Zadaj mi pytanie - Czernin

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Czernin » 2017-05-03, 11:00

Zapraszam do zadawania pytań, odpowiem na każde przyzwoite pytanie. Pytania możecie kierować jakie tylko chcecie.

Chcę być bardziej aktywny na forum i dlatego pisze ten wątek.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 239 times

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Efezjan » 2017-09-29, 23:42

Ile masz lat?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Andej » 2017-10-07, 09:12

Łoj niedobrze ... Efezjan zadał Ci pytanie, na które odpowiedzieć nie potrafisz.

Też wrednie zapytam: Czy dusze czyśćcowe mogą same, swoim działanie poprawić swoją sytuację? Czy są skazane wyłącznie na nasze wstawiennictwo? {Tak głosił ksiądz z ambony!}
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

patrycjak1991

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: patrycjak1991 » 2017-10-09, 11:51

Pytania są ważne jak i odpowiedzi. Jednak każdy z nas ma prawo nie odpowiedzieć. To jest moje własne zdanie.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Czernin » 2017-12-15, 23:21

Co do mojego wieku. Rocznik '99 ;)

Duszę czyśćcowe nie są w stanie nic już zrobic, kiedy przebywają w stanie oczyszczenIa. Ten stan jest zależny od Boga i postępowania człowieka na ziemi. Nasza codzienność ma wpływ na nasz czyściec. Każdy zbawiony przechodzi ten stan.

Pamiętam, jak kiedyś ktoś mi mówił, że z czyśćca można trafić do nieba lub piekła, i jest to zależne od naszego dalszego postępowania tam. Heh, ludzka wyobraźnia nie ma granic. Czyściec to tylko i wyłącznie najprawdopodobniej stan.

Inne pytania?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-16, 02:43

Czernin pisze: 2017-12-15, 23:21 Pamiętam, jak kiedyś ktoś mi mówił, że z czyśćca można trafić do nieba lub piekła, i jest to zależne od naszego dalszego postępowania tam. Heh, ludzka wyobraźnia nie ma granic.
Wiem, że to ironia, ale chcę by było jasne - to nieprawda.
Czyściec to tylko i wyłącznie najprawdopodobniej stan.
Niewykluczone, że niebo i piekło też.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Andej » 2017-12-16, 09:17

Czyściec jest drogą zbawienia.

A co do dusz czyśćcowych, nie mam wiadomości źródłowych, nie sądzę, aby były w stanie bezczynności i całkowicie bierne.
Uważam, że właśnie są aktywne w oczyszczaniu się. Być może, aby przeszły tę drogę, konieczne jest wstawiennictwo żyjących. A z pewnością konieczna jest łaska boża.
Jestem jednak przekonany, że warunkiem sine qua non dotarcia do Nieba jest własna aktywność dusz czyśćcowych.

Mogę się zgodzić z tym, że same nie mogą nic zrobić. Ale ze wsparciem Boga, świętych i ludzi, jestem przekonany, mogą się w pełni oczyścić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Dezerter » 2017-12-16, 12:08

Czernin pisze: 2017-12-15, 23:21 (...)

Duszę czyśćcowe nie są w stanie nic już zrobic, kiedy przebywają w stanie oczyszczenIa. Ten stan jest zależny od Boga i postępowania człowieka na ziemi. Nasza codzienność ma wpływ na nasz czyściec. Każdy zbawiony przechodzi ten stan.
W innym wątku doszliśmy raczej do wniosku, że np osoby zaraz po chrzcie, dzieci nienarodzone, święci umierający w stanie Łaski Uświęcającej, którzy odkupili swoje winy/zadośćuczynili bliźnim za grzechy, męczennicy za wiarę itd mogą osiągnąć niebo bez konieczności czyśćca - więc słowo "każdy" jest raczej niewłaściwe.
Witaj z powrotem w śród nas Czernin :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Andej » 2017-12-17, 10:11

Każdy odnosi się do reguły, nie do wyjątków. Lenistwo nie pozwoliło napisać, każdy za wyjątkiem ... Trzy kropeczki oznaczją, że podana przez Ciebie lista nie jest pełna. Ale to nie zmienia reguły.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Czernin » 2017-12-17, 20:10

Proszę o inne pytania. Wyraziłem swoje zdania w tym wątku. Jeśli chcemy dyskutować dalej na temat czyśćca to jest temat z tym związany, być może i ja z czasem się tam wypowiem. Obecnie nie mam czasu rozwijac tej kwestii jak i w sumie chęci. Zadawajcie pytania.

Dominik

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Dominik » 2017-12-17, 20:32

Rozumiem że pytania mają bardziej dotyczyć Ciebie.
Na jaki kierunek studiów planujesz się udać?

Magnolia

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Magnolia » 2017-12-17, 20:49

Nie wiem jak zadać to pytanie, które chodzi mi po głowie... jak je sprecyzować...
Chodzi mi o to, że nie wiem jak dotrzeć co nastoletniej córki, by bardziej zaangażowała się w życie wiarą... a Ty jesteś młody... może coś podpowiesz?

Mivia

Re: Zadaj mi pytanie - Czernin

Post autor: Mivia » 2017-12-17, 23:49

Magnolia pisze: 2017-12-17, 20:49 Nie wiem jak zadać to pytanie, które chodzi mi po głowie... jak je sprecyzować...
Chodzi mi o to, że nie wiem jak dotrzeć co nastoletniej córki, by bardziej zaangażowała się w życie wiarą... a Ty jesteś młody... może coś podpowiesz?
Magnolia mam ten sam problem choć mój delikatnie się rozwiązał Mój nastoletni syn niedawno wszedł w okres buntu twierdząc po co mu Bóg
Modlilismy się o jego nawrócenie w naszej wspólnocie jednak dopiero gdy doszło do małej tragedii w jego życiu przekonał się na własnej skórze co daje modlitwa i wspólnota


Również mam pytanie jak radzić sobie z depresją?

ODPOWIEDZ