JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-22, 17:54

tymczasem takiej nauki nie ma tylko jest kompilacja poszczególnych słów, zdań wyrwanych z kontekstu na podstawie których to chrześcijaństwo dopiero zbudowało sobie taką naukę. i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.

ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)[/quote]


Biedny człowieku jaka komplikacja poszczególnych słów? Ewangelie przeczytałeś ty chociaż raz? Komplikacje słów to są w waszych strażnicach, np.: organizacja, rząd, Jehowa, Strażnica, dziadek, senior junior, prąd elektryczny , akumulator, rachmistrz, itp. Itd. To może podaj :

Gdzie w Biblii występują ważne terminy w Waszej nauce np.: ?organizacja?,?teokracja?, ?rząd?, ?towarzystwo?, ?prezes?, ?ciało kierownicze?, ?rok 1914??

Gdzie w Biblii znaleźliście określenie, które przydzielacie Bogu: ?Bóg jest seniorem,a Jezus juniorem?? (?Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 16)?

Gdzie w Biblii znaleźliście nazywanie Ducha Świętego ?prądem elektrycznym?, a Boga?akumulatorem?: ??Moc? można by przyrównać do energii nagromadzonej w akumulatorze, a ?siłę? do prądu elektrycznego, który z niego płynie. ?Siła? zatem dokładniej oddaje (?) ducha Bożego, co potwierdza się przy badaniu Pisma Świętego? (?Wnikliwe poznawanie Pism? 2006 t. I, s. 498)?


Gdzie w Biblii znaleźliście określanie Boga ?Dyspozytorem?: ?Kiedy zostanie stoczony Armagedon? Jehowa, Wielki Dyspozytor czasu postanowił, że Armagedon ma być zamknięciem ?czasu końca?. Jest on obecnie bliski? (?Od raju utraconego do raju odzyskanego? 1960 s. 205)?

Gdzie w Biblii znaleźliście określanie Boga ?Rachmistrzem?: ?Przez tą metodę Jehowa,który jest akuratnym Rachmistrzem względem swoich zamiarów, obrazowo przepowiedział, że ?czasy pogan?, albo ?siedem czasów?, będą się przedłużać aż do jesieni r. 1914 po Chr.? (?Prawda was wyswobodzi? 1946 s. 224)?

Gdzie w Biblii znaleźliście określanie Boga ?Dziadkiem?:

?słusznie zwracają się do Jehowy jako swego Ojca, ponieważ on poprzez Ojca wieczności,Chrystusa Jezusa, będzie ich ?Dziadkiem??? (Strażnica Nr 2, 1954 s. 9);

?Jehowa jako pełen miłości ?Dziadek? i Jego uniwersalna organizacja jako czuła ?Babka? zawsze będą wspólnie okazywać miłość i dobroć swym wnukom, swym bogobojnym potomkom na ziemi? (Strażnica Nr 11, 1957 s. 22);

In such a way the heavenly Father ofJesus Christ will become the heavenly Grandfather of the restored humanfamily. (WorldwideSecurity Under the ?Prince of Peace? 1986 s. 169);

Therefore, they properly addressGod as ?Father? because he will, in effect, be their Grandfather throughthe ?Eternal Father,? Jesus Christ. (ang. Strażnica 01.08 1995 s.13).

[polski odpowiednik nie zamieszcza słowa ?Dziadek?:?Słusznie więc nazywają Boga ?Ojcem?, ponieważ przez ?Ojca na wieki?, Jezusa Chrystusa, istotnie stanie się On ich Wspaniałym Ojcem? Strażnica Nr 15, 1995s. 13]



Również Jezusa nazywacie słowami, których brak w Biblii. Oto kilka przykładów:


Gdzie w Biblii znaleźliście określanie Jezusa ?Urzędnikiem?: ?Stanowisko, jako Naczelnego Wykonawczego Urzędnika Jehowy postawiło jednorodzonego Syna w najwyższym położeniu?? (?Prawda was wyswobodzi? 1946 s. 40)?



Gdzie w Biblii znaleźliście określanie Jezusa ?Deputowanym?: ?Jehowa wydelegował swego umiłowanego Syna jako swego wielkiego Deputowanego lub Ambasadora,nazwanego Jego ?Posłańcem?, by ten dokonał swojej pracy przygotowawczej?(?Stworzenie? 1928 s. 352).



Gdzie w Biblii znaleźliście określanie ?Marszałkiem?: ?Ufając w pełni Władcy Wszechświata, Jehowie Bogu, oraz Jego Marszałkowi Polnemu, Jezusowi? (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 18 s. 27)?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18940
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-23, 22:19

;-) Zainteresował mnie fragment wypowiedzi Enosza:
[quote="Enosz"} i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.[/quote]
Skąd Enoszu zatem wiesz, jaka była "nauka Jezusa czy apostołów" ?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-24, 20:39

Marek_Piotrowski pisze:;-) Zainteresował mnie fragment wypowiedzi Enosza:
[quote="Enosz"} i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.
Skąd Enoszu zatem wiesz, jaka była "nauka Jezusa czy apostołów" ?
On to wie od CK, "kanału Jehowy".

http://www.katolikos.republika.pl/jak%20.htm

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-27, 19:55

david491 pisze:
gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest nauka o Jezusie Bogu lub o Trójcy Świętej. przecież to są największe nauki w Kościele chrześcijańskim.

ps. może troszkę ostygnij z emocjami bo spłoniesz;)
W Piśmie Świętym jest przekazane że Jezus zwany Chrystusem jest Bogiem. Są tam zapisane Jego słowa które wypowiedział sam , i sa tam zapisane jego czyny, które mógł dokonać tylko Bóg,i są tam zapisane słowa które wypowiedzieli apostołowie. Wersety istnieją w powyższych komentarzach. Ponad 120 wersetów, w zdaniach tych zawarte jest działanie Boga w Trójcy., począwszy od Genesis, a skończywszy na dziejach.

chłop swoje baba swoje. Jaśniej wytłumaczyć się już nie da, a ty ...? udajesz głupiego że nie rozumiesz. A może na prawdę nie rozumiesz? może skończmy ten wątek z szacunku dla ciebie.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-27, 20:17

Marek_Piotrowski pisze:;-) Zainteresował mnie fragment wypowiedzi Enosza:
[quote="Enosz"} i jeśli ty i twoi współwyznawcy w to wierzycie to w porządku. szanuję waszą wiarę. ale jest to nauka ludzi zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów.
Skąd Enoszu zatem wiesz, jaka była "nauka Jezusa czy apostołów" ?[/quote]

może najpierw pomyśl zanim zadasz pytanie. wiem co czytają moje ozy w Biblii. nauki o Bogu Jezusie czy Trójcy Świętej moje oczęta w Biblii nie widzą. to co z uporem maniaka prezentuje david są to poszczególne wersety w Biblii które " ludzie" kler, duchowieństwo interpretuje i kompiluje to w naukę. ale stricte jest to nauka ludzka w oparciu o wybrane fragmenty z Biblii. natomiast stricte nauka Biblii o Bogu Jezusie czy Trójcy Świętej byłaby eksponowana w nauczaniu Jezusa czy też apostołów na pierwszym miejscu. I taka nauka musi mieć zredagowaną treść i jej wykładnie "co i dlaczego". przykład;


1Kor 11:11 [ treść; co] ?Poza tym w związku z Panem ani kobieta nie jest bez mężczyzny, ani mężczyzna bez kobiety.
12? wykładnie; dlaczego] Bo jak kobieta jest z mężczyzny, tak też mężczyzna jest poprzez kobietę; a wszystko jest z Boga.

13? [treść; co]Osądźcie sami: Czy kobiecie nie mającej nakrycia przystoi modlić się do Boga?
15 [wykładnie; dlaczego]?ale gdy kobieta ma długie włosy, jest to dla niej chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za nakrycie głowy.

14?[treść;co]Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna ma długie włosy, [ wykładnia; dlaczego] jest to dla niego hańbą,

przy czym są to nauki apostoła Pawła wielkości kropli wody na końcu palca w porównaniu z oceanem jaką jest nauka o Bogu Jezusie czy Trójcy Świętej. zatem moje pytanie brzmi gdzie jest w nauczaniu Jezusa czy apostołów nauka o Jezusie Bogu najwyższym czy o Trójcy Świętej skoro to fundamentalna nauka chrześcijaństwa zważywszy że są tak prozaiczne nauki ja powyżej cytowana?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18940
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-27, 21:24

Przeszedłeś do ogólnego omówienia, lekceważąc podane dowody biblijne. Daruj sobie te jehowickie taktyki, nikt tu się na nie nie nabierze.
Zacytowałeś moje pytanie, zasugerowałeś mi że nie myślę, ale jakoś nie odpowiedziałeś.
Dlatego je ponawiam - skoro twierdzisz, że nauka jaką głosimy to "zaledwie wywodząca się z tekstu Biblii nie nauka Jezusa czy apostołów" to pytam - skąd masz naukę wykraczającą poza tekst Biblii?
Tym razem odpowiedz konkretnie, bez jehowickiego zbaczania z tematu.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2017-05-28, 19:48

Marek_Piotrowski pisze:skąd masz naukę wykraczającą poza tekst Biblii?
z ludzkiej interpretacji

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18940
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-28, 20:31

enosz pisze:z ludzkiej interpretacji
Z interpretacji tych samych ludzi, którzy już tyle razy podawali datę przyjścia Jezusa, proroków, końca "systemów politycznych", Kościoła?
To chyba mamy jasność...
"(15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat, Paweł, według danej mu mądrości napisał do was, (16) jak też we wszystkich [innych] listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. (17) Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku. (18) Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Jemu chwała zarówno teraz, jak i do dnia wieczności! Amen." /2 P 3:15-18/

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-28, 21:15

enosz pisze:chłop swoje baba swoje. Jaśniej wytłumaczyć się już nie da, a ty ...? udajesz głupiego że nie rozumiesz. A może na prawdę nie rozumiesz? może skończmy ten wątek z szacunku dla ciebie.
Zaszkodziła ci cudowna pszenica?

Lenovo

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Lenovo » 2017-05-29, 10:51

dawid491:O Maryjo, bez grzechu poczęta,
módl się za nami,
którzy się do Ciebie uciekamy
i za tymi,
którzy się do Ciebie nie uciekają,
a zwłaszcza za masonami
i polecanymi Tobie.
(Św. Maksymilian Kolbe)
Mam pytanie, może, nie co z innej beczki.... Maryjo bez grzechu poczęta.... Moje pytanie dotyczy między innymi tej kwestii... Maryja bez grzechu poczęta. Skąd pochodzi ta nauka?
W jaki sposób Maria-matka Jezusa wzięła się na ziemi? Bo rozumiem, że o nią tutaj chodzi...

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-29, 17:36

Lenovo pisze:Mam pytanie, może, nie co z innej beczki.... Maryjo bez grzechu poczęta.... Moje pytanie dotyczy między innymi tej kwestii... Maryja bez grzechu poczęta. Skąd pochodzi ta nauka?
W jaki sposób Maria-matka Jezusa wzięła się na ziemi? Bo rozumiem, że o nią tutaj chodzi...

Nauka o niepokalanym poczęciu Maryi pochodzi z samego nieba . Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami. Świadczy to o tym, że tak jak jej Syn, który jest "pełen łaski" (J 1:14) tak i Ona nie popełniła żadnego grzechu. Maryja jest w tym stanie i jest tak określona przed poczęciem i po urodzeniu Chrystusa. Bóg obdarzył Ją łaską bezgrzeszności, więc jest tym samym wolna od grzechu pierworodnego, Bóg obdarował Ją już w chwili gdy była Ona poczęta, bo Pan swoich szczególnych sług powołuje "już w łonie matki" (Łk 1:15, Ga 1:15, Iz 49:1, Jr 1:5, Ps 22:10, 71:6, Syr 50:22).

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-05-29, 18:12

enosz pisze:z ludzkiej interpretacji
Z waszej interpretacji wynika że Chrystus w niewidzialnej postaci na ziemię powtórnie przyszedł w 1914 roku. Ten czas nazwaliście dniem Pańskim. Strażnica uczy: "Wydarzenia rozgrywające się na naszej zbroczonej krwią ziemi od roku 1914 wyraźnie potwierdzają, że właśnie wtedy zaczął się 'dzień' obecności Jezusa...", dodają, że Jezus "w tym właśnie okresie miał w sposób niewidzialny przeprowadzić inspekcję J na ziemi". Inna Strażnica uściśla, że "Jehowa Bóg w towarzystwie swego 'anioła przymierza' Jezusa Chrystusa, przybył wiosną 1918r. do duchowej świątyni na przegląd". który trwał aż do 1958r.

A co mówi Pismo Święte na ten temat: Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu, nie wierzcie! (27)Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

Lenovo

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Lenovo » 2017-06-01, 12:08

david491 pisze:
Lenovo pisze:Mam pytanie, może, nie co z innej beczki.... Maryjo bez grzechu poczęta.... Moje pytanie dotyczy między innymi tej kwestii... Maryja bez grzechu poczęta. Skąd pochodzi ta nauka?
W jaki sposób Maria-matka Jezusa wzięła się na ziemi? Bo rozumiem, że o nią tutaj chodzi...

Nauka o niepokalanym poczęciu Maryi pochodzi z samego nieba . Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami. Świadczy to o tym, że tak jak jej Syn, który jest "pełen łaski" (J 1:14) tak i Ona nie popełniła żadnego grzechu. Maryja jest w tym stanie i jest tak określona przed poczęciem i po urodzeniu Chrystusa. Bóg obdarzył Ją łaską bezgrzeszności, więc jest tym samym wolna od grzechu pierworodnego, Bóg obdarował Ją już w chwili gdy była Ona poczęta, bo Pan swoich szczególnych sług powołuje "już w łonie matki" (Łk 1:15, Ga 1:15, Iz 49:1, Jr 1:5, Ps 22:10, 71:6, Syr 50:22).
Z nieba powiadasz..... Cytujesz fragmenty Biblii, ale nic takiego z nich nie wynika. Jeżeli była bez grzechu, to kto ją począł, i co się z nią stało, wszak winna żyć wiecznie, czyż nie?
Liczę, na rzeczową odpowiedź.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2017-06-01, 13:09

Lenovo pisze:... Jeżeli była bez grzechu, to kto ją począł, i co się z nią stało, wszak winna żyć wiecznie, czyż nie?
Liczę, na rzeczową odpowiedź.
Nie udzielę rzeczowej odpowiedzi (poza tym, rzeczowa odpowiedź może paść wyłącznie na rzeczowe pytanie; a ja nie chcę się wyłamywać), albowiem przypomina mi się pewna scenka, którą widziałem w zamierzchłych czasach na kinowym ekranie. Otóż Louis Armstrong powiedział (cytuję z pamięci, więc forma może się różnić, ale treść oddaję): jeśli ktoś pyta, co to jest jazz, to znaczy, że nie warto mu odpowiadać.

Odpowiedzi na zadane pytania są powszechnie dostępne. Sądzę, że podanie imion rodziców Maryi nie usatysfakcjonuje Cię. Bo wtedy spytasz o ich nazwiska, pesele, kolory oczy, wzrost etc. Bardzo śmieszne.

Cieszy mnie natomiast postulat, że powinna żyć wiecznie. Wyjaśnij swoje życzenie: Czy chodzi o życie ziemskie, materialne, na ziemskim globie? Czy też o życie w sensie określanym w Biblii?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2017-06-01, 16:56

Lenovo pisze:Z nieba powiadasz..... Cytujesz fragmenty Biblii, ale nic takiego z nich nie wynika. Jeżeli była bez grzechu, to kto ją począł, i co się z nią stało, wszak winna żyć wiecznie, czyż nie?
Liczę, na rzeczową odpowiedź

Jeżeli według Ciebie nic nie wynika z tych fragmentów Biblii które ci podałem, to Twoim obowiązkiem jest to udowodnić, bo taka krytykę jak Ty napisałeś to może każdy napisać. Otwórz wersety jeszcze raz które ci podałem i czytaj ze zrozumieniem to co jest napisane w nich, bo tam w nich są odpowiedzi na pytania które zadałeś.

ODPOWIEDZ