Płaska Ziemia?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Benjamin

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Benjamin » 2017-04-26, 15:16

Ale co to ma do wiary w Boga ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Andej » 2017-04-26, 15:30

Wątek satyryczny ma religią niewiele wspólnego. Najważniejsze w nim jest to, że razem możemy się nieco rozerwać. I wrócić do poważniejszych spraw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Dezerter » 2017-04-26, 18:25

Benjamin pisze:Ale co to ma do wiary w Boga ?
Nie samą wiarą człowiek żyje, to jedno,
a drugie zaczyna się od durnej teorii, w którą młody człowiek uwierzy, bo na poważnych katolickich forach nikt takimi bzdurami się nie zajmie, a później będzie teoria, że Jezus podyktował 3 testament i 5 ewangelię . Takie rewelacje często są obok siebie na dziwnych stronach, czy portalach.
Zobacz w jakim dziale jest ten wątek:
Forum Offtopic Paranormal
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Jordan » 2017-04-26, 19:08

Można się śmiać... ale są poważne, dorosłe osoby absolutnie na serio wierzą w płaską ziemię, a przy tym opierają to na Biblii, i powiadają: jak nie jesteś z nami - płaskoziemcami - to jesteś po stronie wrogiej Bogu, bo Bóg naucza w Biblii o firmamencie twardym jak lustro! Czyli żadne loty w kosmos miejsca mieć nie mogą, a NASA stoi na czele spiskowców, którzy od kołyski wciskają nam, że ziemia jest kulista!
Tak to wygląda...
Dlatego warto i taki temat mieć na forum bo ludzie coraz bardziej propagują płaską ziemię - wystarczy patrzeć jak się mnożą na YT filmiki o tym...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: W drodze » 2017-05-16, 14:17

Z ta płaska ziemia to chyba jest prawda.
A to niby dlaczego; otóż jest taki przyrząd zwany poziomica, którzy wszyscy budowniczowie posługiwali sie oraz nadal jest aktualna.
Taoto poziomica oparta jest na zasadzie,ze woda zawsze w stanie stabilnym czyli spokojnym znajduje sie w Doskonałym tzw. poziomie. Wszystkie oceany ,morza ,jeziora oraz ta w kieliszku,choć kieliszek stoi na pochylonym stole, wszystkie zachowują idealny poziom. A przecież niby ziemia jest kulista?
Czy złe pojmuje, czy tez w kieliszku nie było tylko H2O?

Benjamin

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Benjamin » 2017-05-16, 14:32

Zignorowales sily i oddzialywania zwiazane ze zjawiskiem grawitacjikuli ziemskiej i struktura budowy molekularnej materii.
Takie pominiecie nawet w dalszym ciagu nie potwierdza Twoich drogi w drodze wnioskow, ktore wyciagnales.
Ale wzmocnione H2O czasem warto miec w kieliszku :-P

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Jordan » 2017-05-16, 14:54

Płaaskoziemi nie wierzą w istnienie grawitacji... - to może im pomaga mniemać tak, jak to kolega @W drodze przedstawił...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Andej » 2017-05-16, 16:19

W kieliszku, menisk wklęsły świadczy o wklęsłości Ziemi. Niestety sam eksperymentu przeprowadzić nie mogę, gdyż unikam zbyt silnych argumentów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wędrowiec

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: wędrowiec » 2018-07-06, 17:18

Popieram Andeja, mimo, ze nie zaglądam do kieliszka :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-06, 19:38

ZIemia nie jest ani płaska, ani wypukła. I potrafię to udowodnić - zresztą każdy z Was może się sam przekonać.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Efezjan » 2018-07-06, 22:56

Ja myślę, że Ziemia jest wklęsła: dowód - buty najbardziej wycierają się na piętach i na palcach.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Andej » 2018-07-06, 23:02

Efezjan pisze: 2018-07-06, 22:56 Ja myślę, że Ziemia jest wklęsła: dowód - buty najbardziej wycierają się na piętach i na palcach.
To oczywiste. Też to zauważyłem. Zwłaszcza drewniaki. A niespełna pół wieku temu pisano o tym w Życiu Warszawy, jako o jednym z dokonań Wyższej akademii Nauk w Otrębusach (wtedy to była wiocha).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: sylvi91 » 2018-10-04, 22:36

Wszedłem, bo myślałem, że tu poważne argumenty w obronie tej teorii będą padały, ale już pierwszy posta @Jordana wyjaśnił na czym polega jego sposób argumentacji. Całe szczęście, że @Jordan potrafi znaleźć dowody, w które pokłada tak jak rówież ja swoją wiarę.
Nie doświadczyłem lotu w kosmos na orbitę okołoziemską, ale latam czasem samolotem, a niekiedy płynęło się promem. Dlaczego o tym mówię?
Otóż mapy, z których się korzysta w wytyczaniu trasy często wykorzystują krzywe zwane ortodromami. Teoria z nimi związana jest niezbędna w prawidłowej nawigacji.
Zwolennicy płaskiej ziemi, chyba nigdy nie korzystali w szkole, albo nie dorastali w domu, w których pomocą naukową był globus.
Uważam, że w dobie internetu, ludzkość zatraca zdolność do oceniania wartościowych, rzetelnych i prawdziwych informacji wśród tego całego natłoku i przepychu. Ginie powoli zdolność do racjonalnego myślenia. Coraz więcej i więcej nowych teorii i trudno weryfikowalnych faktów opisują autorzy w tej wielkiej, częściowo zakłamanej otwartej księdze, której powstanie jest dla niektórych większą porażką dla współczesnego świata, niż spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej dla świata starożytnego.

Przypomniała mi się postać Kanadyjskiego astronauty Chrisa Hadfielda, jego misje na ISS przynoszą wiele ciekawych materiałów, niektóre z wielkim zaciekawieniem oglądałem wcześniej.


Biserica Dumnezeu

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-17, 09:27

----------------------pierdu

Dominik

Re: Płaska Ziemia?

Post autor: Dominik » 2020-07-17, 09:37

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-17, 09:27 ----------------------pierdu
Robisz tylko jeszcze większy bałagan,, że ktoś przychodzi i piszę ponad 20 głupich postów to nie znaczy że masz każdy komentować.
Mam przez to więcej roboty, Teraz oprócz jego muszę Twoje posty usuwać.

ODPOWIEDZ