JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-03-24, 22:25

Widzę Enoszu, że nie przeczytałeś dokładnie odpowiedzi w tym wątku. Żeby nie bić piany - przeczytaj dokładnie, spróbuj zrozumieć i napisz tę wiadomość od nowa.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-03-25, 06:53

enosz pisze:
david491 pisze:.
Z kontekstu widać wyraźnie, że nie tylko św. Paweł nie uczy, że nikt nie powinien pośredniczyć w naszej drodze do zbawienia, ale jest dokładnie odwrotnie - on sam mówi: "ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie". Zatem jest on pośrednikiem między poganami, a Bogiem,
To trzeba być niezwykłym hopsztaplerem żeby tak przekręcać słowo Boże;) Paweł pisze że jest nauczycielem i apostołem. Czyli naucza [przekazuje] słowa od Boga ludziom, a ty na podstawie tych słów wysnuwasz odwrotny wniosek że Paweł jest pośrednikiem - co jest tylko i wyłącznie twoim gdybaniem- i przekazuje słowo od ludzi do Boga co jest totalną bzdurą. żeby błagania, modlitwy, wstawiennictwa, dziękczynienia zanoszono za ludzi wszelkiego pokroju, ?za królów i wszystkich zajmujących wysokie stanowiska mamy zanosić my osobiście do Boga. Gdzie ty wyczytałeś w tych słowach Pawła że z takimi błaganiami modlitwami, dziękczynieniami i wstawiennictwami najpierw należy zanosić je do Pawła a on pośrednicząc zaniesie je do Boga ty tylko ty wiesz bo nawet Bóg tego nie wie:)

Nim zaczniesz rozmówcy ubliżać od oszustów i aferzystów, to najpierw zapoznaj się ze swoja biblią, bo się okazuje ze nawet jej nie znasz. Idąc Twoim tokiem myślenia to sam Bóg Jezus wybrał sobie apostoła Pawła, jako narzędzie między poganami a Nim. Więc apostoł Paweł jest pośrednikiem między Bogiem a poganami. (13)Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie.(14)I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia.(15)Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. (16) I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia.(17)Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18)Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony.


Jak szatanowi w raju udało się zwieś dwoje ludzi za pomocą węża, tak tu na ziemi udaje mu się za pomocą świadków Jehowy zwieść miliony. Chrystus powiedział poznacie ich po ich owocach. A jakie są owoce twojej sekty do której należysz? Publikowanie w milionach egzemplarzy nauk, które okazują się kłamstwem (np. wyznaczanie daty końca świata, wydanie najbardziej sfałszowanego Pisma Świętego itp.) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami. Brak zorganizowanej działalności charytatywnej wobec ludzi potrzebujących nie będących w organizacji (?nie można wspierać świata szatana?) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej. Setki rozbitych rodzin z powodu nieprzyjęcia nauk Strażnicy przez jedną ze stron małżeństwa.Setki dzieci zabite przez brak transfuzji krwi oraz rodzice skazani przez to na więzienie.
Podsumowując, sekta Świadków Jehowy jest:

Antychrystusowa (głosi, że Chrystus jest stworzeniem i oddawanie Mu czci jest bałwochwalstwem)

Antymaryjna (wyśmiewają się z Dziewictwa i Bożego Macierzyństwa Maryi)

Antybiblijna (nauka ?Strażnicy? jest ważniejsza niż Pismo Święte)

Antykatolicka (szczególną nienawiścią obdarzają Kościół Katolicki założony przez Jezusa Chrystusa)

Czytamy w nauczaniu św. Pawła, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne (2 Tm 3,1) i przyjdzie wielkie odstępstwo. Świadkowie Jehowy twierdzą oczywiście, że to katolicy są tym odstępstwem. Oni jednak istnieją już 20 wieków, od samego ziemskiego życia Chrystusa. Natomiast wg Brooklynu czasy ostateczne rozpoczęły się pod koniec XIX wieku. Właśnie wtedy powstali Świadkowie Jehowy (z początku pod inną nazwą)! Stąd wynika, że to oni sami są tym wielkim odstępstwem!

Dlatego też módlmy się za nich, a w szczególności za tych, którzy zarządzają całą organizacją Świadków Jehowy na świecie!
O Maryjo, bez grzechu poczęta,
módl się za nami, 
którzy się do Ciebie uciekamy 
i za tymi,
którzy się do Ciebie nie uciekają,
a zwłaszcza za świadkami Jehowy 
i polecanymi Tobie.

stokrotka

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: stokrotka » 2017-03-25, 13:54

david491 pisze:Święty Paweł w Pierwszym Liście do Tymoteusza przypomina młodemu biskupowi, że Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1Tm 2,5) Dlaczego zatem my nazywamy Maryję naszą Pośredniczką? Czy nie grzeszymy w ten sposób? Czyż nie jest oczywiste, że robiąc to zaprzeczamy prostej i jednoznacznej nauce Biblii? Czy nie widzimy, że dla naszej tradycji, dla wymysłów Kościoła, porzuciliśmy naukę Słowa Bożego zawartego w Biblii? Bardzo proszę o komentarze.
Maryja jest naszą ja bym powiedziała szafarką łask, dlatego, że wyprasza łaski dla nas u Boga. Wiele darów otrzymujemy dzięki Jej zasługom, dzięki Jej współcierpieniu z Chrystusem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-03-25, 17:07

No tak, ale oczywiscie Maryja nie jest Pośredniczką w takim sensie, o jakim mowa w 1Tym 2:5? - za to w takim jak Paweł oczywiście tak.

stokrotka

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: stokrotka » 2017-03-25, 19:33

Wielu ludzi lęka się, że będąc posłusznym Maryi, może zbyt mało jest się posłusznym Jezusowi. Jednak Ona nigdy nie wskazuje na siebie, ale zawsze na Jezusa. Postępuje jak Ojciec, który w czasie objawienia Pańskiego wzywa nas: ?Jego słuchaj­cie" (Mt 17,5). Kto idzie za Maryją, ten dojdzie do Jezusa, tak jak ten, kto idzie za Jezusem, dojdzie do Ojca.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-03-25, 20:55

Amen, Stokrotko, Amen.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-03-25, 21:52

stokrotka pisze:Wielu ludzi lęka się, że będąc posłusznym Maryi, może zbyt mało jest się posłusznym Jezusowi. Jednak Ona nigdy nie wskazuje na siebie, ale zawsze na Jezusa. Postępuje jak Ojciec, który w czasie objawienia Pańskiego wzywa nas: ?Jego słuchaj­cie" (Mt 17,5). Kto idzie za Maryją, ten dojdzie do Jezusa, tak jak ten, kto idzie za Jezusem, dojdzie do Ojca.
Ja do Twojego wspaniałego komentarza Stokrotko dodam swoje trzy grosze. Jezus pochodzi z rodu Dawida, czyli z rodu królewskiego. Na dworze Izraelskim, a także na wszystkich innych dworach antycznych wschodu, to nie żona króla miała tytuł królowej, zawsze matka króla była królową. Wszyscy wiedzieli, ze prośba królowej matki jest rozkazem dla króla. Dla nas jest to wspaniała wiadomość, tłumaczy, czemu wstawiennictwo Maryi, która jest i naszą Matką, jest takie skuteczne. Prośmy wiec Ją o wszystko, a Ona na pewno te prośby przedstawi swojemu Synowi. Nie martwmy się też, że nas coś złego spotka, Maryja na pewno przekaże Synowi tylko prośby zgodne z Jego wolą. Gdy więc przedstawi nasze prośby swemu Synowi nie musimy się już martwic, że nasze niebieskie sprawy nie będą załatwione pozytywnie. :-P
[posty o Maryi przeniesione są do wątku wskazane go poniżej - tam zapraszam do kontynuacji dyskusji o objawieniach
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=10&t=507 ]

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-03-28, 03:44

david491 pisze
Nim zaczniesz rozmówcy ubliżać od oszustów i aferzystów, to najpierw zapoznaj się ze swoja biblią, bo się okazuje ze nawet jej nie znasz. Idąc Twoim tokiem myślenia to sam Bóg Jezus wybrał sobie apostoła Pawła, jako narzędzie między poganami a Nim. Więc apostoł Paweł jest pośrednikiem między Bogiem a poganami. (13)Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie.(14)I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia.(15)Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. (16) I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia.(17)Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18)Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony.
Cytujesz fragment Biblii który mówi wyraźnie że Paweł będzie narzędziem Jezusa w zaniesieniu imienia Jezusa do pogan i królów, a nie na odwrót by to luzie zanosili cokolwiek przez Pawła do Jezusa, a mimo to upierasz się że Paweł jest pośrednikiem zadając tym samym kłam słowom Pawła 1Tym 2:5?Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. Bo według twojej filozofii to nie jest jeden pośrednik jak uczy Paweł tylko co najmniej dwóch. To już jest zaślepienie i czysty fanatyzm.
Jak szatanowi w raju udało się zwieś dwoje ludzi za pomocą węża,
Szatan w raju zwiódł tylko jedną osobę nie dwie. Masz duże barki w podstawowej wiedzy z Biblii a zabierasz się do pouczania innych.?
tak tu na ziemi udaje mu się za pomocą świadków Jehowy zwieść miliony. Chrystus powiedział poznacie ich po ich owocach. A jakie są owoce twojej sekty do której należysz? Publikowanie w milionach egzemplarzy nauk, które okazują się kłamstwem (np. wyznaczanie daty końca świata, wydanie najbardziej sfałszowanego Pisma Świętego itp.) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami. Brak zorganizowanej działalności charytatywnej wobec ludzi potrzebujących nie będących w organizacji (?nie można wspierać świata szatana?) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej. Setki rozbitych rodzin z powodu nieprzyjęcia nauk Strażnicy przez jedną ze stron małżeństwa.Setki dzieci zabite przez brak transfuzji krwi oraz rodzice skazani przez to na więzienie.
Podsumowując, sekta Świadków Jehowy jest:
Stek bezpodstawnych oszczerstw. Poza tym to nie jest treścią tego tematu. Widać jak na każdym katolickim forum represyjnie rozlicza się innowierców z regulaminu, a na łamanie go przez "swoich" przymyka się oko.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2017-03-28, 08:37

Najpierw przytoczę cytat, co do którego się spieracie.
(15)Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela.
Zainteresowało mnie to, jak interpretujecie relację Bóg - człowiek. Czy uważacie, że relacja ta jest jednostronna?
Osobiście uważam, że jest dwustronna. Jak każda relacja między osobami obdarzonymi rozumem.

I jeszcze jedno. Używacie słowa "pośrednik" i spieracie się, zamiast zerknąć do słownika i sprawdzić jego znaczenie. Tego zupełnie nie rozumiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-03-28, 18:01

enosz pisze:Cytujesz fragment Biblii który mówi wyraźnie że Paweł będzie narzędziem Jezusa w zaniesieniu imienia Jezusa do pogan i królów, a nie na odwrót by to luzie zanosili cokolwiek przez Pawła do Jezusa, a mimo to upierasz się że Paweł jest pośrednikiem zadając tym samym kłam słowom Pawła 1Tym 2:5?Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. Bo według twojej filozofii to nie jest jeden pośrednik jak uczy Paweł tylko co najmniej dwóch. To już jest zaślepienie i czysty fanatyzm.
Oprócz tego fragmentu który okroiłeś, bo w całości brzmi inaczej: ( Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie. Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie. Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu. (1 Tm 2,1-8)) zacytowałem tez fragment, gdzie Paweł mówi : Zalecam przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.

Więc jak, jeżeli Paweł zaleca że: prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi, bo jest to rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni, to nie jest to pośrednictwem? Jeżeli modlitwa, wspólne błagania, i prośby za innych do Boga nie są pośrednictwem to czym są według Ciebie? Tak samo i św, Paweł, jeżeli został ustanowiony głosicielem i apostołem-pogan, to co nie jest pośrednikiem między Bogiem a poganami?

Jakim jest pośrednikiem Pan Jezus to już napisałem wcześniej, Nie wiem jak można Mojżesza równać, z Panem Jezusem. Skoro Pan Jezus który jest Bogiem stał się jednym z nas, to i nas wyniósł do godności dzieci bożych i każdy z nas ma do spełnienia rolę w Jego Królestwie. Każdy z nas może i powinien stać się pośrednikiem w głoszeniu tej prawdy o unikalnej roli Jezusa w bożym planie zbawienia.
enosz pisze:Szatan w raju zwiódł tylko jedną osobę nie dwie. Masz duże barki w podstawowej wiedzy z Biblii a zabierasz się do pouczania innych.?
Szatan zwiódł jedna osobę, bo jedna się przyznała się że została zwiedziona, a druga zwaliła winę na tą która się od razu Bogu przyznała że została zwiedziona. A sprawców grzechu było trzech: Ewa, Adam i demon. Jaki ten Bóg był nie sprawiedliwy że ukarał obie osoby
enosz pisze:Stek bezpodstawnych oszczerstw. Poza tym to nie jest treścią tego tematu. Widać jak na każdym katolickim forum represyjnie rozlicza się innowierców z regulaminu, a na łamanie go przez "swoich" przymyka się oko.
Jak to są oszczerstwa to miej pretensje do samego siebie, i do waszych publikacji, bo większość tych zarzutów, z waszych publikacji pochodzi. A treścią tematu jest ubliżanie rozmówcy od oszustów i aferzystów?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-03-28, 21:32

Andej pisze:Najpierw przytoczę cytat, co do którego się spieracie.
(15)Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela.
Zainteresowało mnie to, jak interpretujecie relację Bóg - człowiek. Czy uważacie, że relacja ta jest jednostronna?
Osobiście uważam, że jest dwustronna. Jak każda relacja między osobami obdarzonymi rozumem.

I jeszcze jedno. Używacie słowa "pośrednik" i spieracie się, zamiast zerknąć do słownika i sprawdzić jego znaczenie. Tego zupełnie nie rozumiem.

Ja zacytuje ulubiony fragment świadków Jehowy, z listu św, Pawła do Tymoteusza, gdzie św, Paweł przypomina młodemu biskupowi, że : Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1Tm 2,5)

Jest to ulubiony fragment, świadków Jehowy, który służy im do obalania Boskości Pana Jezusa. I dlatego tak uporczywie mój rozmówca Enosz, próbuje udowodnić ze pośredników jest tylko dwóch, Pan Jezus, i Mojżesz.
Prawdą jest że Chrystus jest jedynym pośrednikiem, ale w takim sensie że On i tylko On może nas pojednać ze swoim Ojcem i obdarzyć życiem wiecznym, ponieważ nikogo innego Ojciec Przedwieczny dla naszego zbawienia na świat nie posyłał. Tylko Chrystus wydał siebie samego na okup za wszystkich, i na tym polega unikalna rola Jezusa. Tylko Jego ofiara mogła usatysfakcjonować Ojca, bo była to ofiara złożona przez Boga i tylko Jezus mógł ją złożyć za nasze grzechy, bo tylko On jest równocześnie jednym z nas, człowiekiem, i w tym nikt Go nie zastąpi. Jego czyn zbawczy nie potrzebuje niczyjego wzmocnienia, ażeby wszyscy, którzy się do Niego zbliżą, mogli otrzymać życie wieczne. Pod tym względem On jest Pośrednikiem jedynym.

Jeżeli chodzi o pośrednictwo ludzi, to sam Pan Jezus nakazywał swoim uczniom realnie przyczyniać się do zbawienia swoich bliźnich, a więc do podejmowania różnych form pośrednictwa zbawczego. Kazał Im iść z Ewangelią ?aż po krańce ziemi? (Dz 1,8)?Nakazał udzielać chrztu i Eucharystii wszystkim, którzy w Niego uwierzą (por. Mt 28,19; Łk 22,19) Oczekiwał, że modlitwą będziemy walczyć o ludzi czyniących zło (por. Mt 5,44; Łk 6,28)? A przecież i nasza modlitwa za innych, i dzielenie się słowem Bożym, i posługa sakramentów których udzielają kapłani to są różne formy pośrednictwa zbawczego. A gdy Pan Jezus chodził po ziemi to ludzie pośredniczyli w tym żeby ktoś mógł się spotkać z Jezusem. Ewangeliści wielokrotnie wspominają, że ludzie przyprowadzali lub przynosili do Jezusa chorych i opętanych, że jakaś matka lub ojciec wstawiają się za swoim dzieckiem, tak jak setnik wstawił się za swoim sługą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-03-29, 01:05

Widzę Enoszu, że nadal nie przeczytałeś wątku :)
I my, i Ty mówimy, że Paweł NIE jest Pośrednikiem w tym sensie co Jezus - więc ginie chyba przedmiot sporu.
Spróbujmy inaczej - napisz krótko jaką tezę stawiasz i czemu jest ona inna niż nasza (sam tezę, w 2 zdaniach, bo zgubiła się w Twoich wywodach).
Wówczas zobaczymy w czym się różnimy i będziemy mogli ruszyć dalej.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-04-24, 17:48

Andrzej napisał
Osobiście uważam, że jest dwustronna. Jak każda relacja między osobami obdarzonymi rozumem.
Tu nie o to chodzi co kto uważa tylko czego uczy Biblia. I o to idzie cały dysput. Paweł napisał że jest tylko jeden pośrednik. I w takim znaczeniu jakie odnosi się do osoby Jezusa "pośredników" innych nie ma, czyli Jezus pośredniczy między ludźmi a Bogiem " dwustronnie" i innych takich pośredników nie ma. Tak uczy Biblia. A że wy chcecie żeby było wielu pośredników bo tak pasuje do waszych dogmatów to jest to wasza ludzka nauka nie Biblijna.

I jeszcze jedno. Używacie słowa "pośrednik" i spieracie się, zamiast zerknąć do słownika i sprawdzić jego znaczenie. Tego zupełnie nie rozumiem.
Nie przypuszczasz chyba że apostoł Paweł użył słowa "pośrednik" zgodnie ze współczesnym, słownikowym znaczeniem tego słowa. I ponownie nie o to chodzi jak rozumiemy dziś to słowo lub jak wykładane jest współcześnie znaczenie tego słowa tylko jak to rozumiał autor. Zatem pośrednik między ludźmi a Bogiem jest tylko jeden, a cokolwiek do tego dodacie jest fałszowaniem tego co naucza Biblia

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-24, 18:08

Enoszu, Pismo nie mówi że Jezus jest Jedynym Pośrednikiem "we wszystkim" tylko w określonej sprawie (w której rzeczywiście nikt inny pośrednikiem nie jest).
Czy doczytałeś w jakiej?
Podpowiem że nie dotyczy to ani wstawiennictwa, ani nawet szafowania łask (co łatwo udowodnić Biblią).

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-04-24, 19:29

david napisał
Więc jak, jeżeli Paweł zaleca że: prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi, bo jest to rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni,
Fałszujesz treść Biblii stawiając zdanie "w oczach Zbawiciela naszego, Boga," nigdzie Biblia nie uczy że zbawiciel nasz" to Bóg. Jest to nauka Kościoła interpretowana z tekstu Biblii.
to nie jest to pośrednictwem?
To że ty rozumiesz modlitwę jako pośredniczenie to twój problem. Skup się na słowach Pawła który pisze wyraźnie i jednoznacznie jest tylko JEDEN !pośrednik między ludźmi a Bogiem Chrystus Jezus. To jak ty sobie imaginujesz wezwanie Pawła do modlenia się za królów i innych jest nieistotne. Stawiając tezę że każdy kto się modli za innych jest pośrednikiem równym Chrystusowi robisz z apostoła Pawła głupka, a z Biblii papier toaletowy. Bo jaką ona ma wartość gdy pierwszy lepszy david wie lepiej od Boga który natchnął Pawła do napisania słów że jest tylko jeden pośrednik.

[
Jeżeli modlitwa, wspólne błagania, i prośby za innych do Boga nie są pośrednictwem to czym są według Ciebie?
Jednostronną modlitwą
Tak samo i św, Paweł, jeżeli został ustanowiony głosicielem i apostołem-pogan, to co nie jest pośrednikiem między Bogiem a poganami?
Czyli Paweł pisał głupoty twierdząc że jest tylko JEDEN pośrednik bo według twojej imaginacji Paweł też jest pośrednikiem?
Szatan zwiódł jedna osobę, bo jedna się przyznała się że została zwiedziona, a druga zwaliła winę na tą która się od razu Bogu przyznała że została zwiedziona. A sprawców grzechu było trzech: Ewa, Adam i demon. Jaki ten Bóg był nie sprawiedliwy że ukarał obie osoby
I znowuż prywatnie imaginacje. To że tylko jedna osoba została zwiedziona powiedział Paweł, czego ty nie wiesz bo świadczy o tym twoja licha obrona

1 Tymoteusza 2: 11?Kobieta niech się uczy w milczeniu, z pełną uległością. 12?Nie pozwalam kobiecie nauczać ani sprawować władzy nad mężczyzną, lecz ma zachowywać milczenie. 13?Bo Adam został ukształtowany pierwszy, potem Ewa. 14?Ponadto Adam nie był zwiedziony, lecz kobieta została całkowicie zwiedziona i popadła w występek.

Jak to są oszczerstwa to miej pretensje do samego siebie, i do waszych publikacji, bo większość tych zarzutów, z waszych publikacji pochodzi.
Bzdura. Pokaż chociaż jeden. jeśli nie pokarzesz jesteś oszczercą.

A treścią tematu jest ubliżanie rozmówcy od oszustów i aferzystów?
Czyli ty możesz łamać regulamin i "pluć" na adwersarza i to jest w porządku, ale jak ja będę się przed twoim "pluciem" bronił to już jest karygodne naruszenie regulaminu? Za to m.in. kocham Katolików. Bardzo taka postawa utwierdza mnie w wierze.;)

ODPOWIEDZ