JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-20, 09:53

Marek_Piotrowski pisze:
Dlaczego w nauczaniu Jezusa czy apostołów nie ma nauki o tym że Jezus jest Bogiem wszechmocnym równym Bogi Ojcu Jehowie? Dlaczego w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma nauki o Trójcy Świętej?
Owszem, jest taka nauka. I kilkukrotnie ją na tym forum pokazano.
Chcesz odpowiedzi - czytaj odpowiedzi udzielane.

:)) a cha!? "a świstak siedzi z zawija te sreberka" ale rozumiem cię bardzo dobrze. nie jesteś w stanie pojąć co to jest nauka interpretowana z Biblii na podstawie wniosków i ludzkiej filozofii którą wychodzi z ust duchowieństwa, a nauką która wyszła z ust Jezusa lub apostołów. Zatem zadawanie tobie pytania gdzie w nauczaniu Jezusa czy też apostołów jest stricte nauka o Jezusie Bogu najwyższym jest bez celowa bo to zwyczajnie przekracza twoje możliwości rozumienia.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-20, 10:00

stokrotka pisze:"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię OJCA i SYNA, i DUCHA ŚWĘTEGO" (Mt 28, 19) .

"Łaska PANA JEZUSA CHRYSTUSA i miłość BOGA, i społeczność DUCHA ŚWIĘTEGO niech będzie z wami wszystkimi" (2 Kor 13,13).

DUCH ten sam (...)PAN ten sam (...)ten sam BÓG (...)" (1 Kor 12,4-6).


Jeszcze parę by się znalazło . Wystarczy dokładnie czytać. :)

Trójcę mamy w Biblii.
? następna inteligentna osoba która nie rozumie prostego pytania.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-20, 10:05

Benjamin pisze:Przepisane z Pisma Swietego ( wydane przez swiadkow Jehowy): "Nastepnie powiedzial do Tomasza: wloz tu palec i zobacz moje rece, i wez swa reke i wloz ja w moj bok, i przestan niedowierzac, ale zacznij wierzyc.
Odpowiadajac Tomasz rzekl do niego: Moj Pan i moj Bog!" Lk 20, 27-28
i to jest dowód na to że w nauczaniu Chrystusa jest nauka o tym że Jezus Jest Bogiem? i to jest stricte nauka czy trzeba są sobie ją dopiero wyinterpretować?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2017-05-20, 13:29

Jeden z wielu. Słowa św. Tomasza przekonują bardziej, niż słowa Russela.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-20, 13:31

No proszę - zupełnie jak przepowiedziałem przy pierwszej wizycie Enosza - obchodzi fora i ma w nosie współdyskutantów i normalny dialog - rzuca parę ostrych tekstów i znika. A potem pojawia się ni z gruchy i pietruchy.

enosz pisze::))) czyli dajesz jasny przekaz że nie masz nic więcej do powiedzenia, nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie które ci zadałem w związku z tym jedyne co możesz zrobić to wysyp różnych kłamstw szkalujących ŚJ celem których jest poderwanie autorytetu z zaufania do ŚJ. To jest niezbity dowód na to że prymitywizm
No cóż, Enoszu, zarzuciłeś Davidowi kłamstwo.
To bardzo poważny zarzut.
Żądam od Ciebie abyś udowodnił tak ciężkie oskarżenie.
KONKRETNIE.
Jest tekst Davida - wskaż rzekome KŁAMSTWO.
enosz pisze:Biblii na podstawie wniosków i ludzkiej filozofii którą wychodzi z ust duchowieństwa, a nauką która wyszła z ust Jezusa lub apostołów. Zatem zadawanie tobie pytania gdzie w nauczaniu Jezusa czy też apostołów jest stricte nauka o Jezusie Bogu najwyższym jest bez celowa bo to zwyczajnie przekracza twoje możliwości rozumienia.
Typowe dla Świadków - jak nie mają co odpowiedzieć, rzucają taki (albo podobny tekst). Być może w Twoim zborze podobne gadanie jest uważane za "argument" ale na tym forum nie ;)
enosz pisze:? następna inteligentna osoba która nie rozumie prostego pytania.
Przeciwnie - to Ty (co prawda nie wiem czy inteligentny... nie rozumiesz prostej odpowiedzi STokrotki.

enosz pisze:
Benjamin pisze:Przepisane z Pisma Swietego ( wydane przez swiadkow Jehowy): "Nastepnie powiedzial do Tomasza: wloz tu palec i zobacz moje rece, i wez swa reke i wloz ja w moj bok, i przestan niedowierzac, ale zacznij wierzyc.
Odpowiadajac Tomasz rzekl do niego: Moj Pan i moj Bog!" Lk 20, 27-28
i to jest dowód na to że w nauczaniu Chrystusa jest nauka o tym że Jezus Jest Bogiem? i to jest stricte nauka czy trzeba są sobie ją dopiero wyinterpretować?
"Wyinterpretować" to trzeba, żeby samego siebie przekonać, że jak Tomasz mówi do Jezusa "Mój Pan i mój Bóg" to.... nie znaczy "mój Pan i mój Bóg" :-D

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-20, 20:38

enosz pisze:i to jest dowód na to że w nauczaniu Chrystusa jest nauka o tym że Jezus Jest Bogiem? i to jest stricte nauka czy trzeba są sobie ją dopiero wyinterpretować?
I to jest dowód że Chrystus nie jest Bogiem? (Flp 2,6-11)
Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci ? i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM ? ku chwale Boga Ojca.Jezus był w postaci Bożej, lecz objawił się nam w postaci ludzkiej. Był Bogiem, lecz ukazał się nam jako człowiek. W Chrystusie mieszkała cieleśnie nie część, lecz cała pełnia boskości, o czym mówią fragmenty z Kol.1:19 i 2:9. W innym miejscu czytamy, że Jezus był chwałą samego Jahweh objawioną wszelkiemu ciału (Iz.40:5 por. z 1Kor.2:8).

Skoro nie skorzystał z okazji, aby być równy Ojcu, to znaczy, że mógł to uczynić! Gdyby Jezus nigdy nie mógł być równy Bogu Ojcu (będąc np. stworzoną przez Niego istotą, jak to głoszą świadkowie Jehowy), to kompletną bzdurą byłoby mówić o sposobności do skorzystania z okazji, która i tak nigdy nie mogłaby się przydarzyć z racji jej niemożliwości realizacji. Chrystus ? Syn Boży mając naturę Bożą, przybrał na ziemi naturę sługi. Syn Boży ? będąc Bogiem, normalnie stwarzał i panował (Hebr.1:10), a nie służył, gdyż jak wynika z tego wersetu, służyć zaczął dopiero na ziemi. (Mt.12:15-20). Jezus ogołociwszy się z wielu atrybutów Boga (gdyż życie w ciele człowieka narzuca wiele ograniczeń np. problem wszechobecności) przyjął postać sługi. Skoro zaś Jezus przyjął postać sługi, to znaczy, że wcześniej nim [sługą] NIE BYŁ! A to by znaczyło, że wcześniej był albo buntownikiem wobec Boga albo był samym Bogiem!

Pan Jezus powiedział: ?A błogosławiony jest ten, kto się mną nie zgorszy. ? (Mt.11:6). Czyż Bóg, który stał się człowiekiem, nie jest zgorszeniem dla antytrynitarzy? Apostoł Paweł jednak uważał, że poznanie Chrystusa jest najważniejszą rzeczą na świecie:?Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego , dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa i znaleźć się w Nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary, żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania Jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do Niego w Jego śmierci? (Fil.3:8-10)

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-20, 21:01

enosz pisze::)) a cha!? "a świstak siedzi z zawija te sreberka" ale rozumiem cię bardzo dobrze. nie jesteś w stanie pojąć co to jest nauka interpretowana z Biblii na podstawie wniosków i ludzkiej filozofii którą wychodzi z ust duchowieństwa, a nauką która wyszła z ust Jezusa lub apostołów. Zatem zadawanie tobie pytania gdzie w nauczaniu Jezusa czy też apostołów jest stricte nauka o Jezusie Bogu najwyższym jest bez celowa bo to zwyczajnie przekracza twoje możliwości rozumienia.
A cha! Świadek Jehowy podpisujący sie nickiem Enosz, [Cenzura: Czy nie sprawiłoby Ci przykrości, gdyby ktoś się w ten sposób zwracał do Ciebue? Nie czyń drugiemu ... Andej] No to jeszcze raz może tym razem. Jezus używał wobec siebie imienia Bożego. Powiedział na przykład: ?Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest? J 8,58. Żydzi nie mieli co do tego wątpliwości, dlatego ?porwali kamienie, aby rzucić na Niego? J 8,59. Człowiek, który czynił się Bogiem był bluźniercą, a bluźnierstwo karano ukamienowaniem. Żydzi powiedzieli, że kamienują Jezusa: ?...za bluźnierstwo iza to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem? J 1,33. Apostoł Jan więcej niż na jednym miejscu napisał, że ?Żydzi tym usilniej starali się o to, aby Go zabić, bo... Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu? J 5,18. Sanhedryn skazał Jezusa na śmierć, gdyż na pytanie arcykapłana ?Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego?? Jezus nie zaprzeczył, lecz potwierdził to znów używając imienia Jahwe Mk 14,6-61. Jezus poczynił także inne roszczenia, które byłyby szokujące, gdyby był tylko człowiekiem, na przykład:

?Ja i Ojciec jedno jesteśmy? J 1,3.

?Kto mnie widział, widział Ojca? J 14,9.

?Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący? Ap 1,17.

?Kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał? J 12,45.

Tomasz powiedział do zmartwychwstałego Jezusa: ?Pan mój i Bóg mój? J 2,28. W nowotestamentowej grece użyty jest tutaj rodzajnik (ho theos), tak iż nie ma wątpliwości, że mowa o najwyższym Bogu.

Bóg Ojciec powiedział do Syna: ?Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego? Hbr 1,8.

Izajasz prorokował o Chrystusie: ?Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny...? Iz 9,5.

W Nowym Testamencie czytamy: ?Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami? Mt 1,23.

Jan stwierdził, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem: My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym? 1J 5,2

Apostoł Paweł napisał o Chrystusie: ?Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki? Rz 9,5, a także: ?...oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nas? Tt 2,11-14.

Piotr, pisząc: ?do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa...

CZEGO CI JESZCZE POTRZEBA ŚWIADKU JEHOWY???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19097
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-21, 10:18

Davidzie, podziwiam Twoją cierpliwość, ale to wszystko na forum już jest - szkoda Twojej pracy, ponieważ jeśli Enoszowi nie chce się użyć wyszukiwarki, to zapewne nie zależy mu w ogóle na odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2017-05-21, 11:05

Celem biblijnego węża było zasianie wątpliwości. Najpierw tylko wątpliwości. Ale wąż czynił to chytrze.
Waląc cepem trudno zachęcić do przekonań ŚJ. A na ludzi myślących działa to przeciwnie. Umacniają się w wierze. Sądzę, że ten skutek Enosz osiąga. Czytając Biblię, a nie wskazówki Russela i jego następców, wzmacniamy się na drodze wiary katolickiej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-21, 11:52

david491 pisze:
enosz pisze::)) a cha!? "a świstak siedzi z zawija te sreberka" ale rozumiem cię bardzo dobrze. nie jesteś w stanie pojąć co to jest nauka interpretowana z Biblii na podstawie wniosków i ludzkiej filozofii którą wychodzi z ust duchowieństwa, a nauką która wyszła z ust Jezusa lub apostołów. Zatem zadawanie tobie pytania gdzie w nauczaniu Jezusa czy też apostołów jest stricte nauka o Jezusie Bogu najwyższym jest bez celowa bo to zwyczajnie przekracza twoje możliwości rozumienia.
A cha! Świadek Jehowy podpisujący sie nickiem Enosz, [Cenzura: Czy nie sprawiłoby Ci przykrości, gdyby ktoś się w ten sposób zwracał do Ciebue? Nie czyń drugiemu ... Andej] No to jeszcze raz może tym razem. Jezus używał wobec siebie imienia Bożego. Powiedział na przykład: ?Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest? J 8,58. Żydzi nie mieli co do tego wątpliwości, dlatego ?porwali kamienie, aby rzucić na Niego? J 8,59. Człowiek, który czynił się Bogiem był bluźniercą, a bluźnierstwo karano ukamienowaniem. Żydzi powiedzieli, że kamienują Jezusa: ?...za bluźnierstwo iza to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem? J 1,33. Apostoł Jan więcej niż na jednym miejscu napisał, że ?Żydzi tym usilniej starali się o to, aby Go zabić, bo... Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu? J 5,18. Sanhedryn skazał Jezusa na śmierć, gdyż na pytanie arcykapłana ?Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego?? Jezus nie zaprzeczył, lecz potwierdził to znów używając imienia Jahwe Mk 14,6-61. Jezus poczynił także inne roszczenia, które byłyby szokujące, gdyby był tylko człowiekiem, na przykład:

?Ja i Ojciec jedno jesteśmy? J 1,3.

?Kto mnie widział, widział Ojca? J 14,9.

?Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący? Ap 1,17.

?Kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał? J 12,45.

Tomasz powiedział do zmartwychwstałego Jezusa: ?Pan mój i Bóg mój? J 2,28. W nowotestamentowej grece użyty jest tutaj rodzajnik (ho theos), tak iż nie ma wątpliwości, że mowa o najwyższym Bogu.

Bóg Ojciec powiedział do Syna: ?Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego? Hbr 1,8.

Izajasz prorokował o Chrystusie: ?Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny...? Iz 9,5.

W Nowym Testamencie czytamy: ?Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami? Mt 1,23.

Jan stwierdził, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem: My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym? 1J 5,2

Apostoł Paweł napisał o Chrystusie: ?Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki? Rz 9,5, a także: ?...oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nas? Tt 2,11-14.

Piotr, pisząc: ?do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa...

CZEGO CI JESZCZE POTRZEBA ŚWIADKU JEHOWY???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


:))) daruję ci inwektywy bo strasznie mnie bawisz tym że z tak dużym naciskiem podkreślasz że nie rozumiesz pytania i nie rozumiesz co to jest nauka stricte a co to jest nauka interpretowany. podpowiem ci. Wyobraź sobie że przychodzisz na uczelnie i profesor rozpoczyna nauczanie jakiegoś zagadnienia. wykład trwa trzy godziny w którym jest pełna aluzji, synonimów, porównań, hipotez, przykładów, itp. studenci zżerani przez coraz większą ciekawość pilnie słuchają chcąc dociec o co profesorowi chodzi. nie doczekawszy się jasnej odpowiedzi na koniec pytają; psorze ale czego dotyczył wykład na to profesor odpowiada; "a to sobie wyinterpretujcie" :)) wyobrażasz sobie takie nauczanie? Kolego! nauka to jest wyłożenie rzeczowo konkretnej sprawy i uzasadnienie jej, co, dlaczego, i po co. np tu masz praktyczny przykład konkretnej nauki stricte;http://www.ultramontes.pl/Quicumque.htm
zatem gdy już troszkę pogłębisz swoją wiedzę w tym zakresie w końcu zrozumiesz moje pytanie. gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest nauka o Jezusie Bogu lub o Trójcy Świętej. przecież to są największe nauki w Kościele chrześcijańskim. fundament twojej wiary więc oczywiste jest to że najważniejsza nauka w chrześcijaństwie musi być czarno na białym w Biblii. tymczasem takiej nauki nie ma tylko jest kompilacja poszczególnych słów, zdań wyrwanych z kontekstu na podstawie których to chrześcijaństwo dopiero zbudowało sobie taką naukę. i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.

ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2017-05-21, 12:34

enosz pisze:... przecież to są największe nauki w Kościele chrześcijańskim ...
Mam nadzieję, że nie potraktujesz pytania, jako złośliwości. Ale skąd ta wiedza, o tym co jest największą nauką w Kościele? Odnoszę wrażenie, że sam to sobie wykoncypowałeś. Lub guru podpowiedział. Jawisz się osobą, która lepiej zna wiarę katolicką, niż katolicy. Która lepiej wie kim są chrześcijanie, niż sami chrześcijanie. O czym świadczy taka postawa?

Dla mnie największą nauką Kościoła jest MIŁOŚĆ DO BOGA i do BLIŹNIEGO. Miłość wzorowana (na ludzką miarę) na miłości Boga do człowieka.
A w tej miłości najważniejsza jest treść. Nie pomijam, ani nie lekceważę formy. Ale forma musi wypływać z treści. Być jej wyrazem.
Forma dla formy, przywiązywanie nadmiernej wagi dla niej, jest przykładem fałszywego pojmowania Boga. Czynienie podstawą wiary jedno słowo prowadzi w maliny. Boga nie da się ująć w jednym wyrazie.

Właściwie całe to przywiązania jest śmieszne. Nawet nie jest dziecinne. Ani logiczne nie jest.
Bo IMIĘ JEGO nie zostało zapisane fonetycznie. Mojżesz, nie wiem czemu, nie nagrał smartfonem, głosu samego Stwórcy. Gdyby tak zrobił, moglibyśmy naśladować ten dźwięk. A tak, każdy wymawia inaczej. Czemu? Bo Bóg nie przekazał swego Imienia jako konkretnego słowa, ale jako pojęcie. Szerokie pojęcie, którego żadne słowo nie oddaje w pełni. Dlatego mówić Bóg, Stworzyciel, Zbawca czuję nieograniczoną Wielkość i Miłość. A Ten, do Którego się zwracam, nie tyle słucha mojej wymowy, ale odbiera mój stosunek do Niego. Odbiera ładunek emocjnalny zawarty w wypowiadanym słowie. W słowie, którego treść sie liczy, a nie forma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-21, 12:38

Marek_Piotrowski pisze:Davidzie, podziwiam Twoją cierpliwość, ale to wszystko na forum już jest - szkoda Twojej pracy, ponieważ jeśli Enoszowi nie chce się użyć wyszukiwarki, to zapewne nie zależy mu w ogóle na odpowiedzi.
Marku, wiem że to wszystko jest na tym forum, bo sam niektóre wersety pisałem. To nie jest tak że Enoszowi nie chce się użyć wyszukiwarki, Enosz zachowuje się jak typowy świadek Jehowy, gdy nie ma nic do powiedzenia na swoja obronę, to sięga do instrukcji ( tajnej broni świadków Jehowy) jak ma się zachować w takiej sytuacji, tam ma wszystko napisane. Jest napisane w Piśmie Świętym że:Kto trwa w nauce Chrystusa, ten ma i Ojca i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go... (2 J 9-10)
Od sekciarza odsuń się po pierwszym lub po drugim upomnieniu, wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok (Tt 3,10-11). Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami (Mt 7,15).

Chrystus powiedział: Poznacie ich po ich owocach. (Mt 7,16a) A więc jakie są ich owoce?

Ok. 70 wyznań na świecie, które powołują się na Russela jako swego założyciela (w Polsce 5).

Ok. 40 tys. osób rocznie wykluczanych z organizacji (w ciągu tylko 10 lat daje to 400 tys.), z których wielu popada w ateizm, depresje itp.

Publikowanie w milionach egzemplarzy nauk, które okazują się kłamstwem (np. wyznaczanie daty końca świata, wydanie najbardziej sfałszowanego Pisma Świętego itp.).

Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami.

Brak zorganizowanej działalności charytatywnej wobec ludzi potrzebujących nie będących w organizacji (?nie można wspierać świata szatana?).

Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej.

Setki rozbitych rodzin z powodu nieprzyjęcia nauk Strażnicy przez jedną ze stron małżeństwa.

Setki dzieci zabite przez brak transfuzji krwi oraz rodzice skazani przez to na więzienie.

Podsumowując, sekta Świadków Jehowy jest:

Antychrystusowa (głosi, że Chrystus jest stworzeniem i oddawanie Mu czci jest bałwochwalstwem)

Antymaryjna (wyśmiewają się z Dziewictwa i Bożego Macierzyństwa Maryi)

Antybiblijna (nauka ?Strażnicy? jest ważniejsza niż Pismo Święte)

Antykatolicka (szczególną nienawiścią obdarzają Kościół Katolicki założony przez Jezusa Chrystusa)

Antyludzka (sekta zniewoliła miliony ludzi przez mechanizm ?prania mózgów?, czyniąc ich niewolniczymi narzędziami)

Czytamy w nauczaniu św. Pawła, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne (2 Tm 3,1) i przyjdzie wielkie odstępstwo. Świadkowie Jehowy twierdzą oczywiście, że to katolicy są tym odstępstwem. Oni jednak istnieją już 20 wieków, od samego ziemskiego życia Chrystusa. Natomiast wg Brooklynu czasy ostateczne rozpoczęły się pod koniec XIX wieku. Właśnie wtedy powstali Świadkowie Jehowy (z początku pod inną nazwą)! Stąd wynika, że to oni sami są tym wielkim odstępstwem!

Dlatego też módlmy się za nich, a w szczególności za tych, którzy zarządzają całą organizacją Świadków Jehowy na świecie!

O Maryjo, bez grzechu poczęta,
módl się za nami,
którzy się do Ciebie uciekamy
i za tymi,
którzy się do Ciebie nie uciekają,
a zwłaszcza za masonami
i polecanymi Tobie.
(Św. Maksymilian Kolbe)

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-21, 20:00

enosz pisze:
david491 pisze:
enosz pisze::)) a cha!? "a świstak siedzi z zawija te sreberka" ale rozumiem cię bardzo dobrze. nie jesteś w stanie pojąć co to jest nauka interpretowana z Biblii na podstawie wniosków i ludzkiej filozofii którą wychodzi z ust duchowieństwa, a nauką która wyszła z ust Jezusa lub apostołów. Zatem zadawanie tobie pytania gdzie w nauczaniu Jezusa czy też apostołów jest stricte nauka o Jezusie Bogu najwyższym jest bez celowa bo to zwyczajnie przekracza twoje możliwości rozumienia.
A cha! Świadek Jehowy podpisujący sie nickiem Enosz, [Cenzura: Czy nie sprawiłoby Ci przykrości, gdyby ktoś się w ten sposób zwracał do Ciebue? Nie czyń drugiemu ... Andej] No to jeszcze raz może tym razem. Jezus używał wobec siebie imienia Bożego. Powiedział na przykład: ?Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest? J 8,58. Żydzi nie mieli co do tego wątpliwości, dlatego ?porwali kamienie, aby rzucić na Niego? J 8,59. Człowiek, który czynił się Bogiem był bluźniercą, a bluźnierstwo karano ukamienowaniem. Żydzi powiedzieli, że kamienują Jezusa: ?...za bluźnierstwo iza to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem? J 1,33. Apostoł Jan więcej niż na jednym miejscu napisał, że ?Żydzi tym usilniej starali się o to, aby Go zabić, bo... Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu? J 5,18. Sanhedryn skazał Jezusa na śmierć, gdyż na pytanie arcykapłana ?Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Błogosławionego?? Jezus nie zaprzeczył, lecz potwierdził to znów używając imienia Jahwe Mk 14,6-61. Jezus poczynił także inne roszczenia, które byłyby szokujące, gdyby był tylko człowiekiem, na przykład:

?Ja i Ojciec jedno jesteśmy? J 1,3.

?Kto mnie widział, widział Ojca? J 14,9.

?Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący? Ap 1,17.

?Kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał? J 12,45.

Tomasz powiedział do zmartwychwstałego Jezusa: ?Pan mój i Bóg mój? J 2,28. W nowotestamentowej grece użyty jest tutaj rodzajnik (ho theos), tak iż nie ma wątpliwości, że mowa o najwyższym Bogu.

Bóg Ojciec powiedział do Syna: ?Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego? Hbr 1,8.

Izajasz prorokował o Chrystusie: ?Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny...? Iz 9,5.

W Nowym Testamencie czytamy: ?Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami? Mt 1,23.

Jan stwierdził, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem: My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym? 1J 5,2

Apostoł Paweł napisał o Chrystusie: ?Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki? Rz 9,5, a także: ?...oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nas? Tt 2,11-14.

Piotr, pisząc: ?do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa...

CZEGO CI JESZCZE POTRZEBA ŚWIADKU JEHOWY???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


:))) daruję ci inwektywy bo strasznie mnie bawisz tym że z tak dużym naciskiem podkreślasz że nie rozumiesz pytania i nie rozumiesz co to jest nauka stricte a co to jest nauka interpretowany. podpowiem ci. Wyobraź sobie że przychodzisz na uczelnie i profesor rozpoczyna nauczanie jakiegoś zagadnienia. wykład trwa trzy godziny w którym jest pełna aluzji, synonimów, porównań, hipotez, przykładów, itp. studenci zżerani przez coraz większą ciekawość pilnie słuchają chcąc dociec o co profesorowi chodzi. nie doczekawszy się jasnej odpowiedzi na koniec pytają; psorze ale czego dotyczył wykład na to profesor odpowiada; "a to sobie wyinterpretujcie" :)) wyobrażasz sobie takie nauczanie? Kolego! nauka to jest wyłożenie rzeczowo konkretnej sprawy i uzasadnienie jej, co, dlaczego, i po co. np tu masz praktyczny przykład konkretnej nauki stricte;http://www.ultramontes.pl/Quicumque.htm
zatem gdy już troszkę pogłębisz swoją wiedzę w tym zakresie w końcu zrozumiesz moje pytanie. gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest nauka o Jezusie Bogu lub o Trójcy Świętej. przecież to są największe nauki w Kościele chrześcijańskim. fundament twojej wiary więc oczywiste jest to że najważniejsza nauka w chrześcijaństwie musi być czarno na białym w Biblii. tymczasem takiej nauki nie ma tylko jest kompilacja poszczególnych słów, zdań wyrwanych z kontekstu na podstawie których to chrześcijaństwo dopiero zbudowało sobie taką naukę. i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.

ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)
Biedny człowieku, nauką chcesz poznać Boga? Nie wiesz o tym że napisane jest:Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę. Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi." (1 KORYNTIAN 1:18-25)

W Księdze Przysłów jest takie zdanie: (Ks. Przysłów 18:2)Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Zastanów się czy to czasem ciebie nie dotyczy?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-22, 17:49

gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest nauka o Jezusie Bogu lub o Trójcy Świętej. przecież to są największe nauki w Kościele chrześcijańskim.

ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)
W Piśmie Świętym jest przekazane że Jezus zwany Chrystusem jest Bogiem. Są tam zapisane Jego słowa które wypowiedział sam , i sa tam zapisane jego czyny, które mógł dokonać tylko Bóg,i są tam zapisane słowa które wypowiedzieli apostołowie. Wersety istnieją w powyższych komentarzach. Ponad 120 wersetów, w zdaniach tych zawarte jest działanie Boga w Trójcy., począwszy od Genesis, a skończywszy na dziejach.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-22, 17:51

fundament twojej wiary więc oczywiste jest to że najważniejsza nauka w chrześcijaństwie musi być czarno na białym w Biblii.


ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)[/quote]

I jest czarno na białym. To jest zmartwychwstały Chrystus.

ODPOWIEDZ