Piłka nożna

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Piłka nożna

Post autor: Czernin » 2016-03-27, 21:13

Oglądaliście ostatnie mecze biało-czerwonych?

Z Serbią 1:0 i z Litwą 5:0 a mało brakowało i wynik mógłby być wyższy, gdyby nie było tego słupka i poprzeczki. Moim okiem Polacy są dobrze przygotowani na Euro. Myślę, że Polska może się okazać nawet czarnym koniem mistrzostw.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: Czernin » 2017-02-15, 17:21

Jutro Polska drużyna Legia Warszawa gra w 1/16 Ligi Europejskiej o awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Legia będzie grała dwumecz. Jutro pierwszy mecz na stadionie stołecznego klubu. Jaki wynik obstawiacie? Ja myślę, że jest szansa na remis 1-1.

Dział o sporcie jest dość pusty, więc liczę na wasze posty.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: Czernin » 2017-05-02, 04:35

Dzisiaj finał pucharu Polski.

Lech Poznań - Arka Gdynia. Obstawiam 2-0 dla Lecha a Wy, będziecie oglądać?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Abraham45

Re: Piłka nożna

Post autor: Abraham45 » 2017-10-01, 02:06

Jak dla mnie to skład Polski jest do kitu. Brakuje kilku dobrych zawodników, którzy mogli by wspomóc Lewandziaka. Mam na myśli Marcina Robaka, Piotrka Parzyszka z holenderskiego Zwolle, Kamila Bilińskiego czy Pawła Brożka. Może w meczach z europejskimi drużynami wygrywali, ale jak przyjdzie im grac z Brazylią, Argentyną czy Chile to mogą szybko pożegnać się z mistrzostwami świata. Poza tym spodziewam się, że na mistrzostwa świata te najlepsze drużyny wystawią najlepszych zawodników i wtedy marne szanse na wygrywanie.A chciałbym aby w końcu Polska zaczęła wygrywać tak duże turnieje, bo stac nas na to, tylko trzeba wziąć najlepszych zawodników, bramkostrzelnych a Marcin Robak czy Piotrek Parzyszek do takich należą.

Wolfi

Re: Piłka nożna

Post autor: Wolfi » 2017-11-11, 22:29

Abraham45 pisze:Jak dla mnie to skład Polski jest do kitu. Brakuje kilku dobrych zawodników, którzy mogli by wspomóc Lewandziaka. Mam na myśli Marcina Robaka, Piotrka Parzyszka z holenderskiego Zwolle, Kamila Bilińskiego czy Pawła Brożka. Może w meczach z europejskimi drużynami wygrywali, ale jak przyjdzie im grac z Brazylią, Argentyną czy Chile to mogą szybko pożegnać się z mistrzostwami świata. Poza tym spodziewam się, że na mistrzostwa świata te najlepsze drużyny wystawią najlepszych zawodników i wtedy marne szanse na wygrywanie.A chciałbym aby w końcu Polska zaczęła wygrywać tak duże turnieje, bo stac nas na to, tylko trzeba wziąć najlepszych zawodników, bramkostrzelnych a Marcin Robak czy Piotrek Parzyszek do takich należą.
Moim zdaniem aktualny sklad naszej reprezentacji jest jednym z najlepszych na swiecie, Polska gra ofensywna pilke, potrafie sie utrzymac przy pilce i aktualnie moze wygrac z kazdym. Pilkarze jak np. Marcin Robak sa porzadnymi pilkarzami jak na poziom ekstraklasy ale w zadnym wypadku na poziom reprezentacji. Na MS jestem pewny ze Polska powalczy ale wiadome jest ze bedzie piekielnie trudno, bo bedzie tam mnostwo swietnych druzyn Niemcy, Francja, Brazylia, Argentyna itd

Abraham45

Re: Piłka nożna

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 00:36

Nie można mówić o jakimś zawodniku jeśli nie wiemy jak zagrałby w reprezentacji. Takie mecze zawsze mobilizują a tacy jak Robak, Brożek, Parzyszek są piłkarzami aktywnymi,bramkostrzelnymi i warto im dać szansę a nie trzymać się kurczowo tylko tej stałej ekipy. Warto zauważyć, że te najlepsze drużyny zabierają kilku dobrych bramkostrzelnych zawodników: Brazylia, Argentyna, Chile, Francja, Belgia i inne. Po co trzymać dobrych zawodników - to są MŚ, może w końcu udałoby się dojść do finałów, ale obawiam się, że z takim składem nie damy rady.

Wolfi

Re: Piłka nożna

Post autor: Wolfi » 2017-11-12, 13:44

Abraham45 pisze:Nie można mówić o jakimś zawodniku jeśli nie wiemy jak zagrałby w reprezentacji. Takie mecze zawsze mobilizują a tacy jak Robak, Brożek, Parzyszek są piłkarzami aktywnymi,bramkostrzelnymi i warto im dać szansę a nie trzymać się kurczowo tylko tej stałej ekipy. Warto zauważyć, że te najlepsze drużyny zabierają kilku dobrych bramkostrzelnych zawodników: Brazylia, Argentyna, Chile, Francja, Belgia i inne. Po co trzymać dobrych zawodników - to są MŚ, może w końcu udałoby się dojść do finałów, ale obawiam się, że z takim składem nie damy rady.

W reprezentacji sie patrzy na forme zawodnika, ale takze na wiek, napisze Ci od razu jak to jest jak tu przytaczasz zawodnikow, czyli Robak - 34 lata, Brozek - 34 lata, gdy by trener Nawalka na nich postawil to co by oni pograli 1-2 mecze , nie posiadaja oni wgl szybkosci, dryblingu, a wiek im nie pozwala juz na wytrzymalosc zeby rozegrac caly mecz na wysokim poziomie. Tez napisales o Parzyszku, ktory jest w PEC Zwolle, choc wgl nie gra, po prostu nie wywalczyl sobie miejsca w skladzie.
A nie prawda jest ze trener Nawalka trzyma sie tylko jednego skladu bo wprowadza wielu mlodych swietnych zawodnikow. Np. Jach, Goralski, itd. ktorzy sa perspektywiczni na przyszlosc.
A jesli chodzi o napastnika to bezsensu byloby wziac takiego Brozka czy... Skoro sa np. tacy zawodnicy jak Kownacki , 19 lat ma bodajze, gra w Sampdorii. I wgl w pilce rzadzi mlodosc, mamy przeciez Zielinskiego, Linettego, a nie zapominajmy o kontuzjowanym aktualnie Arku Miliku ktory tez jest mlody.
Bo wiesz ogolnie na MS co by mial pokazac taki Robak ze Slaska bodajze na tle, zawodnikow z Realu, Bayernu, Barcy, Atletico, Juve, PSG ? Moim zdaniem nic.

Ps. Na MS reprezentacja bierze tylko 23 zawodnikow, wiec wielu dobrych zawodnikow na nie pojedzie bo nie zalapie sie do kadry.

Abraham45

Re: Piłka nożna

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 22:39

Parzyszek w Zwolle gra od tego sezonu, więc jeszcze nie ma pewnego miejsca w składzie - nie każdy nowy zawodnik trafia do pierwszego składu, ale we wcześniejszym klubie De Graafschap zdobył 25 bramek, więc jeszcze pokaże na co go stać - o ile trener mu pozwoli na to. Chłopak ma dopiero 24 lata i uważam, że warto go brać do kadry, ale oczywiście trener Nawałka rządzi.

Co do Robaka i Brożka - no cóż, oni są starsi, ale myślę, że nadal dobrzy, szczególnie Robak jest bardzo aktywny i mógłby wspomóc Roberta. W takim samym wieku co Robert jest Kamil Biliński obecnie grający w Wiśle Płock.

MŚ to wielki turniej dla najlepszych drużyn, ale tez wielka okazja dla młodych. Wiem, że trener musi brać tez młodych zawodników aby mogli wykazać się na arenie międzynarodowej. Mnie jednak martwi fakt, że kolejne MŚ znowu nie zaznaczą Polaków jako jednej z bardzo dobrych drużyn. Obawiam się, że z obecnym składem nie bardzo mają szans na dotarcie do ćwierćfinałów a co mówić o finale. Sukcesem byłoby dotarcie do ćwierćfinałów i to byłoby chyba największe osiągnięcie Polaków i cud. Oczywiście życzę im jak najlepiej, ale mam wątpliwości czy w starciu z geniuszami dadzą radę przejść dalej. Niech trafią choćby na dwie porządne drużyny w grupie i będzie ciężko na wejście dalej.

Z drużyn Ameryki na pewno będzie ciężko grać z Argentyną, Brazylią, Chile, Urugwajem, Kolumbią, Meksykiem i Kostaryką. Z Europy: Hiszpanią,Francją, Portugalią, Szwecją lub Włochami (zobaczymy kto wejdzie), Belgią, Anglią, z Niemcami też łatwo nie będzie. Reszta drużyn tez może sprawić wiele trudności, więc jakoś nie mam przekonania co do obecnego składu Polaków.

Wolfi

Re: Piłka nożna

Post autor: Wolfi » 2017-11-12, 23:02

Abraham45 pisze:Parzyszek w Zwolle gra od tego sezonu, więc jeszcze nie ma pewnego miejsca w składzie - nie każdy nowy zawodnik trafia do pierwszego składu, ale we wcześniejszym klubie De Graafschap zdobył 25 bramek, więc jeszcze pokaże na co go stać - o ile trener mu pozwoli na to. Chłopak ma dopiero 24 lata i uważam, że warto go brać do kadry, ale oczywiście trener Nawałka rządzi.

Co do Robaka i Brożka - no cóż, oni są starsi, ale myślę, że nadal dobrzy, szczególnie Robak jest bardzo aktywny i mógłby wspomóc Roberta. W takim samym wieku co Robert jest Kamil Biliński obecnie grający w Wiśle Płock.

MŚ to wielki turniej dla najlepszych drużyn, ale tez wielka okazja dla młodych. Wiem, że trener musi brać tez młodych zawodników aby mogli wykazać się na arenie międzynarodowej. Mnie jednak martwi fakt, że kolejne MŚ znowu nie zaznaczą Polaków jako jednej z bardzo dobrych drużyn. Obawiam się, że z obecnym składem nie bardzo mają szans na dotarcie do ćwierćfinałów a co mówić o finale. Sukcesem byłoby dotarcie do ćwierćfinałów i to byłoby chyba największe osiągnięcie Polaków i cud. Oczywiście życzę im jak najlepiej, ale mam wątpliwości czy w starciu z geniuszami dadzą radę przejść dalej. Niech trafią choćby na dwie porządne drużyny w grupie i będzie ciężko na wejście dalej.

Z drużyn Ameryki na pewno będzie ciężko grać z Argentyną, Brazylią, Chile, Urugwajem, Kolumbią, Meksykiem i Kostaryką. Z Europy: Hiszpanią,Francją, Portugalią, Szwecją lub Włochami (zobaczymy kto wejdzie), Belgią, Anglią, z Niemcami też łatwo nie będzie. Reszta drużyn tez może sprawić wiele trudności, więc jakoś nie mam przekonania co do obecnego składu Polaków.
Ja mysle inaczej, moim zdaniem na tych MS Polska da o sobie znac i zajdzie daleko, a jesli nie no to coz tam bedzie tyle druzyn, kazdy bedzie mogl wygrac z kazdym. Np. Na ME Polska byla w Cwiercfinale i po karnych dopiero z Portugalia przegrala, jak sie oka,alo przyszlym tryumfatorem, wiec kto wie gdyby wtedy Polska wygrala w karnych... Wiadomo karne to raczej boiskowa loteria, gra nerwow itd. W karnych nie zawsze wygrywaja lepsi, ale to tylko przypuszczenia wiec beda MS to zobaczymy jak to bedzie.

Abraham45

Re: Piłka nożna

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 23:23

Z Portugalią było ponoć tez tak, że ten jeden karny nie powinien być uznany, bo bramkarz Rui Patricio stał przed linia bramkową podczas obrony a to ponoć jest zabronione, tyle, że ten szczegół został przedstawiony już po zakończeniu ME. Mogło więc być zupełnie inaczej i byłaby szansa na wygraną z Portugalią. Ale Francja jest bardzo dobrym zespołem i ma bardzo dobry skład. Jeszcze może być okazja do gry z nimi i może być bardzo ciężko. Ale jest jak pisałem - wiele drużyn bardzo silnych i będzie na pewno znacznie ciężej niż w ME. Urugwaj ma dwóch bardzo dobrych napastników: Cavaniego i Suareza, jeśli obaj wystąpią to Urugwaj będzie trudniejszym przeciwnikiem niż w tym towarzyskim spotkaniu. Cele jest znacznie większy, więc walka będzie jeszcze większa. Argentyna ma Messiego i Aguero, jak Sampaoli doda jeszcze Higuaina to skład będzie potężny. Są tez inni: Dybala, Benedetto - równie mocni zawodnicy. I bardzo dobry bramkarz Romero. Brazylia nie ma chyba jeszcze pewnego składu, bo jak na razie z tych dobrych napastników jest Neymar. Czy ktoś jeszcze będzie dodany - nie wiem, ale na pewno Brazylia ma bardzo dobrych pomocników i obrońców a to silny atut Brazylii. Kolumbia i Chile także maja bardzo dobre składy.

Każdy zespół jest bardzo silny i każdy może wysłać Polaków do domu, ale Polska tez pokazała swoje mocne strony i już sam awans na MŚ pokazał, że skład to umożliwił.Na pewno będę kibicował Polakom, bo nie ma innej możliwości, ale lżej byłoby mi oglądać mecze, gdyby wspomniani zawodnicy zasilali skład. Cóż, wypada czekać co pokażą w obecnym.

ODPOWIEDZ