Jak według Biblii powinniśmy rozmawiać z innowiercami

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jak według Biblii powinniśmy rozmawiać z innowiercami

Post autor: Dezerter » 2016-09-05, 18:25

Migdałek pisze:Jakiś czas temu user na innym wypowiadał się dość stanowczo na temat jaki widnieje w nazwie tego wątku. Biblia a zwłaszcza Stary Testament nakazuje innowierców bezwzględnie eliminować a nie wdawać się w rozmowy, zwłaszcza jeśli zagrażają chrześcijanom. W myśl takiej interpretacji katolicka idea dialogu międzyreligijnego oraz postawa prezentowana tu:
Mama zawsze uczyła mnie stawać w obronie słabszych, później w młodości tego samego, uczył mnie Jacek Kuroń, który jak prześladowali cygana, to mówił, że on też jest cyganem, jak czepiali się żydka to przyznawał się, że on też jest żydem ... a ja jestem "niewierny"
nie jest poprawna. Dla mnie stanowisko szokujące, ale (o zgrozo!) mające jakiś punkt zaczepienia.
Miło Cię znów widzieć Migdałku :-)
ale nie wiem czym mam się "zszokować", ani z czym polemizować, bo nie zacytowałaś, ani nie streściłaś co "user" napisał
A punktów zaczepienia ja mam bardzo dużo - przeczytałaś post Marka?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Re: Jak według Biblii powinniśmy rozmawiać z innowiercami

Post autor: Pinchas » 2016-10-14, 00:44

Migdałek pisze:Jakiś czas temu user na innym wypowiadał się dość stanowczo na temat jaki widnieje w nazwie tego wątku. Biblia a zwłaszcza Stary Testament nakazuje innowierców bezwzględnie eliminować a nie wdawać się w rozmowy, zwłaszcza jeśli zagrażają chrześcijanom. W myśl takiej interpretacji katolicka idea dialogu międzyreligijnego oraz postawa prezentowana tu:
Mama zawsze uczyła mnie stawać w obronie słabszych, później w młodości tego samego, uczył mnie Jacek Kuroń, który jak prześladowali cygana, to mówił, że on też jest cyganem, jak czepiali się żydka to przyznawał się, że on też jest żydem ... a ja jestem "niewierny"
nie jest poprawna. Dla mnie stanowisko szokujące, ale (o zgrozo!) mające jakiś punkt zaczepienia.
hmm o kogo chodzi? :p

Benjamin

Re: Jak według Biblii powinniśmy rozmawiać z innowiercami

Post autor: Benjamin » 2016-10-15, 21:32

Hola, hola ... nie tak szybko z cytatami ze Starego testamentu ( to taka uwaga od potomka starotestamentowych "czosnkowych"
Czyz nie napisano ( w Starym Testamencie ), ze kobiete przylapana na codzolostwie nalezy ukamieniowac?
To badzmy konsekwentni ... i zacznijmy kamieniowac ... bardzo latwo ... np. mozna zaczac od agencji towarzyskich.
Chyba, ze cos od Starotestamentowych czasow uleglo zmianie.
Mi, jako zydowi wydaje sie, ze ktos ( Chrystus ) o czyms nas pouczyl.
I warto byloby sie dowiedziec, o czym ... a nie siegac od razu po troche juz przebrzmiale ksiegi.

ODPOWIEDZ