Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andej » 2023-11-28, 21:14

Wydaje mi się, że ta kwestia zależy od uznawania i wiary w sakramenty.
Tradycja kształtowała się bardzo długo. I długo małżeństwo nie było sakramentem. Ale teraz jest.
Albo przyjmujemy Naukę Kościoła, albo ją odrzucamy. Nie piszę o rozumieniu, bo większość z nas wiele przyjmuje w oparciu o autorytet Kościoła, a nie dogłębną wiedzę.
Obawiam się podważania instytucji małżeństwa, do czego dojdziemy podważając sakrament małżeństwa.
Istotna jest zgoda małżeństwa. Oraz nierozerwalność. Obligatoryjność dotrzymywania zgody.

Czy małżeństwa niesakramentalne żyją w grzechu? Sądzę, że tak. Jest to świadectwem odrzucania Nauki Kościoła. I grzeszą nie tyle seksem, co całością postawy wobec wiary i Kościoła.

Używanie wyrażenia, że ktoś komuś wchodzi do łóżek i zagląda pod kołdrę jest retoryka antykościelną. A przecież nic takiego się nie dzieje. Nikt nie dokumentuje, ani stara się to robić. Natomiast obowiązkiem Kościoła jest dbanie o moralność. Wypracowana przez wieki przez Kościół.

Tym niemniej uważam, że Kościół przejawia nieproporcjonalne zainteresowanie seksem. Ale niezupełnie bezpodstawnie. Bowiem efektem seksu jest potomstwo. A dzieciom, także tym nienarodzonym, należy się szczególna opieka. Nierozerwalne małżeństwa powinno być gwarantem. Różnie to bywa. Tu wrócę do zgody małżeńskiej. Czy jest ona rozumiana? Czy małżonkowie, szczególnie zakochani oraz ponaglani presja społeczna z powodu potomstwa powodują, że zgoda jest wyrażana bez zrozumienia sensu i wagi.

Mam świadomość tego, że wiedzę mam niewielką, niespójną i fragmentaryczną. Jeśli czegoś nie rozumiem, to nie uznaję tego za podstawę do odrzucania. Jeśli ośmielam się mówić: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, to konsekwentnie przyjmuję Naukę Kościoła do stosowania. Chyba, że Credo jest bezsensowną formułką wypowiadaną na odwal się. Dlatego, choć nie zawsze rozumiem, szanuje autorytet Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 21:21

Andej pisze: 2023-11-28, 21:14 Tym niemniej uważam, że Kościół przejawia nieproporcjonalne zainteresowanie seksem.
Ja tego raczej nie zauważam.

Uważam że było ono w czasie pisania na przykład encykliki Humanae Vitae akurat proporcjonalne do negowania i atakowania tego co mówi Kościół na temat tej sfery.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andej » 2023-11-28, 21:31

Jeśli porównam zainteresowanie Kościoła grzechami natury seksualnej w porównaniu do energii wkładanej w przestrzeganie przykazania IV i V (poza aborcją, czyli zagadnieniem związanym z seksem) zauważam brak proporcjonalności o równowagi.
Można to spróbować ująć statystycznie zliczając ilość wątków poświęconym łamaniu IV, V (w rozbiciu na aborcję i pozostałe) i VI przykazania na niniejszym forum, jak też w prasie i mediach katolickich. Sfera seksualna jest nadreprezentowana.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15114
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 21:35

Analiza filmu pisana w trakcie słuchania:
Opcja Benedykta - powrót do źródeł, do św Benedykta
Zgadzam się, że tylko wówczas będziemy mieli siłę jeśli będziemy wiedzieli na czym stoimy, czyli będziemy mieli fundament wiary.
Pelagianizm - realne zagrożenie, ale nie duże moim zdaniem
Ks. proponuje coś na kształt 'sekty ks. Kadzińskiego" znanej z naszego forum, czy na pewno o to nam chodzi i tego chcemy :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 21:46

Dezerter pisze: 2023-11-28, 21:35 Ks. proponuje coś na kształt 'sekty ks. Kadzińskiego" znanej z naszego forum, czy na pewno o to nam chodzi i tego chcemy :-?
Czy możesz napisać gdzie on coś takiego proponuje albo z czego co mówi miałoby coś takiego wynikać?

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
Andej pisze: 2023-11-28, 21:31 Jeśli porównam zainteresowanie Kościoła grzechami natury seksualnej w porównaniu do energii wkładanej w przestrzeganie przykazania IV i V (poza aborcją, czyli zagadnieniem związanym z seksem) zauważam brak proporcjonalności o równowagi.
Można to spróbować ująć statystycznie zliczając ilość wątków poświęconym łamaniu IV, V (w rozbiciu na aborcję i pozostałe) i VI przykazania na niniejszym forum, jak też w prasie i mediach katolickich. Sfera seksualna jest nadreprezentowana.
Co do IV przykazania to może i masz rację. Jest negowane i może faktycznie powinno się w Kościele o tym więcej mówić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15114
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 22:13

cd analizy filmu :
Antychryst - dyktatura Antychrysta - Benedykt XVI zlękł się jej i dlatego abdykował- czy ktoś może to potwierdzić?
A jest nią styl życia antychrześcijańskiego, bez Chrystusa osobowego Pana i Zbawiciela.
Pokusa pyronizmu, sceptycyzmu - rzeczywiście to zauważyłem, tylko pytanie czy w dzisiejszych czasach to złe gdzie mamy dostęp do źródeł pisanych z pierwszych wieków i najwybitniejszych specjalistów, lepszych tłumaczeń Biblii itd , więc i ja i wielu z nas się przekonało, że znajdujemy błędy w niedogmatycznym nauczaniu KK - przykładów na naszym forum kilka by się znalazło. Wcześniej SW II mocno pokazał te błędy i pontyfikat JP II , ile on zmienił, za ile rzeczy przeprosił, ...
Więc nie dziwię się, że ks. pod koniec filmu w zawoalowany sposób (poprawcie mnie jak się mylę) krytykował Franciszka i SWII, a to już można nazwać "powstawaniem mistycznego ciała Antychrysta w Kościele" :-w [-x

Dodano po 15 minutach 26 sekundach:
Albertus pisze: 2023-11-28, 21:49
Dezerter pisze: 2023-11-28, 21:35 Ks. proponuje coś na kształt 'sekty ks. Kadzińskiego" znanej z naszego forum, czy na pewno o to nam chodzi i tego chcemy :-?
Czy możesz napisać gdzie on coś takiego proponuje albo z czego co mówi miałoby coś takiego wynikać?
Od 17 minuty gdzie mówi o wpływie swiata na nasze dzieci i na nas, by chronić od wpływu tworząc środowiska , nie wysyłać dzieci do szkoły itp- nie widzisz związku? Wspólnota ks Kadzińskiego poszła właśnie tą drogą- zamknięta twierdza oblężona #-o
Ostatnio zmieniony 2023-11-28, 22:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 22:47

Dezerter pisze: 2023-11-28, 22:28 cd analizy filmu :
Antychryst - dyktatura Antychrysta - Benedykt XVI zlękł się jej i dlatego abdykował- czy ktoś może to potwierdzić?
A jest nią styl życia antychrześcijańskiego, bez Chrystusa osobowego Pana i Zbawiciela.
Pokusa pyronizmu, sceptycyzmu - rzeczywiście to zauważyłem, tylko pytanie czy w dzisiejszych czasach to złe gdzie mamy dostęp do źródeł pisanych z pierwszych wieków i najwybitniejszych specjalistów, lepszych tłumaczeń Biblii itd , więc i ja i wielu z nas się przekonało, że znajdujemy błędy w niedogmatycznym nauczaniu KK - przykładów na naszym forum kilka by się znalazło. Wcześniej SW II mocno pokazał te błędy i pontyfikat JP II , ile on zmienił, za ile rzeczy przeprosił, ...
Więc nie dziwię się, że ks. pod koniec filmu w zawoalowany sposób (poprawcie mnie jak się mylę) krytykował Franciszka i SWII, a to już można nazwać "powstawaniem mistycznego ciała Antychrysta w Kościele" :-w [-x

Dodano po 15 minutach 26 sekundach:
Albertus pisze: 2023-11-28, 21:49
Dezerter pisze: 2023-11-28, 21:35 Ks. proponuje coś na kształt 'sekty ks. Kadzińskiego" znanej z naszego forum, czy na pewno o to nam chodzi i tego chcemy :-?
Czy możesz napisać gdzie on coś takiego proponuje albo z czego co mówi miałoby coś takiego wynikać?
Od 17 minuty gdzie mówi o wpływie swiata na nasze dzieci i na nas, by chronić od wpływu tworząc środowiska , nie wysyłać dzieci do szkoły itp- nie widzisz związku? Wspólnota ks Kadzińskiego poszła właśnie tą drogą- zamknięta twierdza oblężona #-o
Gdzie ty to wysłuchałeś. Naprawdę nie wiem.

Tworzenie środowisk chroniących wiarę dzieci i młodzieży w sposób dla nich atrakcyjny to nawoływanie do tworzenia sekt? A czymże są katolickie wspólnoty jeśli nie realizacją tego postulatu? A to że ksiądz wspomniał o tym że ktoś powiedział że warto się zastanawiać czy posyłać dzieci do szkół? Cóż w tym takiego nadzwyczajnego. Sam znam kilka rodzin które z powodzeniem realizowały i realizują nauczanie domowe. Dzieci normalne i nic w tym nie widzę sekciarskiego i wszystko zgodne z prawem.

A ks. Skrzypczak z tego co rozumiem to nie neguje ani soboru WII ani papieża Franciszka a wyważona i rzeczowa krytyka jest jak najbardziej w Kościele dopuszczalna i wobec soborów i wobec papieży.

Czyż nie?

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2572
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 414 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Abstract » 2023-11-28, 22:51

Im więcej człowiek ma lat, w sensie zbliża się do biologicznej śmierci ze względu na wiek, tym więcej wokół dostrzega końców, spisków, antychrystów, końca czasów ostatecznych.

To co się dzieje na świecie jest wyrazem cechy która towarzyszy człowiekowi pewnie od początku - jak trwoga to do Boga.
Tryb dziękczynny w większości przypadków kompletnie nam nie wychodzi. Gdy mamy wiele rzeczy pod dostatkiem skupiamy się na krótkowzrocznych i krótkoterminowych sprawach, kwestia sensu życia odsuwana jest na później, patrz- starość.

Chrześcijaństwo się nie rozrasta, a chrześcijanie nie wyglądają zza swojej bańki. Widząc we własnym położeniu możliwość zbawienia zapominają często o reszcie świata. Kto zrozumie w tym wszystkim intencje Boga wobec ludzi, skoro większość jest poza Kościołem?
Ostatnio zmieniony 2023-11-28, 22:56 przez Abstract, łącznie zmieniany 4 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15114
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 23:00

Zgoda Abstrakt dlatego bliższa jest mi otwartość Franciszka i wyjście w świat by go zmienić, niż syndrom oblężonej twierdzy.
A bardziej w temacie
Nie ma opcji jednej powszechnej religii, bo współcześni ludzie są indywidualistami, co ładnie widać w naszym forumowym kościele.
Powinniśmy wrócić do bardzo dobrej i nośnej narracji JPII, że my reprezentujemy i budujemy cywilizację życia, miłości i prawdy, a nie jakieś biadolenia, że w religię lucyferyną itp - budować a nie płakać, że się mury sypią
Ostatnio zmieniony 2023-11-28, 23:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andej » 2023-11-29, 09:13

Abstract pisze: 2023-11-28, 22:51Chrześcijaństwo się nie rozrasta, a chrześcijanie nie wyglądają zza swojej bańki. Widząc we własnym położeniu możliwość zbawienia zapominają często o reszcie świata. Kto zrozumie w tym wszystkim intencje Boga wobec ludzi, skoro większość jest poza Kościołem?
Rozrasta się. Ale na nowych terenach. Na starym gruncie jest zwalczane przez religie poprawności i dobrobytu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-29, 16:28

Dezerter pisze: 2023-11-28, 23:00 Zgoda Abstrakt dlatego bliższa jest mi otwartość Franciszka i wyjście w świat by go zmienić, niż syndrom oblężonej twierdzy.
A bardziej w temacie
Nie ma opcji jednej powszechnej religii, bo współcześni ludzie są indywidualistami, co ładnie widać w naszym forumowym kościele.
Powinniśmy wrócić do bardzo dobrej i nośnej narracji JPII, że my reprezentujemy i budujemy cywilizację życia, miłości i prawdy, a nie jakieś biadolenia, że w religię lucyferyną itp - budować a nie płakać, że się mury sypią
JPII to deklaracja " Dominus Jezus" którą warto przypominać bo młodsi nie znają, a jak JPII był młodszy to podczas jakiejś pielgrzymki do Ameryki łacińskiej potrafił publicznie zrugać podniesionym głosem i grożąc palcem (dosłownie a nie w przenośni) jakiegoś księdza - zwolennika tzw "teologii wyzwolenia". Doskonale to pamiętam. Poza tym taki modernistyczny teolog jak Hans Kung został pozbawiony miana teologa katolickiego.

Jasno zostało określone to że kobiety nie mogą być prezbiterami w Kościele.Wydano katechizm KK. I w ogóle fundamenty katolickiej wiary i moralności były twardo bronione.

Masz rację warto do tego wrócić.

A w wypowiedziach ks Skrzypczaka nie dostrzegam żadnego biadolenia i płakania ale raczej mówienie prawdy katolickim lemingom podważającym albo lekceważącym podstawy katolickiej moralności, biegnącym radośnie ku przepaści i ciągnących ze sobą sznury innych biedaków którzy im wierzą i ufają...
Ostatnio zmieniony 2023-11-29, 16:37 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: sądzony » 2023-11-29, 19:22

„religia lucyferiańska”, „mistyczne ciało antychrysta w Kościele” może jeszcze „śmierć w Wenecji” …
Szatan działa w świecie od zawsze, a zatem i w Kościele. To żadna nowość jest.
„Obwinianie” innych oskarża mnie samego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-29, 19:50

Jak można tak wyśmiewać i fałszywie oskarżać księdza Skrzypczaka i jego niezwykle rzeczowy, spokojny i łagodny opis rzeczywistości i jego interpretację?

Chyba nadeptał niechcący komuś na bolące odciski...
Ostatnio zmieniony 2023-11-29, 19:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Herb
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 13 kwie 2024
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Herb » 2024-04-27, 12:22

Marek_Piotrowski pisze: 2023-11-19, 12:54 Co do Odnowy, to niestety jest to próba powrotu nie do Tradycji starożytnej, ale do tego, jak się niektórym niezorientowanym wydawało, że owa Tradycja wyglądała.
Z Neokatechumenatem niestety tak samo, tylko troche inaczej.
W Chrystusie ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 268
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Piotr55 » 2024-04-27, 13:13

Chyba jednak było tam trochę na odwrót z proporcjami obwiniane // propozycje rozwiązań.
Oczywiście przy pozytywnym założeniu, że rozwiązania w ogóle są możliwe.
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”