Świadkowie Jehowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-27, 18:40

Pierwsze słyszę.
ŚJ Jezusa uważają za anioła i Mesjasza-człowieka
Ducha Św. za moc, energię, działanie Boga, którego uważają podobnie jak żydzi jako Boga Jedynego, Najwyższego, Stwórcę - JHWH, którego po dodaniu samogłosek wymawiają Jehowa.
Nie modlą się (ani nie uważają ich za Bogów/bogów w sensie Bóg Najwyższy- nający sam w sobie władzę i moc) ani do Jezusa, ani do Ducha Św, ani do Maryi, ani Świętych - więc nazywanie ich politeistami, to duże nadużycie i zwykła nieprawda :-(

Maksymilianie- "myślący" - zobowiązuje, więc postaraj się bardziej
ale ciszę się, że wróciłeś - przemieniony
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-27, 19:42

ŚJ Jezusa uważają za anioła i Mesjasza-człowieka
Tak ale na podstawie prologu Jana(i nie tylko)
twierdza ze Jezus jest tez bogiem
(czy tez mozna Go tak nazwac..)
bogiem tego swiata jest
tez szatan/grzech..
Nie ma tam HO
tak samo jak
w prologu.

Aha i archaniola ktory wedlug nich
jest tylko jeden z czym sie
oczywiscie nie zgadzam.

Wierza tez chyba ze istnieja
inni bogowie(demony)
procz Boga Jahwe.
No nie modla
sie do nich :P
Ducha Św. za moc,
Jesli chodzi o Ducha to troche zmienili swoja nauke ;-)

''Czym innym niż ?moc?. A zatem słowa rúach oraz pneúma użyte w odniesieniu do świętego ducha Bożego opisują niewidzialną, czynną siłę, za pośrednictwem której Bóg urzeczywistnia swe zamierzenia oraz swoją wolę. Siła ta jest ?święta?, ponieważ pochodzi od Niego, a nie z jakiegoś ziemskiego źródła, i będąc ?duchem świętości?, jest wolna od wszelkiego skażenia (Rz 1:4). Nie chodzi tu o ?moc? Jehowy, gdyż ten polski wyraz dokładniej odpowiada innym określeniom występującym w językach oryginalnych (hebr. k?ach i gr. dýnamis). Rúach i pneúma bywają używane w bliskim sąsiedztwie, nawet w ścisłym zestawieniu z tymi terminami oznaczającymi ?moc?, co wskazuje na ich naturalny związek, lecz zarazem na określoną różnicę między nimi (Mi 3:8; Za 4:6; Łk 1:17, 35; Dz 10:38). ?Moc? to w zasadzie zdolność lub możność działania bądź wykonywania czegoś; może być ona ukryta, uśpiona, czyli tkwić w kimś albo czymś bezczynnie. Natomiast ?siła? określa w szczególności energię skierowaną na osoby lub rzeczy i wobec nich użytą; definiuje się ją m.in. jako ?wpływ, który wywołuje bądź może wywołać ruch lub zmianę ruchu?. ?Moc? można by przyrównać do energii nagromadzonej w akumulatorze, a ?siłę? do prądu elektrycznego, który z niego płynie. ?Siła? zatem dokładniej oddaje sens hebrajskiego i greckiego wyrazu określającego ducha Bożego, co potwierdza się przy badaniu Pisma Świętego.

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/120 ... 99ty&p=par

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-27, 19:52

Pinchas pisze:Wierza tez chyba ze istnieja
inni bogowie(demony)
procz Boga Jahwe.
Możesz to sprawdzić, bo pierwsze słyszę - zawsze słyszałem, że uległem zwiedzeniu Szatana ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-27, 20:02

No przeciez wierza w osobowego szatana :-P
Ktory przemienia sie aniola swiatlosci
i jego upadle anioly ktorym sluzyly,
sluza niewierzace narody/ludzie.
Sa bogami tylko z nazwy
nie chodzi o to ze wierza
w wielu bogow...

[ Dodano: 2016-03-27, 20:02 ]
-================

http://wol.jw.org/en/wol/d/r12/lp-p/1200001732

Znalazlem.Tutaj mozesz poczytac.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2016-04-19, 22:01

Posty przeniesione z działu Protestantyzm
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2016-04-23, 18:54

Dzisiaj odwiedził mnie sympatyczny starszy pan SJ, porozmawialiśmy jak zawsze, aż końcu pyta mnie
"A pan to właściwie jakiego wyznania jest , bo nie mogę się zorientować"
Jego zdumienie było spore gdy usłyszał - katolik
później dopytywał się co to za Wspólnota, że my biblię czytamy i tyle wiemy o biblii i Bogu -
myślę , że od dziś będzie miał dobra opinię o ODŚ
Szybko przejąłem inicjatywę i powołując się na Słowo wytknąłem mu kilka największych ich odstępstw- niebiblijnych, ludzkich nauk,
przyjął to dość dobrze - widać gdzieś było, że te tematy też mu nie leżą, czy go bolą - szczególnie nie przyjmowanie komunii/pamiątki ostatniej wieczerzy - nawet raz do roku :-( , "bo są niegodni" - godnymi według CK jest tylko garstka wybranych.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2017-05-14, 21:52


Polecam niezłośliwy, prawdziwy i niepropagandowe świadectwo dwóch osób młodych, które czytając biblie stwierdziły, że z naukami ŚJ jest coś nie tak - a co to posłuchajcie sami naprawdę warto
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Abraham45 » 2017-10-12, 09:44

Do mnie raz przyszli i zaczęli zapraszać na ich spotkanie, więc powiedziałem, że na pewno przyjdę jeśli oni przyjdą na spotkanie w Kościele. Więcej już nie przyszli.Od tamtego czasu nikogo ze śj nie było.

A tak przy okazji chciałem zapytać czy może coś wiecie na temat przetaczania krwi a dokładniej tego, że śj sprzeciwiają się temu bo uważają, że to ich pozbawia zbawienia? Rozmawiałem o tym na jednym z for i tam ŚJ twierdził, że to nie prawda. Jak jest naprawdę?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2017-10-13, 10:21

Mam nadzieję, że nikogo nie oburzę. Ale z transfuzją krwi ŚJ jest podobnie jak z niektórymi przeszczepami w Kościele. Chodzi o zakaz przekazywania innemu tego co jest istotą indywidualnego życia i jaźni. Bardzo dawno czytałem na ten temat, więc i to co napisałem jest mało przejrzyste. Ale sądzę, że znajdzie się ktoś, kto dokładniej wyjaśni.

Zacytuję ino artykuł: http://www.fronda.pl/a/kosciol-katolick ... 31132.html "Wymagania stawiane transplantologii
W cytowanym wyżej fragmencie encykliki Jan Paweł II zwraca uwagę, że jedynie te działania przeszczepowe zasługują na pozytywną ocenę, które wykonane są ?zgodnie z wymogami etyki?. Wśród tych wymogów należy najpierw podkreślić wykluczenie pewnych fragmentów ciała spośród ?materiału przeszczepowego?. Spośród implantowanych organów wyklucza się mózgowie i gruczoły płciowe, ?które zapewniają tożsamość osobową i prokreacyjną osoby? (KPSZ, 88). Jako uzasadnienie stwierdza się w tym punkcie Karty Pracowników Służby Zdrowia, że ?chodzi o narządy, dzięki którym ciało w sposób specyficzny nabiera niepowtarzalnej jedyności osoby, do której ochrony jest zobowiązana medycyna?."
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Efezjan » 2017-10-13, 11:15

Dezerter pisze:Dzisiaj odwiedził mnie sympatyczny starszy pan SJ, porozmawialiśmy jak zawsze, aż końcu pyta mnie
"A pan to właściwie jakiego wyznania jest , bo nie mogę się zorientować"
Jego zdumienie było spore gdy usłyszał - katolik
później dopytywał się co to za Wspólnota, że my biblię czytamy i tyle wiemy o biblii i Bogu -
myślę , że od dziś będzie miał dobra opinię o ODŚ
Szybko przejąłem inicjatywę i powołując się na Słowo wytknąłem mu kilka największych ich odstępstw- niebiblijnych, ludzkich nauk,
przyjął to dość dobrze - widać gdzieś było, że te tematy też mu nie leżą, czy go bolą - szczególnie nie przyjmowanie komunii/pamiątki ostatniej wieczerzy - nawet raz do roku :-( , "bo są niegodni" - godnymi według CK jest tylko garstka wybranych.
I brawo! Nie trzaskać drzwiami, tylko rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać. I ewnagelizować. I CZYTAĆ BIBLIĘ! Wtedy nie będą zdobywali skalpów katolickich. ;)
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2017-10-13, 12:47

Co do krwi przetaczania znalazłem następujące wyjaśnienie: https://watchtower.org.pl/ajwrb-abstain.php
Bardzo to porąbane. Chyba jedynym dobrym uzasadnieniem jest to, że Starsi zawsze mają rację i już.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14811
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2017-10-15, 16:09

Abraham45 pisze:Do mnie raz przyszli i zaczęli zapraszać na ich spotkanie, więc powiedziałem, że na pewno przyjdę jeśli oni przyjdą na spotkanie w Kościele. Więcej już nie przyszli.Od tamtego czasu nikogo ze śj nie było.

A tak przy okazji chciałem zapytać czy może coś wiecie na temat przetaczania krwi a dokładniej tego, że śj sprzeciwiają się temu bo uważają, że to ich pozbawia zbawienia? Rozmawiałem o tym na jednym z for i tam ŚJ twierdził, że to nie prawda. Jak jest naprawdę?
W Biblii (zarówno w ST jak i w NT) mamy zakaz spożywania krwi, bo w krwi jest życie [nefesz/psyche/dusza] - SJ zinterpretowali to jako zakaz przetaczania - moim zdaniem bezpodstawnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Abraham45 » 2017-10-15, 16:48

To, że jest to bezpodstawne i niezgodne z prawdą to wiemy doskonale. To nie przetaczanie krwi pozbawia nas zbawienia ale grzechy a samo przetaczanie grzechem nie jest. Mnie tylko interesowało czy oni rzeczywiście się tym kierują i na tym się opierają, bo ja rozmawiałem z jednym ŚJ to się tego wypierał. Więc chciałem poznać prawdę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Andej » 2017-10-16, 11:49

Marek w 7 przytacza słowa Jezusa, które powinny definitywnie wyjaśniać problem nieczystości.
"... Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym.
...
Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi w człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala". Tak uznał wszystkie potrawy za czyste.
...".
Jeśli ŚJ myślą logicznie, to z powodu nieczystości ograniczają możliwość transfuzji. Ale w ich "prawdach" jest tyle luk i nieścisłości oraz niedopowiedzeń, że trudno doszukiwać się jakiegoś głębszego sensu.

Natomiast ambiwalentny stosunek ŚJ do zakazu dobrze opracowany w poprzednio podanym przeze mnie linku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Abraham45 » 2017-10-17, 09:53

Andeju, to, że czynią to z nieczystości o której mówi Biblia to jest oczywiste, tylko ja szukam potwierdzenia - czy rzeczywiście tak jest, bo niektórzy ŚJ wypierają się tego jakoby takie zasady panowały by u nich. W różnych programach telewizyjnych uwzględniano ten fakt, że nie chcą przetaczać krwi ze względu na zapis biblijny o nieczystości a gdy z jakimś ŚJ rozmawiam na forum to się tego wypiera. Kto zatem mówi prawdę i jak jest naprawdę?

To że jest to sprzeczne z rzeczywistością to jest to oczywiste i każdy chrześcijanin o tym wie. Fałszem jest więc takie chore twierdzenie, że z powodu transfuzji człowiek zbawiony nie będzie, bo to tak jakby nie wierzyć w zbawczą śmierć Chrystusa na krzyżu która daje człowiekowi zbawienie. Wiele przepisów starotestamentowych chowa się przy nauce i śmierci Chrystusa na krzyżu - to nam daje zbawienie. Jedno z podstawowych praw jakie obowiązuje z okresu Starego Testamentu to prawo Dekalogu bardzo szczegółowo rozwinięte w nauce Chrystusa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”