Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: marcin » 2024-03-28, 22:10

Arek pisze: 2024-03-28, 19:56 A to nie jest Bogiem dla Ciebie?
Czy to nie jest dla ciebie jednoznaczne?
Jesli ktos wie ze Jezus istnial, to znaczy ze to co sie z nim stalo i to czego Nauczal jest Prawda.
Twoje sugestie sa po prostu nie na miejscu i sa wyrazna insynuacja ktora jest niczym innym jak kwestionowaniem wiary. Co mozna porownac z powiedzeniem komus "bezbozniku".
Wstydz sie tego co napisales.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Arek » 2024-03-29, 06:14

Nawiązałem do słów Jezusa: "Zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie?"
Dla mnie Jezus jest Bogiem i nie mam zamiaru się tego wstydzić. Dla mnie innej prawdy nie ma. Każdy może wierzyć sobie w co chce i jak chce. Być może Abi użyła pokrętnych słów, bo za mną nie przepada - ale wcale mi to nie przeszkadza. Poprostu ciężko jej przyjąć inny punkt widzenia w drodze obiektywizmu.
Ostatnio zmieniony 2024-03-29, 06:21 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5404
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-03-29, 08:45

wierzę że jest Bogiem, ale wystarczyłoby mi że byłby tylko człowiekiem i też wierzyłabym w jego słowa, bo piękne rzeczy głosił i czynił
sam jesteś pokrętny pff
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2024-03-29, 09:03

abi pisze: 2024-03-29, 08:45 wierzę że jest Bogiem, ale wystarczyłoby mi że byłby tylko człowiekiem i też wierzyłabym w jego słowa, bo piękne rzeczy głosił i czynił
sam jesteś pokrętny pff
Mam tak samo, a nawet gorzej ;)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Co to jest apologetyka?

Post autor: Arek » 2024-03-31, 18:48

Jakiś czas temu rozmawiałem z jednym z naszych księży parafialnych. Ksiądz bardzo gadatliwy i nawet nie dałby do głosu dojść, gdyby nie mój upór w przekazaniu tego co chciałem powiedzieć. Mówiłem w kwestii Papieża, protestantyzacji Kościoła i poruszyłem kilka innych kwestii.
Skwitował, że mogę się przenieść do Bractwa Piusa X.
Tak więc niestety ale nie ma zbytniego pola do działań, gdyż korzenie sięgają kilkudziesięciu lat, a ludzie łacznie z duchowieństwem wrośli w postępowy Kościół. Taki można by powiedzieć cool, przyjacielski, zbratanie duchownych z wiernymi i na odwrót, gdzie już bardziej skupiamy się na sobie niż na Chrystusie. Marcin masz rację w kwestii wiernych, którym oddaje się pałeczkę, bo duchowni już nie mają pomysłu i chyba chęci, by dobrze prowadzić sprawy Kościoła. Ukierunkowanie na uczucia człowieka staje się ważniejsze niż skupienie na celebracji misterium Mszy Świętej. Nasze rozkojarzenie, rozmowy, kręcenie się, uśmieszki, nieprawidłowy ubiór, brak koncentracji na Mszy Świętej nie tylko wiernych ale o zgrozo także Kapłanów. Śmieszkowatość i przypodobanie jest dziś bardziej popularne niż przekazywanie tego co jest naprawdę ważne i co daje zbawienie. Lekkomyślność i lekkoduszność. Może ja jestem już przewrażliwiony i przytłoczony jak w masowej skali te występki mają miejsce.
Ostatnio byłem na pogrzebie, aż strach ogarnia jak to można zrobić z pogrzebu spotkanie towarzyskie czy to w kaplicy, czy na ostatniej drodze zmarłego. Różaniec w 10 minut, 5 osób na klęcząco, reszta stała i siedziała gadając. Szkoda słów.
Ostatnio zmieniony 2024-03-31, 18:50 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5404
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co to jest apologetyka?

Post autor: abi » 2024-03-31, 19:21

Arek pisze: 2024-03-31, 18:48 Jakiś czas temu rozmawiałem z jednym z naszych księży parafialnych. Ksiądz bardzo gadatliwy i nawet nie dałby do głosu dojść, gdyby nie mój upór w przekazaniu tego co chciałem powiedzieć. Mówiłem w kwestii Papieża, protestantyzacji Kościoła i poruszyłem kilka innych kwestii.
Skwitował, że mogę się przenieść do Bractwa Piusa X.
mnie ocena kapłana , że mogę się przenieść do l. skłoniłaby chyba do rozważań nad swoją duchowością a nie bliźnich
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Co to jest apologetyka?

Post autor: Arek » 2024-03-31, 19:29

Dzięki ale nigdzie się nie wybieram.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Co to jest apologetyka?

Post autor: marcin » 2024-03-31, 19:43

lukasz_n90 pisze: 2024-03-31, 13:06 Życzę dużo zdrowia. Obraz zrobię Panu za darmo. Jak będzie Pan w Polsce to proszę się odezwać. Wszystkiego dobrego
Wiesz, za gotowy taki projekt o ktorym pisame gotow jestem zalacic 2,5 tys. pln. jeslli bedzie zgodnyy z tym co widzialem.
To by wypelnilo twoj deficyt w prosbie o ppomoc.
Wiesz, ja ta prace renowacjii kaplicy w Polsce robie w ramach pracy charytatywnej, a nie jako platna prace i mimo to ze stracilem wiele zdolnosci manualnych, wiem ze moge ja wykonac. Zwlaszcza ze dostalem obietnice od konkretnych i slownych ludzi ze dostane od nich finansowanie mojego projektu na 2x £ 25 tys.
Miejscowi po prostu nie moga uwiarzyc ze ktos cos robi dla nich za darmo i nie maja pojecia o co dokladnie chodzi w dalszych planach, a to bedzie mialo dalekosiezne skutki, bo w planie jest uzycie mojej kolekcji obrabiarek do metalu, ktora zbieralem i odnawialem prze ponad 10lat, 35 sztuk, o wartosi ok 150 tys pln, do nie tylko projektu, To Bog jest tym centrum budowy sporego osrodka pomocy problematycznej mlodzierzy, ale takze do wciagniecia do wspolpracy wielu miejscwych Chrzescijan i samego Kosciola na zasadzie pracy na emeryturze, by byc dla innych potrzebujacych i pomagac.
Tego po prostu nie da sie w prosty sposob wytlumaczyc.
Malo tego, mam dostac to finansowanie by pierw uskutecznic moj projekt Arki we Francji, a pozniej w Polsce, czyli razem bedzie to kwota £ 50 tys. W summie chodzi o kwote 250 tys, pln.
jesli masz mozliwosci wsparcia jakimis uslugami ktore dadza pozytywny skutek tej dzialalnosci to jak najbardziej bedziesz potrzbeny i wspomagany w takiej pracy.
celem jest wybudowanie 2, 30-sto metrowych jchtow na terenie urzedow miast i gmin za ich zgoda i utworzenia w nich szkoly dla mlodzierzy ktora utracila kontakt z systemem nauczania i nie ma zadnego zawodu.
To beda warsztaty szkutnictwa, stolarki przemyslowej, stolarki artystycznej, metaloplastyki, metalurgii, tokarstwo i frezerstwo, jak i regeneracja maszyn i renowacja i konserwacja antykow, prowadzone przez mnichow Cysterskich.
Dosc ciekawy problem ktory wystapil gdy chcialem przeslac ww, wymieniony wpis do Lukasza na PW.
Po prosty wyszukie=warka mimoo wyraznego referowania odpowiedzi jako odpowiedz na PW do lukasza, nie pozwalala przeslac tej wiadomosci na PW. dlatego po prostu skopioowalem ten wpis PW na foorum.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5404
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co to jest apologetyka?

Post autor: abi » 2024-03-31, 19:54

dez go wywalił
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: marcin » 2024-03-31, 20:09

A to teraz rozumiem te wszystkie dziwne dzialania nie majace nic wspolnego z dzialaniem Ducha Sw.
Takie przec iwdziialaniia by zmienic fakty autentyczne, na zamierzone.

Dodano po 16 minutach 15 sekundach:
Takim przestwianiiem wpisow po roznych watkach by zmienic ich tresc, to mozna udoowaodnic nawet ze krasnoludki istnieja. Wystarczy wladza przestwianiia i manipulowania wpisami iinnych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2024-03-31, 21:02

Pisz ta temat wątku, to nie będę przenosił, jesteś notorycznym offtopowiczem i ostrzegam, że jak ci się przenoszenie do wątku dla offtopów nie podoba, to będę po prostu wywalał w kosmos
wybór należy do ciebie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Arek » 2024-03-31, 21:13

Dezerter pisze: 2024-03-31, 21:02 Pisz ta temat wątku, to nie będę przenosił, jesteś notorycznym offtopowiczem i ostrzegam, że jak ci się przenoszenie do wątku dla offtopów nie podoba, to będę po prostu wywalał w kosmos
wybór należy do ciebie
Dezerter stawiasz się w roli Boga. Bóg jest miłością i miłosierny. A Ty nie. Ot cała prawda o katolickim góru. Fuj toż to nie Chrystusowe. Nie boisz się Boga tak ludźmi obracać. Poraz kolejny udowadniasz, że nie jesteś fer. Zamilcz człowiecze. W imię Chrystusa zamilcz. Po to masz to forum, aby swoją pozycję budować. Kompleksy czy jeszcze jakiś większy problem? Odwagi, bo to tchórzostwo w biały dzień. Chyba się jednak pomyliłem co do Ciebie? Pozorant.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5404
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2024-03-31, 21:21

Arek pisze: 2024-03-31, 21:13 Dezerter stawiasz się w roli Boga. Bóg jest miłością i miłosierny. A Ty nie. Ot cała prawda o katolickim góru. Fuj toż to nie Chrystusowe. Nie boisz się Boga tak ludźmi obracać. Poraz kolejny udowadniasz, że nie jesteś fer. Zamilcz człowiecze. W imię Chrystusa zamilcz. Po to masz to forum, aby swoją pozycję budować. Kompleksy czy jeszcze jakiś większy problem? Odwagi, bo to tchórzostwo w biały dzień. Chyba się jednak pomyliłem co do Ciebie? Pozorant.
Dodano po 40 sekundach:
ilustracja powiedzenia "wali komuś na dekiel"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15001
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4219 times
Been thanked: 2959 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2024-03-31, 21:27

Arek pisze: 2024-03-31, 21:13
Dezerter pisze: 2024-03-31, 21:02 Pisz ta temat wątku, to nie będę przenosił, jesteś notorycznym offtopowiczem i ostrzegam, że jak ci się przenoszenie do wątku dla offtopów nie podoba, to będę po prostu wywalał w kosmos
wybór należy do ciebie
Dezerter stawiasz się w roli Boga. Bóg jest miłością i miłosierny. A Ty nie. Ot cała prawda o katolickim góru. Fuj toż to nie Chrystusowe. Nie boisz się Boga tak ludźmi obracać. Poraz kolejny udowadniasz, że nie jesteś fer. Zamilcz człowiecze. W imię Chrystusa zamilcz. Po to masz to forum, aby swoją pozycję budować. Kompleksy czy jeszcze jakiś większy problem? Odwagi, bo to tchórzostwo w biały dzień. Chyba się jednak pomyliłem co do Ciebie? Pozorant.
Arku stawiam się w roli Modertora
nie jestem żadnym katolickim guru- jeśli mnie tak traktujesz (ktokolwiek), to zaprzestań natychmiast
Marcin pisał nie na temat- sprawdź nazw tematu i treść jego wpisów - zaśmiecał wątek i robił offtop
więc zgodnie z zasadami przeniosłem offtop do wątku dla offtopu - co w tym złego?
Ty używasz jakichś nieadekwatnych i obrażających słów :-o - o co chodzi?
Znasz regulamin?
§ 9
Forum dyskusyjne zobowiązuje do wymiany poglądów z innymi uczestnikami. Wątki, w których autor nie ustosunkowuje się do wypowiedzi innych dyskutantów będą usunięte. Wypowiedzi ignorujące wątek dyskusji mogą być usuwane.

§ 12
Administracja ma prawo przenosić posty i tworzyć z nich nowe wątki. Działania takie są zawsze jawne, a uzasadnienie można przeczytać w pierwszym poście nowego tematu.

§ 13
Administracja i moderatorzy ma prawo edytować, zmieniać lub usuwać posty, których treść narusza regulamin.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Arek » 2024-03-31, 21:35

Najważniejszym jest Prawo Boże. Nie można tak traktować ludzi jeśli nawet nasze poglądy są inne. Kto żyje wg prawa ziemskiego, będzie wg tego prawa sądzony. To co podałeś pogrubioną czcionką jest tylko pretekstem do wywalenia z dyskusji, bo Tobie/moderacji tak się podoba.
A może zostańcie sobie sami na forum / takie wzajemne kólko adoracji i pochlebstw będzie pięknie się rozwijać?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ