Potop

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Potop

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 15:36

"Ciekawa" forma dyskusji forum - zamiast odpowiedzi, odsyłasz do kolejnego swojego "youtubowego" nauczyciela (tak, właśnie stamtąd - a nie z Biblii - pochodzi Twoja "nauka").
A wszystkie Twoje "odpowiedzi" są tak samo naciągane - i o Judaszu, o którym nie wiesz, czy kupił pole czy nie - nie wiesz także czy się powiesił, czy rzucił w dół. Nie wiesz jak odmierzać jasność i ciemność gdy nie ma Słońca. Uważasz, że ryby nie żyją na Ziemi :)
Teraz okazało się, że nie wiesz jak wepchnąć 1,5 miliona x 2 (lub 7...) zwierząt do Arki o długości 300 łokci... ani ile par zwierząt własciwie zajrzał Noe.
Ale najciekawsze jest to, że owo plątanie się, nie powoduje w Tobie żadnej refleksji, nie skłania CIę do przemyśleń - bowiem interpretujesz wiarę we własne interpretacje jako wiarę w Boga.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Potop

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 16:26

Marek, Ty się dobrze czujesz?! Mam obawy!
To, chłopie, że moje odpowiedzi Tobie nie pasują, to Twój problem! Ja nie mam żadnego problemu z tym, co pracowicie wyliczasz, żeby nadać Biblii rangę niewiarygodnego zbioru mitów i legend (chyba odpowiesz kiedyś za takie znieważanie Pisma).

Ty rozumujesz tak, że dopóki czyjaś odp. na problem nie równa się Twemu pojmowaniu go, to tak długo nie ma odpowiedzi... To jest głupie podejście. Zrób coś z takim myśleniem!

Weź, Marek przekonuj pana Lewandowskiego, żeby tak samo rozumiał (tzn.: nie rozumiał) Pismo, jak Ty - masz do niego doktrynalnie blisko; mnie Twoje uszczypliwości i uwagi są zeszłorocznym śniegiem - bo ja wiem KOMU ZAWIERZYŁEM!

Przypomnę: To, chłopie, że moje odpowiedzi Tobie nie pasują, to Twój problem!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Potop

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 16:36

SKoro nie masz problemu, to czemu, zamiast odpowiedzieć, wypisujesz takie posty jak powyżej - nie zawierające żadnej merytorycznej treści, tylko pomstowanie na adwersarza? ;)
Zabawne jest też wykrzykiwanie "KOMU ZAWIERZYŁEM" skoro to, co przedstawiasz, nie ma nic wspólnego z Tym, komu powinieneś wierzyć - jak już, wierzysz SOBIE.
A na KONKRETNE pytania (np. o liczbę par zwierząt czystych każdego rodzaju jakie Noe zabrał do Arki - odpowiadasz, krzycząc na czerwono - "WIERZĘ".
A ja pytam - w co?
W to że po parze, czy po 7? :)
Tego już powiedzieć nie potrafisz - zamiast tego krzyczysz na czerwono... , miotasz się, oskarżasz współdyskutantów o niewiarę... dziecinne to...

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Potop

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 19:04

Marek_Piotrowski pisze: Teraz okazało się, że nie wiesz jak wepchnąć 1,5 miliona x 2 (lub 7...) zwierząt do Arki o długości 300 łokci... ani ile par zwierząt własciwie zajrzał Noe.
https://apologetyka.com/ptkr/artykuly/JSarfati

Takich materiałów jest wiele w sieci. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wierzę, to przeczytaj ten w/w podany, albo im podobne.

Na tym kończę bo to jest marnowanie czasu na spory z wami tu.
[tylko dlatego jeszcze piszę, żebyś nie mniemał, że swoimi pytaniami mnie zaskakujesz; to typowe pytania prześmiewców o nurcie ateistycznym!
Chwała Bogu, że są chrześcijanie - np. z tej w/w strony, albo pan Lewandowski - którzy nie są jak Ty!!!]
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Potop

Post autor: Benjamin » 2017-08-20, 20:23

No, nareszcie koniec tej jalowej i pelnej chwastow szamotaniny Jordana.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Potop

Post autor: Dezerter » 2017-08-31, 21:27

To ja Jordanowi zadam pytanie dlaczego Badania DNA naukowców - Rosjan, Chińczyków, Amerykanów i Niemców, francuzów, Japończyków nie potwierdzają, że ludzkość pochodzi od Noego i jego rodziny?
Jakaś powszechna zmowa, wszystkich naukowców, czy spisek?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”