Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-10, 21:06

Ale nawet gdybym w niedziele pracowal i znalazl ten kamien, to jaki bylby tego dowod? Zastanawiajace jest dla mnie, ze wszyscy, ktorzy brali udzial w dyskuji, kladli wage na prace w niedziele, ktorej w rzeczywistosci nie bylo.
Nikt nie poruszyl tematu SMSa.
A wlasnie moim celem bylo ukazanie tekstu, czyli SMSa od Jezusa,wlasnie w niedziele.
Niecodzienna relacja i niezwykla.
Nosze ten kamien teraz przy sobie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: OFFTOP - WOLNY TEMAT

Post autor: Dezerter » 2017-05-10, 22:41

W drodze pisze:Zwykly, roboczy dzien.Wykonanie tarasu dla corki, wiec wszystko po katolicku, czyli za Bog zaplac.Choc przyznam, ze lubie ta forme zaplaty.
Spreccyzuje, ze nie dodaje :na razie Bog zaplac, jak to jest w tym dowcipie,kiedy ksiadz mowi do pracownika w ten sposob.A pracownik,niezadowlolony z wynagrodzenia, pyta,a co potem? Potem to Wielki Bog zaplac.
U mnie jednak jest troche inaczej, jak w dzisiejszym dniu ,podczas tej "darmowej"pracy.
Otoz podczac prac ziemnych, wykopalem maly, okragly kamyk, z wyrytym napisem:Jezus cie kocha.
Wzruszylo mnie to ogromnie, i byla to najwieksza zaplata jaka otzymalem w moim 73 letnim egzystowaniu na tym swiecie wyzysku.
Ja nie komentowałem tego kamienia, bo myślałem, że to jakieś poetyckie sformułowanie
a ty rzeczywiście realny i fizyczny wykopałeś maly, okragly kamyk, z wyrytym napisem:Jezus cie kocha.?
możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda?, kto to napisał ?
... córka i celowo podrzuciła byś wykopał?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-11, 08:21

Tam jest wiele niszczęść, Syn Maciek poważna schizofrenia, mąż sztuczna zastawka w sercu, Basia rak tarczycy, jej mąż po poważnej operacji kręgosłupa.

Taka oto wiadomosc otrzymalem dzisiaj, dyskutujac na FB.
zy mozna wiecej zadac od zycia?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: OFFTOP - WOLNY TEMAT

Post autor: W drodze » 2017-05-11, 16:31

Ja nie komentowałem tego kamienia, bo myślałem, że to jakieś poetyckie sformułowanie
a ty rzeczywiście realny i fizyczny wykopałeś maly, okragly kamyk, z wyrytym napisem:Jezus cie kocha.?
możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda?, kto to napisał ?
... córka i celowo podrzuciła byś wykopał?

Wyglada na to, ze nie darzysz mnie zaufaniem do mojego pisania.
Wiec pytam,po co wysylac zdjecie, skoro rowniez dobrze moge wyslac zdjecie kamienia zrobionego moja reka, bo akurat param sie w malowaniu na kamieniach roznych obrazow lub tekstow.
I co bedzie wtedy z Twoja oklamana wiara?
Corka natomiast kamienia nie mogla podrzucic, bo byl to grunt dziewiczy,nie kopany przez conajmniej 50 lat.A domek kupila 2 lata temu.
Ale nie martw sie .Kto w malych rzeczach doskonaly jest, to i w duzych takze.
Z pozdrowieniami.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-05-12, 09:45

Wybaczcie, że wtrącam się. Ale w słowach Deza nie wyczuwam braku zaufania. Wprost przeciwnie. Ciekawość oraz chęć podbudowania. Obraz silniej przemawia do człowieka, niż słowo. Sądzę, że Dez też chciał "uszczknąć" kawałek tego skarbu. Trochę to podobne do posiadania, spoglądania na zdjęcia osób bliskich, świętych, przedmiotów kultu.

Na ile potrafię wyczuwać intencje Deza, na tyle świadczę, że nie miał nic pejoratywnego na myśli. Natomiast zaskakuje mnie Twoja reakcja. Przyjacielu, podaj rękę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-12, 23:13

Czemu az zaskakuje?`!,przeciez jedyne odczytuje jego mysli,ktore szczerze przekazuje.Czyzby lepiej byloby, gdybym skomentowal:oj ,rzeczywicie o tym ie pomyslalem, ze to corka mogla podrzucic.
A takimi kamieniami ,"skarbami" sa ulice wybrukowwane.
Samo zdarzenie bylo kierowane do mnie, i nie mam zamiaru robic z tego sensacji cudu.
A samo zdarzenie chce zachowac w skrytosci serca.
Czy nadazasz za mna,przyjacielu?.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: OFFTOP - WOLNY TEMAT

Post autor: Dezerter » 2017-05-12, 23:19

W drodze pisze:
Ja nie komentowałem tego kamienia, bo myślałem, że to jakieś poetyckie sformułowanie
a ty rzeczywiście realny i fizyczny wykopałeś maly, okragly kamyk, z wyrytym napisem:Jezus cie kocha.?
możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda?, kto to napisał ?
... córka i celowo podrzuciła byś wykopał?
Wyglada na to, ze nie darzysz mnie zaufaniem do mojego pisania.
Wiec pytam,po co wysylac zdjecie, skoro rowniez dobrze moge wyslac zdjecie kamienia zrobionego moja reka, bo akurat param sie w malowaniu na kamieniach roznych obrazow lub tekstow.
I co bedzie wtedy z Twoja oklamana wiara?
Corka natomiast kamienia nie mogla podrzucic, bo byl to grunt dziewiczy,nie kopany przez conajmniej 50 lat.A domek kupila 2 lata temu.
Ale nie martw sie .Kto w malych rzeczach doskonaly jest, to i w duzych takze.
Z pozdrowieniami.
Mogło to tak zabrzmieć, że nie dowierzam, ale nie miałem takich intencji - miałem intencje dopytania, dociekanie faktów, detektywa Prawdy - lubię badać i samemu sprawdzać różne rzeczy.
A jak ty to interpretujesz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-13, 07:43

Przyznam, ze kazdy ma swoje sposoby dzialania ,a moga i powinne prowadzic do tego samego celu.
Mowie to calkiem ogolnie ,oraz do tego wlasnie opisanego zdarzenia.
A wspolne dyskusje, oraz z niej wynikajace nieporozumienia ,czy niedomowienia,mamy rozwiazywac w sposob na jaki nas stac, tym samym okreslajac sie jako czlowiek.
Zycze przyjemnej soboty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-05-13, 09:43

A co to jest cud?
Czy tylko zjawisko przeczące prawom natury? A ja uważam, że znalezienie kamyczka można potraktować jako cud. Szokuję? Zaraz wytłumaczę. Uważam, że cudem jest wszystko to, co pomaga zmienić drogę na lepszą. Cudem może być spotkany człowiek. Piękny kwiat. Albo deszcz. Wszystko zależy od tego, czy Bóg przez to coś przemawia do człowieka. Znaleziony kamyk może okazać się milowym kamieniem na drodze życia człowieka. W drodze opisał fakt. Ale jakie ma dla niego znaczenie ten fakt?
Gdybym był na jego miejscu, bardzo bym się ucieszył. Bałbym się mówić i myśleć, że Bóg mnie t ten sposób wyróżnił. Ale starałbym się odczytać przekaz. Usłyszeć w tym epizodzie głos Boga. Zrozumieć. I wypełnić.
Odnoszę wrażenie, że W drodze szuka wskazówek. Wydaje mi się, że jest nieco rozdarty. Może ten kamyk jest wskazówką?
Zastanówmy się może, jaką myśl może przekazywać kamyczek. A sam znalazca może mógłby podrążyć i poszukać, skąd kamyk tam się wziął. Może to jakaś pasjonująca historia?
Bóg nie musi przemawiać w postaci gorejącego krzewu. Może przemawiać za pośrednictwem kamienia.

Nie zakładam, że kamyczek jest cudowny. Ale staram się w każdym fakcie mojego życia znaleźć przesłanie. I w słowie Pisma i w słowie spotkanego menela. Drogi pańskie są nieprzeniknione. A drzewo poznaje się po owocach. Poszukajmy owoców.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-13, 14:20

Czym dluzsza droga przebyta, tym mniej czlowieka szokuja wydarzenia na niej spotykane.

Nie jestem z zawodu dziennikarzem, wiec i nie param sie przekazywaniem "Nowinek"
Cokolwiek tu pisze, chce przemycic cos z boskosci, dla pozytku i radosci czytelnikow,zachowujac prostote i skromnosc.

Samo zdarzenie bylo kierowane do mnie, i nie mam zamiaru robic z tego sensacji cudu.
A samo zdarzenie chce zachowac w skrytosci serca.
Tak to juz we wczesniejszym poscie ujalem.
A tak ogolnie , to przyznam, ze calkowicie sie zgadzam z tymi drobnymi cudami, napotykanymi na codziennej Drodze.
Dowcip jednak polega na tym ,aby je dostrzec i w nalezyty sposob wykorzystac, dla siebie,jak rowniez dzielac sie z innymi.

A od memeli, mozna sie wiele nauczyc.
Kiedys byl nim rowniez D.Walsch.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2017-05-13, 16:37

Świadectwem warto się dzielić. Dlatego ciekaw jestem, jak zdarzenie to przekłada się na życie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-13, 21:38

Wiec i sie nim podzielilem.Na weize koscielna nie mysle wchodzic , oglaszajac wszem dookola.
A co z samym zastosowaniem,pytasz.
Wplywa podobnie jak i inne zdarzenia, na duchowe ksztaltowanie mego wnetrza.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-05-13, 23:43

Cokolwiek tu pisze, chce przemycic cos z boskosci, dla pozytku i radosci czytelnikow,zachowujac prostote i skromnosc.
Te słowa człowieka w drodze wiele dla mnie znaczą i mógłbym je sobie umieścić w stopce.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: W drodze » 2017-05-14, 14:14

Te słowa człowieka w drodze wiele dla mnie znaczą i mógłbym je sobie umieścić w stopce.


Skoro wprowadzily chocby troche swiatelka w Twoje wnetrze, to i tak nie moja w tym zasluga.
Ale cieszy, choc nie laskocze-i dobrze, ze nie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2017-05-14, 22:16

Dobrze :-), bo broń mnie Panie Boże przed wpędzaniem Cię w grzech np pychy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ