Jak tutaj trafiliście?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Anna Anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Anna Anna » 2023-09-01, 15:43

CiekawaXO pisze: 2023-09-01, 15:14 Ja uwielbiam Harrego Pottera , filmy jak i książki.
Ja nie wierzę w żadną magię, więc i w czarną, niech sobie będą te zaklęcia.
Mam nadzieję że nie zwróciłaś uwagi tej dziewczynce bezpośrednio.
Jak ktoś nie wierzy w czarną magię, to mówiąc jej o czarnej magii, jest bez sensu. Do ateisty też pójdziesz go przestrzegać przed czarną magią?
W ogóle to są bajania, nie ma żadnej magii. Ani białej, ani czarnej.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Natomiast jeśli chodzi o ataki neiwierzących: zależy czy są zasadne. Jak kogoś nawracasz siłą i nękasz to się nie dziwię.
Jeśli są to ataki bezpodstawne, to unikać takich agresywnych osób.
I nie prowokować do agresji.
,, Uderz w stół a nożyce się odezwą,,

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 15:46

Zapytałaś, to odpowiedziałam.

Anna Anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Anna Anna » 2023-09-01, 15:59

CiekawaXO pisze: 2023-09-01, 15:46 Zapytałaś, to odpowiedziałam.
Właśnie o taką agresję słowną mi chodziło jak Ty do mnie napisałaś. Twój post do mnie nie był miły, trochę przesadny. Mogłaś np. się spytać skąd takie przemyślenia o książce, dlaczego tak sądzisz, itp. A tu proszę o obrona Harry'ego Pottera. I właśnie pytam na grupie jeszcze raz jak wytłumaczyć osobie, że nasza wiara inaczej na takie lub inne rzeczy się zapatruje w takich lub innych sprawach. Ja nigdy i nikogo nie nawracam , może tylko opowiadam swoje świadectwo a ta osoba sama ocenia czy te łaski są id Pana Boga czy zbieg okoliczności.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 16:13

No nie wiem czy obrona Harrego Pottera-napisałam że uwielbiam Harrego Pottera, a nie że ty masz go lubić, i że powinnaś to przemyśleć.
Ja uwielbiam.
I że nie wierzę w czarną magię.
Czemu nie mogę tego napisać, nie rozumiem?
Ty napisałaś że ta ksiązka jest zła, a ja że dobra.
Nie chodzi mi personalnie o ciebie że nawracasz-nie wiem czy nawracasz, to był zwrot do ciebie, a nie o tobie jako o Annie.
I właśnie też o to chodzi: jak ktoś nie chce słuchać o naszej wierze, to po co to mówić? Nie chce, to nie chce.
A jeśli chce słuchać: to się mówi jak jest, i ta osoba przyjmie albo nie pod rozwagę.
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 16:14 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: pom » 2023-09-01, 16:27

CiekawaXO pisze: 2023-09-01, 15:14 W ogóle to są bajania, nie ma żadnej magii. Ani białej, ani czarnej.
Moja Droga to są prawdziwe zagrożenia duchowe z harrym potterem włącznie. sata_niści, czy luceferi_anie, czy okultyści to czym się niby zajmują. I skąd się bierze tyle filmów, gier okultystycznych?
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 16:42 przez pom, łącznie zmieniany 3 razy.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 16:32

Mój Drogi: to że szatan ma jakoś wpływ na ludzi, i że opętania istnieją, to ja tego nie neguję.
JEśli chcesz wierzyć w magię, to wierz:D
Katolik wierzy w magię? MUSI wierzyć w magię i zaklęcia, wymyślone przez ludzi?
Nie wiedziałam.
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 16:33 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Morkej » 2023-09-01, 16:32

Anna Anna pisze: 2023-09-01, 14:58 A co gdy niewierzące osoby są bliską rodziną i z nas się wyśmiewają, obrażają, mówią o nas nieprawdę.
Jeżeli masz siły i czujesz, że posiadasz ugruntowaną wiedzę, to zdecydowanie odradzałbym podchodzić do tego na zasadzie "za raz ci udowodnię, że nie masz racji". Jeżeli chce się do kogoś dotrzeć, to najlepiej po prostu zadawać pytania w stylu: "a jak byś się odniósł(a) do tego, a czy słyszałeś(aś) o tym, a czy twój zarzut nie jest aby zakrzywiony, bo KK w rzeczywistości uważa coś innego itd."
Pamiętaj, że jeżeli nawet takie rozmowy nie przyniosą dużego skutku, to możesz sama pośrednio wpływać na osoby, które np. w tym czasie będą akurat w waszym otoczeniu przebywać i słuchać tego, o czym rozmawiacie. Możesz w ten sposób dać im do myślenia, aby zweryfikowały swoje poglądy na temat Kościoła.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: pom » 2023-09-01, 16:36

CiekawaXO pisze: 2023-09-01, 16:32 Mój Drogi: to że szatan ma jakoś wpływ na ludzi, i że opętania istnieją, to ja tego nie neguję.
JEśli chcesz wierzyć w magię, to wierz:D
Katolik wierzy w magię? MUSI wierzyć w magię i zaklęcia, wymyślone przez ludzi?
Nie wiedziałam.
Wiem, że magia istnieje i należy do zagrożeń duchowych łącznie z tym co wyrabiają sa_taniści.

Dodano po 56 sekundach:
Wiedza to nie jest wiara.
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 16:38 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 16:42

@pom wikipedia:
Magia, czary – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i określonych czynności[1].

Osoba zajmująca się magią (mag, czarownik, szaman) stosuje różnorakie gesty, wypowiada zaklęcia (inkantacje) i wykonuje czynności o cechach rytuału mające dać mu władzę nad siłami nadprzyrodzonymi, i które w jego przekonaniu umożliwiają mu kształtowanie rzeczywistości.

Nie wierzę w magię okej?

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Arek » 2023-09-01, 16:45

Anna Anna pisze: 2023-09-01, 14:58
Arek pisze: 2023-09-01, 08:03
Anna Anna pisze: 2023-09-01, 00:20 Witam , za każdym razem kiedy miałam swój plan na życie Bóg stawiał przede mną swoje plany w których nie miałam nic do gadania. Czasami czułam się jak małe,, dziecko,,. Pytając nie raz Pana Boga dlaczego tak się dzieje, że nic z moich planów nie wychodzi odpuściłam sobie. I wtedy przyszła odpowiedź. Możecie mi wierzyć lub nie ale ja mam bardzo dużo czasu. Tak ok 2 do 3 godzin dziennie. W tym czasie mogę albo siedzieć na Facebooku lub czytać. Wybrałam książki np. : O Józefa Witko. Ks. Piotra Pawlukiewicza itp. Analizuje życie świetnych. Mam swoje małe i duże odkrycia. A jak przychodzi zabłąkana dusza to doradzam, podpowiadam. Ale wiem, że te przemyślenia, rady nie są moje wiec jestem spokojna. Ale nadziwić się nie mogę, że rada dla koleżanki, ..., Pochodzi z książki którą np. dwa lata wcześniej czytałam. Pozdrawiam
Gdy wracamy do Boga i nabywamy wiedzę zaczynamy dostrzegać pewne rzeczy. Rzeczy te zaczynają przejawiać się w naszym życiu. Świadomie czyniąc dobro widzimy działanie Boga w nas. Coraz bardziej wyraźnie zaczynamy widzieć i zastanawiać się nad zależnościami naszych uczynków z tym co chce nam powiedzieć Bóg. Jeśli wszystko idzie w dobrą stronę zaczynamy wypełniać Jego Wolę. Im więcej czasu upływa tym jest mniej zaskakujące takie działanie, a bardziej oczywiste i zaczynamy widzieć i słyszeć.
Mam pytanie. A jak sobie poradzić z agresją do nas osób niewiedzących. Starać się nawracać czy od nich się izolować. A co gdy niewierzące osoby są bliską rodziną i z nas się wyśmiewają, obrażają, mówią o nas nieprawdę. Agresja osób wobec nas jest silniejsza. Taki przykład . Zauważyłam, że córeczka mojej znajomej czyta Harrego Pottera i powiedziałam jej że niech nie czyta tych książek bo w tej książce są prawdziwe zaklęcia z czarnej magii a nie fikcja reżyseria. Ona zamiast normalnie zaatakować zrobiła ze mnie wariatkę. Nawet trochę przesadzając do zaistniałej sytuacji.
Droga @Anna Anna zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja w rodzinie to ogromne wyzwanie i wielki ból dla osób pokrzywdzonych ale również strata dla osoby krzywdzącej. Najlepszym napomnieniem i nawracaniem jest postawa własną osobą. Nie oznacza to, że zawsze należy milczeć. Myślę, że można delikatnie zwrócić uwagę i zobaczyć jak ta osoba zareaguje. Jeśli będzie mocny atak nic nie mówić więcej. Powiem Ci tak ja się też tego uczę. Cierpliwie znosić upokorzenia, wybaczać wszelkie zło, modlić się za naszych wrogów i oprawców. Wiem, że za takie postępowanie będzie nagroda w Niebie, której żadne skarby ziemi nie będą w stanie dać. Co do poruszenia tematu wątków książki uważam go za słuszny. Gdyż część z nas nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji czy to świadomych czy nieświadomych rzeczy, którymi się karmimy. One mają wpływ na nasze myślenie i zachowanie. Nie wiem w jaki sposób zwróciłaś uwagę ale musisz wiedzieć, że czasem rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci i niekoniecznie w pozytywnym sensie. Myślą, że robią dobrze lub coś jest im obojętne, a wielką szkodę duchową mogą im zrobić. Jeśli chcesz możesz przeprosić mamę tej dziewczynki mówiąc, że chciałaś tylko przestrzec, bo Ci się wydaje, że ta książka może mieć skutki uboczne z których nie zdajemy sobie. Ale jeśli nie widzi zagrożenia to już ona będzie za to odpowiadać.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: pom » 2023-09-01, 16:50

@CiekawaXO
I tak trzymać. My wierzymy w Boga Trójjedynego.

A wiedza na tematy okultyzmu oby była tylko dla tych, którzy posługują charyzmatem uwalniania.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 16:53

@Arek czyli wnioskuję, że jesteś cierpliwy i kochasz ludzi, bo jak napisałeś : " Wiem, że za takie postępowanie będzie nagroda w Niebie, której żadne skarby ziemi nie będą w stanie dać."? Czyli robisz to dla siebie w sumie?

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 784
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 134 times
Been thanked: 90 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: pom » 2023-09-01, 16:57

19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje..
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 16:58 przez pom, łącznie zmieniany 1 raz.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Anna Anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 4 paź 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: Anna Anna » 2023-09-01, 17:00

CiekawaXO pisze: 2023-09-01, 16:13 No nie wiem czy obrona Harrego Pottera-napisałam że uwielbiam Harrego Pottera, a nie że ty masz go lubić, i że powinnaś to przemyśleć.
Ja uwielbiam.
I że nie wierzę w czarną magię.
Czemu nie mogę tego napisać, nie rozumiem?
Ty napisałaś że ta ksiązka jest zła, a ja że dobra.
Nie chodzi mi personalnie o ciebie że nawracasz-nie wiem czy nawracasz, to był zwrot do ciebie, a nie o tobie jako o Annie.
I właśnie też o to chodzi: jak ktoś nie chce słuchać o naszej wierze, to po co to mówić? Nie chce, to nie chce.
A jeśli chce słuchać: to się mówi jak jest, i ta osoba przyjmie albo nie pod rozwagę.

Czasami ludzie traktują mnie jako ,,świętą,, ja już nie mogę grzeszyć, pomylić się, itp ja ta która chodzi codziennie do kościoła. A moje błędy są wspomniane kilka lat.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak tutaj trafiliście?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 17:02

pom pisze: 2023-09-01, 16:50 @CiekawaXO
I tak trzymać. My wierzymy w Boga Trójjedynego.

A wiedza na tematy okultyzmu oby była tylko dla tych, którzy posługują charyzmatem uwalniania.
Widzenie wszędzie szatana, tak jakby chcieli księża egzorcyści: w Zmierzchu, w Harrym Potterze, w Hello Kitty, w jodzie, w karate itd itp,, powoduje tylko zbiorowe histerie, lęki, że szatan czai się wszędzie, za rogiem, że Bóg nie ma nad nim kontroli, że on sobie tu hula i robi co chce, że nawet jak nie chcemy to może nam zrobić kuku, gryzie się z tym że szatan nic nie może. Nic. On nie może nic. Przez książkę też on nie może nic.
Tylko twoje własne "chcenie" może spowodować opętanie.
Można się interesować wszystkim-etap fascynacji egzorcyzmami,egzorcystami, nawet próbę pisania pracy licencjackiej na ten temat, mam serio za sobą i to przerobiłam. Teraz już nie jestem po prostu tak naiwna.

ODPOWIEDZ