Klub myśli papieża Franciszka

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Klub myśli papieża Franciszka

Post autor: Andej » 2017-04-21, 22:44

Jedyne nie jest. A nieprawdziwe nie jest.

Odpowiedział Mu Szymon Piotr: ?Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga?.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Klub myśli papieża Franciszka

Post autor: Dezerter » 2017-04-22, 10:44

W drodze pisze:Skad jestesmy pewni, ze wlasnie nasza religia i wyznanie jest jedyne i Prawdziwe?
A skąd takie pytanie w tym wątku?, ale potraktujmy to jako dobry temat na kolejne spotkanie klubu.
Ja takie pytanie zadałem sobie jako młody, poszukujący człowiek bo katolicyzm wydawał mi się słaby. Sprawdziłem inne religie, przeczytałem większość ich świętych ksiąg, medytowałem, mantrowałem. Rozczarowany religiami szukałem w filozofii - tam było jeszcze gorzej z prawdą, poszedłem więc głębiej w ezoterykę, psychotronikę a nawet nieco głębiej - coś tam znalazłem, ale to nie dawało sensu, celu i Prawdy. Wszystko było cząstkowe. Wróciłem więc do chrześcijaństwa, Biblii, praktyk katolickich, ale mocno protestantyzujący byłem i tak powoli zatoczyłem koło życia i wróciłem świadomie i z przekonaniem na łono KRK a tutaj Bóg postawił na mojej drodze charyzmatycznego Wilka ze Wspólnoty Rodzin Mamre i Pan spełnił swoją obietnice daną przez Ezechiela:
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała.
Takie napełnienie, wylanie, chrzest w Duchu Św. daje w duszy/duchu szalom, czyli pokój Boży, taką pewność zbawienia, radość, spokój, miłość bliźnich, szczególną bliskość sióstr i braci, którzy przeszli to samo - ja muszę ich przytulić, jak ich widzę i jest to całkowicie autentyczne i prawdziwe. Myślę, że znalazłem Prawdę - poza tymi dowodami jakie już napisałem jest jeszcze jeden - ja wieczny poszukiwacz Prawdy przestałem jej szukać gdzie indziej! - teraz skupiam się na poznawaniu jej do głębi - a na to mam całą wieczność :-)
czego i wam życzę :idea:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ