Enosz

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
enosz

Re: Enosz

Post autor: enosz » 2017-02-05, 20:35

konik pisze:Drogi dyskutancie ( o ile pragniesz dyskusji).
Na samym wstepie cos wspomniales o jakichs oszczerstawach. Podalem Tobie szereg pisanych zrodel ( nie tylko przez katolikow napisanych). A wiec podaj te oszczerstwa. Ja nie mam zadnych zastrzezen do tych zrodel. Ani mnie nie ziebi ani nie parzy czy jestes swiadkiem Jehowy, czy nie. Ty masz jakies problemy. Chcesz je wyjasnic, to prosze o konkrety.
To tyle - nie zwalaj prosze swojej roboty na innych.

Ps: wygladalo na to, ze sie nie pojawisz.
Pojawiles sie znow - to zacznij mowic konkretnie, z czym masz problem.
To tyle. Reszte juz Marek dopowiedzial.
I nie baw sie w ucieczke "prorocka"

może zacznij czytać ze zrozumieniem albo może nich ci ktoś przetłumaczy z polskiego na nasze:)

enosz

Re: Enosz

Post autor: enosz » 2017-02-05, 20:45

Dezerter pisze:
Wytłumacz się dlaczego cytat ze Strażnicy nazywasz pomówieniem?
To taka sprytna manipulacja Marka. Nie cytat jest pomówieniem tylko stwierdzenie że ja tu poluję. Zdanie to jest tak zmanipulowane że można odnieś wrażenie iż ja odnoszę się do cytatu.


ps Uważam, że poważniejsze i szczegółowe dyskusje powinniśmy prowadzić w odpowiednim wątku w dziale
a ponieważ nie przyznajecie się do protestantyzmu, a protestanci (wielu katolików też) uważają was za niechrześcijan to w tym dziale
http://zchrystusem.pl/viewforum.php?f=53
Zakładajcie tematyczne wątki - to jest dział właściwy do dyskusji ze SJ
to podstawowy błąd w ocenie ŚJ. my jesteśmy w pełnym tego słowa znaczeniu chrześcijanami, ale zdecydowanie nie jesteśmy chrześcijaństwem.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Enosz

Post autor: Jordan » 2017-02-05, 21:04

enosz pisze:odpowiedź na twoje pytanie przeniosłem do działu inne religie i ruchy ...? jakieś tam;) o ile dezerter nie zadecyduje inaczej
OK, znalazłem i odpowiedziałem: http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=5 ... 8217#p8217
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

konik

Re: Enosz

Post autor: konik » 2017-02-05, 21:22

Ojej - przeczytalem, i to nawet ze zrozumieniem.
Na Twoj pierwszy wpis podalem kilka zrodel i poprosilem Ciebie o wskazanie tego, co jest tam niewlasciwe. I gdzie to jest.
Od tej pory kluczysz i nie podejmujesz tematu.
I uciekasz w absurdalne wpisy. A wiec nie uczyniles niczego z tych rzeczy, ktore sam zadeklarowales w swojej pierwszej autoprezentacji.

Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Enosz

Post autor: Dezerter » 2017-02-06, 19:08

enosz pisze:
Dezerter pisze: ps Uważam, że poważniejsze i szczegółowe dyskusje powinniśmy prowadzić w odpowiednim wątku w dziale
a ponieważ nie przyznajecie się do protestantyzmu, a protestanci (wielu katolików też) uważają was za niechrześcijan to w tym dziale
http://zchrystusem.pl/viewforum.php?f=53
Zakładajcie tematyczne wątki - to jest dział właściwy do dyskusji ze SJ
to podstawowy błąd w ocenie ŚJ. my jesteśmy w pełnym tego słowa znaczeniu chrześcijanami, ale zdecydowanie nie jesteśmy chrześcijaństwem.
Możesz to wyjaśnić?
bi ja tego nie rozumiem - sprawdziłem w SJP
chrześcijanin
osoba wyznająca chrześcijaństwo

Co wy w takim razie wyznajecie skoro nie chrześcijaństwo?
Rodzą się 2 pytania:
- czy przyjmujecie chrzest wodą i Duchem Św?
- Czy jesteście wyznawcami Chrystusa?
Od tych dwóch znaczeń nasi bracia w Antiochii zostali nazwani chrześcijanami.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Enosz

Post autor: W drodze » 2017-04-29, 23:04

Witaj,choc troche czasu juz uplynelo.
Powiem krotko.
W realu przyjmowalem was do domu, dyskutujac na wiadome tematy,prawie przez okres dwoch lat.
Przyznam,ze z wami nie ma dyskusji, bo nie mozecie odpowiedziec swoim nzdaniem.Siegacie do Biblii , dopasowujac czesto na oslepo cytaty, ktore wcale nie pasuja do dyskusji.
Podobnie jest na forum KwPiNs.gdzie niejaki Jan lub argument,nie wydusi jednego slowa od siebie.
Czy jestescie osobami myslacymi, czy tylko robotami zaprogramwanymi?A z robotem o Bogu trudno roznawiac.
No i jeszcze jedno pytanie.Czy jestescie chrzecijanami?
Z serdecznymi pozdrowieniami.

ODPOWIEDZ