Katolickie forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-10, 22:20

Brawo. tez jestem za. Na razie mamy strzelanke ( nie przez konia sprowokowana, zeby bylo jasniej :idea: )

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-10, 22:30

Mnie proszę w to nie wciągać. Ja nie biblista.
Niemniej 30 lat temu odparłem dwie różne ekipy Świadków Jehowy nacierających na moje mieszkanie. Przyjąłem ich chlebem solą i herbatą i posadowiłem w fotelach. Zachęciłem do rozmowy o Bogu. Kiedy wyjęli Biblię ja wyjąłem Pismo Święte, po którym bardzo słabo się jeszcze poruszałem. Mili państwo stawali się coraz mniej mili a w końcu niemal agresywni, gdy z Pisma Świętego płynęły cytaty dowodzące Boskości Syna Człowieczego Jezusa Chrystusa, a w drugim przypadku Nieskończoności Miłosierdzia Bożego - wtedy jeszcze nie znałem siostry Faustyny.
Kiedy za drugim razem rozgniewani wychodzili lider zespołu krzyczał: Pan Bóg jest miłosierny, ale nie jest przecież śmieszny!!!
Nigdy tego nie zapomnę.

Czytałem u ks. Pietrka o Świadkach Jehowy, że oni zawsze wracają, jeśli ktoś raz ich wpuścił do domu.
Do mnie nie wrócili.
Jakiś czas jeszcze modliłem się za nich. Może się nawrócili?
Szczęść Boże wam wszystkim.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4607 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-10, 22:34

Ja z nimi syskutowałem, ale dostali zakaz przychodzenia do mnie. Teraz może to zrobić tylko ich przełożony ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-10, 22:42

Marek_Piotrowski pisze:Ja z nimi dyskutowałem, ale dostali zakaz przychodzenia do mnie. Teraz może to zrobić tylko ich przełożony ;)
Do mnie też przestali, jak zacząłem ich nawracać i podawać ich największe błędy - nawet nie zaprzeczali za bardzo, namawiałem ich do otwartego przeciwstawienia się ciału kierowniczemu i nadzorcom i zaczęcia spożywania "pamiątki" jak nazywają Ciało Chrystusa.
Pamiętam ich zdziwieni i pytanie :
A Pan to kim jest?, jakiego wyznania? i ta zdziwienie na odpowiedź
- praktykujący katolik :-)
dla Arona II tez jest nadzieja Pan jest łaskawy i wierzę, że przez czytanie Słowa poprowadzi go do zbawienia i do boskości Chrystusa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4607 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-11, 23:56

Przepraszam, że zawracam Wam głowę - ale widze, że propozycja uczciwej, uporządkowanej dyskusji o wierze i Biblii nie spotkała się u Arona z ŻADNYM zainteresowaniem.
A ja za bardzo szanuję swoją wiarę, aby dyskutować jednocześnie w kilkunastu wątkach przekrzykując się krótkimi stwierdzeniami, bez analizy i kwerendy biblijnej.
Owszem, ciągnie mnie by odpowiedzieć w kilku tematach, ale nie zrobię tego.
Taki sposób dyskusji bowiem spełnia w 100% ostrzeżenia Pawła z 2Tm 2: 16 i 23

Albo Aron zadeklaruje temat (góra dwa) na który dyskutujemy, albo ja wyłączam się z dyskusji.
Nie ukrywam, że uważam iż obowiązek zapewnienia godziwej dyskusji lezy po stronie Moderatora.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Dezerter » 2016-08-12, 10:49

Marku drogi, ale nie można nikogo zmusić do poważnej i merytorycznej dyskusji jeśli ta osoba tego nie chce.
Wybierz więc sam jeden , dwa tematy i skup się w nich na spokojnej i merytorycznej odpowiedzi, by wykazać słabość argumentacji Arona
Myślę, że gdybyś wyłączył się z dyskusji to byś bardzo tym Arona uradował :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4607 times
Kontakt:

Re: Katolickie forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-13, 00:33

...a na reszcie Aron będzie wypisywał propagandowe teksty?
Dziękuję, nie przyłożę do tego ręki.
Zapewnienie talich rzeczy to Twoje zadanie.

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-13, 00:42

Popieram Marka. Dezerterze, ja rowniez zglosilem TZobie na priv maly pomysl - sprobuj cos z tego wydumac.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-13, 01:00

Ja popieram Chrystusa.
A dyskusja się toczy z woli dyskutantów. Jakby takiej woli nie było, to by nie było dyskusji.

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-13, 09:22

Verosie - a ja popieram komunikacje, a nie dyskusje dla samej dyskusji.
Chrystus dziala - ale poprzez nasze czyny sie to dzialanie uwidacznia.
I mamy forum, poniewaz jacys ludzie go tworza.
I jacys ludzie moga tworzyc to forum konstruktywnie, a jacys ludzie moga je niszczyc.

Pozdrawiam serdecznie.

veros

Re: Katolickie forum

Post autor: veros » 2016-08-13, 09:48

konik pisze:Verosie - a ja popieram komunikacje, a nie dyskusje dla samej dyskusji.
Chrystus dziala - ale poprzez nasze czyny sie to dzialanie uwidacznia.
I mamy forum, poniewaz jacys ludzie go tworza.
I jacys ludzie moga tworzyc to forum konstruktywnie, a jacys ludzie moga je niszczyc.

Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuje za pozdrowienia, odwzajemniam.

Wszystko się zgadza.
Dlatego traktujmy ludzi jak ludzi, a nie jak przeciwników.
Kolega który wrzucił kilkanaście tematów po prostu je wrzucił. Miał ku temu powody.
A my wcale nie musimy tłuc piany razem z nim.
Marek postanowił za nim nadążyć i nie udało mu się.
Naprawdę nie trzeba było.
Ja zabrałem głos w dwóch czy trzech tematach i ani mnie ani tematom przy tym nic nie ubyło.

Techniki manipulacji są różne, tu chodziło o zmęczenie przeciwnika i wykazanie, ze przegrał w sensie ilościowym.
Dlatego Marek się źle poczuł.
Uważam zresztą podobnie jak on, ze od spraw porządkowych na forum jest Moderator, ale Moderator postanowił w wyniku przeglądu wczorajszych wpisów upomnieć (po raz drugi) verosa, a nie kogokolwiek innego.
No to veros zrozumiał i już nie pisze w tematach merytorycznych.

Pokazałem Wam kawałek ukochanej przeze mnie muzyki.
I znowu coś dobrego wynikło na tym forum.

Serdecznie pozdrawiam

konik

Re: Katolickie forum

Post autor: konik » 2016-08-13, 14:10

Wydaje mi sie, ze zupelnie niewlasciwie zrozumiales Marka.
A co do tego kogos - to byla proba dywersji na forum.
Nie reagowanie jest po prostu zaniechaniem.
A wracajac do marka - on chce naprawde wyjasnic, a nie walic bezpodstawnymi wpisami.
Ja w tymm dniu dalem sobie czas, aby wlasnie przez wpis na wpis püowstrzymac dywersje.
rezultat zostal osiagnuiety ... i propagowanie falszu, nieprawdy zostalo wstrzymane.
Moze trn czlowiek rowniez dzieki temu cos zyskal - swiadomosc, ze nie da sie bezkarnie klamac, swiadomosc, ze byc moze musi cos w swoim zapatrywaniu zmienic (a nie tylko oskarzac i siac nienawisc do innych

Trzymaj sie - pozostaje ( bo uczciwie inaczej nie moge) przy tym , co juz w tym temacie powiedzialem. I popieram postulat Marka.)

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-23, 22:01

[posty przeniesione z " Paranormalne" , bo dotyczą kierunku i prowadzenia forum -Dezerter]

No to drogi Dezerterze poucz, jak chrzescijanin powinien bladzacego pouczac?

A jaki krzyk? Kto i kiedy i co? prosze o obiektywne podejscie ( uwzgledniajac kazda strone z kazdej strony)

A teraz - serdecznie pozdrawiam :->

I czy aby te wpisy nie powinny znalezc sie w pewnym innym watku ( tam gdzie mozna rozlewac mleko?)
A czy kon moze rozsypywac owies ;-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4607 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-24, 00:13

Wyznaję Dezerterze, że od jakiegoś czasu myślę, czy warto tu się dalej udzielać.
Powoli dochodzę do wniosku że nie warto. Nie zrozum mnie źle - nie robię nikomu łachy że gdzieś jestem,
ale będąc na jakimś forum czuję się za nie trochę odpowiedzialny.
Niestety, patrząc na sposób Twojego myślenia o forum, nie rozumiem celu, dla którego prowadzisz to gremium i chyba nie ma sensu by kopać się jednocześnie z pyszałkowatymi ludźmi dumnymi z tego, co powinni jak najprędzej odrzucić i z moderatorem, dla którego fałszywie pojęty spokój na forum wydaje się być wartością nadrzędną.
Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale jestem jej bliski...

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-24, 07:25

Witajcie.
Popieram to, co marek napisal, poniewaz oddaje to w pelni rzeczywista sytuacje ( w tej chwili).
Drogi moderatorze - falsz to falsz ... i zwrocenie uwagi na to w swietle miana , pod jakim to forum funkcjonuje ( "z Chrystusem" ) jest jak najbardziej na miejscu. I dlatego Marek ma racje.
Mozna rowniez, w ramach wlasnie oslawionej "poprawnosci politycznej" i "swietego spokoju, multi kulti itp." twierdzic, ze falsz to prawda inaczej. Ale na takim dukcie konie spacerowac nie maja jakos ochoty.
Dlatego ( po primo i teraz juz secundo ) Marek ma racje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”