Beatyfikacja rodziny Ulmów

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2588
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 161 times
Been thanked: 420 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Abstract » 2023-09-10, 18:58

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-10, 15:08 Poczytaj komentarze na różnych portalach społecznościowych i zobaczysz co nasi rodacy myślą o uchodźcach z Ukrainy. Nie ma tam miłości w tych komentarzach.
Jakie doświadczenia, takie komentarze. Tu próbowali przedostać się wszyscy, ci co zdarza się im częściej popełniać zło jak i druga grupa. Znam sytuacje pobić, uszkodzenia samochodów, rozbicia małżeństw ;), ale np ja osobiście spotkałem również dużo uprzejmości z ich strony.
Jeśli masz dobrą opinię o Ukraińcach rzadko logujesz się na jakimś forum i opisujesz te dobre relacje. Jeśli mamy sytuację odwrotną motywacja jest o wiele większa, chcemy to wykrzyczeć.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 20 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: zdrogi » 2023-09-10, 19:52

...i uciekają na Białoruś? Serio?
przez Białoruś
Czytając takie komentarze to nie wiem co myśleć, może czasami niektórzy powinni dać na wstrzymanie z pisaniem

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Albertus » 2023-09-10, 20:08

zdrogi pisze: 2023-09-10, 19:52
...i uciekają na Białoruś? Serio?
przez Białoruś
Czytając takie komentarze to nie wiem co myśleć, może czasami niektórzy powinni dać na wstrzymanie z pisaniem

A jak ja czytam takie komentarze jak twoje to nie mogą zrozumieć jak ludzie już po wybuchu wojny na Ukrainie nie są w stanie pojąć albo nie przyjmują do wiadomości oczywistych faktów że nagłe pojawienie się tych "uchodźców" na polsko białoruskiej granicy to jest celowa i zorganizowana akcja białoruskiego dyktatora i imperium rosyjskiego wroga wobec Polski i mająca na celu destabilizować sytuację w ramach agresji wobec Ukrainy.W tych działaniach wykorzystywani są ludzie z różnych krajów a nie tak jak twierdzisz z Syrii.

Jest dla mnie szokiem że nadal w Polsce Putin i Łukaszenka znajduje poparcie dla tej swojej akcji wśród Polaków.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1448
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 567 times
Been thanked: 812 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: AdamS. » 2023-09-11, 09:15

Abstract pisze: 2023-09-10, 18:58 Jeśli masz dobrą opinię o Ukraińcach rzadko logujesz się na jakimś forum i opisujesz te dobre relacje. Jeśli mamy sytuację odwrotną motywacja jest o wiele większa, chcemy to wykrzyczeć.
Dziękuję za to bardzo ważne spostrzeżenie! Generalnie dobro jest zawsze ciche i nie wymaga rozgłosu, dlatego wszędzie wydaje się przeważać zło i nienawiść - szczególnie się to dzieje wobec naszych braci Ukraińców, wobec których niektórzy próbują stosować odpowiedzialność zbiorową - i karać współczesnych za dokonania poprzednich pokoleń. Owszem, trzeba pamiętać, że Wołyń to była niepojęta fala jakiegoś zbiorowego opętania, ale uderzać z tego powodu w dzisiejszych uchodźców wojennych? Tych prawdziwych, nie tych wymyślonych przez Aleksandra Łukaszenkę i Agnieszkę Holland...

Wracając zaś do powyższych słów, żyję w środowisku złożonym w dużej mierze z ofiar Wołynia i ich potomków. I oczywiście nie brakuje takich, którzy wciąż są Ukraińcom niechętni. Ale przeważa postawa empatii i pomocy. Nikt nie wypisuje na murach takich bzdurnych haseł (nie rozumiem, po co w tym wątku zamieszczać takie zdjęcia). Gdy wybuchła wojna, Polacy z rejonów przygranicznych gremialnie ruszyli do pomocy, oferując Ukraińcom własne domy (pomimo bolesnych doświadczeń rodzinnych!) - ale wśród tych uchodźców były głównie zalęknione matki z dziećmi, nie wojowniczo nastawieni mężczyźni.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-11, 10:30

Albertus pisze: 2023-09-10, 20:08
zdrogi pisze: 2023-09-10, 19:52
...i uciekają na Białoruś? Serio?
przez Białoruś
Czytając takie komentarze to nie wiem co myśleć, może czasami niektórzy powinni dać na wstrzymanie z pisaniem
A jak ja czytam takie komentarze jak twoje to nie mogą zrozumieć jak ludzie już po wybuchu wojny na Ukrainie nie są w stanie pojąć albo nie przyjmują do wiadomości oczywistych faktów że nagłe pojawienie się tych "uchodźców" na polsko białoruskiej granicy to jest celowa i zorganizowana akcja białoruskiego dyktatora i imperium rosyjskiego wroga wobec Polski i mająca na celu destabilizować sytuację w ramach agresji wobec Ukrainy.W tych działaniach wykorzystywani są ludzie z różnych krajów a nie tak jak twierdzisz z Syrii.

Jest dla mnie szokiem że nadal w Polsce Putin i Łukaszenka znajduje poparcie dla tej swojej akcji wśród Polaków.
Dodatkowo cyniczne jest to, że Putin i Łukaszenka wykorzystali autentycznych uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki.
Bo to nie Białorusini ani Rosjanie próbowali przedostac się przez granicę.
Ci biedni uciekinierzy zostali zwerbowani nie do destabilizacji polskiej granicy a do ucieczki do Europy Zachodniej.
Zapłacili ogromne pieniądze aby uciec, ale zamiast do Europy Zachodniej trafili na Białorusko-Polską granicę.
Putin/Łukaszenka ich cynicznie oszukali.
Bo to są szczwane kagiebowskie lisy.

To trochę tak jak używanie matek z dziećmi jako żywych tarcz przez nacierające wojsko.
Na obrońcach wywierana jest silna psychiczna i moralna presja.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 10:58

zdrogi pisze: 2023-09-10, 19:52
...i uciekają na Białoruś? Serio?
przez Białoruś
Czytając takie komentarze to nie wiem co myśleć, może czasami niektórzy powinni dać na wstrzymanie z pisaniem
Tak, zdecydowanie powinni niektórzy.
Na przykład tacy, co tracą poczucie rzeczywistości.
Nie ma rozpaczliwej ucieczki przez Białoruś. Jest jeden ze szlaków przemytu (przeważnie zdrowych i silnych osiłków), otworzony zresztą dla celów politycznych imperialistycznego państwa. W dużej części osób, które kilka lat siedziały już w Rosji czy Białorusi.

Pisałeś o Syryjczykach. Jaki procent (promil?) jest Syryjczyków tych hordach?
Jaki promil z tego, to uciekające przed wojną rodziny?
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 11:02 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 14:01

Izwiestia
„Nagroda Specjalna Jury dla filmu Agnieszki Holland nie budzi żadnych wątpliwości. Pisaliśmy już o tym filmie, jak i o niemal wszystkich laureatach. Przypomnijmy więc tylko, że mówimy o rodzinie syryjskich uchodźców, która utknęła na granicy Polski i Białorusi. Film jest oskarżeniem wobec obu krajów, ale przede wszystkim wobec Polski, która uchodźcom wydaje się ziemią obiecaną, a jednocześnie Straż Graniczna torturuje i zabija nieszczęśników na naszych oczach”.
https://www.tvp.info/72635169/rosyjska- ... f4TRlkmWhE

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Repart » 2023-09-11, 14:42

Ciekawe ile takich współczesnych rodzin Ulmów żyje w dzisiejszym świecie. Na samą myśl o ich odwadze, normalnemu człowiekowi prędzej czy później robi się głupio.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6499
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 893 times
Been thanked: 731 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-11, 15:47

Normalnemu człowiekowi tak. Pytanie ilu jest normalnych.
Ja np. nie mogę spać normalnie wiedząc co się dzieje na granicy, a cały świat odwraca glowy, bo sytuacja bez wyjścia.
Niby radzą im iść na przejście graniczne. A kto będzie tyle kilometrów dziennie bez prowiantu w upale i zimnie z dziećmi kotami był w stanie iść?
Normalny człowiek o tym myśli, w PL już myśli coraz mniej.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 15:47 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5567
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 883 times
Been thanked: 1448 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: abi » 2023-09-11, 15:53

czytam -"Watykan powiedział jasno, że absolutnie nie ma tutaj do czynienia z beatyfikacją dziecka nienarodzonego, orzekając, że to dziecko urodziło się w trakcie przeprowadzanej egzekucji. "
czy ktoś się orientuje czy watykan tak rzeczywiście orzekł?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Albertus » 2023-09-11, 16:01

abi pisze: 2023-09-11, 15:53 czytam -"Watykan powiedział jasno, że absolutnie nie ma tutaj do czynienia z beatyfikacją dziecka nienarodzonego, orzekając, że to dziecko urodziło się w trakcie przeprowadzanej egzekucji. "
czy ktoś się orientuje czy watykan tak rzeczywiście orzekł?
Nie wiem czy " Watykan" tak orzekł ale z tego co wiadomo to tak rzeczywiście było i przedwczesny poród się rozpoczął w chwili śmierci matki.
Wynika to z relacji osób które wykopały ciała po to aby je pochować na cmentarzu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6499
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 893 times
Been thanked: 731 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-11, 16:05

Tak jest. Gdzieś ktoś oficjalnie to napisał, ale już zapomniałam kto i gdzie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-11, 16:06

CiekawaXO pisze: 2023-09-11, 15:47 Normalnemu człowiekowi tak. Pytanie ilu jest normalnych.
Ja np. nie mogę spać normalnie wiedząc co się dzieje na granicy, a cały świat odwraca glowy, bo sytuacja bez wyjścia.
A co się dzieje na granicy?
Hordy chuliganów atakują naszą granicę, a służby graniczne na to nie pozwalają.
Niby radzą im iść na przejście graniczne. A kto będzie tyle kilometrów dziennie bez prowiantu w upale i zimnie z dziećmi kotami był w stanie iść?
A skąd tam się wzięli, gdzie są? :)
I, serio, uwierzyłaś w tego kota? https://www.tvp.info/55450989/wierny-ko ... komentarzy
A i kobiet tam na lekarstwo. Zwłaszcza z dziećmi. To musiałyby być chyba jakieś matki-sadystki, by tam dzieciaki ciągnąć.
Za to młodych mężczyzn - tysiące. I są agresywni. Chcą nas przekonać do udzielenia "azylu" (skąd? z miejsca, gdzie dobrowolnie przyjechali?) rzucając kamieniami w naszych żołnierzy.
Normalny człowiek o tym myśli, w PL już myśli coraz mniej.
Nie. Normalny człowiek wie, że obrona granic przed nielegalnym przekraczaniem to całkiem normalne i nie ma co robić sztucznego wzmożenia moralnego.
I jest stare rzymskie przysłowie: volenti non fit iniuria czyli chcącemu nie dzieje się krzywda - jeśli ktoś dobrowolnie naraża się na szkodę, to nie może za to winić innych. Co ważniejsze, nie powinien oczekiwać, że inni tą jego szkodą dadzą się szantażować moralnie.

A może zastanowić się lepiej, czy - jeśli będziemy wpuszczać przez granicę - to takich "biednych", "koczujących w straszliwych warunkach" osób na naszej granicy z Białorusią będzie więcej, czy mniej? Czy na pewno otwieranie takiej drogi to dla nich nie niedźwiedzia przysługa?
To jak uleganie terrorystom - gdy zapłacisz okup, natychmiast będzie setka nowych porwań.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 16:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6499
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 893 times
Been thanked: 731 times
Kontakt:

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-11, 16:10

Czytałeś co ci ludzie mówią?
Że ich obiecują wywieść w bezpieczne miejsce, nikt z nich nie wie że wylądują w środku lasu.I nikt by się na to nie pisał.
I czemu nazywasz ich chuliganami? Masz na to jakieś dowody ze coś zrobili, czy tylko to że urodzili się w Innym kręgu niż ty, jest ich winą?
Ulmowie im by nie pomogli?
Chyba z ich beatyfikacji płynie inny morał.
Rozumiem że ty byś tym chuliganom nie pomógł, gdyby ich eksterminowali?
Jeśli tak, to to obrzydliwe.
Ostatnio zmieniony 2023-09-11, 16:14 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5567
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 883 times
Been thanked: 1448 times

Re: Beatyfikacja rodziny Ulmów

Post autor: abi » 2023-09-11, 16:12

Albertus pisze: 2023-09-11, 16:01
abi pisze: 2023-09-11, 15:53 czytam -"Watykan powiedział jasno, że absolutnie nie ma tutaj do czynienia z beatyfikacją dziecka nienarodzonego, orzekając, że to dziecko urodziło się w trakcie przeprowadzanej egzekucji. "
czy ktoś się orientuje czy watykan tak rzeczywiście orzekł?
Nie wiem czy " Watykan" tak orzekł ale z tego co wiadomo to tak rzeczywiście było i przedwczesny poród się rozpoczął w chwili śmierci matki.
Wynika to z relacji osób które wykopały ciała po to aby je pochować na cmentarzu.
to wiem że zaczęło się rodzić
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”