Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-03-09, 22:22

SmokEustachy pisze: 2022-03-09, 03:51 jak Putin już się wycofa i rozpuści armię to szybko jej nie zbierze z powrotem po takim wysiłku.
Może i nie szybko. Ale skutecznie. I nie rozpuści, aby wyciągnie wnioski. I ją wzmocni.

Putin musi wywołać wojnę światową. Albo łykać po kawałku.

Z pewnością tego co zajął, nie wypuści z łap. A jeśli wypuści, to tak jak kot zlaną mysz. Wypuści, aby zaraz złapać.
Od kilkuset lat taki stan rzeczy w Rosji się nie zmienił. I dopóki Rosja nie rozpadnie się na kilka państw, będzie wciąz zagrożeniem dla całego swiata.
Co nie znaczy, że inne mocarstwa takimi zagrożeniami nie są. Każde ma ciągotki imperialistyczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-09, 22:57

sądzony pisze: 2022-03-09, 22:01
Jozek pisze: 2022-03-09, 19:15 Jak wiadomo, to zachod jest zrodlem wszelkiego zla moralnego, i tym pretekstem niektorzy na wschodzie chca usprawiedliwic swoje zlo moralne.
Mam wrażenie, może błędne, że gdy my polacy-katolicy-chrześcijanie upatrujemy zła w zachodzie to mamy rację,
gdy robi to rus to już tak nie jest.
Nie w tym problem że widzą zło moralne Zachodu, tylko w tym, że "przeciwstawiają się" mu (co zresztą jest jedynie pretekstem na użytek propagandy wewnętrznej), bombardując miasta i zabijając kobiety i dzieci.
To chyba jednak jakaś różnica w stosunku do tego, co my robimy?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-03-10, 04:50

Obrazek


- Jestem na liście celów do zabicia - poinformował metropolita Epifaniusz, zwierzchnik Kościoła Prawosławnego Ukrainy. - Trzykrotnie próbowano mnie zabić - powiedział.








https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... FRzNKDQufA
Ostatnio zmieniony 2022-03-10, 04:52 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13931
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2041 times
Been thanked: 2229 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: sądzony » 2022-03-10, 08:38

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-09, 22:57 To chyba jednak jakaś różnica w stosunku do tego, co my robimy?
Oby.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-10, 09:58

Jest problem: uchodźcy przyjeżdżający do Polski gubią się (z różnych powodów: tłok, rozdzielenie grup, odwiezienie do szpitala, wreszcie śmierć bliskich). Czy jest miejsce w Sieci, gdzie mogliby się szukać?
Jeśli jest, nie chcę robić zamieszania, ale jeśli nie ma, to chętnie zrobię odpowiednią stronę. Stąd pytanie: czy wiecie coś na ten temat?
Najlepiej byłoby, gdyby to skoordynować jakoś z działaniami państwa (jakiś poseł? urząd?), ale nie mam kompletnie takich kontaktów.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1453
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 568 times
Been thanked: 817 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: AdamS. » 2022-03-10, 10:19

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-10, 09:58 Jest problem: uchodźcy przyjeżdżający do Polski gubią się (z różnych powodów: tłok, rozdzielenie grup, odwiezienie do szpitala, wreszcie śmierć bliskich). Czy jest miejsce w Sieci, gdzie mogliby się szukać? Jeśli jest, nie chcę robić zamieszania, ale jeśli nie ma, to chętnie zrobię odpowiednią stronę.
Bardzo dobry pomysł, Marku. Myślę, ze w tym zamęcie jest wiele zagubień. Poza tym ludzie szukają też bliskich i znajomych, którzy się nie zgubili, ale którzy innymi drogami uchodzili. Chodzi o to, żeby nie czuli się obco, znajdując znajome sobie osoby.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5579
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 886 times
Been thanked: 1448 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-03-10, 11:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-10, 09:58 Jest problem: uchodźcy przyjeżdżający do Polski gubią się (z różnych powodów: tłok, rozdzielenie grup, odwiezienie do szpitala, wreszcie śmierć bliskich). Czy jest miejsce w Sieci, gdzie mogliby się szukać?
Jeśli jest, nie chcę robić zamieszania, ale jeśli nie ma, to chętnie zrobię odpowiednią stronę. Stąd pytanie: czy wiecie coś na ten temat?
Najlepiej byłoby, gdyby to skoordynować jakoś z działaniami państwa (jakiś poseł? urząd?), ale nie mam kompletnie takich kontaktów.


w legnicy przedwczoraj nr tel biura gdzie rejestruja sie uchodzcy wojenni z ukrainy - 767221391
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-10, 11:24

Podali tylko numer?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5579
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 886 times
Been thanked: 1448 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-03-10, 18:19

no ja mam tylko numer

Dodano po 8 minutach 41 sekundach:
i na stronie miasta jest
https://portal.legnica.eu/aktualnosci/i ... 0,1,6.html
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2991 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-03-10, 18:47

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-10, 09:58 Jest problem: uchodźcy przyjeżdżający do Polski gubią się (z różnych powodów: tłok, rozdzielenie grup, odwiezienie do szpitala, wreszcie śmierć bliskich). Czy jest miejsce w Sieci, gdzie mogliby się szukać?
Jeśli jest, nie chcę robić zamieszania, ale jeśli nie ma, to chętnie zrobię odpowiednią stronę. Stąd pytanie: czy wiecie coś na ten temat?
Najlepiej byłoby, gdyby to skoordynować jakoś z działaniami państwa (jakiś poseł? urząd?), ale nie mam kompletnie takich kontaktów.
Świetny pomysł, ale dasz radę po ukraińsku?
I co z ochroną danych osobowych?
Ostatnio zmieniony 2022-03-10, 18:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-10, 19:09

Dezerter pisze: 2022-03-10, 18:47 Świetny pomysł, ale dasz radę po ukraińsku?
I co z ochroną danych osobowych?
Mam już gościa, który wyraził chęć tłumaczenia na ukraiński.
Imię i nazwisko to w zasadzie nie dane osobowe. Gorzej ze zdjęciem (ważne, jak ktoś np. poszukuje zaginionych małych dzieci), ale da się to załatwić zgodą prawną.
Tyle, że to musiałoby być trochę "centralnie", żeby nie okazało sie, że jest 10 takich baz i bałagan.
Napisałem do kilku urzędów i kilku posłów, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 2022-03-10, 19:10 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15139
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4268 times
Been thanked: 2991 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-03-10, 19:40

Ja też do księdza, który był dyr Caritasu i znał paru ministrów, tylko, że z poprzedniego PO rządu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: wojna

Post autor: Andej » 2022-03-10, 22:07

Wiem, że to straszne. I wyznam, że boję się tego, co zaraz napiszę. Ale uważam, że jedynym sposobem zapewnienie dłuższego okresu pokoju jest profilaktyczne uderzenie NATO na Rosję.
Jestem przekonany, że Putin, jeśli zachowa ster władzy, to prędzej czy później wywoła wielka wojnę. Albo znów znajdziemy się w jałtańskiej strefie za zgoda UE i na życzenie Niemiec (i Węgier). I paru innych krajów, jak Holandia, Belgia, Włochy czy Francja.

Teraz jest okazja aby wybić kły Imperium Zła. Być może niepowtarzalna okazja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2592
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 161 times
Been thanked: 421 times

Re: wojna

Post autor: Abstract » 2022-03-10, 23:16

Rosja teraz zacznie głodzić Afrykę, a ta ruszy do Europy liczniej niż wcześniej. Ukraina zawiesiła eksport zboża, Rosja robi to teraz. Dzisiaj Tomasz Wróblewski naświetlił temat. 80% zboża do Afryki idzie z tych dwóch krajów. Indie też stoją z boku, od Rosji eksportują nawozy do upraw. Putin ma długie macki. Kolejny temat, Chiny mają się stać udziałowcem gazpromu.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-11, 12:30


ODPOWIEDZ