Św. Alfonsa Muttathupadathu od Niepokalanego Poczęcia.

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2507
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1054 times
Been thanked: 940 times

Św. Alfonsa Muttathupadathu od Niepokalanego Poczęcia.

Post autor: Susanna » 2023-12-17, 08:34

Obrazek


Alfonsa Muttathupadathu urodziła się 19.08.1910r. w Indiach. Od urodzenia wiele cierpiała,
najpierw mieszkała u dziadków a w 1920 roku, przeprowadziła się do surowej ciotki Anny Murickal.
Gdy Alfonsa chciała pójść do zakonu, ciotka próbowała ją od tego odwieść, chcąc wydać ją za mąż, lecz Alfonsa
nie uległa namowom ciotki. Udało jej się nawiązać kontakt z Klaryskami od Wieczystej Adoracji
i w 1928 r., rozpoczęła postulat. Przyjęła imię Alfonsa od Niepokalanego Poczęcia.

Śluby zakonne przyjęła 12.08.1936r.
Przez większość zakonnego życia musiała znosić cierpienia duchowe i ciężkie choroby,
ofiarowywała je Najświętszemu Sercu Jezusa. Zmarła 28.07.1946r., w Bharananganam.

Przypisuje się jej wiele uzdrowień, do których dochodziło wśród modlących się przy jej grobie.
Co roku do jej grobu pielgrzymują katolicy, muzłumani oraz Hindusi.
8.02.1986 r., św. Jan Paweł II beatyfikował ją jako pierwszą Hinduskę podczas swojej pielgrzymki do Indii.
12.10.19.2008 r., kanonizował ją w Rzymie Benedykt XVI.


Źródło:

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-28e.php3
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 19:16 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”