chokery na szyję

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
JesusChrist85

chokery na szyję

Post autor: JesusChrist85 » 2017-06-24, 10:30

Witam, ostatnio wróciły do mody tzw.chokery, tzn. obroże na szyję.Obroża kojarzy się ze zniewoleniem, z drugiej strony może też być interpretowana jako bunt przeciw zniewoleniu. Co o tym sądzicie? Czy katolicy mogą je bez obaw nosić? Mile widziane opinie duchownych
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19080
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2625 times
Been thanked: 4637 times
Kontakt:

Re: chokery na szyję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-06-24, 16:35

Nie jestem duchownym, ale nie widzę związku chrześcijaństwa z noszeniem lub nie konkretnych ozdób (o ile nie są to jawnie symbole szatańskie lub bałwochwalcze oraz jeśli nie jest to wyraz nadmiernego zainteresowania strojeniem się).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: chokery na szyję

Post autor: Dezerter » 2017-06-26, 19:47

JesusChrist85 pisze:Witam, ostatnio wróciły do mody tzw.chokery, tzn. obroże na szyję.Obroża kojarzy się ze zniewoleniem, z drugiej strony może też być interpretowana jako bunt przeciw zniewoleniu. Co o tym sądzicie? Czy katolicy mogą je bez obaw nosić? Mile widziane opinie duchownych
Pozdrawiam
Święceń kapłańskich nie mam, ale to na co patrzę:
https://www.google.pl/search?q=chokery& ... dEYgsEWFfM:
wcale mi się nie kojarzy, ani z obrożą (poza kilkoma), a tym bardziej ze zniewoleniem.
Ja jako chrześcijanin, katolik nie miał bym żadnych oporów natury religijnej by coś takiego nosić, mam natury estetycznej - złotego łańcucha też nie noszę ;-)

A poza tym, to witaj na forum :-) , czuj się dobrze, wzrastaj w wierze i w wiedzy, pytaj o co chcesz - podpowiemy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”