Witam serdecznie

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Klodi

Witam serdecznie

Post autor: Klodi » 2017-08-21, 10:14

Witam!
Dopiero wczoraj zalozylam konto na tym forum, więc wypadało by się przedstawić.
Mam na imię Klaudia. Jestem dość młoda - mam 18 lat.
Konto założyłam w dużej mierze po to, aby się nawrócić. Lata byłam ateistką.
Mieszkam na Śląsku, nie mam żadnego hobby, lubię jedynie czytać książki, pisać..
Nie lubię mówić o sobie więc tutaj zakoncze.
Pozdrawiam wszystkich. :)

Dominik

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dominik » 2017-08-21, 10:32

Witaj
Jak trafiłeś na nasze forum?

Klodi

Re: Witam serdecznie

Post autor: Klodi » 2017-08-21, 10:46

Po prostu wpisując w google frazę "forum katolickie" :D

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Jordan » 2017-08-21, 11:01

Klodi pisze:Konto założyłam w dużej mierze po to, aby się nawrócić.
Witaj :ymhug:
Czy już zdecydowałaś, że to ma być nawrócenie na wiarę katolicką, ściślej: rzymsko-katolicką?
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-21, 12:17

Witaj Klodi - mam nadzieję, że będziemy mogli twórczo porozmawiać.
Czy już zdecydowałaś, że to ma być nawrócenie na wiarę katolicką, ściślej: rzymsko-katolicką?
Nie Jordanie, nie jest pewna i dlatego wpisała w Google "forum katolickie". ;)
Będziesz znów chuliganił?

Widzisz, Klodi, Jordan to taki naganiacz; (coś jak zaczepiający na ulicy Świadkowie Jehowy) - nie traci energii by nawracać niewierzących, lecz idzie na łatwiznę - przychodzi w gościnę do stawu (na forum katolickie) i stara się wyłowić ryby które tam już są.
Robi to starając się za wszelką cenę zohydzić staw w którym pływają - a na końcu, po festiwalu pomówień o różne rzeczy, gdy już Mu brak argumentów napisze "nie kłóćmy się".
Uważaj na niego, to podstępny gracz.

To kiepski wstęp do obecności na forum, ale uwierz mi - całkiem tu fajnie.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Czernin » 2017-08-21, 12:34

Jestesmy w google pod frazą "forum katolckie" na 3 pozycji w polskim internecie zaraz za katolikiem i forum wiara. Trafilas w dobre miejsce. Jest nas niezbyt duza liczba osób aktywnych, moze mniej niz 20 osob. Wiekszosc z nas jest katolikami, jest tez mała grupka protestantów, muzułmanin, byla tez osoba o pogladach buddyzmu no i trafi sie osoba niewierząca w Boga. Forum katolickie dla kazdej kultularnej osoby.

Duzo piszemy, nawet bardzo.

No i jest tu "nawet fajnie" jak wspomniał Marek.

Tez lubie książki.
Jesteś tak samo młoda jak ja. :) Moze ewenement w tym miejscu, co?

Witaj i pisz ;)
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Jordan » 2017-08-21, 12:52

Klaudio, na Marka to można zawsze liczyć! Serio! To typowy "katol" (takie słowo funkcjonuje nawet u katolików, więc używam) - nie widzi poza długość własnego katolickiego nosa... :^o
Jeśli więc zależy Ci na podobnej postawie - to na Marka możesz zawsze liczyć! :ymapplause:
[a jak dodatkowo nie chcesz zbyt dosłownie traktować Biblii, to tym bardziej możesz liczyć].
i-)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Andej » 2017-08-21, 14:03

Witaj,
przyjmujemy to każdego przyjaźnie. Szukającym podajemy rękę. Z siejącymi ferment dyskutujemy, zamiast banować.
Nie chcesz pisać o sobie? Szkoda.
Czy potrafisz posługiwać się śląską gadką?
Jakie książki czytasz? Skoro lubisz czytać i pisać, to znaczy, że masz zainteresowania. I marzenia.
Nie, nie zwierzaj się, jeśli nie chcesz.
Ale wyjaśnij mi, co rozumiesz pod pojęciem ateistka. Nie słownikowo, ale tak od siebie.
I napisz nam, dlaczego szukasz. Czy odczuwasz brak?
I czego szukasz? Boga, wspólnoty, rozwoju, wiedzy? Znajdziesz tu każde ze wspomnianych. Ale dobrze ukierunkować.

Rekomendacja Marka niezbyt precyzyjna. Ale jeśli interesuje Cię biblistyka, to polecam. Logiczne i poparte konkretami wytłumaczenia. Bardzo szanuję jego wypowiedzi, co nie znaczy, że zawsze się z nim zgadzam. Jednak, wspólnie, konstruktywnie dążymy do Boga. I potrafimy sobie podać (wirtualnie) przyjacielskie dłonie.

A teraz, włącz się jakiś nurt. Lub zadaj pytanie.

Forum jest przyjazne i tolerancyjne. Szanujemy Ciebie, z góry obdarzamy kredytem zaufania. Zapraszam do tańca.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dominik » 2017-08-21, 14:07

Dominik pisze:Witaj
Jak trafiłeś na nasze forum?
Przepraszam że użyłem męskiej formy Klaudio, wybaczysz mi?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Jordan » 2017-08-21, 14:54

Sumienie mi mówi, że przesadziłem... [-x
Za ostro Marka opisałem! Nie zasłużył na to; ech, chyba ostatnie intensywne tu przebywanie znieczuliło mnie na ludzkie słabości, które też posiadam, a chciałbym je bardziej u innych widzieć...
To nie było OK - dlatego biję się w piersi i Marka przepraszam, wszem i wobec :ymblushing:
[gniewasz się?] @};-
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Klodi

Re: Witam serdecznie

Post autor: Klodi » 2017-08-21, 16:34

Jordanie, jeszcze nie zdecydowałam, dopiero co dołączyłam do jakiegokolwiek forum o tejże tematyce. Chcę po prostu mieć możliwość "na żywo" obcować z ludźmi tej wiary, którzy będą w stanie mnie nakierować, wytłumaczyć mi wiele rzeczy oraz wyprowadzać z błędu, na spokojnie odpowiadać na moje pytania.
Cieszę się niezmiernie, że jesteś "naganiaczem". Mam jednak nadzieję, że nie będziesz zmuszał mnie do innego myślenia oraz że będziesz miły. Cenię to w ludziach, z osobami, które nie potrafią dyskutować - nie mam zamiaru obcować w żaden możliwy sposób.
No i widzisz, może z Markiem przyjdzie mi się łatwiej dogadać choć nikogo tutaj nie dyskryminuję. :D
Drogi Marku, dziękuję za postawę obronną, dam sobie radę z każdym człowiekiem, jestem silną kobietką, sporo już przeszłam. ;) a z tymi Świadkami Jehowy - orany rany, co tydzień przychodzi do mnie ta sama parka i za każdym razem odpowiadam im tak samo "nie, dziękuję, nie czuję potrzeby by z Wami rozmawiać". Próbują ciągle od około roku, no cóż. :D Nie kiepski wstęp, lepiej człowieka uprzedzić coby wiedział, na co może trafić. :)
Dominiku, przecież nie mam za co się gniewać, każdemu może się zdarzyć. ;)
Czerninie, szczerze nie zwróciłam szczególnej uwagi na to, na którym miejscu się znajdujecie. Bardziej spodobał mi się wygląd forum. Delikatny i prosty, coś co lubię. A pisać będę, oczywiście. :D
Nie bardzo, Andej. Pochodzę niby ze Śląska, ale z jego praktycznie samej góry. W okolice Bytomia, Sosnowca (o zgrozo) jeździłam niegdyś do rodziny, ale nie ma co o niej mówić, niestety. :)
Najbardziej lubię książki autorstwa Grahama Mastertona - po autorze można wywnioskować, jakiego rodzaju książki lubię. ;) A marzenia mam, nawet dwa należące do tych większych, i nie wiem na które się zdecydować, bo niestety muszę wybrać. A wybór dla mnie jest ciężki.
Po prostu - brak wiary w cokolwiek "wyższego". Jedyne w co wierzyłam do tej pory to w samą siebie. Brak? Być może. Czuję taką jakby wewnętrzną pustkę i chęć zgłębiania wiedzy. Nie wiem, czym jest to spowodowane, ale cieszę się, że jest, bo przynajmniej nie marnuję czasu na głupoty. :)
Wiedzy i rozwoju na pewno, co do reszty - być może, okaże się w praniu. Póki co nie mam pytań, przysiądę, poczytam, może wtedy mi się jakieś nasuną. :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Andej » 2017-08-22, 10:15

Czy próbowałaś naśladować ulubionego autora? Masz próbki?
Wprawdzie nie wyobrażam sobie jak to praktycznie uczynić, ale zaproponowałbym zabawę. Zaczynasz pisać, przerywasz i przekazujesz pałeczkę. Ktoś kontynuuje, potem wracasz.
Ale może być trudniejsza gra. Tworzysz fabułę. Początkową. Przedstawiasz bohaterów. Ale kilka z nich oddajesz w inne ręce. Piszesz opowiadanie, w którym występuje kilka osób, które zupełnie nie zależą od Ciebie. Które mogą pokrzyżować założoną fabułę.
Ale ulubiona tematyka niebyt pasuje do niniejszego forum.

Poważniej: Czy na prawdę uważasz/uważałaś, że wszystko od Ciebie zależy? Że sam kreujesz świat wokół siebie? Świat, w którym wyrosłaś i świat, który dopiero nastanie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Benjamin

Re: Witam serdecznie

Post autor: Benjamin » 2017-08-22, 20:35

Przyjmij pozdrowienia od zyda - najpierw ateisty, pozniej zyda mozaistycznego, pozniej protestanta, i nareszcie w domu - czyli katolika :)

Klodi

Re: Witam serdecznie

Post autor: Klodi » 2017-08-22, 21:40

Andej, starałam się, ale pisanie tego typu rzeczy średnio mi idzie. Bardziej jakieś artykuły, sytuacje oparte na faktach, coś takiego.
Myślę, że jeśli miałabym coś tworzyć to raczej sama - nie przepadam za pracą w grupach. Kto wie, może kiedyś napiszę zbiór opowiadań/książkę i będę zarabiać na niej miliony. Choć nie to jest najważniejsze, najważniejsza jest pasja.
Pod względem fizycznym tj. budowle i tego typu rzeczy - na pewno. Pod względem mentalnym - chyba nie, nie wiem, mam w głowie lekki mętlik.
Myślę, że sama wybieram osoby, z którymi chcę dzielić swoje życie i które chcę obdarzyć jakimś uczuciem. Znaczy, chcę.. które już jakimś uczuciem obdarzyłam.
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Piszę dziś bez składu, ponieważ nie mogę się skupić przez bolący brzuch.
Przyjmuję i również pozdrawiam Benjaminie :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dezerter » 2017-08-22, 23:39

Klodi pisze - Wiedzy i rozwoju na pewno - u nas to na pewno znajdziesz.
Witamy cię serdecznie, czuj się swobodnie - wielu z nas miało epizody niewiary, lub dużego zwątpienia, poszukiwań po innych religiach, po innych denominacjach chrześcijańskich, mamy dużą różnorodność nawet wśród nas katolików.
Jesteś ochrzczona?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ