli zamordowanie jakiejs czesci auta). Dlatego auto nie moze jechac.
I jedno i drugie jest celowym dzialaniem na szkode ruchu pojazdu.

Korzystanie zas z bozej wolnosci do nieprzekazywania zycia jest odstapieniem od uzywania samochodu; w kazdym innym z podanych tu przykladow jest to dzialaniem na szkode ( tegoz pojazdu).
Dobranoc.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: Dezerter » 2017-01-22, 21:35

Możecie mnie nazwać faryzeuszem i krętaczem, ale ja tylko się posługuję istniejącymi definicjami ze SJP
by dać obejście, furtkę, zgoda nawet na wytrych - tym, którzy nie chcą popełnić krzywoprzysięstwa przed ołtarzem wymawiając:p
- Czy chcecie z miłością przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym was Bóg obdarzy?
ciasteczkowa i inni , którzy nie znoszą małych dzieci a chciały by zawrzeć związek małżeński;
Gdzie w tym zdaniu jest o urodzeniu? - ja czytam "obdarzy"
a w tym słowie mieści się (moim zdaniem) adopcja, przysposobienie, czy nawet deklaracja woli, że w przypadku śmierci rodziców zaopiekuję się jak własnymi dziećmi np rodzeństwa i po katolicku wychowam ich dzieci jak własne "potomstwo"
SJP
potomstwo
1. ?dzieci w stosunku do rodziców?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-22, 21:38

50 punktów dla Dezertera, wiedziałam, że jest za co Cie lubić :D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: Dezerter » 2017-01-23, 22:38

To nie mój pomysł, ale jednej małolaty, która też do dzieci się nie śpieszy.
Ale żeby była jasność - ja takiego postępowania, ani nie pochwalam, ani do takiego nie namawiam.
Ale dla takich desperatek jak ty może to być wytrych, który otworzy drzwi do szczęśliwego małżeństwa a w nim jestem tego pewny, zmienisz zdanie i będziesz jeszcze szczęśliwą matką.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-24, 02:55

Sorry. ale to próba formalnego przeforsowania czegoś, co jest sprzeczne z naturą małżeństwa.
Nie jest bowiem istotą "służenie przysiędze" lecz składanie przysięgi, która służy istocie małżeństwa.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-24, 12:20

Nie każdy się nadaje na rodzica.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: Andej » 2017-01-28, 10:10

Dominik pisze:Co o tym myślicie, czy jeśli małżeństwo świadomie nie chce mieć dziecka, czy popełnia grzech?
Jeśli przed ślubem tak postanowili, to małżeństwo zostało zawarte świętokradczo i od samego początku nie jest ważne.
Jeśli postanawia później, to zaprzecza sensowi otwartości na łaskę sakramentu. Wszystko to, co Bóg przeznacza człowiekowi, człowiek powinien przyjąć bezwarunkowo. Na wzór Maryi, która bezwarunkowo przyjęła, szokujące i wywracające jej życie, zwiastowanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-28, 17:45

Jeśli mimo antykoncepcji pojawi się dziecko to spoko, ale bez niej najprawdopodobniej ędzie pojawiało się jakieś co i rusz, Bóg ich nie wykarmi...
...ani nie ulży w bólu ciężarnej i rodzącej.

konik

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: konik » 2017-01-28, 20:34

No, a Ty kochany potforze to i ulzysz i wykarmisz kazdego. Bo my mamy lezec sobie, a samo sie zrobi.
Kolejne pretensje o to , ze woda jest mokra, a wody w proszku nie ma w czym rozpuscic :lol:
I codziennie od nowa te same pierdoly ... a to ranek za chlodny, a to kobieta chce do lozka, a facet nie chce ( a przeciez kazdy o tym marzy ) a to plemniki nie takie, a to kupa w WC jak zwykle smierdzi, a to ... i jeszcze to ... i moze ponarzekamy tez ... a tak po prostu to potfur ma smarki w nosie, a w tych smarkach muchy, co brzecza bez sensu.
Ahoj!

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-28, 20:36

Koniku, Ty nna temat bólu kobiet niewiele wiesz, bo i nie masz jak. Zatem się nie wypowiadaj za głośno. Bo nic nie wiesz...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: Andej » 2017-01-28, 20:54

ciasteczkowy_potfur pisze:Jeśli mimo antykoncepcji pojawi się dziecko to spoko, ale bez niej najprawdopodobniej ędzie pojawiało się jakieś co i rusz, Bóg ich nie wykarmi...
...ani nie ulży w bólu ciężarnej i rodzącej.
Gdy jak koty marcowe ...
Człowieki potrafią sterować swoim zachowaniem. Potrafią też szanować się wzajem. Nawet w małżeństwie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Małżeństwo bez dziecka

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-01-28, 20:57

Andej pisze:Gdy jak koty marcowe ...
Człowieki potrafią sterować swoim zachowaniem. Potrafią też szanować się wzajem. Nawet w małżeństwie.
rzecz w tym, że jeśli kobieta ma chęć na sejks to znaczy, że jest płodna, i to bardzo :D jak nie jest, to zazwyczaj niespecjalnie ma ochote na jakąś bliskość swojego faceta, z chęcią do wywiezienia go na Sybir włącznie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”