Witajcie :)

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Rozszczepiona

Witajcie :)

Post autor: Rozszczepiona » 2017-02-25, 18:53

Mam 21 lat. Pochodzę z podkarpacia. Jeśli chodzi o moją wiarę, to staram się być jakaś. Jestem albo gorąca, albo zimna. Teraz jestem w tej pierwszej fazie i mam nadzieję, że zostanę przy niej jak najdłużej... Albo i na zawsze. Obecnie czuję, że wierzę mimo ogromnych wątpliwości. Czuję jednak, że wiara daje siłę. Może to być odebrane bardzo egoistycznie, ale tacy właśnie jesteśmy. Nie łudźmy się, że jest inaczej.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Witajcie :)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-02-25, 19:38

Wiara jest po to, aby dawać siłę.

Dopóki mąż cię nie zdradzi i nie odejdzie, wtedy będziesz sama na zawsze. Dopóki wiara nie rozwali Ci życia, jak mnie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Witajcie :)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-02-25, 19:47

Dobra, bo znów zarobie bana.

Otóż mam na myśli - że nieważne jak bardzo druga osoba cię wystawi Ty jako katolik nie masz wyjścia. Mąż odszedł? Trudno, on będzie się bawił, ty najwyżej możesz sobie co niedziela do kościółka latać. Ewentualnie znaleźć "przyjaciela" (jezu, jak ja nie cierpię tego określenia! Przyjaciela to ja mogę mieć geja, w przyjacielu normalnie się nie zakochujesz, a na pewno nie obustronnie - a jak się zakochasz to to już nie jest przyjaciel, ogarnijcie to wreszcie: to, co nazywacie "przyjacielem" to jest partne, ale najwyżej mozecie chodzić za rączkę).

Oczywiście jeśli jednak twój mąż nie odejdzie to musicie mieć dzieciaka. a najlepiej dziesiątkę. Bo nie zostaniesz zbawiona, tak mówi biblia. Nie masz instynktu macierzyńskiego? Trudno, zdychaj w ciąży, nabaw się rozstępów, zdychaj z bólu przy porodzie, a niechcianego bachora oddaj do okna życia, ale MUSISZ go urodzić. O nie, abocja jest zła. Ale antykoncepcja to, (...), NIE jest morderstwo. Ale też jest zakazana. Bo przeciez kolejne nieszczęśliwe, często bite i gwałcomne a na pewno czujące się niechciane dziecko w domu dziecka to super wyjście, w końcu pozbycie się możliwości zapłodnienia jest grzechem, przeludnienie to nieprawda i tak dalej. Dobre sobie.

No, to tyle. Witaj na forum. (...)[ dopraszasz się?! - Dezerter]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Witajcie :)

Post autor: Dezerter » 2017-02-25, 19:53

Naszą pesymistkę forumową już poznałaś :-)
teraz przywita cie optymista, któremu "ta pierwsza faza" utrzymuję się już 3 lata - czego i tobie życzę. W twoim wieku masz obowiązek być nie tylko optymistką, ale i żyć szczęśliwie a ułatwi ci takie życie zChrystusem.pl
- zapraszam do aktywności, u nas panuje zasada "kochaj i rób co chcesz, byle z autentyczną miłością"
jak jakieś pytania czy problemy to pisz - administracja jest po to by służyć pomocą
wzrastania w wierze i wiedzy rzyczę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Witajcie :)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-02-25, 19:57

Guzik masz, a nie obowiązek, depresję zsyła sam bóg, takze...

...aha, każdy innowierca na tym forum spotyka się z banem. Chyba, że jest chorym psychicznie muzułmaninem. Im wolno więcej.

konik

Re: Witajcie :)

Post autor: konik » 2017-02-25, 20:13

Wiara daje sile, to moje osobiste przeswiadczenie i doswiadczenie. Nawet jesli nasz krokodyl ( entschuldigung kochany potforze ciasteczkowy) koniecznie chce odgryzc Ci noge, to i tak widac, ze tylko wiara daje temu krokodylowi tyle sily, zeby tak klapac paszczakiem :-D
Witaj rozszczepiona ... sa takie lata w zyciu, ze rozszczepienie wydaje sie nie do przejscia ... ale z tego da sie wyrosnac ... :->
Niech Cie Pan prowadzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2633 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Witajcie :)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-25, 21:06

Rozszczepiona pisze:Mam 21 lat. Pochodzę z podkarpacia. Jeśli chodzi o moją wiarę, to staram się być jakaś. Jestem albo gorąca, albo zimna. Teraz jestem w tej pierwszej fazie i mam nadzieję, że zostanę przy niej jak najdłużej... Albo i na zawsze. Obecnie czuję, że wierzę mimo ogromnych wątpliwości. Czuję jednak, że wiara daje siłę. Może to być odebrane bardzo egoistycznie, ale tacy właśnie jesteśmy. Nie łudźmy się, że jest inaczej.
Witaj na forum
Cieszę się że jesteś.
Skąd - jesli to nie tajemnica - taki nick? Brzmi niepokojąco...

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Witajcie :)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2017-02-25, 22:48

Mimo wszystko - witaj na tym forum. Może ja pomoge Tobie, może Ty mnie. Zobaczysz niemal każdy problem od każdej strony, a nie tylko z jednej. To pewne.

Rozszczepiona

Re: Witajcie :)

Post autor: Rozszczepiona » 2017-02-26, 10:15

Rozszczepiona? Dlatego, że mam wiele twarzy. Ale nie bójcie się. To nic strasznego. To chyba dość powszechne. To tylko brzmi tak strasznie. A co do tego optymizmu to daleko mi do niego. Bliżej mi do depresji. Mam też zaburzenia lękowe. Może to szatan?

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Witajcie :)

Post autor: Czernin » 2017-02-26, 10:45

Cześć Rozczepiona! Skąd jeśli można wiedzieć dowiedziałaś się o forum, facebook?

Ciasteczkowa, apeluje do Ciebie ja i odsyłam do tematu - http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=4 ... szam#p7851

Nie wciskaj nowym użytkownikom kitu i nie sprzedawaj ludziom, zwłaszcza nowym użytkownikom wyimaginowanego brudu. Tak piękny masz avatar a tak niefajnie nas prezentujesz. Zły to ptak co własne gniazdo kala. Pamiętaj.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Witajcie :)

Post autor: Czernin » 2017-02-26, 18:36

ciasteczkowy_potfur pisze:Oj Czernin, Czernin... wejdź w dorosłość i pogadamy.
Tym postem uargumentowałaś to, że to Ty skreślasz innych na miejscu a nie administracja tego forum w przypadku innej wiary, odnośnie tego bana. Dorosłość to pojęcie względne.

Bóg wystawia wiarę każdego na próbę, bo złoto należy próbować w ogniu a jego próbą ogień.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14998
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Witajcie :)

Post autor: Dezerter » 2017-02-26, 21:40

Rozszczepiona pisze:Rozszczepiona? Dlatego, że mam wiele twarzy. Ale nie bójcie się. To nic strasznego. To chyba dość powszechne. To tylko brzmi tak strasznie. A co do tego optymizmu to daleko mi do niego. Bliżej mi do depresji. Mam też zaburzenia lękowe. Może to szatan?
Nie zwalajmy wszystkiego na szatana }:>
Przepraszam cie za nasza dyżurna parę, która kłuci się w każdym wątku, mimo, że zrobiłem już kilka specjalnie dla nich :evil:
Wiara w Boga daje, a przynajmniej powinna dawać pokój w duszy - jeśli tak nie jest to postaramy się pomóc Ci i znaleźć przyczynę - mamy dział Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale
http://zchrystusem.pl/viewforum.php?f=58
może tam?

ps
Offtop przeniosłem do tego wątku
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=48&t=400
- proszę tam kontynuować
- dalsze offtopy = ostrzezenie dla konika i ciasteczkowej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Witajcie :)

Post autor: W drodze » 2017-04-29, 22:28

Rozszczepiona pisze:Rozszczepiona? Dlatego, że mam wiele twarzy. Ale nie bójcie się. To nic strasznego. To chyba dość powszechne. To tylko brzmi tak strasznie. A co do tego optymizmu to daleko mi do niego. Bliżej mi do depresji. Mam też zaburzenia lękowe. Może to szatan?
I ja powitam , choc spozniony.
Jak widac, to dluga , ciezka lecz ciekawa droge masz przed soba.Wiec duzo sil i optymizmu bedzie potrzebne.Procz Boga i Jezusz, jeszcze powinnas spotkac droga i kochana osobe, z ktora przejdziesz jak sadze cale udane i dlugie zycie.

Czego z calego serca zycze.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Witajcie :)

Post autor: W drodze » 2017-04-29, 22:32

Czernin pisze:
ciasteczkowy_potfur pisze:Oj Czernin, Czernin... wejdź w dorosłość i pogadamy.
Tym postem uargumentowałaś to, że to Ty skreślasz innych na miejscu a nie administracja tego forum w przypadku innej wiary, odnośnie tego bana. Dorosłość to pojęcie względne.

Bóg wystawia wiarę każdego na próbę, bo złoto należy próbować w ogniu a jego próbą ogień.
Mysle, ze wie co robi i kogo wystawic a kogo oszczedzic w tej probie.
Inaczej straty beda duze i zbyteczne.

ODPOWIEDZ