Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Arek » 2023-10-21, 12:55

Albertus pisze: 2023-10-21, 12:30
Arek pisze: 2023-10-21, 11:52 Człowiek zniknął no i problemy niektórych też. Jakie to złudne. "Świętość to nie świętoszkowatość". Świętość to też nie usuwanie człowieka z innymi poglądami tylko wsłuchiwanie się w nie i świadczenie o Bogu swoją postawą miłości i miłosierdzia.
Nadal nie wiem czy ja jestem na forum katolickim. A może to forum katolickie, a nie chrześcijańskie? Wiele już razy widziałem zachowania i wypowiedzi stawiające warunki. Każdy z nas ma wolną wolę. Czy to forum jest po to by narzucać swoją wolę? Nie my nie jesteśmy ad persona, my nie kneblujemy ust. Mądrzą się jakby mieli w jednym palcu Kościół 2000 lat, opinie wywody względem biskupów, papieży.
Jak jesteście tacy mądrzy to dlaczego tutaj formułujecie wasze filozofie wśród grona malućkich wiernych. Gladiatorzy za dychę, co z tego wynika, że manipulujecie ludźmi. To, że nie ma tu katolickiego duchowieństwa to czymś świadczy. Czy wspólnoty w Kościele mają swoich duchowych kierowników raczej tak. Dlaczego ich nie ma można się domyślać. Proszę abyście byli ostrożni w swoich opowiastkach z dobrem dla reszty, która tego słucha. Uważajmy na wypowiedzi moderatorów, administratorów. Bądźmy czujni i prostujmy ich zapędy.
Wszyscy się w jakimś tam stopniu wymądrzamy
i pouczamy innych i ty nie jesteś w tym żadnym wyjątkiem a nawet wyróżniasz się jako wymądrzający się i pouczający co świetnie widać w twoich wypowiedziach.

A forum ma określony regulamin i wchodzący tutaj, również niekatolicy powinni brać go pod uwagę..

A obecność katolickich księży na forum byłaby cenna ale nie bardzo rozumiem co twoim zdaniem miałaby zmienić w funkcjonowaniu forum?
Jestem świadomy braku pokory. Dziękuję za przypomnienie.
A w życiu co daje obecność księży? Może byłoby więcej korekcji w różnych naszych wypowiedziach, myślę też o sobie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo, by ktoś się podjął tego zadania. Bo możnaby oszaleć z odpisywania na setki wątków.

Dodano po 6 minutach 49 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-10-21, 12:13 No ja też nie rozumiem, czemu się pisze o duchownym, na jego byciu lub nie byciu jako jakiejś wadzie...
Przecież to forum a nie wspólnota.
Nie wspólnota, więc czym jest to forum. Czy to forum ma na celu zabicie czasu w formie rozrywki. Czy jednak powinno coś wnosić i budować nasze pogłebianie wiary w oparciu o religię katolicką? Wydaje mi się, że jednak można tu mówić o jakiej wspólnocie, ale można by było ją podkręcić jakimiś inicjatywami, aby z tego było coś więcej skoro już jesteśmy tutaj no i jesteśmy ludźmi czynu, czy katolik czy nie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6443
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-21, 13:02

A może zanim się coś powie, to warto przemyśleć i poszukać w necie, czy tak jest?

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
A jeszcze nie daj Boże trzeba będzie księdza zbanować i co? 😁

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4477
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-10-21, 13:06

O czym Ty piszesz, Ciekawa? Nikogo teraz nie zbanowaliśmy, blokada jest krótka, tymczasowa.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2023-10-21, 13:09

CiekawaXO pisze: 2023-10-21, 08:57 Uważam że lepiej byłoby,gdyby to forumowicze sami decydowali z kim chcą rozmawiać, a nie moderacja za nich.
Co to za pomysł w ogóle?
Oczywiście z poszanowaniem regulaminu.
Ale kasować całą osobę, bez możliwości dostosowania się:Czy to nie cencel culture?

Jak złamie 3 razy to do widzenia.
Obawiam, że cię Ciekawa nie rozumiemy, więc ja nie odpowiem
albo odpowiem tylko częściowo, wyrywkowo
Forumowicze już decydują z kim rozmawiają
- wybierając działy, wątki, posty na które odpowiadają a na inne/innych nie
- jest opcja ignorowania kogoś, kto bardzo nas drażni - oczywiście odradzam jej używanie, bo to nie rozwojowe i nie chrześcijańskie, ale opcja jest
każdy dostaje możliwość dostosowania się- kary na naszym forum są stopniowane
- najpierw jest napominanie na pw, lub publiczne w wątku
- blokada na dobę a jeśli nie pomoże na, 6 itd - wielu wówczas się ogarnia i zmienia
- a ci co nie, to dostają ostrzeżenie , potem drugie i po 3 gdy brak poprawy , współpracy i dostosowania to wylatują z forum
Jesteśmy bardzo pobłażliwi, tolerancyjni i delikatni w moderowani - kto nie wierzy niech zapisze się na katolik.pl, albo dolinamodlitwy - wielu piszących na naszym forum z tamtych forów wyleciało z hukiem.
A Ojciec Pablito by tam nie zagrzał nawet tygodnia, więc proszę o obiektywizm i docenienie tego co tu wspólnie stworzyliśmy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6443
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-21, 13:18

No jest to prawdą że jest tu największa tolerancja. Zdziwiło mnie że z DM wyleciał faraon, za gadkę. To było dziwne.
Ale Pablito nie powinien wylecieć. Ekumenizm jest trudny jak widać i powinniśmy się jakoś dogadać.
A że napisał:,, to jest chamskie,,, to akurat nie jest jakieś wielkie przewinienie.
Ostatnio zmieniony 2023-10-21, 13:19 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Albertus » 2023-10-21, 13:58

CiekawaXO pisze: 2023-10-21, 13:18 Ale Pablito nie powinien wylecieć. Ekumenizm jest trudny jak widać i powinniśmy się jakoś dogadać.
Ale on chyba nie wyleciał?

Wkrótce będzie mógł wrócić i z nowym zapałem uczyć nas tolerancji i miłości bliźniego oraz kultury osobistej.

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Arek pisze: 2023-10-21, 13:01
Albertus pisze: 2023-10-21, 12:30
Arek pisze: 2023-10-21, 11:52 Człowiek zniknął no i problemy niektórych też. Jakie to złudne. "Świętość to nie świętoszkowatość". Świętość to też nie usuwanie człowieka z innymi poglądami tylko wsłuchiwanie się w nie i świadczenie o Bogu swoją postawą miłości i miłosierdzia.
Nadal nie wiem czy ja jestem na forum katolickim. A może to forum katolickie, a nie chrześcijańskie? Wiele już razy widziałem zachowania i wypowiedzi stawiające warunki. Każdy z nas ma wolną wolę. Czy to forum jest po to by narzucać swoją wolę? Nie my nie jesteśmy ad persona, my nie kneblujemy ust. Mądrzą się jakby mieli w jednym palcu Kościół 2000 lat, opinie wywody względem biskupów, papieży.
Jak jesteście tacy mądrzy to dlaczego tutaj formułujecie wasze filozofie wśród grona malućkich wiernych. Gladiatorzy za dychę, co z tego wynika, że manipulujecie ludźmi. To, że nie ma tu katolickiego duchowieństwa to czymś świadczy. Czy wspólnoty w Kościele mają swoich duchowych kierowników raczej tak. Dlaczego ich nie ma można się domyślać. Proszę abyście byli ostrożni w swoich opowiastkach z dobrem dla reszty, która tego słucha. Uważajmy na wypowiedzi moderatorów, administratorów. Bądźmy czujni i prostujmy ich zapędy.
Wszyscy się w jakimś tam stopniu wymądrzamy
i pouczamy innych i ty nie jesteś w tym żadnym wyjątkiem a nawet wyróżniasz się jako wymądrzający się i pouczający co świetnie widać w twoich wypowiedziach.

A forum ma określony regulamin i wchodzący tutaj, również niekatolicy powinni brać go pod uwagę..

A obecność katolickich księży na forum byłaby cenna ale nie bardzo rozumiem co twoim zdaniem miałaby zmienić w funkcjonowaniu forum?
Jestem świadomy braku pokory. Dziękuję za przypomnienie.
Proszę bardzo!

Zawsze służę w tym zakresie! ;) :ymhug: :D

W każdym razie nie miej złudzeń. :D
A w życiu co daje obecność księży? Może byłoby więcej korekcji w różnych naszych wypowiedziach, myślę też o sobie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo, by ktoś się podjął tego zadania. Bo możnaby oszaleć z odpisywania na setki wątków.
Księża sprawują Eucharystię, inne sakramenty i głoszą Słowo Boże.

Ale na forum to czy sam fakt że ktoś jest ksiądzem miałby decydować że ten ktoś ma rację albo że nie wolno mu się przeciwstawiać i oponować?

A jak by się trafił jakiś ksiądz który przyjechał z Niemiec i uważa że trzeba błogosławić związki jednopłciowe albo że nie trzeba się już spowiadać sakramentalnie bo wystarczy tylko spowiedź powszechna

Żyjemy w takich czasach że księża są bardzo różni.
Ostatnio zmieniony 2023-10-21, 14:10 przez Albertus, łącznie zmieniany 3 razy.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Arek » 2023-10-21, 14:12

Różni tak jak my.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Albertus » 2023-10-21, 14:18

Arek pisze: 2023-10-21, 14:12 Różni tak jak my.
No tak, ale kiedyś jednak większość księży co do pewnych podstawowych nauk moralnych była raczej zgodna( a przynajmniej głosili na ten temat podobne nauczanie) a teraz jest coraz więcej różnic między nimi.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2572
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 414 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Abstract » 2023-10-21, 14:32

Nie rozumiem w jaki sposób jakiś randomowy ksiądz wniósłby aż tak wiele na forum. Przecież wśród księży występują takie same różnice zdań jak u każdego innego człowieka. Np ewolucja, opatrzność, cierpienie - ten sam mętlik.
Ostatnio zmieniony 2023-10-21, 14:33 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Arek » 2023-10-21, 14:48

Albertus pisze: 2023-10-21, 14:18
Arek pisze: 2023-10-21, 14:12 Różni tak jak my.
No tak, ale kiedyś jednak większość księży co do pewnych podstawowych nauk moralnych była raczej zgodna( a przynajmniej głosili na ten temat podobne nauczanie) a teraz jest coraz więcej różnic między nimi.
Wszyscy potrzebujemy nawrócenia.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2023-10-21, 15:09

CiekawaXO pisze: 2023-10-21, 13:18 No jest to prawdą że jest tu największa tolerancja. Zdziwiło mnie że z DM wyleciał faraon, za gadkę. To było dziwne.
Ale Pablito nie powinien wylecieć. Ekumenizm jest trudny jak widać i powinniśmy się jakoś dogadać.
A że napisał:,, to jest chamskie,,, to akurat nie jest jakieś wielkie przewinienie.
Wiesz co?!, to co napisałaś jest chamskie, prymitywne i żałosne
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6443
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-21, 15:21

To i tak lepsze niż ,, bzdury,, którymi mnie raczyłeś:), aby określić to co piszę. Powinieneś dać przykład jeśli wymagasz, jak się do siebie zwracamy.
Nie uważasz?
Nie możesz być ponad prawem.
Ostatnio zmieniony 2023-10-21, 15:21 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: sądzony » 2023-10-21, 15:24

Dezerter pisze: 2023-10-21, 12:47 I twoim zdaniem słowa "występy i gość"
mają tą samą wagę i kulturę wypowiedzi co?
"chamskie, prymitywne i żałosne"??
serio uważasz, że od dzisiaj mamy pozwalać by forumowicze tak do siebie pisali bez większego powodu?! :-o
Wydaje mi się, że wiesz o co mi chodzi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-21, 19:45

po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6443
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-21, 19:50

Jak było za kratami?:P

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”