Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 22:18

Andej pisze: 2022-06-10, 22:15
Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:08 Ale przecież znam także i Biblię.
Tak? To zbierz swoje wszystkie posty i zrób coś najprostszego. Wrzuć wszystko do Worda i wyszukaj ile razy pojawiło się sowo Koran, a ile razy Biblia?
Albo trudniej, wybierz wszystkie akapity dotyczące Koranu i osobno te dotyczące Biblii. I porównaj objętość.

Każdy pisze na temat, który jest jego sercu najbliższy.
Oczywiście, że temat islamu jest mi bliższy, bo widzę zagrożenie!
Nie oznacza to jednak przecież, że nie czytam Biblii lub nie znam Biblii.... 8-|

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-10, 22:23

Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:18 Oczywiście, że temat islamu jest mi bliższy, bo widzę zagrożenie!
Nie oznacza to jednak przecież, że nie czytam Biblii lub nie znam Biblii.... 8-|
Nie widać żadnego przejawu zainteresowania nią.
Zagrożeniem bezpośrednim jest grzech. Grzech szerzenia nienawiści, ksenofobia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 22:25

Andej pisze: 2022-06-10, 22:23
Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:18 Oczywiście, że temat islamu jest mi bliższy, bo widzę zagrożenie!
Nie oznacza to jednak przecież, że nie czytam Biblii lub nie znam Biblii.... 8-|
Nie widać żadnego przejawu zainteresowania nią.
Zagrożeniem bezpośrednim jest grzech. Grzech szerzenia nienawiści, ksenofobia.
Acha to teraz już przytaczanie źródeł to nienawiść i ksenofobia? :))

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-10, 22:31

Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:25 Acha to teraz już przytaczanie źródeł to nienawiść i ksenofobia?
Permanentne szczucie.

Chrześcijanie powołują się w swoich wywodach na Biblie. A kto się powołuje na Koran?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-10, 22:34

Andej pisze: 2022-06-10, 22:31
Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:25 Acha to teraz już przytaczanie źródeł to nienawiść i ksenofobia?
Permanentne szczucie.

Chrześcijanie powołują się w swoich wywodach na Biblie. A kto się powołuje na Koran?
Mhm, przytaczanie źródeł i stwierdzanie, że prawdziwi muzułmanie, to ci, którzy podążają w 100% za Mahometem to teraz szczucie...
Szkoda, że nie ma tu emotikonu "facapalm" .....
...........................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...................................../
.............`~.*-,.....................................|,./.....,__
,,_..........}.>-._...................................|..............`=~-,
.....`=~-,__......`,.................................
...................`=~-,,.,...............................
................................`:,,...........................`..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_..........._,-%.......`
...................................,
Ostatnio zmieniony 2022-06-10, 22:34 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-11, 07:26

Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:34Mhm, przytaczanie źródeł i stwierdzanie, że prawdziwi muzułmanie, to ci, którzy podążają w 100% za Mahometem to teraz szczucie...
Szkoda, że nie ma tu emotikonu "facapalm" .....
Mhm, TENDENCYJNE przytaczanie źródeł i NIENAWISTNE stwierdzanie, że prawdziwi muzułmanie, to ci, którzy SĄ ŻĄDNI MORDU to teraz szczucie...

Skupianie się wyłącznie na tym co złe w ocenie jakiejś społeczności to rzeczywiście szczucie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-11, 09:23

Andej pisze: 2022-06-11, 07:26
Iga05 pisze: 2022-06-10, 22:34Mhm, przytaczanie źródeł i stwierdzanie, że prawdziwi muzułmanie, to ci, którzy podążają w 100% za Mahometem to teraz szczucie...
Szkoda, że nie ma tu emotikonu "facapalm" .....
Mhm, TENDENCYJNE przytaczanie źródeł i NIENAWISTNE stwierdzanie, że prawdziwi muzułmanie, to ci, którzy SĄ ŻĄDNI MORDU to teraz szczucie...

Skupianie się wyłącznie na tym co złe w ocenie jakiejś społeczności to rzeczywiście szczucie.
Tendencyjne? To podaj jakieś NIEtendencyjne, jeśli według Ciebie przytaczam tendencyjne....

i TAK, prawdziwi muzułmanie Z PUNKTU WIDZENIA ISLAMU to ci, którzy są dżihadystami, choć dżihad można prowadzić nie tylko za pomocą broni. Możesz sobie oczywiście wyrobić jakiś własny punkt widzenia, ale nie będzie on miał nic wspólnego z rzeczywistością.

Po drugie: pokaż mi co ma być niby "dobre" w islamie, jeśli podobno skupiam się tylko na tym co złe w ocenie społeczności muzulmańskiej. 8-|
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 09:23 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-11, 10:36

Dziad swoje, baba swoje.
Otwórz oczy. Otwórz oczy na dobro. Sama. Bo cokolwiek bym napisała i tak przekręcisz kota ogonem.

Podałem kilka przykładów, konkretnych nazwisk osób pochodzenia tatarskiego. I co? Domyślam się (może błędnie), ze jeszcze nie przeczytałaś całości. A muzułmanów, którzy zasłużyli w Polsce na szacunek jest znacznie więcej. Patrząc z miłości dostrzega się dobro. Patrząc z nienawiścią widzi się tylko zło.

... i odpuść nam nasze winy, tak jak my odpuszczamy naszym winowajcom ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-11, 11:11

Andej pisze: 2022-06-11, 10:36 Dziad swoje, baba swoje.
Otwórz oczy. Otwórz oczy na dobro. Sama. Bo cokolwiek bym napisała i tak przekręcisz kota ogonem.

Podałem kilka przykładów, konkretnych nazwisk osób pochodzenia tatarskiego. I co? Domyślam się (może błędnie), ze jeszcze nie przeczytałaś całości. A muzułmanów, którzy zasłużyli w Polsce na szacunek jest znacznie więcej. Patrząc z miłości dostrzega się dobro. Patrząc z nienawiścią widzi się tylko zło.

... i odpuść nam nasze winy, tak jak my odpuszczamy naszym winowajcom ...
Panie Andeju: zarzucasz mi, tendencyjne przytaczanie źródeł, więc pokaż mi, że się mylę przytaczając jakieś obiektywne!
Nazwiska jakichkolwiek osób nic nie dają! Co z tego? Według jakich wzorców powinno się oceniać muzułmanów? Według islamskich czy według chrześcijańskich?

Jeśli jakiś muzułmanin, Tatar, chciał dobrze dla katolików i powiedzmy nawet walczył po stronie katolików PRZECIWKO muzułmanom, to WEDŁUG ISLAMU jest niewiernym, stał się apostatą i WEDŁUG ISLAMU inni muzułmanie muszą go zabić! Coś w tym jest niezrozumiałe?

https://islamqa.info/en/answers/227935/ ... al-wahhaab

https://islamqa.info/en/answers/2179/cl ... protectors

https://islamqa.info/en/answers/31807/a ... e-of-islam

Zasadnicze pytanie brzmi:
Z jakiego punktu widzenia należy oceniać MUZUŁMANOW? Z punktu widzenia islamu czy z punktu widzenia chrześcijaństwa?
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 17:08 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-11, 11:35

Czym innym jest polemika z Islamem, potępianie pewnych zachować, a czym innym potępianie człowieka, który rozumie Islam w sposób cywilizowany i zarzucanie mu rzekomego "kłamstwa".
Bardzo łatwo dać upust swojej nienawiści pod pozorem "oddania prawdy", albo "obrony chrześcijaństwa" itd.
Wystarczy znaleźć właściwego "wroga" i można sobie użyć do woli, dać upust nienawiści, mając się (pozornie) za usprawiedliwionego.
Tylko że to wcale nie jest chrześcijaństwo.

Żeby nie było: mówię z własnego doświadczenia. To, czego doświadczasz, jest jednym z największych zagrożeń duchowych dla osób, które zajmują się apologetyką.
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 11:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-11, 12:34

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-11, 11:35 Czym innym jest polemika z Islamem, potępianie pewnych zachować, a czym innym potępianie człowieka, który rozumie Islam w sposób cywilizowany i zarzucanie mu rzekomego "kłamstwa".
Bardzo łatwo dać upust swojej nienawiści pod pozorem "oddania prawdy", albo "obrony chrześcijaństwa" itd.
Wystarczy znaleźć właściwego "wroga" i można sobie użyć do woli, dać upust nienawiści, mając się (pozornie) za usprawiedliwionego.
Tylko że to wcale nie jest chrześcijaństwo.

Żeby nie było: mówię z własnego doświadczenia. To, czego doświadczasz, jest jednym z największych zagrożeń duchowych dla osób, które zajmują się apologetyką.
Rozumie islam w sposób cywilizowany? Wole żarty. Każdy muzułmanin, który uważa, że islam Mahometa nie ma zastosowania w naszych czasach, jest uważany za apostatę:

z książki, strona 357:
Problem polega jednak przede wszystkim na tym, że nauczanie zawarte w Koranie oraz sunnie nie jest ograniczone do jakiegoś okresu, który już dawno przeminął, i w związku z tym nie ma już dłużej zastosowania w naszych czasach – a tak właśnie próbuje się nieustannie argumentować. Oznacza to, że muzułmanie chcą nam wmówić, że wydarzenia sprzed ponad 1000 lat nie mają już dłużej żadnego znaczenia, zastosowania
i odnoszą się tylko i wyłącznie do przeszłości – tak np. w przypadku dżihadu lub zabijania apostatów. Nie jest to oczywiście prawda, o czym informują nas m.in. muzułmańscy uczeni – patrz np. fatwa 384595, 391360, 9263, 91689 lub 21727.

https://www.islamweb.net/en/fatwa/38459 ... r-judgment
https://www.islamweb.net/en/fatwa/39136 ... and-places
https://www.islamweb.net/en/fatwa/9263/ ... and-places
https://www.islamweb.net/en/fatwa/91689 ... all-places
https://www.islamweb.net/en/fatwa/21727 ... -disbelief



Pan imam z filmu (https://www.minds.com/newsfeed/856233325816700928) kłamie i to w żywe oczy - to jest takkijja. To nie jest konwertyta na islam, tylko osoba uczona, on zna islam Koran, sunnę, sirę, tafisry itd.
Tak samo jak pan Chazbijewicz, co już było podawane w książce od strony 430, gdzie jest wywiad z owym panem m.in. właśnie o Tatarach.

Możecie sobie oczywiście sądzić, że jeden i drugi to "cywilizowany" muzułmamanin i że on sobie coś odrzuca lub interpretuje inaczej, ale to po prostu takkija - robienie niewiernych w balona.
Powtarzam po raz kolejny: odrzucenie jakiegokolwiek wersetu Koranu lub tradycji sunny to apostazja. Taki muzułmanin zostałby w kraju muzułmańskim zabity, ale w kraju niewierych stosuję takiię, bo inaczej naraziłby się na niebzepieczeństwo ze strony nieprzychylnych mu osób, więc kłamie m.in. o dżihadzie bo może!

https://www.islamweb.net/en/fatwa/234145/
https://www.islamweb.net/en/fatwa/87641/
https://islamqa.info/en/answers/115125/ ... eeh-hadith
https://www.islamweb.net/en/women/article/174811/

Wydaję mi się jednak, że najwidoczniej nie chcecie się uczyć na błędach osób, które wiedzą co robią muzułmanie. Cóż: Polak jednak chyba nawet i po szkodzie nie staje się mądrzejszy...

Ale pozostaje jedno ważne i kluczowe pytanie: Z jakiego punktu widzenia należy oceniać MUZUŁMANOW? Z punktu widzenia islamu czy z punktu widzenia chrześcijaństwa?
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 13:12 przez Iga05, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-11, 12:56

Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Panie Andeju: zarzucasz mi, tendencyjne przytaczanie źródeł, więc pokaż mi, że się mylę przytaczając jakieś obiektywne!
Nie mam najmniejszego zamiaru wyszukiwać. A potem jeszcze weryfikować.
Poza tym, gdzie napisałem, że się mylisz i w czym się mylisz? Stwierdziłem, że ich nienawidzisz, że podajesz tylko to, co służy wzbudzania do nich niechęci (eufemizm!).
Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Z jakiego punktu widzenia należy oceniać MUZUŁMANOW? Z punktu widzenia islamu czy z punktu widzenia chrześcijaństwa?
Nie należy oceniać muzułmanów, ani żadnych innych ludzi. A w szczególności nie należy uogólniać, przypisywać cech jakichś grup całej populacji.

Punkt widzenia zawsze zacieśnia obraz. Jest zawsze spojrzeniem jednostronnym. Muzułmanin ocenia z punktu widzenia islamu, tj. na podstawie Koranu. Chrześcijanin ocenia na podstawie Biblii.

Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Powtarzam po raz kolejny: odrzucenie jakiegokolwiek wersetu Koranu lub tradycji sunny to apostazja.
Wierzę, skoro tak piszesz. Wierzę, dla Ciebie tak właśnie jest. I zapewne także dla pozostałych radykalnych muzułmanów. Domyślam się, ze to z autopsji. Ale porzucenie to jedno, a zrozumienie chrześcijaństwa, to kolejna kwestia. Wcale nie łatwa. Wymaga zmiany mentalności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Iga05 » 2022-06-11, 13:26

Andej pisze: 2022-06-11, 12:56
Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Panie Andeju: zarzucasz mi, tendencyjne przytaczanie źródeł, więc pokaż mi, że się mylę przytaczając jakieś obiektywne!
Nie mam najmniejszego zamiaru wyszukiwać. A potem jeszcze weryfikować.
Poza tym, gdzie napisałem, że się mylisz i w czym się mylisz? Stwierdziłem, że ich nienawidzisz, że podajesz tylko to, co służy wzbudzania do nich niechęci (eufemizm!).
Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Z jakiego punktu widzenia należy oceniać MUZUŁMANOW? Z punktu widzenia islamu czy z punktu widzenia chrześcijaństwa?
Nie należy oceniać muzułmanów, ani żadnych innych ludzi. A w szczególności nie należy uogólniać, przypisywać cech jakichś grup całej populacji.

Punkt widzenia zawsze zacieśnia obraz. Jest zawsze spojrzeniem jednostronnym. Muzułmanin ocenia z punktu widzenia islamu, tj. na podstawie Koranu. Chrześcijanin ocenia na podstawie Biblii.

Iga05 pisze: 2022-06-11, 11:11 Powtarzam po raz kolejny: odrzucenie jakiegokolwiek wersetu Koranu lub tradycji sunny to apostazja.
Wierzę, skoro tak piszesz. Wierzę, dla Ciebie tak właśnie jest. I zapewne także dla pozostałych radykalnych muzułmanów. Domyślam się, ze to z autopsji. Ale porzucenie to jedno, a zrozumienie chrześcijaństwa, to kolejna kwestia. Wcale nie łatwa. Wymaga zmiany mentalności.

1. No jasne, że nie masz zamiaru, bo po co, prawda? Lepiej obrzucić błotem i oskrażyć o tendencyjność niż przedstawić jakieś mocne dowody. Jak byś rzeczywiście nie miał czasu, to jeszcze nie byłoby to dla mnie zdziwieniem, ale widzę że przesiadujesz na forum więc czas masz. Znajdź coś, co zmieni moje zdanie! To chyba nie takie trudne? Pomóc ci?

2. Powtarzam: podawanie źródeł, wiarygodnych źródeł, nie jest żadną nienawiścią, a stwierdzanie, że muzułmanie, również i Tatarzy, kłamią, jest faktem. Zródła podane już powyżej, więc Twoje zarzuty są nie na miejscu.
Nie należy oceniać muzułmanów, ani żadnych innych ludzi. A w szczególności nie należy uogólniać, przypisywać cech jakichś grup całej populacji.
3. A to dziwne, by Ty ich przecież oceniasz: uważasz np. że ci muzułmanie, którzy nie dopuszczają się różnych, że tak powiem, czynów niezgodnych z Twoją percepcją, są "dobrymi muzułmanami" - czyli jak? Ja nie mogę ale Ty już tak? Hipokryzja?
Punkt widzenia zawsze zacieśnia obraz. Jest zawsze spojrzeniem jednostronnym. Muzułmanin ocenia z punktu widzenia islamu, tj. na podstawie Koranu. Chrześcijanin ocenia na podstawie Biblii.
Muzułmanin, którego Ty na podstawie Biblii oceniasz jako "dobry", jest według islamu "zły" - nie rozumiesz tego?
Wierzę, skoro tak piszesz. Wierzę, dla Ciebie tak właśnie jest. I zapewne także dla pozostałych radykalnych muzułmanów. Domyślam się, ze to z autopsji. Ale porzucenie to jedno, a zrozumienie chrześcijaństwa, to kolejna kwestia. Wcale nie łatwa. Wymaga zmiany mentalności.
4. Facepalm.... Panie Jezus zmiłuj się.... TO NIE JEST TAK DLA MNIE! JA NIE USTANAWIAM SZARIATU! TAK JEST W ISLAMIE! NIC NA TO NIE PORADZE! TAKI JEST SZARIAT. I TO NIE SA "RADYKALNI" MUZUŁMANIE, tylko dlatego że ty ich tak oceniasz! < I znowu: widzisz to słowo "oceniasz"?
Ostatnio zmieniony 2022-06-11, 13:28 przez Iga05, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Andej » 2022-06-11, 13:57

ad. 1. Nie tyle przesiaduję, co robię przerwy w pracy. Taka gimnastyka dla rozumu. Ale masz rację, że zbyt dużo tracę na to czasu. Jednak, nawet jak skończę obecne dzieło, to i tak lenistwo nie pozwoli mi na wyszukiwanie. Chyba, że przypadkowo trafię.
Czy oskarżam? Podałem sposób, a jaki możesz sama to stwierdzić. Jeśli to nieprawda, to udowodnij, że islam nie zdominował, niemal totalnie Twoich postów. Udowodnij, że wyrażane stanowisko jest obiektywne. Że dostrzegasz pozytywy i negatywy! Udowodnij podając konkretne posty, że potrafisz także za cos ich pochwalić, docenić. I niech te posty stanowią no. 30 % wszystkich publikowanych na temat muzułmanów. Jak udowodnisz, to uroczyście odszczekam i przeproszę. A jako nawiązkę wychwalać Cię będę za obiektywne przestawienie problemu.

ad. 2. Tendencyjne podawanie źródeł jest przejawem nienawiści.

ad. 3. Oczywiście, że masz prawo chwalić muzułmanów postępujących dobrze. Nie tylko masz prawo, ale nawet obowiązek, chwalić to, co jest dobre w każdym człowieku. Także w muzułmaninie.
Z przykrością stwierdzam, że tak jak Ty w czambuł potępiasz muzułmanów, tak ateiści i muzułmanie potępiają chrześcijan. Na szczęście chrześcijanie tak nie postępują.

ad. 4 Przykazanie drugie: Nie bierz imienia Pana, Boga twego, nadaremno!
Ja ich nie oceniam. Stwierdzam, że tak jak w każdym społeczeństwie sa pozytywne i negatywne jednostki, grupy, tendencje, zachowania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Tatarzy polscy, a przyszłość islamu w Polsce.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-11, 14:13

Iga05 pisze: 2022-06-11, 12:34
Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-11, 11:35 Czym innym jest polemika z Islamem, potępianie pewnych zachować, a czym innym potępianie człowieka, który rozumie Islam w sposób cywilizowany i zarzucanie mu rzekomego "kłamstwa".
Bardzo łatwo dać upust swojej nienawiści pod pozorem "oddania prawdy", albo "obrony chrześcijaństwa" itd.
Wystarczy znaleźć właściwego "wroga" i można sobie użyć do woli, dać upust nienawiści, mając się (pozornie) za usprawiedliwionego.
Tylko że to wcale nie jest chrześcijaństwo.

Żeby nie było: mówię z własnego doświadczenia. To, czego doświadczasz, jest jednym z największych zagrożeń duchowych dla osób, które zajmują się apologetyką.
Rozumie islam w sposób cywilizowany? Wole żarty. (...)
Jak widać, doskonale zilustrowałaś to, co napisałem: nie jesteś na tym etapie zdolna do samorefleksji. Napisałem o bardzo poważnym zagrożeniu, Ty potraktowałaś to jako kolejny pretekst do jazdy na Islam - zupełnie nie podejmując realnego problemu, który masz sama.
W gruncie rzeczy podchodzisz do muzułmanów tak, jak wojujący muzułmanie podchodzą do chrześcijan: otaczasz się innymi barwami, ale samo clou Twojego działania pozostaje identyczne.

ODPOWIEDZ