Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka672
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 4 times

Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Agnieszka672 » 2023-12-10, 12:10

Szczęść Boże!

146 lat temu w Polsce miały miejsce objawienia w Gietrzwałdzie, które jako jedyne zostały w naszym kraju potwierdzone przez Kościół. Zapraszam do poznania cudownego przesłania Matki Bożej. Dużo pisze się i mówi o objawieniach w Fatimie, a często zapominamy, że w naszym kraju również mamy cudowne miejsce. Jeśli byłeś w Gietrzwałdzie, napisz jak to miejsce i modlitwa wpłynęły na Ciebie. Pozdrawiam!



pozdrawiam,
Agnieszka

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-10, 12:36

Byłam nie raz.
Jako miejsce objawień fajne, mała kapliczka na zewnątrz z kawałkiem drzewa na którym ukazała się Maryja. Niestety nie mogłam znaleźć jaka była treść Objawień. Jeśli masz to podaj linka.
Później okazało się że owo drzewo to nie oryginalny kawałek, a jedynie typ drzewa na jakim Maryja się ukazała.
Ale co było dziwne, tam sprzedają jakieś płócienka, że niby one uzdrawiają, w takim małym sklepiku. Nie wiem czy to dobrze, bo nie znalazłam informacji jakie to ma podstawy do uzdrowień, czy ktoś zmyslił i kręci biznes.
Jako miejsce modlitwy to można odczuć atmosferę Objawień.

EDIT:jak wyświetlałam twój post na telu, a nie na lapku,to nie wyświetlił mi się film, że dodałaś treść Objawień.
Zobaczę.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 13:28 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Andej » 2023-12-10, 12:42

Agnieszka672 pisze: 2023-12-10, 12:10 Jeśli byłeś w Gietrzwałdzie, napisz jak to miejsce i modlitwa wpłynęły na Ciebie.
Ciekaw jestem, dlaczego nie dzielisz się tym, czy byłaś tam? Czy na Ciebie wpłynęło? Zastanawiasz się, czy pojechać i robisz sondę, aby zorientować się, czy warto?
Podpowiem: Warto. Nie dla jakichś szczególnych doznań. Bo jest to miejsce tak samo święte, jak każde inne poświęcone Bogu.
Warto, bo warto poświęcić swój czas, trud i pieniądze, aby udać się na pielgrzymkę. Jak też odpocząć w pięknym otoczeniu.
Kolejnym argumentem za tym, aby się tam udać jest to, że bardzo często oddzielając się od swojej codzienności, łatwiej się wyciszamy i lepiej otwieramy na Boga.
Znalazłbym więcej argumentów zachęcających. Ale nie warto tworzyć kolejnych bytów. Poza tym, zapewne inne osoby mogą podzielić się własną motywacja. Lepszą i silniejszą.

Byłem tam. Na ślubie, bo młodzi upodobali sobie to miejsce. Obserwowany cud, w którym uczestniczyłem, niestety, nie wpłynął na mnie zauważalnie. Wydaje mi się, że zawsze wpływa tak samo. Modlitwa, też jednako na mnie wpływa. Niezależnie od miejsca. Najważniejsza jest obecność Boga. Świadomość Jego obecności. I Jego miłości. Tak samo wpływa na mnie w Gietrzwałdzie, jak w moim kościele parafialnym, jak też każdym innym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2500
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1049 times
Been thanked: 939 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Susanna » 2023-12-10, 13:34

Ja (jeszcze) tam nie byłam ale planuję pojechać może wiosną, tak jak na Jasną Górę czy do Krakowa Łagiewnik.
Faktycznie,wiele się mówi o innych objawieniach a o tych z Gietrzwałdu mało co.
Pozdrawiam.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Dezerter » 2023-12-10, 15:28

Byłem, płócienka nie kupiłem ;) , a jak się dowiedziałem, że drzewo nieprawdziwe, to mocno mnie to zdegustowało.
Nic szczególnego się tam nie wydarzyło dla mnie, ani żony, która pamięta opowieści swojego taty, że babcia i prababcia chodziła na piesze pielgrzymki do Gierzwałdu dawno temu.
Znalazłem bardzo ciekawe źródło informacji zebranych takich źródłowych - bardzo ciekawe, poczytałem i dla zachęty zacytuję fragment ówczesnego listu biskupa do proboszcza Gierzwałdu
W związku z tym należy podkreślić, że przy objawieniach Matki Boskiej w Gietrzwałdzie może być mowa tylko o dwóch wizjonerkach, a nie o czterech, że poważnie można studiować jedynie objawienia otrzymywane za pośrednictwem Justyny Szafryńskiej i Barbary Samulows
A wizjonerek zgłaszało się dużo więcej, więc uwaga - KK zaakceptował tylko 2. Ciekawostka socjologiczna - wszyscy mający wizje by(li)ły kobietami. Pochwała dla czujności ówczesnego biskupa, który trzymał czujne oko nad wszystkim i korzystał z opinii współczesnych naukowców, którzy potrafili zdemaskować oszustki.
https://wmbc.olsztyn.pl/Content/10943/0 ... aldzie.pdf
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 15:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: pom » 2023-12-10, 17:37

Andej pisze: 2023-12-10, 12:42 Znalazłbym więcej argumentów zachęcających. Ale nie warto tworzyć kolejnych bytów. Poza tym, zapewne inne osoby mogą podzielić się własną motywacja. Lepszą i silniejszą.
Ja mogę złożyć swoje świadectwo. Nie jest potwierdzone przez KK, ale jest faktem znanym nie tylko mi. Byłem chory poważnie na wątrobę - także w kulminacyjnym momencie już nie mogłem jeść bo miałem silne dolegliwości wątroby. W kulminacyjnym tygodniu nic nie jadłem (o ile dobrze pamiętam, bo było to już wiele lat temu, może było więcej tych dni) we wtorek, środę, czwartek, w piątek nic nie jadłem i nie piłem, a w sobotę pojechałem z bratem rodzonym do Gietrzwałdu na Mszę Świętą. Potem napiłem się wody ze źródełka poświęconego przez Maryję i żyję - Chwała Panu. Było to pierwsze z wielu uzdrowień przez Boga mojej osoby z poważniejszych rzeczy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Dezerter » 2023-12-10, 17:39

Ale rozpisz się proszę , wypiłeś wodę i...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: pom » 2023-12-10, 17:51

Chyba po Komunii Świętej poszedłem napić się z tego źródełka i wyzdrowiałem i to wszystko. Nie było to spektakularne, przepraszam.I było darmowe. Było to za wstawiennictwem Mamusi Świętej tak sądzę, o ile dobrze pamiętam. Potem modliłem się w różnych intencjach do Osób z Trójcy Świętej. Tak jak dzisiaj podczas Adoracji Pana Jezusa modliłem się do Jezusa.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
Ja jestem prostym człowiekiem i gdyby nie ten ogrom łask Bożych pewnie nadal żyłbym w nałogach.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 17:55 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-10, 18:01

Pom jako że Gietzwałd jest wsparte autorytetem Kościoła, to wierzę że mogą być tam uzdrowienia.
A Maryja mówiła coś że ta woda wypita z wiarą może pomagać w łasce uzdrowienia?
Strasznie mało na necie tych treści z Objawień.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 18:04 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: pom » 2023-12-10, 18:11

Modlę się do Maryi wiele razy dziennie bo noszę Szkaplerz karmelitański. W miarę systematyczna modlitwa pomaga mi też żyć w czystości.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 18:13 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6288
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-10, 18:15

Pamiętam jak mi babcia opowiadała, że jej syn a mój wujek miał egzemę straszną po porodzie.
I z sąsiadką wykąpały go w wodzie święconej i egzema odeszła.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 22:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: pom » 2023-12-10, 19:09

@Agnieszka672

Ten film rozumiem, że jest Waszym pierwszym, czy tak? Trochę niezrozumiałe jest dla mnie przesuwanie koralików nie znanego mi różańca podobnego do buddyjskiego narzędzia do medytacji ok 4 minuty. Czy się mylę? W jakim to jest celu w tym filmie?
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Andej » 2023-12-10, 19:14

pom pisze: 2023-12-10, 17:37 Potem napiłem się wody ze źródełka poświęconego przez Maryję i żyję - Chwała Panu. Było to pierwsze z wielu uzdrowień przez Boga mojej osoby z poważniejszych rzeczy.
Takie świadectwa są wg mnie cenniejsze od tych szeroko rozpowszechnianych. Świadectwa skromne.
Ale w tym świadectwie wcale nie zachwyca mnie wyzdrowienie, ale wiara i zaufanie. I nie wiem czy dobrze odczytane, bo właściwie wcale nie napisane, świadectwo przemiany. Jakiejś formy metanoi. Wydaje mi się, boć może nadinterpretuję, był to przełom duchowy. Uzdrowienie duchowe. Bardziej duchowe niż fizyczne.
Jeśli się mylę, to głupio mi. Ale tak odebrałem to świadectwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: pom » 2023-12-10, 19:30

Nie chciałbym się rozwodzić nad sobą, bo ilu ludzi tyle dróg do Boga. Nadto wiarę przekazali mi rodzice, więc miałem prostszy start niż wielu. Nadto różne fakty z mego życia trudno mi uporządkować w czasie. Możliwe, że łaska nowo nawrócenia była wcześniej lub później po przeczytaniu objawień prywatnych Fulli Horak. Dostałem wtedy łaskę wiary w nie i wtedy chyba zaczął się u mnie proces dążenia do czystości serca i dążenia do życia w stanie łaski Uświęcającej non-stop.
Ostatnio zmieniony 2023-12-10, 19:49 przez pom, łącznie zmieniany 2 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryi w Polsce - Potwierdzone przez Watykan!

Post autor: Dezerter » 2023-12-10, 22:44

pom pisze: 2023-12-10, 17:53 Chyba po Komunii Świętej poszedłem napić się z tego źródełka i wyzdrowiałem i to wszystko. Nie było to spektakularne, przepraszam.I było darmowe. Było to za wstawiennictwem Mamusi Świętej tak sądzę, o ile dobrze pamiętam. Potem modliłem się w różnych intencjach do Osób z Trójcy Świętej. Tak jak dzisiaj podczas Adoracji Pana Jezusa modliłem się do Jezusa.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
Ja jestem prostym człowiekiem i gdyby nie ten ogrom łask Bożych pewnie nadal żyłbym w nałogach.
Niesamowite
jestem pod wrażeniem - proszę byś dał porządne poszerzone świadectwo w naszym dziale Świadectwa ( jeśli jeszcze nie napisałeś, bo ja już nie ogarniam wszystkiego na forum)
Chora wątroba, to chyba nasza narodowa dolegliwość - polecam zainteresowanym w tym temacie nowy bardzo dobry serial "Informacja zwrotna" !

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-12-10, 18:15 Pamiętam jak mi babcia opowiadała, że jej syn a mój wujek miał egzemę straszną po porodzie.
I z sąsiadką wykąpały go w wodzie święconej i egzema odeszła.
A woda z Gierzwałdu?

Dodano po 16 minutach 57 sekundach:
pom pisze: 2023-12-10, 19:09 @Agnieszka672

Ten film rozumiem, że jest Waszym pierwszym, czy tak? Trochę niezrozumiałe jest dla mnie przesuwanie koralików nie znanego mi różańca podobnego do buddyjskiego narzędzia do medytacji ok 4 minuty. Czy się mylę? W jakim to jest celu w tym filmie?
Brawo za spostrzegawczość :ymapplause:
napisałem im na YouTube komentarz by szybko poprawili ten film
Myślę, że ktoś niezorientowany szukając ilustracji do filmu nawet nie zauważył, że to nie nasz różaniec. Jednak w filmie o objawieniu, którego główna treścią jest "odmawiajcie różaniec" - to błąd gruby!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ