Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Bo Ojciec jest większy niż ja.

Post autor: Jordan » 2017-02-09, 10:20

"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Bo Ojciec jest większy niż ja.

Post autor: david491 » 2017-02-09, 16:47

Marek_Piotrowski pisze:To było pytanie retoryczne :)

Odpowiedź retoryczna: Bóg Syn (Jezus) jest w pełni Bogiem, Bóg Ojciec jest w pełni Bogiem i Bóg Duch Święty jest w pełni Bogiem. Jednak istnieje tylko jeden Bóg.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bo Ojciec jest większy niż ja.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-09, 21:08

Dokładnie tak Davidzie. To nie była polemika, lecz dodatkowy argument.
Chyba mnie nie zrozumiałeś :)

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Bo Ojciec jest większy niż ja.

Post autor: david491 » 2017-02-09, 22:01

Marek_Piotrowski pisze:Dokładnie tak Davidzie. To nie była polemika, lecz dodatkowy argument.
Chyba mnie nie zrozumiałeś :)
Zgadza się, teraz wiem ze źle Ciebie zrozumiałem Marku.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2017-02-10, 19:34

Ojciec zrodził Syna przed wszystkimi wiekami, czyli przed czasem, Ale przestrzeń i czas to pojęcia ludzie z tego świata.
Bóg jest z innego świata z przestrzeni duchowej w , której (nie można wykluczyć) tez jest jakaś przeszłość i przyszłość - skoro coś sie wydarza np bunt aniołów- był czas, że szatan był aniołem, był czas gdy się zbuntował i jest czas gdy jest upadłym aniołem.
Skoro Syn został zrodzony, to był okres w świecie duchowym, gdy nie był zrodzony ?... tak sobie spekuluje umysłowo - nie bijcie mnie , bo znam uchwały Soboru "kto by twierdził, że był czas gdy go nie było..."

A w niedzielę zobowiązuję wszystkich czytających do prześledzenia Mszy Świętej pod kątem "podległości i mniejszości" Syna do Ojca - wrócimy do tego po niedzieli, ciekaw jestem waszych wrażeń, jak to wygląda, czy macie podobne odczucia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2017-02-10, 23:22

połączyłem tematy zgodnie z sugestią
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-11, 00:25

Dezerter pisze:Ojciec zrodził Syna przed wszystkimi wiekami, czyli przed czasem
Właściwie określenie "przed wiekami" w ścisłym sensie też nie ma sensu :lol:
Nie może być "przed" skoro czas nie istniał.
Bóg jest z innego świata z przestrzeni duchowej w , której (nie można wykluczyć) tez jest jakaś przeszłość i przyszłość - skoro coś sie wydarza np bunt aniołów- był czas, że szatan był aniołem, był czas gdy się zbuntował i jest czas gdy jest upadłym aniołem.
Ostrożnie!
Nie jesteśmy w stanie zrozumieć/wyobrazić sobie/opisać słowami (nie mamy nawet właściwych pojęć) do opisu Rzeczywistości bez "okularów" czasu i przestrzeni. Wcale nie musiało być "takiego czasu".
Skoro Syn został zrodzony, to był okres w świecie duchowym, gdy nie był zrodzony ?...
Nie, nie było.

Piotrek

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Piotrek » 2017-02-11, 22:13

Mam pytanie, jak się nazywa w chrześcijaństwie kierunek, akceptujący tylko ludzką naturę Chrystusa, jako króla żydowskiego? Piotrek z Warszawy.

Piotrek

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Piotrek » 2017-02-12, 17:06

Kto jest zatem właściwym twórcą chrześcijaństwa: Jezus król i prorok narodu żydowskiego, czy charyzmatyczny apostoł Paweł, uczeń Gamaliela, który zetknął się z Grekami i wartościami przez nich reprezentowanymi. Piotrek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2017-02-12, 19:30

Piotrek pisze:Kto jest zatem właściwym twórcą chrześcijaństwa: Jezus król i prorok narodu żydowskiego, czy charyzmatyczny apostoł Paweł, uczeń Gamaliela, który zetknął się z Grekami i wartościami przez nich reprezentowanymi. Piotrek.
Piotrku - oczywiście, że Jezus, bo Paweł był jego sługą (Michał Anioł sam nie malował swoich dzieł, ale nikt nie mówi, że twórcą dzieła jest jakiś sługa, nawet jak go znamy z imienia).
Kiedy Jezus został królem? ... na krzyżu ! gdy został naszym Zbawicielem i odkupicielem , to z krzyża wiemy, że był Królem Żydowskim : INRI
Jeśli więc uznajesz Jezusa za króla, co mnie bardzo cieszy, to musisz i przyjąć zbawienie i odkupienie, które z tego samego krzyża wypływa.
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze: Ojciec zrodził Syna przed wszystkimi wiekami, czyli przed czasem
Właściwie określenie "przed wiekami" w ścisłym sensie też nie ma sensu :lol:
Nie może być "przed" skoro czas nie istniał.
No chyba nie podważasz ustaleń Soboru?
Ma sens 8-) , bo przed wynalezieniem żarówki to znaczy zanim żarówka się pojawiła a zrodzenie odbyło się PRZED czasem
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze: Bóg jest z innego świata z przestrzeni duchowej w której (nie można wykluczyć) że też jest jakaś przeszłość i przyszłość - skoro coś się wydarza np bunt aniołów - to był czas, że szatan był aniołem niezbuntowanym, był czas gdy się zbuntował i jest czas gdy jest upadłym aniołem.
Ostrożnie!
Nie jesteśmy w stanie zrozumieć/wyobrazić sobie/opisać słowami (nie mamy nawet właściwych pojęć) do opisu Rzeczywistości bez "okularów" czasu i przestrzeni. Wcale nie musiało być "takiego czasu".
"Nie musiało" zgoda, ale tak samo ty powinieneś się z godzić, że "mogło być"
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze:Skoro Syn został zrodzony, to był okres w świecie duchowym, gdy nie był zrodzony ?...
Nie, nie było.
sorry ale bez sensu :roll: , takie dziecinne nie bo nie :oops:

Ps
A jak tam po niedzielnej Eucharystii - słuchaliście Mszy pod kątem stosunku Syna i Ojca (Jezusa i Boga) ? i omawianego tematy - jeśli nie to polecam to zrobić na następnej i chętnie posłucham waszych opinii, wrażeń
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2017-02-12, 21:06

Popieram Marka. Jezus jest Bogiem. W jaki sposob nie bylo Go, kiedy Bog jest od zawsze?
I czy zrodzony oznaczac ma wydany na swiat?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2017-02-12, 22:42

konik pisze:Popieram Marka. Jezus jest Bogiem. W jaki sposob nie bylo Go, kiedy Bog jest od zawsze?
I czy zrodzony oznaczac ma wydany na swiat?
popieram konika i Marka. Jezus jest Bogiem.
W taki sposób, że Bóg jest w 3 osobach, a Syn został zrodzony przez Ojca przed wszystkimi wiekami, czyli dla nas od zawsze - więc znów się zgadzamy - w ludzkim rozumieniu czasu.
Nie koniku - Maryja zrodziła Jezusa "na świat" - a Ojciec Syna, przed zaistnieniem świta, bo.... go przecież stwarzał :!: - to takie podstawy - mam ci tłumaczyć ;-0
Ale to co napisałem w niczym nie zmienia mojego stanowiska - koniku nie przedstawiłeś żadnego argumentu...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2017-02-13, 09:54

Wlasnie nie bardzio rozumiem, jakiego argumentu Dezerterze szukasz. Nie wiem co powinienem wytlumaczyc :-? , bo dla mnie osobiscie sprawa jest wlasnie wytlumaczona.
Byc moze mowimy o tym samym plocie stojac po jego przeciwnych stronach :?:
Wracam do stajni, a co mi tam :->

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-13, 14:00

Piotrek pisze:Kto jest zatem właściwym twórcą chrześcijaństwa: Jezus król i prorok narodu żydowskiego, czy charyzmatyczny apostoł Paweł, uczeń Gamaliela, który zetknął się z Grekami i wartościami przez nich reprezentowanymi. Piotrek.
A kto jest twórcą Starego Przymierza, Bóg czy Mojżesz?
Paweł był tylko (no, to nie takie znowu "tylko") apostołem. Teza, jakoby to on był twórcą chrześcijaństwa jest ostatnio bardzo modna wśród antychrześcijan, ale nie ma wsparcia w faktach.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-13, 14:05

Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze: Ojciec zrodził Syna przed wszystkimi wiekami, czyli przed czasem
Właściwie określenie "przed wiekami" w ścisłym sensie też nie ma sensu :lol:
Nie może być "przed" skoro czas nie istniał.
No chyba nie podważasz ustaleń Soboru?
Ma sens 8-) , bo przed wynalezieniem żarówki to znaczy zanim żarówka się pojawiła a zrodzenie odbyło się PRZED czasem
Jeśli tak rozumiesz, to można to ewentualnie przyjąć - choć ściśle fizycznie określenie "przed czasem" nie ma sensu.
Natomiast nie ma to z całą pewnością znaczenia takiego, że gdzieś w "nieczasie" najpierw był Ojciec a potem Syn. Obaj są odwieczni.
Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze: Bóg jest z innego świata z przestrzeni duchowej w której (nie można wykluczyć) że też jest jakaś przeszłość i przyszłość - skoro coś się wydarza np bunt aniołów - to był czas, że szatan był aniołem niezbuntowanym, był czas gdy się zbuntował i jest czas gdy jest upadłym aniołem.
Ostrożnie!
Nie jesteśmy w stanie zrozumieć/wyobrazić sobie/opisać słowami (nie mamy nawet właściwych pojęć) do opisu Rzeczywistości bez "okularów" czasu i przestrzeni. Wcale nie musiało być "takiego czasu".
"Nie musiało" zgoda, ale tak samo ty powinieneś się z godzić, że "mogło być"
Nie zgadzam się absolutnie.
Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze:Skoro Syn został zrodzony, to był okres w świecie duchowym, gdy nie był zrodzony ?...
Nie, nie było.
sorry ale bez sensu :roll: , takie dziecinne nie bo nie :oops:
Po prostu patrzysz na to "z żabiej perspektywy", przywiązany do pojęć czasowych. Póki będziesz myślał w kategoriach czasu, nie zrozumiesz tego zrodzenia - a czego nie będziesz rozumiał, będziesz odrzucał jako "dziecinne nie bo nie".
Ps
A jak tam po niedzielnej Eucharystii - słuchaliście Mszy pod kątem stosunku Syna i Ojca (Jezusa i Boga) ? i omawianego tematy - jeśli nie to polecam to zrobić na następnej i chętnie posłucham waszych opinii, wrażeń
Napisz o co CI konkretnei chodzi,

Zablokowany