Daniela 11:28-30a

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-29, 09:56

Marek_Piotrowski pisze:Sorry Marku, ale luźno przypasowujesz jedno do drugiego, to co piszesz pisano w różnych wiekach (wtedy im też "pasowało"), są to zupełnie bezwartościowe skojarzenia, w pewnym sensie obrażające majestat Słowa Bożego; jedyne do czego prowadzi taka działalność (oprócz podekscytowania jakie w widoczny sposób Ci towarzyszy) to ośmieszenie wiary i Pisma.
Z przykrością muszę powiedzieć, że raczej twoja uwaga jest luźno podanym ogólnikiem bez żadnych argumentów, w ten sposób pisząc można wszystkich i wszystko zanegować, nie podając ani jednego merytorycznego zarzutu, (dowodu).
Na wstępie podałem szczegółowe wyjaśnienie Dan 11:28-30a - zgodne z chronologią, historią, i logiką.
Jeżeli uważasz że jest to zła interpretacja to napisz konkretnie co twoim zdaniem jest złe lub nie logiczne i niezgodne z wypowiedzią Dan 11:28-30a.
Jeżeli uważasz, że znasz lepszą interpretację to bardzo proszę ją podaj lecz najpierw dobrze upewnij się, czy jest rozsądna, logiczna, szczegółowa oraz całkowicie zgodna z wydarzeniami chronologicznymi i historycznymi.
Zanim podałem tą interpretację poznałem wiele innych i stwierdziłam, że są naciągane, nie zgodne z chronologią i historią.
Jeszcze nikt nigdy nie przedstawiał takiej interpretacji księgi Daniela 11.
Nawiasem mówiąc ja sam na to nie wpadłem, pierwszy raz usłyszałem tą interpretacją w 1998 roku od znajomego chrześcijanina - wtedy też odniosłem się do tego dość sceptycznie.
Pozdrawiam.

"Zaczynają dojrzewać owoce". Szef MSZ Węgier zachwycony po spotkaniu Orban-Putin http://www.tvn24.pl/wegry-szijjarto-w-s ... 043,s.html

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-08-29, 11:20

Do mnie interpretacja nie przemawia. Wydaje mi się dopasowywaniem rzeczywistości do Daniela.
Poza tym, bardziej interesuje mnie transcendentalny sens, niż umieszczanie w czasie.

Pismo jest skierowane do ludzi wszechczasów. Także do tych, którzy żyć będą po wyznaczonym przez Ciebie armagedonie. (Jam przeżył już kilka końców świata, a mój jeszcze nie nadszedł.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-29, 21:18

Przesyłam linki do artykułów prasowych wskazujące, że świat zmierza w kierunku, przedstawionym w Biblii. Najpierw musi się rozpaść UE.

Angela Merkel: Traktuję bardzo poważnie sprawę praworządności w Polsce http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,2434093

Niemcy znowu straszą: rząd Szydło chce wyprowadzić Polskę z Europy http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swi ... z4r9oaProK

"Polexit już się zaczął"
http://hartman.blog.polityka.pl/2017/08 ... ?nocheck=1
"Ostatnie wypowiedzi Macrona i Merkel nie pozostawiają złudzeń co do tego, że Unia Europejska i jej przywódcy nie zamierzają się dłużej cackać z Polską. [...] Było, minęło. Kto ma siłę i możliwości, pewnie wyjedzie z kraju ? jeśli jeszcze tego nie zrobił."

Kaczyński powinien zastanowić się nad tą przyjaźnią. Prawdziwe bratanki to dziś Orban i Putin http://www.newsweek.pl/opinie/wladimir- ... _Section_1

To dla Polski najgorszy dzień w Europie. Nasza pozycja jeszcze nigdy nie była tak zła http://www.newsweek.pl/opinie/angela-me ... _Section_1

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-30, 00:47

Trudno polemizować z "egzegezą" której każde słowo jest błędne, bo jest oparta na fałszywym założeniu - że ks.Daniela zawiera opis zdarzeń aktualnych.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-30, 08:10

Marek_Piotrowski pisze:Trudno polemizować z "egzegezą" której każde słowo jest błędne, bo jest oparta na fałszywym założeniu - że ks.Daniela zawiera opis zdarzeń aktualnych.



Zatem do jakiego okresu czasu twoim zdaniem nawiązywał Jezus powołując się na księgę Daniela?: "Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (Mat 24:15-22)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-08-30, 10:16

Mark_u, masz rację. Żyjemy w czasach ostatecznych.

Od dwóch tysięcy lat z okładem.

I słuszne jest życie w taki sposób, aby w każdej chwili zapukać do drzwi i poprosić św. Piotra o wpuszczenie.
Popieram też nawoływanie do życie w stanie łaski uświęcającej. To stanowi zachętę do regularnych spowiedzi, częstego przyjmowania Najświętszego Sakramentu, wsłuchiwania się w głos Boga i postępowanie zgodne z Jego wolą.

Nawołujesz Mark_u do dobrego, ino dziwnymi metodami. Ja, jako ŚJ* wybieram naśladownictwo Chrystusa. (Niestety czynię to nieudacznie.) On to, gdy głosił wędrując Królestwo Niebieskie uczył jak żyć, aby słowa i czyny spójne były i zgodne z wolą Najwyższego Ojca. Udowodnił, że można żyć tak, jakby każdy dzień, był tym ostatnim. Jezus też wspominał o kataklizmach. Nadeszły. A potem kolejne i kolejne. I dla wielu były one końcem świata.

I jeszcze prośna Mark_u, wynikająca, być może, z mojego roztargnienia. Jak jest Twoja główna myśl przewodnia. Starasz się udowodnić, że Daniel miał na myśli wiek XXI? Czy, że lada moment nastąpi Armagedon? Czy chcesz nas nastraszyć? Czy może masz jakiś głębszy zamysł? Czy Twoje poglądy mają jakiś związek z dążeniem do Boga?

* ŚJ - to oczywiście Świadek Jezusa
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-30, 18:38

Andej pisze:Mark_u, masz rację. Żyjemy w czasach ostatecznych.

Od dwóch tysięcy lat z okładem.

(......................)

I jeszcze prośna Mark_u, wynikająca, być może, z mojego roztargnienia. Jak jest Twoja główna myśl przewodnia. Starasz się udowodnić, że Daniel miał na myśli wiek XXI? Czy, że lada moment nastąpi Armagedon? Czy chcesz nas nastraszyć? Czy może masz jakiś głębszy zamysł? Czy Twoje poglądy mają jakiś związek z dążeniem do Boga?

* ŚJ - to oczywiście Świadek Jezusa
..........

Jeżeli chodzi o czasy ostateczne to akurat uważam, że dopiero wkraczamy w okres Dnia Pańskiego Ap.1:10 a czasy ostateczne jeszcze sporo przed nami.

Moją główną myśl napisałem w pierwszym poście. Według księgi Daniela przed ludzkością jest III WŚ lecz wcześniej według Dan 11:29 ? ?W czasie wyznaczonym (przez Boga) powróci z powrotem" Rosja, więc musi rozpaść się UE i NATO - dlatego zamieszczam linki do artykułów prasowych wskazujące że świat zmierza w kierunku, przedstawionym w Biblii.

Jak wiemy położenie geograficzne Polski (między wschodem a zachodem) jest nie ciekawe z militarnego punktu widzenia, dlatego też w Polsce będzie bardzo niebezpiecznie. Szczerze mówiąc lepiej byłoby opuścić na czas wojny Polskę a przynajmniej większe i duże miasta.

Jezus radził chrześcijanom ucieczkę w razie zagrożenia życia: "Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. 21 Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry;" Łuk 21:20

Dla nas widocznym znakiem do ucieczki będzie powrót wojsk Rosyjskich tam gdzie były wcześniej, czyli do wielu krajów byłego Układu Warszawskiego. (Dan 11:29a)

Przy 27:12 "Roztropny, widząc nieszczęście, kryje się; niedoświadczony idzie dalej i ponosi karę."

....

Minister Ziobro obnaża plany Komisji Europejskiej nie ma już wątpliwości: Tam jest pisany projekt ataku na Polskę http://niezalezna.pl/201922-minister-zi ... -na-polske

Zbigniew Kuźmiuk: "trudno wręcz sobie wyobrazić, że UE będzie znaczącym podmiotem w polityce światowej, a nawet to czy w ogóle przetrwa.
W tej sytuacji rząd i większość parlamentarna z żelazną konsekwencją powinni robić swoje, nie oglądając się na unijne pohukiwania, bo obecna UE i jej instytucje to w rzeczywistości ?papierowy tygrys?."
https://wpolityce.pl/polityka/355364-mu ... s?strona=3

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-08-31, 10:07

Łukasz natomiast zapisał słowa świadczące o teraźniejszości: 28 Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: ?Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi! 29 Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: "Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły". 30 Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas!5 31 Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie z suchym??
O czym mówił?
1. O XXI wieku?
2. O czasach, w których żyją kobiety i mogą jeszcze żyć ich dzieci?
3. O niejakiej przyszłości?

ad.1 - nie, bo one nie sięgały myślami w taką przyszłość.
ad.2 - nie, gdyż zburzenie Jerozolimy i masowe prześladowania nastąpiły pół wieku później, nie za ich życia, ani życia ich dzieci.
ad.3 - uważam, że tak. Dotyczyły przyszłości oraz gotowości przyjęcia jej.

Jeśli jednak wiesz, że Daniel miał na myśli nasz wiek, to raczej wyciągnij wnioski. Żyj tak, jak Jezus nauczał. I każdym swoim słowem i czynem buduj Królestwo Niebieskie. Dawaj innym przykład postępowania. W ten sposób osiągniesz więcej, niż strasząc. Pokaż innym, że można tak żyć, aby nie bać się śmierci. Pokaż jak uzyskać pewność zbawienia. Ludzie wolą naśladować, niż poddawać się kasandrycznym wieściom. Verba docent, exempla trahunt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-08-31, 20:08

Andej pisze:Łukasz natomiast zapisał słowa świadczące o teraźniejszości: 28 Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: ?Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi! 29 Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: "Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły". 30 Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas!5 31 Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie z suchym??
O czym mówił?
1. O XXI wieku?
2. O czasach, w których żyją kobiety i mogą jeszcze żyć ich dzieci?
3. O niejakiej przyszłości?

ad.1 - nie, bo one nie sięgały myślami w taką przyszłość.
ad.2 - nie, gdyż zburzenie Jerozolimy i masowe prześladowania nastąpiły pół wieku później, nie za ich życia, ani życia ich dzieci.
ad.3 - uważam, że tak. Dotyczyły przyszłości oraz gotowości przyjęcia jej.

Jeśli jednak wiesz, że Daniel miał na myśli nasz wiek, to raczej wyciągnij wnioski. Żyj tak, jak Jezus nauczał. I każdym swoim słowem i czynem buduj Królestwo Niebieskie. Dawaj innym przykład postępowania. W ten sposób osiągniesz więcej, niż strasząc. Pokaż innym, że można tak żyć, aby nie bać się śmierci. Pokaż jak uzyskać pewność zbawienia. Ludzie wolą naśladować, niż poddawać się kasandrycznym wieściom. Verba docent, exempla trahunt.
........................

Oczywiście, że w powyższej wypowiedzi Jezus mówił o kobietach które go opłakiwały i ich dzieciach, gdyż nie pół wieku jak piszesz lecz dokładnie 37 lat później czyli w 70 r.n.e. rzymianie zburzyli Jerozolimę i uczynili żydom straszną rzeź.

Zgadzam się z tobą, że trzeba żyć tak jak Jezus nauczał, przestrzegać przykazań miłości do Boga i bliźniego."
To co napisałaś jest bardzo ważne, lecz zastanówmy się nad przypowieścią Jezusa o Dziesięciu Dziewicach (Pannach) - zwraca ona uwagę że nie wystarczy tylko przestrzegać przykazań miłości do Boga i bliźniego trzeba czegoś więcej.
Przypowieść mówi o dwóch rodzajach Dziewic: Mądrych i Głupich.
Być Dziewicą (to znaczy być czystą pod każdym względem w oczach Jezusa), lecz żeby zyskać uznanie Jezusa Chrystusa trzeba być Mądrą Dziewicą (Panną) - czyli zdobywać głębokie zrozumienie prawd Bożych.
Głupie dziewice nie weszły razem z Panem (Jezusem) na wesele , zostały przed nimi zamknięte drzwi.
Głupim dziewicą zabrakło oliwy w swoich lampach - czyli wcześniej nie zdobywały głębokiego zrozumienia prawdy Biblijnej i mimo że były dziewicami to nie wystarczyło. Mat.25:1-13
Jezus Chrystus jako Oblubieniec wybiera sobie Oblubienice, która nie tylko powinna być czysta ale też mądra. To podobnie jak chłopak, który szuka żony: fajnie że jest ładna, świetnie że jest jeszcze dziewicą lecz chciałby żeby jego wybranka była również mądra a nie głupia.[/b]

Mądrość polega na dokładnym poznaniu prawdy i Boga żeby nasze poglądy, wierzenia oraz wynikające z tego czyny nie były z Bożego punktu widzenia bezprawiem (czyli łamaniem praw stwórcy). Jezus powiedział " Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mat.7:21-23

Dlatego również zwracam uwagę na proroctwa jak na lampę która wskazuje gdzie znajdujemy się w strumieniu czasu z punktu widzenia Nieba.

1Tes 5:20 " proroctwa nie lekceważcie!"
2Pi 1:19 "Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu,"

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-09-01, 21:14

Macron jak w amoku! Prezydent Francji znów ostro atakuje polski rząd: "Podważa państwo prawa"; "Nie jest rzecznikiem Europy Wschodniej"
https://wpolityce.pl/polityka/355516-ma ... wschodniej

Rokita: "Emmanuel Macron jest więc obecnie niewątpliwie najpoważniejszym politycznym nieprzyjacielem Polski. Znacznie groźniejszym niźli np. władca Rosji, którego możliwości zwalczania polskich interesów są w dzisiejszych realiach nieco ograniczone."
https://wpolityce.pl/swiat/355451-kompl ... lem-polski

Jest więc tak, na co wcześniej już zwracałem uwagę:

Macron idealnie pasuje do scenariusza biblijnego, zapowiadającego powrót krajów dawnego bloku wschodniego pod skrzydła Moskwy.

Idealny kandydat do rozwalenia UE. Lepszego się nie znajdzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Andej » 2017-09-02, 10:18

Co ma piernik do wiatraka? To, że w wiatraku robi się mąkę.

Panny mądre i głupie; Daniel; Makaron.
Zapewne dałoby się doszukać związków. Ale one dość wątłe.
Sądzę, że najlepiej osobno potraktować każdy z wątków. Z tym, że ten ostatni bym odpuścił. Makaron interesuje mnie wyłącznie w kontekście interesów Polski, ale zupełnie nie interesuje mnie zestawianie go z Danielem.
Uważam, że nie jest ważne, czy za naszego życia nastąpi koniec świata.
Ważne jest, abyśmy tak żyli, jakby za naszego życia musiał być koniec świata.

Makaronowi nie należy się poddawać tak, jakby on był wyznaczonym przez Boga pogromcą Polski, a może i świata. Należy zwalczać jego tezy i pomysły. Walczyć o to, co dobre dla Polski i Polaków.

A panny nie muszą być dziewicami, gdyż Niebo otwarte jest dla wszystkich. I każdy otrzymał zaproszenie do Nieba. Rozsądnym jest przyjęcie zaproszenia, tj. przezorne przygotowanie szat godowych, zabranie zapasu oliwy. Czyli życie w stanie łaski oświecającej.
Panny głupie myślały ino o dniu bieżącym, żyły chwilą. Nie myślały o przyszłości. Zaproszenie do Nieba przyjęły i odłożyły na półkę, myśląc, że na to przyjdzie kiedyś czas. A na razie powinny cieszyć się życiem. A dziewictwo nie ma tu nic do rzeczy. Niezależnie, czy chodzi o dziewictwo panien, czy Makarona.

Daniel mógłby być wskazówką dla panien. Daniel nawiązywał do przezorności. Nie do XXI wieku, ale do przezorności każdego pokolenia w każdym czasie. Od momentu wypowiedzenie słów proroctwa, do czasu śmierci ostatniego człowieka na ziemi. W każdym wieku, w każdej epoce działy się zjawiska, które mogły sugerować sprawdzanie się przepowiedni. I dziać się będą nadal.

Armagedon: gdzie i jak długo?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-09-04, 12:35

"Wśród państw starej Unii dojrzewa myśl o powrocie do idei Europy karolińskiej, czyli do małego grona państw o podobnym, wysokim poziomie rozwoju gospodarczego, które nie będą musiały opłacać biedniejszych regionów Europy"
https://wpolityce.pl/polityka/355972-na ... ropejskiej

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-09-04, 20:12

Reuters: UE przykręci Warszawie śrubę po tym jak Merkel dołączyła do sporu. ?Polska ryzykuje reprymendę? https://wpolityce.pl/polityka/356198-re ... reprymende

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-09-05, 14:03

"Emmanuel Macron na każdym kroku działa wbrew polskim interesom i jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem" https://fakty.tvn24.pl/fakty-z-zagranic ... 69941.html

Marek_

Re: Daniela 11:28-30a

Post autor: Marek_ » 2017-09-06, 17:48

Prezydent: Podział na Unię różnych prędkości doprowadzi do jej rozpadu. Będą kolejne brexity http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/prezydent ... 70134.html

Zablokowany