Mała prośba

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-15, 17:30

Moi drodzy, jeżeli założyłam ten temat w złym miejscu, lub taki już się pojawił, to bardzo przepraszam.

Zbieram się do tego od długiego czasu i czuję w sercu, że nadchodzi dobry moment... Mianowicie, przede mną jedna z najbardziej stresujących, a zarazem najpiękniejszych spowiedzi. Chcę przyznać się przed kapłanem i Jezusem do rzeczy, która obciąża moje sumienie od dłuższego czasu. Bóg wysłuchał moich próśb i dodał mi sił. Chciałbym Was prosić, byście w miarę możliwości dodali mi otuchy dobrym słowem. Czy ktoś z Was tez czuł ten dziwny wstyd przed spowiedzią i lęk przed reakcją kapłana?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Dezerter » 2017-08-15, 18:03

Ja tak, ale to dobrze, że odczuwamy wstyd po pełnionym grzechu. Lęku przed reakcją kapłana nie musisz mieć, jeśli masz skruchę w sercu i mocne postanowienie nie popełniania go więcej. Jeśli jest możliwe zadośćuczynienie, to też powinnaś tego dokonać przed spowiedzią. Gdy to będzie spełnione - każdy ksiądz powinien dać ci rozgrzeszenie.
Jeśli sprawa jest szczególnie dużego kalibru, to są specjalni spowiednicy - misjonarze miłosierdzia- spowiednicy o uprawnieniach samego papieża. Jednego mogę polecić jeśli jesteś z Kujaw. Polecam zrobić przy okazji spowiedź generalną. Dla mnie był to jeden z etapów nowonarodzenia.
Ja pomodlę się teraz o dobrą i owocną spowiedź dla Ciebie.
Niech Bóg da ci w duchu szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-15, 18:12

Twoja modlitwa wiele dla mnie znaczy.
Mój problem jest spory... Otóż przez wstyd zataiłam grzech i przystąpiłam do komunii świętokradzkiej... Prosiłam Boga w modlitwach o siłę i odwagę. Myslę, że to mój czas na dobrą spowiedź. Czy kapłan moze odpuścić mi tak okropny grzech? Bardzo chcę mieć czyste serce i sumienie...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Mała prośba

Post autor: Andej » 2017-08-15, 22:05

Modlitwą wspieram. Ale zamiast wstydzić się plamy, usuń ją.
Ksiądz jest ino pośrednikiem. Czy zdajesz sobie sprawę, jak wielkie jest Miłosierdzie Boże?
Pędź do pralni, tj. do spowiedzi.
I napisz, jak się poczułaś po odejściu od konfesjonału. I po godnym przyjęciu Najświętszego Ciała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-15, 22:12

Dzięki wielkie za modlitewne wsparcie, to najpiękniejsza rzecz, jaką mogę otrzymać od ludzi :) To stuprocentowo pewne, że opiszę jak czułam się po :) Martwi mnie tylko, że ksiadz nie da mi rozgrzeszenia, to w koncu poważny grzech...

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 07:25

Magdalena pisze:Martwi mnie tylko, że ksiadz nie da mi rozgrzeszenia, to w koncu poważny grzech...
Wtedy zapytaj go: czy jemu on się nie zdarzył?

Tak się zastanawiam, jak się czuje ksiądz w konfesjonale, gdy przychodzi do niego, i spowiada się skruszony pedofil... a on sam pedofilem jest? (tylko mi nie mówcie, że taki przypadek nie jest możliwy).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-16, 08:41

A dlaaczego akurat o pedofila pytasz, a nie np. o złodzieja albo mordercę, hę?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 08:57

Marek_Piotrowski pisze:A dlaaczego akurat o pedofila pytasz, a nie np. o złodzieja albo mordercę, hę?
Idę z duchem czasu... :-D To modne teraz w tym środowisku przecież, nie?..
Czyżbyś Marku, sugerował że w konfesjonałach siedzą mordercy?! (a zakrwawiony nóż trzymają w schowku pod siedzeniem)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-16, 13:30

Jordan pisze:
Magdalena pisze:Martwi mnie tylko, że ksiadz nie da mi rozgrzeszenia, to w koncu poważny grzech...
Wtedy zapytaj go: czy jemu on się nie zdarzył?

Co racja, to racja, wszak ksiądz też jest człowiekiem i zdarza się mu (bardziej lub mniej) grzeszyć. Przemyślałam sobie to i doszłam do wniosku, że Jezus na pewno cieszy się, że postanowiłam otworzyć się przed Nim w konfesjonale. Ksiądz pewnie słyszał już takich grzechów cały ogrom i jeżeli widzi moją szczerą skruchę, powinien mnie rozgrzeszyć.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 13:38

Magdaleno, a jak myślisz: Czy Pan Bóg by Cię rozgrzeszył?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-16, 13:47

Myślę, że tak. On mnie kocha i jestem przekonana, że cieszy się z tego, że uznaję swoją winę i żałuję jej.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 13:53

Marek_Piotrowski pisze:A dlaaczego akurat o pedofila pytasz, a nie np. o złodzieja albo mordercę, hę?
Dlaczego rano zapytałem o pedofila? Nawet specjalnie się nie zastanowiłem i podałem przykładowy ciężki grzech (ciężki, bo nawet ateiści go uznają; nie zaś "ciężki" w kategoriach kościelnych)...

Ale właśnie przeczytałem coś, i teraz to bym z premedytacją wymienił pedofilię! OTO DLACZEGO: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... niach.html
Wiecie, popłakałem się, gdy to czytałem...
Oto dlaczego, Marku, jakoś tak bezwiednie pedofilię użyłem jako przykładu! DLATEGO! :ymdevil:
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 13:55

Magdalena pisze:Myślę, że tak. On mnie kocha i jestem przekonana, że cieszy się z tego, że uznaję swoją winę i żałuję jej.
Racja, dobrze myślisz!
To wyznaj Bogu to, co Cię trapi i żyj dalej... :ymhug:
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Mała prośba

Post autor: Magdalena » 2017-08-16, 14:04

Mam nadzieję, że trafię na dobrego spowiednika :)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Mała prośba

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 14:28

Magdalena pisze:Mam nadzieję, że trafię na dobrego spowiednika :)
Znam takiego! Nazywa się... Jezus Chrystus! Jest dostępny 24/dobę; 7/tydzień; w każdym zakątku świata, a nawet jak byś w kosmos poleciała, to też jest tam dostępny...!
:)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ