Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 16:16

Marek_Piotrowski pisze:Oczywiście że Bóg wszystko stworzył "Słowem" (choć Ty zapewne sądzisz, że chodziło o wypowiadane słowo... A nie o Słowo = Chrystusa).
W cytatach, które gdzieś tam się pojawiły, cytowałem też np. z Kolosan, gdzie właśnie o roli Chrystusa jest mowa, w kontekście stworzenia: "wszystko przez Niego i dla Niego..."
Zatem, Twoje "zapewne" jest chybione!
Biblia ukazuje, że Bóg WYPOWIADA słowo - więc nie czyń z Boga "niemowę"; ta sama Biblia wyjaśnia, że jak Bóg WYPOWIEDZIAŁ, to zaraz się stało to, co zostało słowem wyrażone!
Słowo (z dużej litery, czyli Jezus) i słowo (z małej, czyli dźwięk) to "sposoby", w jaki wszystko zaistniało; jedno z drugim (Słowo i słowo) doskonale, harmonijnie współgrało, żeby zaistniał plan stworzenia, i był wszechświat.

Robienie sztucznego rozdziału Słowa od słowa, jest niepoważne! Biblia przez oba "Pojęcia", objawia Tobie i mnie, że:
# wszystko zaistniało z woli Bożej (nie przez przypadkowe mutacje w "zupie ewolucyjnej");
# wszystko było od razu w stanie dojrzałym, gotowym do działania w myśl planu, nadanego przez Stwórcę (można to sprowadzić do kodu DNA);
# sam proces powyższego zaistnienia, nie był rozwleczony w jakimś nieokreślonym czasie, ale ma swój początek i koniec: w tygodniu stworzenia.
Taka jest moja wiara; niech mnie z niej Bóg sądzi: czy dobra ona jest, czy zła...
Dość trudno mi sobie wyobrazić sytuację, gdy mówi Bóg do mnie: Czemuś, ty głupi, wierzył w to wszystko, co zapisano w Biblii?... Trzeba było wierzyć więcej temu, co naukowcy mówili, przecież oni mają tytuły naukowe, i tak dowiedli nimi, że ewolucja grała pierwsze skrzypce... oj ty, niemądry!...
Gdyby mi wtedy, po takiej ocenie, serce nie zmarło, to bym się ośmielił zacytować to:
"O głupi i gnuśnego serca, by uwierzyć we wszystko, co powiedzieli prorocy." (Łk 24,25) - i pomyślałbym: O!, to nawet w dość dobrym towarzystwie jestem...

Marku, niewiara we wszytko, co napisano, jest poważną sprawą... A napisano: Bóg-Stwórca rzekł słowo: i stało się :!:
Marek_Piotrowski pisze:Natomiast to, ze Bóg stworzył wszystko Słowem nie oznacza w najmniejszym stopniu, że w jednej chwili.
A dowiedziesz tego jakoś z Biblią w ręku?! :ymtongue:
Marek_Piotrowski pisze:Po prostu prymitywnie rozumiesz i czytasz Księgę Rodzaju, przeczesując alegorycznego komara a zupełnie nie wczytując piękna i mądrości jakie w niej są. Tylko że to piękno i mądrość dotyczą WIARY, a nie geofizyki.
Jak widać, więcej wiary wymaga trzymanie się Słowa Bożego, gdy zewsząd jest opozycja do niego - więc mi nie suponuj jej braków...
Poszedłeś za nurtem alegoryzacji, legendyzacji Księgi Rodzaju... - masz prawo, ale patrz końca!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 16:35

Znowu nie na temat - przedstawiasz swoje mniemania na temat znaczenia tego co w Biblii jako jej przesłanie.
Słabe to i niewarte dyskusji.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 17:01

Idziesz, Marku w zaparte! Trudno, nie będę się z Tobą boksował... Podważaj dalej Pismo, podważaj... - ale uważaj: co na końcu jest!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 18:37

Nie podważam Pisma, tylko Twoją, niedouczoną jego interpretację. Nie myl swoich wymysłów z Pismem.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 18:57

Podważasz Pismo, Marku! Czytasz "A", lecz głosisz, że tam jest "B" - tak robisz, i na nic Twoje zapewnienia, że jest inaczej; dziecko to zauważy... (też byś zauważył, gdybyś zdjął te brudne okulary filozoficzno-naukowego bełkotu religijnego, co Ci został wciśnięty od kołyski chyba do głowy).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Andej » 2017-08-17, 21:56

Wprost przeciwnie. Marek dokładnie i dogłębnie odczytuje przesłanie. Bez manipulacji.
Nie napiszę, że Marek jest bezbłędny. Jest człowiekiem. Ale stara się odczytać sens objawienia. To świadczy o otwartym umyśle. I nie wyrywa słów, zdań z kontekstu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-18, 05:20

Andej pisze:Marek dokładnie i dogłębnie odczytuje przesłanie. Bez manipulacji.
Doprawdy?!
To czemu pisze, że Biblia wcale nie poucza nas, w jaki to sposób dokonało się stworzenie? Owszem, podaje on, że stało się to Bożym słowem, ale już nie wierzy, że stało się to zaraz po tym, gdy to słowo, zostało wypowiedziane!
Bo faktycznie, tu jest potrzebna wiara w moc Boga; czytamy:
Heb 11:3 bpd
(3) Dzięki wierze pojmujemy, że wszystko, co istnieje w czasie i przestrzeni, zostało ukształtowane słowem Boga, tak że to, co widzimy, nie powstało z rzeczy widzialnych.

A to było tak:
Rdz 1:24 bw "Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało."
Ps 33:6-9 bw
(6) Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, A tchnieniem ust jego całe wojsko ich.
(7) Zbiera jakby w stągwi wody morskie, Gromadzi w zbiornikach głębiny oceanów.
(8) Niech się boi Pana cała ziemia! Niech drżą przed nim wszyscy mieszkańcy świata!
(9) Bo on rzekł - i stało się, On rozkazał - i stanęło.


I gdzie tu miliardowe okresy burzliwych procesów ewolucyjnych, z nieustannym cierpieniem i UMIERANIEM organizmów!? No, pytam się: gdzie??
To Bóg nie mógł uzyskać zamierzonego celu: doskonałego stworzenia - od razu? Musiał czekać miliardy lat?!
Wy byście czekali, gdybyście mieli wszechmoc??! Z chęcią patrzylibyście na CIERPIENIE I UMIERANIE waszych stworzeń, w oczekiwaniu, że za kolejne tysiąclecia, z małupoluda "zrobi się" Adam?!?
Jaki Wy obraz Boga macie??! To bardziej bezduszny eksperymentator (w ewolucji coś się rzekomo ma dziać na zasadzie: próba - uda się lub nie; i od nowa, gdy się nie uda...), niż miłujący Ojciec...!!

To dlatego tak mnie drażni postawa Marka (Ty idziesz tą samą drogą; ale jak Ci zadać konkretne pytanie, to milczysz... Marek odpowiada, ale dalej powtarza nieprawdę, że Biblia nie objawia tego, co jak widać: objawia!).

Andeju, mam nadzieję, że przynajmniej jednego się nauczyłeś - wytłumaczyłem Ci, dlaczego wody potopu musiały przykryć górskie szczyty... Przyjąłeś to do wiadomości? Wierzysz temu?... :-??
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-18, 08:33

Jątrzenia ciąg dalszy - i to w niewłaściwym wątku.
Ewangelizacja przez chuliganstwo internetowe?

Jesli wierzenia (bo przecież nie "wiara"!) kłóci Ci się z rzeczywistością obserwowaną, to wniosek jest jeden: mylisz się co twierdzeń Twojej wiary. Poza tym jest już tylko fanatyzm i oderwanie wiary od rzeczywistości (nie mylić z oderwaniem od świata - taka wiara jest namiastką rusztowania, na której opiera się Twoja życiowa ideologia).
Gorąco namawiam Cię, byś porzucił swoje namiastki na rzecz rzeczywistości oświetlonej Pismem Świętym - bo na razie wydajesz się sobie "bardzo wierzącym" a to tylko niepewnośc, strach, że jesli któryś element Przekazu Biblijnego oznacza co innego niż myślałeś, to Ci się to całe namiastkowe rusztowanie zawali.

Precyzyjnie to samo podejście ("zamykam oczy na rzeczywistość bo wierzę") towarzyszyło różnym sektom (w tym samobójczym) - oczywiście pisze to z zachowaniem skali.
Tak bardzo się zafiksowali na swoim rozumieniu Przekazu, że nie byli w stanie "wczytać" iż to ich rozumienie (nie Przekaz!) jest absurdalne.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-18, 08:50

Marku, w temacie, to co masz do powiedzenia? Zapytałem: "Jaki Wy obraz Boga macie??!"
Uważam, że "To bardziej bezduszny eksperymentator (w ewolucji coś się rzekomo ma dziać na zasadzie: próba - uda się lub nie; i od nowa, gdy się nie uda...), niż miłujący Ojciec...!!"
Udowodnisz, że tak nie jest?... :-o
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-18, 09:30

Rozumiesz te sprawy strasznie prymitywnie, Jordanie, a nadto i tak nie słuchasz tłumaczeń. Nie wyciagniesz mnie na rozmowę w sprawie tych Twoich bzdurek, a na pewno nie w wątku o Różańcu.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Jordan » 2017-08-18, 09:58

Zatem kończę: wstydu Ci oszczędzę... ~x(
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-18, 10:32

Jordan pisze:Zatem kończę: wstydu Ci oszczędzę... ~x(
A myśl tak sobie - mnie to nie boli, a Ty będziesz szczęśliwy, jak widzę :))

Benjamin

Re: Dziesiątka różańca

Post autor: Benjamin » 2017-08-18, 22:15

Jordanie ... piszesz gdzies, ze masz juz 5 krzyzyk na karku. A rozumujesz dziwnie, jakbys jeszcze polowy 1-ego krzyzyka nie osiagnal.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Czernin » 2017-08-19, 18:15

Jak wakacje, lato?
Juz niedlugo szkola, przynajmniej dla mnie. Ostatni rok! :D
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-08-19, 22:23

Wakacje? Co to takiego?
Lato - domyślam się, że chodzi o porę roku ze zmienna pogodą. Raz zbyt gorąco, raz zbyt mokro, raz za bardzo dmucha. Otóż, lato jest. Takie jak jest.
Ostatni rok? -Tego nie wiem. Być może tak. Być może pożyję dłużej. Mam świadomość, że może być ostatnim. Tu na Ziemi. A potem? Potem czas przestanie mieć wpływ na moje istnienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ