Zwierzęta czyste.

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-03-22, 13:59

Nie mow tyle tylko uzasadnij, ze to co Ty mowisz, ze Bog mowi, to naprawde Bog tak mowi, a nie Twoje nauki.
Trzymaj sie ... i niue badz taki zadufany w swoim widzeniu.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-22, 17:11

Benjamin pisze:No wlasnie - Prawo Mojzeszowe nakazuje kamienowac kobiety przylapane na codzolostwie ... a Jezus wcale tego nie popiera .
Jezus nie mial nic przeciwko karze smierci
a sprawy z cudzoloznica to ty chlopie kompletnie nie rozumiesz.
A i pamietaj ze nie zyjemy w panstwie teokratycznym.Nawet Zydzi juz nie zyja.

8 Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ?. 9 I mówił do nich: ?Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. 10 Mojżesz tak powiedział: Czcij ojca swego i matkę swoją, oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmiercią zginie4. 11 A wy mówicie: "Jeśli kto powie ojcu lub matce: Korban, to znaczy darem [złożonym w ofierze] jest to, co by ode mnie miało być wsparciem dla ciebie" - 12 to już nie pozwalacie mu nic uczynić dla ojca ni dla matki. 13 I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie?.

Teraz cytuje KATOLIKA o nicku Rethel :-D

1. Jezus nie był sędzią więc nie mógł skazać, od tego były sądy, a nie uliczni kaznodzieje, gdyby ją skazał złamałby Torę.
2. Jezus nie był naocznym świadkiem - więc nie mógł pierwszy rzucić kamieniem - gdyby tak zrobił, złamałby Torę.
3. Do cudzołóstwa trzeba dwojga - jeśli złapali ją na gorącym uczynku, gdzie chłop? - zatem coś było nie tak z dowodami i sprawiedliwością, więc Jezus widział że ona jest kozłem ofiarnym zmowy i spisku nie mającym na celu wymierzenia sprawiedliwości, a jedynie postawienia go w trudnej sytuacji.
4. Prawo wykonywania wyroków śmierci od 6 n.e. miał wyłącznie rzymski prokurator, a nie przeciętny żyd z ulicy.
5. Aby skazać kogoś na śmierć musiał się odbyć proces.
6. Cała sytuacja była podpuchą - a więc musiał z niej błyskotliwie wybrnąć.
7. Gdyby Jezus ją skazał złamałby prawo zarówno mojżeszowe, jak i rzymskie.
8. Względnie był Synem Bożym, Żywą Torą itd - więc mógł decydować, a poza tym, sam ją dyktował Mojżeszowi, więc wiedział jak ją stosować.
9. Mógł przebaczyć komu chciał bo miał taką władz jako Syn Boży - widząc ukrytą skruchę, której ludzie nie widzieli.
10. Cała opowieść jest fajna, ale jest tylko opowieścią, a nie faktem - zatem jako (łagodnie mówiąc) wtórnokanoniczna nie liczy się jako fakt, ale nawet jako fakt, nie daje pola do manewru zwolennikom niekamienowania
11. Opowieść nie jest o tym, że nie wolno kamienować, ale o tym, że Jezus ma prawo odpuszczać komu chce, a my mamy patrzeć też na swoje grzechy
12. Opowieść potwierdza ważność egzekucji za cudzołóstwo, bowiem Jezus kazał jej nie grzeszyć więcej - czemu?
13. Wyraźnie w tym fragmencie powiedziano: "Oczywiście mówili to, chcąc go wystawić na próbę, aby mieć go o co oskarżyć."
14. Wyraźnie Jezus NAKAZAŁ EGZEKUCJĘ - ale wśród ŚWIADKÓW (jeśli w ogóle było dwóch jak Tora nakazywała) cudzołóstwa, nie było nikogo, kto byłby bez grzechu.
15. Jak można być przeciwko wymierzaniu kary śmierci nakazując ją?
16. Jako, że Jezus został poproszony o opinię, to zasugerował, aby egzekucję zaczął świadek bezgrzeszny - było się go nie pytać... :-)
17. Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla Prawa - jak i z sabatem było.
18. Jezus miał prawo przebaczać dowolne grzechy, komu chciał, nawet zatwardzialcowi, który nie żałował - my możemy tylko przebaczać grzechy wymierzone przeciwko nam.
19. Zwykły zawodowy sędzia ludzki nie ma prawa wybaczania cudzych grzechów.
20. W Jn 5:14 i Łk 13:5 Jezus wyraźnie pokazuje (jak i tu) że grzeszenie pociąga za sobą złe skutki, a nie dobre, bo wręcz groził.
21. Jezus nie gromadził grzeszników, ale skruszonych grzeszników - czyli tych którzy ZAPRZESTALI GRZESZENIA - dał jej szansę, ale zagroził, ze kolejnej już może nie być, bo następnym razem mogą zaciągnąć ją do podziemnego sądu rabinackiego i zatłuką kamieniami na śmierć.
22. O ile dobrze kojarzę, przed okresem rzymskim, żydowskie wyroki śmierci były bardzo rzadkie i wydawał je jedynie Sanhedryn - a więc nawet nie zwykli sędziowie.
23. Nie wiadomo czy byli tam w ogóle świadkowie w wymaganej liczbie.
24. Być może świadkowie, którzy pierwsi rzucali, też mieli cudzołóstwo na sumieniu, albo któryś lub kilku z nich cudzołożyli akurat z tą kobietą - bo skąd wziąć dwóch świadków cudzołóstwa - na ulicy się przecież tego nie robi...
25. Cudzołożnica zapewne wykazała się jedną z dwóch postaw: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8855 - tą, która skłoniła Jezusa do darowania czynu, a nie tą, która by go do tego zachęciła. Bo Jezus nie dlatego ją ratował, że była zarozumiała i chciała więcej grzeszyć, ale dlatego, ze żałowała swego czynu. Nie dotyczy to np. pedałów idących w paradzie, którzy chełpią się tym, że grzeszą i często niosą plakaty urągające Stwórcy bezpośrednio.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-22, 18:43

Z Rethelem w 25 punktach nie będę dyskutował, bo on w nich sam ze sobą dyskutuje ;-) :-P
...ale od kiedy Rethel jest katolikiem? :shock:

Ps
nieznającym Rethela wyjaśnię, że jest to bardzo znany i elokwentny forumowicz, które dostał bany na chyba wszystkich możliwych forach ;-) , za swój cięty język i porywczy charakter, ale które go ja osobiście zawsze lubiłem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-22, 19:07

...ale od kiedy Rethel jest katolikiem? :shock:
Przeciez Rethel od kiedy go znam(jakies dwa lata)
twierdzil ze kk to kosciol Chrystusa i go czesto bronil.
Nawet na protestantach w wyznaniu ma wpisane katolik :-P
Oczywiscie kiedy nauczanie krk nie jest zgodne z Pismem to je krytykuje.
Tak kiedys byl SJ i odrzuca dogmat trojcy ale to nie zmienia tego co wyzej napisalem.
które dostał bany na chyba wszystkich możliwych forach ;-)
Nie na wszystkich bo na protestantach nie ma
ale tam nie wiele pisze tak jak i ja.
za swój cięty język i porywczy charakter,
Potwierdzam :D
ale które go ja osobiście zawsze lubiłem
Ja tez :D

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2016-03-23, 03:12

Dezerter pisze:...ale od kiedy Rethel jest katolikiem? :shock:
Oczywiście, że nie jest ( w normalnym tego słowa znaczeniu), już bliżej muzułmaninowi do katolika niż jemu, ale jak się napisze, że to są poglądy katolika to może dyskutanta zbić z tropu :-P Taki chłyt martetingowy :mrgreen:

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-23, 14:32

Migdalciu nie przesadzasz ? :-P

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-23, 20:53

Ty lepiej powiedz, czy będziesz jadł szynkę na Święta? - ale szczerze :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-24, 19:30

Dezerter pisze:Ty lepiej powiedz, czy będziesz jadł szynkę na Święta? - ale szczerze :!:
Jajek nie swiece :-P Szynki nie lubie ale kielbasa kusi ... :D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-25, 00:09

Stań w prawdzie, prawda cię wyzwoli ... nie kręć!
jesz wieprzowinę czy nie jesz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-25, 23:44

moze sie skuszze...

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2016-03-26, 10:38

Pohukuj i nawołuj wszystkich do bezwzględnego przestrzegania Prawa Mojżeszowego.......... sam go nie przestrzegaj :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Maksymilian

Post autor: Maksymilian » 2016-03-26, 11:01

:-)

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-26, 13:49

Migdałek pisze:Pohukuj i nawołuj wszystkich do bezwzględnego przestrzegania Prawa Mojżeszowego.......... sam go nie przestrzegaj :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Nawet tutaj mnie "znalazlas" :-)
Migdalciu sluchajcie go ale uczynkow jego nie nasladujcie :D
A tak powaznie to jestem slabym czlowiekiem :-( a jedzenie
to moj najmniejszy problem ale swini w tym miechu
nie jadlem.Staram sie unikac ale czasmi sie skusze.
A i nie pisz do mnie bo ponoc cie denerwuje
i potem w realu chodzisz jak terminator..
Tak Iwonko napisala :-P

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-26, 14:08

czyli jednak się starasz - skoro w marcu nie jadłeś
to i tak lepiej jest z tobą niż myślałem, a myślałem, że tylko tak gadasz o czystych nieczystych a sam nie zwracasz uwagę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-26, 14:16

Nawet jesli bym jadl codziennie pol kilo kielbasy
to niczego nnie zmienia..Faryzeje lamali Prawo
ale Jezus kazal ich sluchac kiedy
czytaja Mojzesza ;-)

Ja sie nie stawiam za wzor..
Nasladujcie Jezusa
jak Apostolowie
nasladowali..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”