Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Andy72
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2004
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 191 times
Been thanked: 276 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andy72 » 2023-11-19, 00:17

Najwyraźniej ten ksiądz sam miał z tym problemy, dziwne mi się wydaje że gdyby sam walczył o celibat, tak mówił o tych "potrzebach"
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: pom » 2023-11-19, 00:34

Dezerter ale mamy też Dekalog i UNK w tym temacie i musimy je respektować. Niech ten kapłan to skonfrontuje z Magisterium KK.

Moim zdaniem Kościół w Polsce przetrwa bo jeden z zakonów ma obiecane, że będzie miał powołania do końca świata. Przetrwa też w Ugandzie, czy Amerykach i wszędzie tam gdzie "jak trwoga to do Boga" ... . Czyli w radykalnej formie będzie się moim zdaniem rozwijał, a w liberalnej kurczył - w zależności od Kościołów lokalnych.
Według przedstawionych danych za rok 2021 liczba ochrzczonych katolików wzrosła o 1,3 proc. Najwięcej katolików przybyło w Afryce – o 3,1 proc. W Azji i obu Amerykach notuje się wzrost o około 1 procent. W Europie sytuacja nie ulega zmianie – podano w roczniku.
– Według danych potwierdza się stara prawda, że tam, gdzie Kościół jest prześladowany, gdzie wymaga świadectwa, tak mamy przykłady z Nigerii, Pakistanu czy z innych rejonów świata. Raport Pomocy Kościołowi w Potrzebie „Prześladowani zapomniani” pokazuje, że w Nigerii, gdzie do tej pory około 3,5-4 tys. chrześcijan, rocznie ginęło w różnych zamachach, atakach na Kościoły i porwaniach, niestety ostatnie lata były bardzo niebezpieczne i trudne, ponieważ było 7 tys. przypadków morderstw i ataków na chrześcijan. To pokazuje, że gdzie Kościół jest prześladowany, tam tym bardziej się rozwija i jest dynamiczny – stwierdził ks. Waldemar Cisło.

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-n ... likow.html
Ostatnio zmieniony 2023-11-19, 00:38 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Andy72
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2004
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 191 times
Been thanked: 276 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andy72 » 2023-11-19, 00:39

Tylko w Ugandzie poluje się na homoseksualistów. Nie można po prostu "nie mówisz, nie pytamy". tylko albo skazywać na wieloletnie więzienie jak w jednych krajach albo afirmować jak w większej ilości krajów?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: pom » 2023-11-19, 00:49

I tak Was Kocham, także tych co nie mają racji. :ymhug: :x :ymblushing:

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
W Ugandzie przetrwa dlatego, że wiele osób ofiarowało Bogu życie w czystości.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Post i modlitwa ma kolosalną siłę.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-19, 09:11

Andy72 pisze: 2023-11-19, 00:17 Najwyraźniej ten ksiądz sam miał z tym problemy, dziwne mi się wydaje że gdyby sam walczył o celibat, tak mówił o tych "potrzebach"
Przedstawialiśmy się, ktoś przed nim podał liczbę swoich dzieci, więc on powiedział
..., ksiądz katolicki, dzieci nie mam, ...
a jak powiedziałem, że z Franciszkiem jest nadzieja, to wcale nie poparł tej drogi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-11-19, 12:54

1
Dezerter pisze: 2023-11-18, 22:55 Z jednym się zgodzę i podkreślę, bo mówię i namawiam do tego od jakichś 20 lat - odnowa Kościoła ma być powrót do korzeni chrześcijaństwa, czyli Biblia i Tradycja starożytna. Dlatego Ja jestem sympatykiem Odnowy a ty Albertusie Neo, bo obie wspólnoty na różny sposób realizują ten postulat.
Co do Neo się nie wypowiadam, bo nie znam.
Co do Odnowy, to niestety jest to próba powrotu nie do Tradycji starożytnej, ale do tego, jak się niektórym niezorientowanym wydawało, że owa Tradycja wyglądała. W praktyce źródłem były niektóre szaleństwa z XIX wiecznej Ameryki i naśladownictwo zewnętrznych objawów, więc wyszło bliżej Marcjonizmu niż pierwotnego Kościoła (pisałem już w wielu wątkach, nie będę powielał).

Natomiast ciekawym pomysłem byłaby faktyczna taka próba - ale trzeba by ją podjąć praktycznie od nowa, rozpoczynając od głębokiej kwerendy w źródłach starożytnych (przede wszystkim Biblii, ale także w pismach Ojców).

Co, oczywiście, jeszcze nie znaczy, że nie warto uczestniczyć w spotkaniach wspólnot Odnowy, które nie pchają się w jakieś bzdury. Bo modlitwa do Ducha Świętego, modlitwa wspólnotowa i wzajemna, modlitwa nie ograniczona do "paciorków", ewangelizacja, regularna lektura Pisma Świętego, uwielbienie itd mają swoją wielką wartość, nawet bez etykietki "powrotu do źródeł".

2
Dezerter pisze: 2023-11-19, 00:01 Warto sobie przypomnieć i stanąć w prawdzie, że potrzeby seksualne są potrzebami fizjologicznymi - tak mi potwierdził ksiądz psycholog, psychoterapeuta
pytanie czy jako takie powinny podlegać ocenie moralnej?
Potrzeby nie. Ich zaspokajanie i sposób w jaki się to robi - jak najbardziej.
czy zaspokajanie potrzeb seksualnych może być grzechem?
Pytania dość fundamentalne
Powiedziałbym, ze w świetle Dekalogu, raczej pytania banalne, z oczywistą odpowiedzią.
Zadałem oba księdzu, publicznie w zgromadzeniu katolickim, dla jasności dodam, że jest również psychologiem i psychoterapeutą
- odpowiedział na oba, że nie ...
Albo Twoja relacja pomija jakieś niuanse, albo ksiądz plecie trzy po trzy.

3
Andy72 pisze: 2023-11-19, 00:39 Tylko w Ugandzie poluje się na homoseksualistów. Nie można po prostu "nie mówisz, nie pytamy". tylko albo skazywać na wieloletnie więzienie jak w jednych krajach albo afirmować jak w większej ilości krajów?
No właśnie. Czy na co dzień, gdy kogoś spotkamy, pytamy "jak to robisz?", czy przeprowadzając wywiad, koniecznie trzeba nawiązać do tego, czy ktoś lubi tak, owak, z tą płcią czy z inną?
Kto nie wierzy w Boga, a uważa, że współżycie z tą samą płcią jest OK, to jego sprawa.
Z tym, że wyrażenie "jego sprawa" obejmuje nie tylko to, że mnie nie powinno to obchodzić, ale i to, by ten ktoś nieproszony nie informował mnie o tym. Również maszerując z piórkiem w ... po ulicach.

On może uważać, że to jest OK, a ja mogę uważać, że to grzech i obrzydliwość. I nikt nie powinien się wtrącać w tej sprawie ani do jego, ani do moich poglądów.
Ostatnio zmieniony 2023-11-19, 12:56 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 656
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 165 times
Been thanked: 174 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: krz30 » 2023-11-19, 13:11

Albertus pisze: 2023-11-18, 19:56 Brzmi jak teoria spiskowa ale to jak najbardziej na poważnie ksiądz Skrzypczak.

Nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić i ewentualnie przedyskutować więc zakładam nowy temat.

Gorąco zachęcam do obejrzenia! :D

https://www.youtube.com/watch?v=DGYwi5ECCWU
Ciekawy wykład, jasno przedstawiony. Jestem w trakcie oglądania. Dzięki!
~Krzysztof

amisz
Bywalec
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 13 lis 2023
Has thanked: 49 times
Been thanked: 30 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: amisz » 2023-11-19, 13:50

(...)
Ale ja się pocieszam tym, że to są paroksyzmy. To jest jakby ostatni rzut na taśmę sędziwych, leciwych, rewolucjonistów 68-go roku, którzy czekali na moment przychylny, żeby wreszcie doprowadzić do urzeczywistnienia te sny, które się narodziły gdzieś tam pod koniec lat sześćdziesiątych, żeby sobie wybudować nowy kościół. Kościół, który będzie przypominał komunę hipisowską, który będzie odpowiadał piosenką śpiewaną na barykadach na Sorbonie, w Paryżu. To jest to pokolenie, które ma świadomość, że wymiera i jeszcze chciałoby jakby ostatnim pędem.. machnąć i zwalić jeszcze pozostające w jego zasięgu lichtarze i wieczne lampki. Żeby było inaczej, żeby było bardziej po świecku, bardziej po ludzku, bardziej uniwersalnie, bardziej humanistycznie...
Przyjdzie nowe pokolenie, przyjdzie pokolenie głodne. Przyjdzie pokolenie spragnione nadprzyrodzoności, piękna liturgii, Sakramentu, Matki Bożej, przebaczenia grzechów. Pokolenie, które będzie przynajmniej tak bardzo złaknione odczuwania w sobie miłości Boga, jak dzisiaj wielu jest złaknionych odczuwania dreszczu zioła w organizmie.
(...)
:-bd

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: konserwa » 2023-11-19, 20:48

Nie ma zadnej gwarancji, ze przyjdzie pokolenie jakie sobie wymarzymy. Ono samo nie przyjdzie, trzeba bedzie je wychowac i to w ostrej konfrontacji z wrogim otoczeniem.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 19:34



Dodano po 28 minutach 55 sekundach:
Dezerter pisze: 2023-11-18, 23:51 Moralność jest przereklamowana i przewartościowana w Kościele - moim zdaniem jest kilka spraw o wiele ważniejszych dla chrześcijanina.
W całym ST najważniejsze było czyńcie sobie ziemie podana i rozmnażajcie się - a w jaki sposób to już jak znasz historie patriarchów i królów to sam przyznasz, że rozpasanie seksualne było wielkie a mimo to Bóg im błogosławił, bo spełniali podstawowy nakaz - rozmnażajcie się :)
Zobacz teraz jak chrześcijanie bardzo zmienili to naturalne i ludzkie zachowanie.
Coraz bardziej badając temat dochodzę do wniosku, że w moralizowaniu i widzeniu grzeszności wszędzie tam gdzie seks poszliśmy w złym kierunku i nałożyliśmy na wiernych ciężary nie do uniesienia :(. Nikt w Kościele starożytnym nie właził ludziom do łóżek i nie zaglądał pod kołdrę i nie mówił co i jak tam mają robić :ymblushing:
Czas wrócić do korzeni i już się to dzieje (ku zgorszeniu tych co lubią zaglądać)


W Kościele starożytnym sposoby zaspokajania swoich potrzeb seksualnych były jak najbardziej przedmiotem głębokiego zainteresowania pasterzy Kościoła.

Kompletnie nie wiem na czym opierasz swój pogląd że było inaczej?

Tak z ciekawości zapytam - czy twoje poglądy w tej kwestii w Odnowie to wyjątek czy raczej norma? Jak to oceniasz?

A co myślisz o nauczaniu Humanae Vitae?
Ostatnio zmieniony 2023-11-28, 20:12 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Andej » 2023-11-28, 20:19

Albertus pisze: 2023-11-28, 20:03W Kościele starożytnym sposoby zaspokajania swoich potrzeb seksualnych były jak najbardziej przedmiotem głębokiego zainteresowania pasterzy Kościoła.
Niestety, w różnych okresach, różnie z tym bywało. Właśnie te przegięcia, a nawet rozpusta, stały się przyczyną wprowadzenia celibatu. Aby uzdrowić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 20:40

Moje poglądy na moralność i zafiksowanie KK na temat seksu nie maja nic wspólnego z Odnową, wynikają ze znajomości Biblii i Tradycji, oraz historii Kościoła.
Na prawdę uważa ktokolwiek z dojrzałych katolików, samodzielnie, zdrowo myślący na tym forum, że w oczach Boga małżeństwa niekatolików żyją w grzechu?
Jeśli tak to ja poproszę o cytat z Biblii, lub z ojca Kościoła starożytnego (czyli z Tradycji) na poparcie swoich poglądów, bo chętnie się dowiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 20:50

Dezerter pisze: 2023-11-28, 20:40 Na prawdę uważa ktokolwiek z dojrzałych katolików, samodzielnie, zdrowo myślący na tym forum, że w oczach Boga małżeństwa niekatolików żyją w grzechu?
Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem o co ci tutaj chodzi?
Czy ktoś stawiał taką tezę?
Monogamiczne i wierne sobie małżeństwo współżyjące w zgodzie naturą jest jak najbardziej zgodne z zamysłem Bożym niezależnie czy jest katolickie czy niekatolickie.

Ja odnosiłem się do twojej wypowiedzi:
Nikt w Kościele starożytnym nie właził ludziom do łóżek i nie zaglądał pod kołdrę i nie mówił co i jak tam mają robić
Może zbyt pochopnie bo nie zapytałem wcześniej i nie poprosiłem o dokładne i konkretne wyjaśnienie o co w tym co napisałeś chodzi.

Dlatego proszę teraz - wyjaśnij dokładnie i konkretnie o co ci chodzi w tej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Dezerter » 2023-11-28, 21:01

Czy uważasz, że religia lucuferianska to dobry wątek na to, bo ja nie.
Zajmijmy się lepiej "mistycznym ciałem Antychrysta" :-o
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Ludzkość wprowadzana w religie lucyferiańską

Post autor: Albertus » 2023-11-28, 21:07

Dezerter pisze: 2023-11-28, 21:01 Czy uważasz, że religia lucuferianska to dobry wątek na to, bo ja nie.
Zajmijmy się lepiej "mistycznym ciałem Antychrysta" :-o
Jak nie chcesz o tym rozmawiać to trudno.
Ale kwestie moralności seksualnej i podejścia wierzących do tych spraw uważam za jak najbardziej zgodne z tematem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”