Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
feanlinua

Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: feanlinua » 2017-06-16, 12:52

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w badaniu, które jest częścią mojej pracy doktorskiej. Zajmuje ono ok. 25 minut i dotyczy Państwa postaw wobec pewnych grup społecznych, wartości oraz życia duchowego. W badaniu można wziąć udział poprzez bezpośredni link: https://unipark.de/uc/Study1/.

Badanie jest anonimowe, dlatego też nie muszą Państwo obawiać się oceny. Najcenniejsze są szczere i rzetelne odpowiedzi.

W razie jakikolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem [email protected].

Serdecznie dziękuję,
Małgorzata Jakubowska

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: Andej » 2017-06-17, 09:06

Mam dziwne odczucie, że ankieta ma służyć do udowodnienia negatywnych postaw pewnym grupom ludzi. Gdy czytałem pytania i proponowane odpowiedzi brzęczały mi w głowie następujące słowa: Wszystko co zaznaczysz, zostanie użyte przeciwko tobie.
I jeszcze jedno, nie czuję, abym miał prawo do oceniania innych ludzi, a w szczególności jakieś określonej grupy. Nie lubię też uogólnień.
Można być wierzącym, przeciwnikiem ateizmu i przyjacielem ateisty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19238
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-06-17, 12:34

Przyznam, że odniosłem podobne wrażenie jak Andej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: Dezerter » 2017-06-18, 17:49

Potwierdzam wasza obserwacje i nie namawiam nikogo z forum do wypełnienia ankiety, chyba, że autorka nam się wytłumaczy jaki ma cel i dlaczego ta ankieta jest jakaś taka tendencyjna?!
O ile jeszcze pierwszą część da się wypełnić w miarę sensownie, pod warunkiem bardzo uważnego wypełniania tej jednak tendencyjnej i podchwytliwej ankiety, o tyle druga część to już jakaś pomyłka - nie byłem w stanie sensownie i prawdziwie odpowiedzieć na te dziwne pytania - beze mnie.
Pisze to jako mąż socjolożki, który dziesiątki ankiet wypełnił i sam je tworzył - to coś co nam autorka przedstawia wygląda mocno podejrzanie, jak by była stworzona w celu uzyskania założonej z góry odpowiedzi.
Pisze to osoba, która zawsze jak tylko mam czas wypełnia ankiety dla studentów, by im pomóc w pracy dyplomowej i osoba, która ma znajomych ateistów i spędza z nimi czas.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

feanlinua

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: feanlinua » 2017-06-19, 16:38

Dziękuję serdecznie za wszelkie uwagi :).

Jak do tej pory to jedynie ateiści zwracali uwagę, że ankieta jest tendencyjna, bo czuli się przytłoczeni liczbą pytań o duchowość. Celem badania jest przyjrzenie się składnikom uprzedzenia ateistów wobec teistów i vice versa. Badanie zostało zaprojektowane w ścisłej współpracy z promotorami i dbaliśmy o to, aby tendencyjność i sugerowanie odpowiedzi wykluczyć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: Dezerter » 2017-06-19, 20:58

feanlinua pisze:Dziękuję serdecznie za wszelkie uwagi :).

Jak do tej pory to jedynie ateiści zwracali uwagę, że ankieta jest tendencyjna, bo czuli się przytłoczeni liczbą pytań o duchowość. Celem badania jest przyjrzenie się składnikom uprzedzenia ateistów wobec teistów i vice versa. Badanie zostało zaprojektowane w ścisłej współpracy z promotorami i dbaliśmy o to, aby tendencyjność i sugerowanie odpowiedzi wykluczyć.
chyba średnio to się udało
np
głosując na radnego nie patrzę na jego wyznanie, czy brak tylko na to czy jest mądry czy głupi, czy ma dobry program zgodny z moimi oczekiwaniami np - budowa spalarni śmieci itp
jak mam odpowiedzieć na pytanie "czy zagłosował byś na ateistę"? Ja nie jestem wstanie wypełnić tej ankiety w
sposób poważny i odpowiedzialny, jeśli ktoś ma inne odczucia to niech próbuje.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Życie duchowe a postawy społeczne - badanie/doktorat

Post autor: Andej » 2017-06-20, 12:53

feanlinua pisze:Dziękuję serdecznie za wszelkie uwagi :)....
Mogę odpowiedzieć opisowo. Jak słusznie zauważył Dez, większość odpowiedzi nie mieści się w wyznaczonych określeniach.
I dobrze jest sprecyzować, że tolerowanie nie oznacza aprobaty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ