Dzieje Apostolskie 6

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15107
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: Dzieje Apostolskie 6

Post autor: Dezerter » 2024-02-08, 22:18

W rozważaniach dzisiejszych o 6 rozdziale ks. Mirosław użył słów, które się powinny spodobać @sądzony że Szczepan jest pierwszym, który realizował ideał
że nie ja żyję a żyje we mnie Chrystus - on jako pierwszy w Dziejach upodabnia się do Jezusa i to bardzo aż po śmierć męczeńską i wybaczenie w chwili śmieci *-:)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Dzieje Apostolskie 6

Post autor: sądzony » 2024-02-09, 07:51

Dezerter pisze: 2024-02-08, 22:18 W rozważaniach dzisiejszych o 6 rozdziale ks. Mirosław użył słów, które się powinny spodobać @sądzony że Szczepan jest pierwszym, który realizował ideał, że nie ja żyję a żyje we mnie Chrystus - on jako pierwszy w Dziejach upodabnia się do Jezusa i to bardzo aż po śmierć męczeńską i wybaczenie w chwili śmieci *-:)
To ciekawe, że "Jego [Szczepana] śmierć wprowadza na biblijną scenę Szawła z Tarsu."
https://misyjne.pl/co-laczy-sw-pawla-ze-sw-szczepanem/
który tak wyraźnie zaznacza "bycie przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie", "niewolnictwo w Chrystusie" czy wyzbycie się własnego ja na rzecz miejsca dla życia w nas Chrystusa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Studium Dziejów Apostolskich”