Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 13:36

Marek_Piotrowski pisze: 2016-08-04, 22:04 Miejmy nadzieję że masz rację... Bardzo ważne, żeby była świadomość wśrod Polaków, że Tatarzy to dobrzy obywatele, dobrzy Rodacy.
No, nie zapomnijmy że kłamiął tak samo jak ci z innych krajów :p

https://www.minds.com/newsfeed/856233325816700928

457. Archiwalne: Tymczasem w Polsce: imam mniejszości tatarskiej okłamuje Polaków że aż miło popatrzeć – islam to religia pokoju / w islamie nie wolno zabijać

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-09, 19:10

Igo, jesteś bardzo gorliwa. Jednak gorliwość wypływająca z nienawiści, jest mało warta w chrześcijaństwie.
Aż przykro Cię czytać.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-09, 21:48

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-09, 19:10 Igo, jesteś bardzo gorliwa. Jednak gorliwość wypływająca z nienawiści, jest mało warta w chrześcijaństwie.
Aż przykro Cię czytać.
Drogi Marku, nie nienawiść przeze mnie przemawia tylko przestroga, ostrożność oraz doświadczenie.
Muzułmanie, jacy by nie byli, kłamią.
Patrz również "Mały poranik niewiernego, co każdy powinien wiedzieć o islamie" - strona 239 oraz od strony 430, gdzie jest wywiad z Olgierdem Chazbijewiczem m.in. właśnie o Tatarach.

Pozdrawiam serdecznie!

Zobacz, drogi Marku, również "Reliance of the Traveller" (podręcznik szariatu) (jest w Internecie nawet jako PDF) strony 744-748 o kłamaniu w islamie. (Jest to również w ww. książce od strony 438)

Reliance of the Traveller, strony 744-748 (wnioski – streszczenie):

(…)
Jeśli godny pochwały cel można osiągnąć zarówno poprzez mówienie prawdy, jak i poprzez kłamanie, wtedy osiągnięcie tego celu poprzez kłamanie jest niedozwolone, ponieważ nie ma takiej potrzeby.
Gdy osiągnięcie takiego celu nie jest możliwe poprzez mówienie prawdy, lecz poprzez kłamanie, wtedy kłamanie jest dozwolone, jeśli osiągnięcie celu jest dozwolone (N: tzn. gdy cel kłamania jest taki, aby wymanewrować kogoś, kto uniemożliwia komuś uczynienie czegoś, co jest dopuszczalne), i obowiązkowe, aby kłamać, jeśli [osiągnięcie] danego celu jest obowiązkowe.
(…)
Należy porównać negatywne konsekwencje wynikające z kłamstwa z konsekwencjami wynikającymi z mówienia prawdy, a jeśli konsekwencje mówienia prawdy są o wiele bardziej druzgocące, wtedy kłamanie jest dozwolone, choć jeśli to odwrotna sytuacja okaże się prawdą lub jeśli nie wiadomo, co spowoduje większą szkodę, wtedy kłamanie jest niedozwolone.
(…)
Ostatnio zmieniony 2022-06-09, 22:02 przez Iga05, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-10, 08:57

Wybacz, ale pozostanę przy swoim zdaniu.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 10:21

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-10, 08:57 Wybacz, ale pozostanę przy swoim zdaniu.
Nie gniewam się... :p
Pamiętaj jednak: Polak mądry po szkodzie!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-10, 11:12

Iga05 pisze: 2022-06-08, 13:36 No, nie zapomnijmy że kłamiął tak samo jak ci z innych krajów
Słusznie, tylko Polacy oficjalnie należący do Kościoła Katolickiego nigdy nie kłamią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 11:42

Andej pisze: 2022-06-10, 11:12
Iga05 pisze: 2022-06-08, 13:36 No, nie zapomnijmy że kłamiął tak samo jak ci z innych krajów
Słusznie, tylko Polacy oficjalnie należący do Kościoła Katolickiego nigdy nie kłamią.
Drogi Andeju, jeśli zarzucasz mi kłamstwo to wskaż gdzie, a jeśli nie to pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-10, 12:13

Tatarzy pokazali nieraz, że ich religia taka właśnie dla nich jest. Nie ma powodu zarzucać kłamstwa - to zwykły hejt.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 12:32

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-10, 12:13 Tatarzy pokazali nieraz, że ich religia taka właśnie dla nich jest. Nie ma powodu zarzucać kłamstwa - to zwykły hejt.
Najwyraźniej nie oglądałeś filmu tego z góry i nie czytałeś wywiadu w książce, hm?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-10, 13:30

Iga05 pisze: 2022-06-10, 11:42Drogi Andeju, jeśli zarzucasz mi kłamstwo to wskaż gdzie, a jeśli nie to pozdrawiam serdecznie.
1. Znajdź miejsce w którym zarzucałem kłamstwo!
2. A wszyscy rudzi są fałszywi. (to taka analogia, niczego nie zarzucam, ani nie insynuuję rudym)
3. Udowodnij swoją tezę: "No, nie zapomnijmy że kłamiął tak samo jak ci z innych krajów"
4. Najpierw przeczytaj to, co napisałaś, a potem zastanów się nad sensem tego zdania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 13:39

Andej pisze: 2022-06-10, 13:30
Iga05 pisze: 2022-06-10, 11:42Drogi Andeju, jeśli zarzucasz mi kłamstwo to wskaż gdzie, a jeśli nie to pozdrawiam serdecznie.
1. Znajdź miejsce w którym zarzucałem kłamstwo!
2. A wszyscy rudzi są fałszywi. (to taka analogia, niczego nie zarzucam, ani nie insynuuję rudym)
3. Udowodnij swoją tezę: "No, nie zapomnijmy że kłamiął tak samo jak ci z innych krajów"
4. Najpierw przeczytaj to, co napisałaś, a potem zastanów się nad sensem tego zdania.
Drogi Andeju:

1. No to nie wiem do kogo był skierowany ten Twój komentarz...
2. Muzułmanie mogą kłamać i kłamią nawet ci tkzw. "polscy" muzułmanie, wliczając w to Tatarów
3. Film oglądałeś? Wywiad w książce czytałeś? Ile raz mam powtarzać?
8-|

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-10, 17:13

Ad. 1. Wyjaśniałem to już wielokrotnie, ale powtórzę. Moje komentarze, czy wypowiedzi nie są skierowane do osób, tylko do tematów. Do konkretnych wypowiedzi. Zwykle, odnoszą się do zacytowanych wypowiedzi. Tak też było tym razem.
Ad. 2. Tak, mogą kłamać. W takim samym stopniu jak wszyscy inni ludzie. Mogą, nie oznacza, że to robią.
3. Możesz powtarzać ile chcesz. Nie zachęcisz mnie do islamu, ani do czytania Koranu, oglądania filmików (jakichkolwiek, bo filmików niemal nigdy nie oglądam). Nie interesuje mnie propaganda. Ani inna religia. Nie poszczujesz mnie na innych ludzi.

================
Jako ciekawostka (wg Wiki):
Łukasz Biegański – generał dywizji armii Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, jeden z dowódców insurekcji kościuszkowskiej.
Wacław Dawidowicz – profesor nauk prawnych, specjalizujący się w prawie administracyjnym.
Aleksander Jeljaszewicz – dowódca 1 szwadronu tatarskiego 13 Pułku Ułanów Wileńskich.
Aleksander Sulkiewicz – polski działacz socjalistyczny i niepodległościowy, legionista.
Konstanty Sulkiewicz – polski prawnik, oficer Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.
Leon Sulkiewicz – oficer Wojska Polskiego.
Aleksander Romanowicz – generał kawalerii w armii rosyjskiej i polskiej.
Jan Lechoń – polski poeta i diarysta, współzałożyciel grupy Skamander, pochodzenie jego rodziny wywodziło się od Tatarów żmudzkich[6].
Henryk Sienkiewicz – polski pisarz – noblista; jego ojciec pochodził od Tatarów, którzy osiedlili się na Litwie w XVI i XVII wieku[7].
Bruno Abdank-Abakanowicz – matematyk, wynalazca i elekrotechnik; pochodził ze szlacheckiej rodziny o tatarskim rodowodzie.
Magdalena Abakanowicz – artystka; pochodziła ze szlacheckiej rodziny o tatarskim rodowodzie.
Selim Chazbijewicz – polski humanista, publicysta, poeta oraz ambasador RP w Kazachstanie i Kirgistanie (od 2017).
Ostatnio zmieniony 2022-06-10, 17:24 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-10, 17:20

Zalinkowany film niczego nie udowadnia. Za to jest przykładem wyjątkowo stronniczej narracji. Gość jest oburzony, że dziennikarka uszanowała cudzą kulturę i wystąpiła w chustce. Ciekawe co by powiedział, gdyby jakiś dziennikarz wszedł w czapce do kościoła (w imię, oczywiście, "nie ulegania").
Zamiast być zadowolonym, że polscy Tatarzy potępiają przemoc w imię religii, narrator się czepia.

A wersety z Koranu (i to nawet te wymienione) były już na forum przytaczane - i to przeze mnie.
Żeby nie być gołosłownym:

Na temat mordowania "niewiernych" w Koranie:
viewtopic.php?p=220001#p220001
viewtopic.php?p=220231#p220231
viewtopic.php?p=220610#p220610
viewtopic.php?p=165848#p165848

Na temat pedofilii islamskiej
viewtopic.php?p=220944#p220944
viewtopic.php?p=220304&hilit=koran#p220304

Na temat zezwolenia na gwałcenie niemuzułmanek viewtopic.php?p=221182#p221182
Na temat realnego postępowania muzułmanów: viewtopic.php?p=220280#p220280
Na temat sprzeczności w Koranie h[url]ttps://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=232271#p232271[/url]

A tu napisałem coś, co się wiąże z tym, że nigdy nie wystąpię z pretensjami w stosunku do muzułmanina, potępiającego muzułmańskie akty przemocy: viewtopic.php?p=220256#p220256

Tatarzy zachowują się bardzo porządnie. Nie wiem czy wiesz, że są gwałtownie atakowani za ugodowość przez przybywającą nową imigrację muzułmańską?

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 17:30

Andej pisze: 2022-06-10, 17:13 Ad. 1. Wyjaśniałem to już wielokrotnie, ale powtórzę. Moje komentarze, czy wypowiedzi nie są skierowane do osób, tylko do tematów. Do konkretnych wypowiedzi. Zwykle, odnoszą się do zacytowanych wypowiedzi. Tak też było tym razem.
Ad. 2. Tak, mogą kłamać. W takim samym stopniu jak wszyscy inni ludzie. Mogą, nie oznacza, że to robią.
3. Możesz powtarzać ile chcesz. Nie zachęcisz mnie do islamu, ani do czytania Koranu, oglądania filmików (jakichkolwiek, bo filmików niemal nigdy nie oglądam). Nie interesuje mnie propaganda. Ani inna religia. Nie poszczujesz mnie na innych ludzi.
1. :-l
2. Nie, nie w takim samym stopniu jak inni ludzie, bo inni ludzie nie mają tak zapisane w Biblii, że mogą kłamać, a muzułmanie mają pozwolenie w Koranie i sunnie. Nie wiem jak można tego nie rozumieć....
3. Kurcze, już Ci powiedziała jedna osoba, że nie zamierzam Cię przekabacić na islam. Nie zamierzam Cię również zachęcić do czytania "propagandy". Zachęcam jedynie do czytania faktów demaskujących islam, Koran, Mahometa, i Allaha. I nie chodzi tutaj o "szczucie na innych ludzi".
Jeśli nie zamierzasz się zapoznać z faktami, to po co tutaj w ogóle jesteś? Po co bierzesz udział w tej rozmowie?
Wypowiadasz się na tematy, na które nie masz całkowicie żadnej wiedzy i cały czas próbujesz mi wmówić, że chcę Cię na coś przekabacić, a jak podaję Ci fakty (z którymi musisz się przecież zapoznać, aby zweryfikować czy są poprawne czy nie) to twierdzisz, że to propaganda, albo szczucie?

Drogi Andeju: jeśli nie obchodzi Cię inna "religia", to proszę opuść tę sekcję i porozmawiaj z kimś innym o innych tematach.

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-10, 17:20 Zalinkowany film niczego nie udowadnia. Za to jest przykładem wyjątkowo stronniczej narracji. Gość jest oburzony, że dziennikarka uszanowała cudzą kulturę i wystąpiła w chustce. Ciekawe co by powiedział, gdyby jakiś dziennikarz wszedł w czapce do kościoła (w imię, oczywiście, "nie ulegania").
Zamiast być zadowolonym, że polscy Tatarzy potępiają przemoc w imię religii, narrator się czepia.

A wersety z Koranu (i to nawet te wymienione) były już na forum przytaczane - i to przeze mnie.
Żeby nie być gołosłownym:

Na temat mordowania "niewiernych" w Koranie:
viewtopic.php?p=220001#p220001
viewtopic.php?p=220231#p220231
viewtopic.php?p=220610#p220610
viewtopic.php?p=165848#p165848

Na temat pedofilii islamskiej
viewtopic.php?p=220944#p220944
viewtopic.php?p=220304&hilit=koran#p220304

Na temat zezwolenia na gwałcenie niemuzułmanek viewtopic.php?p=221182#p221182
Na temat realnego postępowania muzułmanów: viewtopic.php?p=220280#p220280
Na temat sprzeczności w Koranie h[url]ttps://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=232271#p232271[/url]

A tu napisałem coś, co się wiąże z tym, że nigdy nie wystąpię z pretensjami w stosunku do muzułmanina, potępiającego muzułmańskie akty przemocy: viewtopic.php?p=220256#p220256

Tatarzy zachowują się bardzo porządnie. Nie wiem czy wiesz, że są gwałtownie atakowani za ugodowość przez przybywającą nową imigrację muzułmańską?
Hmh, czyli film nie udowadnia, że imam kłamał? :-? A powiedz mi proszę Marku, kto ma być dla muzułmanów, jakichkolwiek muzułmanów, wzorem do naśladowania? Allah i Mahomet czy może Ghandi? Jeżeli muzułmanie (polscy muzułmanie) odrzucają przemoc itd. wtedy odrzucają również Mahometa. Islam to nie jest jakiś "stół szwedzki" żeby można było sobie wybrać to i owo a odrzucić to i tamto.
Wiesz, są nawet tacy "muzułmanie" którzy piją alkohol i obchodzą święta chrześcijańskie... Czy według Ciebie ci muzułmanie są prawdziwymi muzułmanami czy nie?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-10, 17:35

Andej pisze: 2022-06-10, 17:13 Nie poszczujesz mnie na innych ludzi.
Otóż to!
Trzeba znać różnicę pomiędzy przeciwstawieniem się złu, a szczuciem.

ODPOWIEDZ