Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: abi » 2024-01-21, 21:32

ja uważam że dali chrześcijanom z pogan takie minimum, którego mają przestrzegać
że nie muszą jak judeochrześcijanie być obrzezani itd
wystarczy że będą przestrzegać najważniejszego
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-01-21, 21:39

"Św. Augustyn, pisząc około roku 397 w polemice z manichejczykami dzieło Contra Faustum, tak oto wyjaśnia cel tego zarządzenia oraz powody, dla których przestało ono obowiązywać: "Apostołowie zarządzili na jakiś czas rzecz, która wydaje mi się łatwa i nieuciążliwa dla tych, którzy ją zachowują, a to ze względu na ów Kamień Węgielny, który buduje na sobie obie części ludzkości (Ef 2,14-22). (...) Obie strony -- jedna pochodząca z obrzezania, druga z nieobrzezania -- chociaż pogodzone w Kamieniu Węgielnym wyróżniały się przecież pewnymi właściwymi sobie cechami. Kiedy jednak zmieniły się czasy i Kościół do tego stopnia składa się z dawnych pogan, że nie ma w nim Izraelitów według ciała, któryż chrześcijanin będzie unikał jedzenia kwiczoła albo mniejszego ptaka, z którego nie wylano krwi? Albo czyż nie będzie jadł królika tylko dlatego, że zabito go uderzeniem dłonią w kark, bez zadania krwawej rany?" (lib.32 cap.l3; PL 42,504)
Dalej powołuje się Augustyn na słowa Pana Jezusa: "Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi" (Mt 15,11).

Podobnie rzecz wyjaśnia św. Tomasz z Akwinu w swojej Sumie teologicznej: "Celem tego zakazu było utrwalenie jedności chrześcijan pochodzących z pogan i z Żydów. (...) Toteż zakaz ten obowiązywał w czasie, w którym miało się dokonać pojednanie pogan i Żydów. Jednakże po upływie tego czasu, kiedy ustała przyczyna, ustało również to, co z niej wynikało. Ujawniła się prawda nauki ewangelicznej, w której Pan poucza, że nic, co wchodzi przez usta, nie czyni człowieka nieczystym; zaś w 1 Tm 4,4 czytamy: Wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać" (1-2 q.103 a.3 ad 1)."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2024-01-21, 21:54

abi pisze: 2024-01-21, 21:14
Dezerter pisze: 2024-01-21, 21:08
abi pisze: 2024-01-21, 21:05 "czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego" - znaczy mam nie jeść wieprzowiny przy żydach tak?aby ich nie gorszyć?
Dokładnie tak
a np przy mnie żadnych robali i fruti di mare x_x
:-o
to już wiem czemu faraon poszedł stąd
Tylko, że ja pisałem poważnie
Pierwsze zdanie jest odpowiedzią na twoje pytanie
a drugie informuje o tym co dla mnie jest zgorszeniem
(więc na prawdę nie rozumiem twojej reakcji??)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-21, 21:54

Marek_Piotrowski pisze: 2024-01-21, 20:12
CiekawaXO pisze: 2024-01-21, 16:34 A chrześcijanom nic nie zaszkodzi bo żaden szaman i magia nie jest większa od Jezusa.
Nieprawda. Poddawanie się szamańskim obrzędom jest cieżkim grzechem przeciwko I przykazaniu.
A grzech szkodzi każdemu i to dramatycznie. Zasłanianie się mocą Jezusa w tym wypadku jest całkowicie chybione.
CiekawaXO pisze: 2024-01-21, 17:21 Ludzie którzy jeżdżą na misje też pierwsze co,mają szacunek i biorą udzial w ich rytach,zanim zaczną tłumaczyć Biblię. Myślicie że jak to przebiega?Ewangelizacja plemion?
Tak, inaczej. Zdziwiona?
Rozumiem że jak pójdę na ślub Rodzimowiercy,to zdradzę Jezusa i mnie opęta?
Tam jest sporo naszych słowiańskich rytów.
Nie. Ale nie idziesz tam dla rytów, tylko dla znajomego.
No, i dokładnie. Nie idę na forum ekologiczne dla rytów.Nie jest to złamanie przykazania, nic nikomu nie będzie. Nawet jak szamana prezentują, to nie jest tak e bierzesz udział w rycie. Sam sobie odpowiedziałeś. Więc się zgadzamy.
Jeśli ktoś świadomie bawi się magią to wiadomo że wykroczenie przeciwko przykazaniu. Ale ja nie pisałam o takiej formie.

Co do Misji-udowodnię Ci, że się mylisz.
Ostatnio zmieniony 2024-01-21, 21:57 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: abi » 2024-03-04, 22:10

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2024-03-04, 22:44

Nigdy do takich akcji mnie nie ciągnęło, ale ta jest mi jakoś bardzo bliska - dzięki abi
tylko proszę przypomnij za te 12 dni
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2024-03-05, 10:01

I tu te ż polityka? I to sam Pan Administrator prosi, aby przypominać tematy polityczne? Jestem zaszokowany.
To bardzo niepoprawne politycznie zajmować się polityka modląc się o Ojczyznę. Toż to czysta polityka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: konserwa » 2024-03-05, 12:58

Mozna modlic sie o rodzine, a w nastepstwie o najblizsza okolice , w ktorej rodzinie przyszlo zyc, a nastepnie o nalblizszy zarzad/rzad, ktory sprawuje administracyjna piedcze nad najblizsza okolica w ktorej mieszka najblizsza sercu rodzina, za ktora sie modle ... i tak modlac sie o zarzad dojdzie modlitwa za rzad i narod i panstwo, w ktorym miesci sie najblizsza okolica bedaca miejscem zamieszkanie najblizszej rodziny. I niech Bog wyslucha naszych modlitw.

ODPOWIEDZ