Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Pinchas

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 14:46

Nie. Ty ich nie rozumiesz. Ojciec jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. Podobnie jak Jezus jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. I Duch Święty jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Napisano jak BYK,że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec.
Skoro jest nim Ojciec to nie może być nim już nikt inny.
To co piszesz to brednie sprzeczne z logiką i Pismem.
Coś CI się porypało...
Chyba Ci.Pytanie przerosło.
Umówmy się - jak piszesz "napisano" to księga, rodział, werset. Zobaczymy czy w ogóle "napisano", a jesli - to w jakim kontekście.
Nie ważne w jakim.To synonim stworzenia.
Adam też jest nazwany Synem Bożym
według Twojej pokrętnej logiki też
jest Bogiem.Masz już czwórce.
Aniołowie też są Synami B.
Jesteś geniuszem.

Psal 90:2 Zanim góry narodziły się w bólach, nim ziemia i świat powstały, od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem. BT

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-03, 14:50

Pinchas pisze:
Nie. Ty ich nie rozumiesz. Ojciec jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. Podobnie jak Jezus jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. I Duch Święty jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Napisano jak BYK,że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec.
Zupełnie słusznie napisano. Podobnie jak Jezus jest Jedynym Prawdziwym Bogiem i Duch Święty jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Skoro jest nim Ojciec to nie może być nim już nikt inny.
Tylko z Twojej żabiej perspektywy.
To co piszesz to brednie sprzeczne z logiką i Pismem.
Przeciwnie - to jest zgodne z matematyką (tyle że wyższą, a nie arytmetyką z przedszkola) i jak najbardziej z Pismem, które mówi że Ojciec jest Jahwe, Syn jest Jahwe, Duch Święty jest Jahwe.
Coś CI się porypało...
Chyba Ci.Pytanie przerosło.
Rzeczywiście, "dowodzenie" że skoro palec nie jest mną, to Duch Święty nie jest Bogiem, mnie przerasta :-D :-D :-D
Umówmy się - jak piszesz "napisano" to księga, rodział, werset. Zobaczymy czy w ogóle "napisano", a jesli - to w jakim kontekście.
Nie ważne w jakim.To synonim stworzenia.
Adam też jest nazwany Synem Bożym
według Twojej pokrętnej logiki też
jest Bogiem.Masz już czwórce.
Aniołowie też są Synami B.
Jesteś geniuszem.

Psal 90:2 Zanim góry narodziły się w bólach, nim ziemia i świat powstały, od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem. BT
Możesz podkreślić, gdzie tu jest napisane, że Bóg zrodził góry? ;-)

konik=benjamin

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik=benjamin » 2017-05-03, 15:09

Pismo Swiete Nowego Przymierza rozpoczyna sie Ewangelia wedlug sw.Mateusza.
Rozdzial 1 podaje rodowod Jezusa. Jest to linia pokoleniowa od Abrahama az do Chrystusa. Mamy tu podana linie wcielenia sie Chrystusa w czlowieka.
Skad mozemy sie tego domyslac?
Otoz w rozdziale 1 werset 22 i 23 podane jest wyrazne nauczanie , ze? dzieje sie tak, aby sie wypelnilo slowo Panskie powiedziane przez proroka?: " Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, ktoremu nadadza imie Emmanuel, to znaczy Bog z nami"
Jest to zaznaczenie wyrazne, Kosciola pierwszych chrzescijan , ze wiara ich byla w Chrystusa, Syna, ktory jest Bogiem .
Widac wyraznie, w jaki sposob samo Pismo wypowiada sie o Jezusie.
Widac wyraznie, jakie bledne nauki sa te, ktore zaprzeczaja faktom z Biblii mowiac, ze Jezus nie jest Bogiem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2017-05-03, 16:26

Gdy spotykam wszystkowiedzącego, to od zapala się czerwona lampka. Z ciekawosci (wiem, ze to pierwszy stopień) podejmuję rozmowę. Ale ostrożnie. Boję się, że gdy i ja będę wiedzieć najlepiej, to zacznę pouczać Boga. A Swórcy możed się to malo podobać.
Tak i tu. Tylko wszechwiedzący wie dokłądnie, jak interpretować każde słowo, każdą myśl. A niektórzy potrafią nawet interpretować pojedyncze słowa i liczby. Są tak doskonaliu, że czasem pojedynczy znak (litera lub cyfra) pozwala na wyjaśnienie całej istoty sprawy.

Dlatego proszę Cię Panie, abym nigdy na tyle nie zmądrzał, że mógłbym poczuć się doskonałym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2017-05-03, 22:18

Pinchas pisze:No i gdzie wy katolicy tą równość widzicie?
Nie tylko katolicy , ale 95% chrześcijaństwa od 2000 lat, prawosławni, protestanci, anglikanie, koptowie, kościół Etiopski, Armeński itd itp - tylko nieliczne friki wyłamują się i wierzą w wielu Bogów mniejszych i większych , lub większych :oops: , albo nazywają Jezusa, aniołem, tylko człowiekiem i inne niechrześcijańskie herezje :roll: :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 22:59

No dobra i ta spora cześć jak długo żyje nie potrafiła podać wersetu na równość
ale może Ty podasz ? :)

Pinchas

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 23:01

Marek_Piotrowski pisze:
Pinchas pisze:
Nie. Ty ich nie rozumiesz. Ojciec jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. Podobnie jak Jezus jest Jedynym Prawdziwym Bogiem. I Duch Święty jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Napisano jak BYK,że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec.
Zupełnie słusznie napisano. Podobnie jak Jezus jest Jedynym Prawdziwym Bogiem i Duch Święty jest Jedynym Prawdziwym Bogiem.
Skoro jest nim Ojciec to nie może być nim już nikt inny.
Tylko z Twojej żabiej perspektywy.
To co piszesz to brednie sprzeczne z logiką i Pismem.
Przeciwnie - to jest zgodne z matematyką (tyle że wyższą, a nie arytmetyką z przedszkola) i jak najbardziej z Pismem, które mówi że Ojciec jest Jahwe, Syn jest Jahwe, Duch Święty jest Jahwe.
Coś CI się porypało...
Chyba Ci.Pytanie przerosło.
Rzeczywiście, "dowodzenie" że skoro palec nie jest mną, to Duch Święty nie jest Bogiem, mnie przerasta :-D :-D :-D
Umówmy się - jak piszesz "napisano" to księga, rodział, werset. Zobaczymy czy w ogóle "napisano", a jesli - to w jakim kontekście.
Nie ważne w jakim.To synonim stworzenia.
Adam też jest nazwany Synem Bożym
według Twojej pokrętnej logiki też
jest Bogiem.Masz już czwórce.
Aniołowie też są Synami B.
Jesteś geniuszem.

Psal 90:2 Zanim góry narodziły się w bólach, nim ziemia i świat powstały, od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem. BT
Możesz podkreślić, gdzie tu jest napisane, że Bóg zrodził góry? ;-)
1.Jedynym prawdziwym jak stwierdził Jezus jest tylko Ojciec.
2.Pismo nic takiego nie mówi.To Twoja fantazja.
3.Bóg je stworzył,ale użyto słowa zrodził
jako synonim wiem to zbyt skomplikowane
jak dla Ciebie.

Pinchas

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 23:05

konik=benjamin pisze:Pismo Swiete Nowego Przymierza rozpoczyna sie Ewangelia wedlug sw.Mateusza.
Rozdzial 1 podaje rodowod Jezusa. Jest to linia pokoleniowa od Abrahama az do Chrystusa. Mamy tu podana linie wcielenia sie Chrystusa w czlowieka.
Skad mozemy sie tego domyslac?
Otoz w rozdziale 1 werset 22 i 23 podane jest wyrazne nauczanie , ze? dzieje sie tak, aby sie wypelnilo slowo Panskie powiedziane przez proroka?: " Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, ktoremu nadadza imie Emmanuel, to znaczy Bog z nami"
Jest to zaznaczenie wyrazne, Kosciola pierwszych chrzescijan , ze wiara ich byla w Chrystusa, Syna, ktory jest Bogiem .
Widac wyraznie, w jaki sposob samo Pismo wypowiada sie o Jezusie.
Widac wyraznie, jakie bledne nauki sa te, ktore zaprzeczaja faktom z Biblii mowiac, ze Jezus nie jest Bogiem.
Napisano,że porodzi syna który zostanie nazwany Synem Bożym.
Synem Bożym był też Adam.To imię Imię teoforyczne
których pełno jest w Biblii.tzw ojcowie mieli różne
zdania na ten temat.

konik=benjamin

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik=benjamin » 2017-05-03, 23:15

Nie, to Ty zaweyiles i zaklamales tresc o Mesjasyu.
I klamliwie odnosles sie do samego znaczweni imienia podanego w proroctwie. Imie Emanuel ( Emmanuel) ... Imma Eli (hu) : bedacy wspolny Bogiem ( od tego zrodloslowu pochodzi slowo umma - wspolnota ( w islamie) ... to tak pokrotce.
Wszystko, cos tu powpisywal to po prostu prymitywny brak wiedzy :!: Pinchasie. No i antykatolicka fobia.

Pinchas

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 23:32

Emmanuel, Immanuel ? Bóg z nami
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoforycz ... a_w_Biblii

Dz 10: 38 o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, jak chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych przez diabła, bo Bóg był z nim.

Geniuszu..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2017-05-04, 10:16

Geniusze

Bezduszna, ciemna, bezmyślna ludzkości,
czym byś ty była, gdyby nie geniusze,
co blaskiem swojej świecą ci jasności,
myśl ci swą dają i dają ci duszę?

Jak oceany tyś jest nieprzejrzane,
martwe pustkowie wodne we wszechbycie-
oni jak wyspy po wodach rozsiane,
martwym pustkowiom nadające życie.

Was ja jedynie wielbię, mocne duchy,
co ujarzmiacie miliony swą siłą,
świat okuwacie w woli swej łańcuchy
i sterujecie nędzną ziemską bryłą.

Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Efezjan » 2017-10-06, 17:55

Marek_Piotrowski pisze: Nie było momentu zrodzenia.
Hmm. Dlaczego zatem w wyznaniu wiary mówimy: 'zrodzony, a nie stworzony?'
@Dezerter: 'pamiętaj, że operujemy niedoskonałym językiem do opisu doskonałego Boga. Bóg jest poza czasem, a zatem i poza przestrzenią. Syn jest rodzony /odwiecznie, a więc i teraz również/. I tak chyba powinno być, bo zrodzony sugeruje, że to już miało miejsce. A zatem by być precyzyjnym: 'rodzony, a nie stworzony'. Chyba już rozumiem. Nie było zrodzenia, bo jest odwiecznie rodzenie. Dobrze myślę?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Katol

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Katol » 2017-10-07, 20:31

Właśnie dlatego mówimy: Zrodzony przed wiekami.

Syn Boży jest zrodzony przed powstaniem czasu. Czyli jest zrodzony w wieczności.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2017-10-08, 09:15

Nie potrafię przyjąć przedstawionych argumentów.
1. Zrodzony. Jezus został faktycznie urodzony. To fakt historyczny. Dziwię się, że można temu zaprzeczać. Chyba, że to gra w słówka i "zrodzony" ma zupełnie inne znaczenie dalekie od "rodzenia".
2. Przed wiekami. Tak, przed około 20. Jw. Nie znamy dokładnej daty, ale dość precyzyjnie jest osadzony ten fakt w czasie. Na pewno nie jest "zrodzony" przed powstaniem czasu. Zrodzony z.ostał raz jedyny przez Maryję Matkę Jego.
3. Istniał od początku. To słuszna teza. Jeśli jest JEDNOŚCIĄ z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym w tajemniczej Trójcy Świętej, to znaczy, że istniał od zawsze. Że był przed czasem. [A kiedy czas wystartował: Zgodnie z zasadą entropii dopiero wtedy, gdy zaczęły się jakieś procesy w obrębie materii.] Nie musiał być zrodzony. Tak jak nie jest zrodzony Bóg Ojciec, ani Duch święty.

Czy jest równy? Jeśli jest współistotny, to jest równy. Ale jeśli spełniał wolę Ojca, jest Mu podległy. Ale to wszystko jest zakryte tajemnicą Trójcy Świętej. Nie potrafię ogarnąć swoim rozumem relacji wewnątrz Trójcy. Nie potrafię swym umysłem objąć Boga. Poprzestaję na tym, że jestem Jego dziełem. A On jest Autorem wszystkiego co mnie otacza oraz tego także, co istnieje poza moją świadomością.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-10-08, 10:23

Efezjan pisze:
Marek_Piotrowski pisze: Nie było momentu zrodzenia.
Hmm. Dlaczego zatem w wyznaniu wiary mówimy: 'zrodzony, a nie stworzony?'
Nie napisałem, że nie było FAKTU zrodzenia, tylko momentu.
Zrodzenie nie odbyło się w czasie.
@Dezerter: 'pamiętaj, że operujemy niedoskonałym językiem do opisu doskonałego Boga. Bóg jest poza czasem, a zatem i poza przestrzenią. Syn jest rodzony /odwiecznie, a więc i teraz również/. I tak chyba powinno być, bo zrodzony sugeruje, że to już miało miejsce. A zatem by być precyzyjnym: 'rodzony, a nie stworzony'. Chyba już rozumiem. Nie było zrodzenia, bo jest odwiecznie rodzenie.
No właśnie.

Zablokowany