Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-18, 18:43

FB nie jest taki zły, pod warunkiem że odpowiednio się z niego korzysta.
mam znajomych co różnie z niego korzystają
- jedni mają pierwsze litery imienia i nazwiska, zero własnych zdjęć, ale są aktywni
- drudzy komentują wszystko, masa zdjęć

Posiadanie konta na fejsie nie oznacza, że trzeba nie wiadomo co na nim robić. Można wchodzić tylko na religijne grupy, strony i na tym poprzestać. Nie trzeba budować grupki znajomych i lajkować się wzajemnie.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 19:58

Niech kazdy czyni dla Boga wedlug swoich mozliwosci i zdolnosci - byle w Prawdzie.

Ps: jako zdecydowany czlek, ktory broni sie prze uzaleznieniem od wirtualu i pragnie jak najszerzej korzystac i wspolbrzmiec z natura zrezygnowalem z telewizora ( 30 lat temu ) - dzieki temu nikt nie ciagnie ode mnie kasy na rzeczy zupelnie zbedne a konieczne gdy ma sie ten mebel w domu-
Komorke mam za 14,99 euro - z tego niestety nie moglem zrezygnowac, chyba ze na emeryturze ( o ile dozyje )

Samochod wybralem najprostszy i najtanszy z mozliwych ( praca tego wymaga - a praca daje na chleb ) - leciwa Dacia Logan jeszcze z czasow przed bzdurnymi zarzadzeniami UE ... czyli prostsza od cepa i bez zadnych psujacych sie i pustoszacych blyskawicznie kieszen wodotryskow.

Na poczatku tego tygodnia dostalem prezent- nowego smartfona albo IPhona ( jak go zwal to go zwal ) za prawie 1000zl w przeliczeniu.
I na cholere mi to. Chyba ze do pracy - jesli podejme prace w pewnej firmie, to zadania sa jedynie przez internet i czesto w kilku miejscach w jednym dniu - tak samo rozliczenie czasu pracy - wiec bez tego nawet nie podchodz.
Mam nadzieje, ze szybka umre i nie dozyje czasow, gdy zapis do przedszkola mozliwy bedzie jedynie dla posiadaczy osobistego ladownika na ksiezycu.

Ps: komputer tez dostalm w prezencie i dzieki temu was zanudzam.
Ostatnio zmieniony 2020-07-18, 19:59 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Konwalia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 20:20

Nie da się na tym forum rozmawiać. Nasze rozumienie różnych spraw kompletnie się rozmija.
Nie żegnam się, bo z pożegnaniami bywa, jak wiecie, różnie.
Ale znikam na czas jakiś.
Bywajcie zdrowi.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-18, 20:24

Zadziwilas mnie. Czy posiadanie Konwalio wlasnego, choc odmiennego zdania od tego, ktore nam oferujesz oznacza, ze nie da sie na tym forum rozmawiac?
Nic nie rozumiem z twojego wpisu.
Stary dziadyga ze mnie, mozg sprochnialy, a grzbiet wylinialy.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-18, 20:33

Dobra, dłużej nie wytrzymam, od rana czekam na życzenia urodzinowe i... tylko jeden forumowicz sie zorientował... no proszę Was.... chyba ktos jeszcze mi dobrze życzy, prawda? ;)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13838
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2030 times
Been thanked: 2211 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 21:40

Magnolia pisze: 2020-07-18, 20:33 Dobra, dłużej nie wytrzymam, od rana czekam na życzenia urodzinowe i... tylko jeden forumowicz sie zorientował... no proszę Was.... chyba ktos jeszcze mi dobrze życzy, prawda? ;)
Jesteś jedną z pierwszych osób, z która miałem kontakt na priv na portalu
i jedną, którą w możliwy jak na portal sposób „poznałem”.
Może dlatego, że zawsze miałem łatwiejszy kontakt z kobietami.
Jesteś wyrozumiałą, pogodną, tolerancyjną kobietą ze sporą dozą poczucia humoru.
Masz sporą wiedzę i umiejętność dialogu.
Potrafisz także trzymać dystans, stawiać granice i co mi się podoba umiesz „huknąć”.
Ale przede wszystkim jesteś po prostu fajną dziewczyną, człowiekiem i chrześcijaninem.
Na tyle Cię „poznałem”.

No ale do rzeczy, choć wcale nie wiem czego Ci życzyć.

Miłości, szczególnie dla tych, których nie znosisz.
Radości w najmniej oczekiwanych momentach.
Spokoju w chaotycznych sytuacjach.
Równowagi w niezwykle rozedrganych chwilach.
Cierpliwości w oczekiwaniu.
Powolności w pośpiechu.
Ducha w Twoim słowie i Słowa w Twoim Duchu.
Bliskości z tymi, do których Ci daleko.
Bycia z Panem, tu i teraz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-18, 21:54

Brawo! Wspaniałe życzenia, kopiuje je do schowka mojego serca, bo czuje w nich całą Twoją szczerość.
Dziękuję Ci bardzo za życzenia i za to że jesteś z nami. Cenię sobie Twoją obecność i świadectwo!
Bóg zapłać!

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-18, 22:12

Magnolio,
życzę Ci pogody ducha potrzebnej do życia każdego dnia,
niech Pan Jezus daje Ci każdego dnia siły do pracy nad dobrem, a Duch Święty niech w Swej dobroci pokazuje Ci piękne skutki Twoich starań,
niech Ojciec nasz czuwa nieustannie nad Tobą i Ciebie prowadzi prosto do Siebie gdy przyjdzie czas.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-18, 22:14

Bóg zapłać!

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-18, 22:37

Magnolia pisze: 2020-07-18, 20:33 Dobra, dłużej nie wytrzymam, od rana czekam na życzenia urodzinowe i... tylko jeden forumowicz sie zorientował... no proszę Was.... chyba ktos jeszcze mi dobrze życzy, prawda? ;)
Chyba muszę pomyśleć jak poprawić widoczność informacji o urodzinach..

Awatar użytkownika
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 750
Rejestracja: 25 wrz 2016
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 42 times
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Jordan » 2020-07-19, 11:45

Też was to gorszy?:
Jacek Kurski ponownie wziął ślub kościelny. Jezuita: To zgorszenie dla wiernych
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... zenie.html
:ymparty:
Ktoś zna powód unieważnienia małżeństwa pary, która dorobiła się trójki dzieci (jak czytam w treści w/w wiadomości)?
A ten, który poświadcza o prawdziwości przesłania tej księgi, przypomina, że Jezus powiedział:
— Pamiętaj, że nadejdę niespodziewanie!
Niech już to nastąpi, PANIE nasz, Jezu! Przybądź jak najprędzej.

Ap 22:20 NPD

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Problem

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 11:52

Żaden Kurski, ani inny śmiertelnik, czy diabeł, nie mają szans zburzyć mojej przyjaźni z Bogiem.

Awatar użytkownika
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 750
Rejestracja: 25 wrz 2016
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 42 times
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Jordan » 2020-07-19, 11:58

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 11:52 Żaden Kurski, ani inny śmiertelnik, czy diabeł, nie mają szans zburzyć mojej przyjaźni z Bogiem.
Bardzo dobre postanowienie!
Podałem tę wiadomość, skoro się tu wątek nieważności ślubów pojawił...
A tak a'propos - ile kosztuje taki proces unieważnienia, jakiego dostąpił pan Kurski?
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 12:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
A ten, który poświadcza o prawdziwości przesłania tej księgi, przypomina, że Jezus powiedział:
— Pamiętaj, że nadejdę niespodziewanie!
Niech już to nastąpi, PANIE nasz, Jezu! Przybądź jak najprędzej.

Ap 22:20 NPD

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15014
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4229 times
Been thanked: 2963 times
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Dezerter » 2020-07-19, 12:12

Jordan pisze: 2020-07-19, 11:58
Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 11:52 Żaden Kurski, ani inny śmiertelnik, czy diabeł, nie mają szans zburzyć mojej przyjaźni z Bogiem.
Bardzo dobre postanowienie!
Podałem tę wiadomość, skoro się tu wątek nieważności ślubów pojawił...
A tak a'propos - ile kosztuje taki proces unieważnienia, jakiego dostąpił pan Kurski?
Nie ma w KK cegoś takiego jak "unieważnienie" małżeństwa - natomiast zdarza się, że z konkretnych i z góry podanych w prawie kanonicznym powodów małżeństwo może być zawarte w sposób nieważny i wówczas można starać się o
UZNANIE MAŁŻEŃSTWA ZA ZAWARTE NIEWAŻNIE
pieniądze nie maja tu nic do rzeczy - daruj sobie te uszczypliwości :(
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 12:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 12:41

Może dla zainteresowanych będzie dobre przeanalizowanie sobie przynajmniej zestawu podstawowych 12 przyczyn zrywających stanowiących podstawę unieważnienia małżeństwa.
Link biegnie do portalu Infor - dotyczącego głównie prawa cywilnego, jednak w treści artykuły mamy przytoczone wprost artykuły Kodeksu Prawa Kanonicznego.
https://www.infor.pl/prawo/rozwody/rozw ... ciele.html

Dodano po 20 minutach 8 sekundach:
Odnośnie podkreśleń Dezertera na czerwono w powyższych postach.

Stwierdzenie nieważności zawarcia małżeństwa - to stwierdzenie, że małżeństwo było zawarte nieważnie, wobec tego nie zaistniało ani przez moment, mimo, że mogły istnieć formy które istnienie małżeństwa sugerowały a nawet o nim zaświadczały.
Unieważnienie małżeństwa - to akt nie odnoszący się do nieważności małżeństwa jako nie istniejącego NIGDY, tylko do nieważności od jakiegoś momentu, niekoniecznie od początku.
Przynajmniej ja to jako posługujący się nieraz literą i wykładnią prawa, rozumiem.
Ostatnio zmieniony 2020-07-19, 12:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ