Papież Franciszek

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: kazik95 » 2024-01-23, 10:33

Adam01 pisze: 2024-01-23, 10:31
kazik95 pisze: 2024-01-23, 10:25 Inna sprawa, że Katolikami nazywają się tutaj ludzie, którzy w jawny sposób wypowiadają posłuszeństwo papieżowi Franciszkowi.
I mogą nadal nazywać się Katolikami.
A od kiedy to pierwszym znaczeniem kościoła zostal papież, a nie wyznawcy?
https://sjp.pl/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82
Obecnie mam poważną wątpliwość, czy papież jest nadal katolikiem.
To według definicji Dezertera jesteś protestantem :D
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: abi » 2024-01-23, 13:40

nie trzeba podawać wyznania, czemu się sprzeczacie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: kazik95 » 2024-01-23, 13:49

abi pisze: 2024-01-23, 13:40 nie trzeba podawać wyznania, czemu się sprzeczacie
rozpoczęło się polowanie na czarownice

O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2981 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2024-01-23, 17:00

Chcesz polowania?- najpierw udowodnij, ze jesteś czarownicą :p
Czemu tak reaguję?- bo to forum z założenia jest katolickie i ludzie czytający to forum zakładają, że osoby tutaj się wypowiadające w dziale podstawowym a nie dla innych religii, są katolikami i pisząc prezentują wiarę katolicką, szczególnie jak same te osoby tak sugerują.
Kazik nie jest katolikiem napisał wyraźnie, że najbliżej mu do protestantów, ale protestantem to on nie jest, bo nie uważa Jezusa za Boga, więc nawet trudno go nazwać chrześcijaninem. Nie bądź Kaziku wilkiem w owczej skórze, tylko stań w prawdzie i nie wstydź się swojego wyznania. U nas nikt nie każe za wyznanie.
Nie ma jednak mojej zgody na prowadzanie czytających w błąd i oszukiwanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-23, 17:44

Chyba sie nie wstydzi bo mi napisał kilka godzin temu na czacie,że wierzy w Jezusa jako Boga...
Kazik?Jak to w końcu jest?
(...)
Ostatnio zmieniony 2024-01-23, 18:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Arek » 2024-01-23, 17:51

Post dotyczy osoby Papieża Franciszka, więc drogi @Dezerterze proszę o powrót do tematu. Zgłaszam prośbę do Ciebie jako pierwszego, który potrafi słuchać i służyć każdemu człowiekowi jako prawdziwy katolik obmyty prawdą i wiarą w Jezusa Chrystusa. Bardzo dziękuję za zrozumienie i godną postawę pokoju.
Ostatnio zmieniony 2024-01-23, 17:57 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2024-01-23, 18:03

Arek pisze: 2024-01-23, 17:51 Post dotyczy osoby Papieża Franciszka,
Od wielu już postów żaden nie odnosi się do Franciszka. Trzeba v=byłoby odszukać ostatni na jego temat i przypomnieć.
Ale za to w innych wątkach jest dyskusja na jego temat. No. w Fiducii i wypowiedzią Schneidera.
A jeśli już Schneider, to uważam za karygodne rozbijanie Kościoła. Taka dyskusja nie powinna być na ulicy, ale przy kaplicy. W kręgu wewnętrznym Kościoła. Tak, aby przez podanie do publicznej wiadomości nie szkodziła całemu Kościołowi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Arek » 2024-01-23, 18:16

Kto rozpoczął temat nowego błogosławieństwa? Czyż Biskup Schneider? A może ja albo Marek, a może mój Ksiądz Proboszcz albo moja sąsiadka? Co i komu to ma dać? A gdyby zabrakło chleba to byłby wiodący temat tych czasów dla nowych nauk Kościoła?
Panie przyjdź Królestwo Twoje.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2024-01-23, 18:25

Arek pisze: 2024-01-23, 18:16 Kto rozpoczął temat nowego błogosławieństwa?
Jeśli pytanie jest odgólne, to odpowiedź brzmi: Papież, a właściwie osoby przez niego upoważnione.
Natomiast jeśli chodzi o Forum, to trze byłoby sprawdzić.
Ale czy to ma znaczenie, kto? Nie ma.
Istotne jest to, że to on jest głową Kościoła. Przywódcą. Jeśli wierzymy, że konklawe dokonuje wyboru pod wpływem Ducha świętego, to należy uszanować wybór. W Kościele obowiązuje posłuszeństwo. Dotyczy ono w szczególności hierarchii.
A jeśli chodzi o decyzje papieża, to sama wypowiedź jest cząstką. Istotna jest praktyka.
Uważam, że nie należy publicznie krytykować papieża. Nie wszystko powinno się prać publicznie.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
sądzony pisze: 2024-01-23, 18:22 Módlmy się, by po Franciszku nastał mocny, doby i święty papież.
Módlmy się, aby Franciszek był mocny, dobry i święty. Nie tylko jego następcy. Aby teraz jego działania przynosiły dobre owoce dla całego Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Arek » 2024-01-23, 18:39

Mam rozum, więc go używam. Czy gdzieś jest napisane, że nie mogę krytykować Papieża? Pismo Święte jest nadrzędną kwestią, by weryfikować czyjeś postanowienia nawet Papieża. Nawet Papieżowi nie mogę oddać mojego zbawienia, bo nie wiem co może z nim zrobić. Kocham Papieża Franciszka ale to nie oznacza, że mam być bezkrytyczny do postaw błogosławienia niemoralności. Związki homoseksualne nie są moralnie godne naśladowania, a wręcz są gorszącą modą obecnych czasów. Zachęcam do zawierania małżeństwa czyli pary osób przeciwnych płci. Może @Andej dla Ciebie nie jest to gorszące, a może pełne miłości i nadziei ale dla mnie jest to wyraz antymiłości, obrzydliwości.
Ostatnio zmieniony 2024-01-23, 18:42 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2024-01-23, 18:43

Arek pisze: 2024-01-23, 18:39 Czy gdzieś jest napisane, że nie mogę krytykować Papieża?
Czy masz 100 % pewność, że nie dajesz fałszywego świadectwa? Że nikogo nie gorszysz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Arek » 2024-01-23, 18:45

Andej pisze: 2024-01-23, 18:43
Arek pisze: 2024-01-23, 18:39 Czy gdzieś jest napisane, że nie mogę krytykować Papieża?
Czy masz 100 % pewność, że nie dajesz fałszywego świadectwa? Że nikogo nie gorszysz?
Troszczę się o Kościół Powszechny, gdzie Pismo Święte i Święta Tradycja jak nazwy wskazują są Święte. Niepodważalne. Żaden Papież, który się myli nie może tego zmienić.

Dodano po 47 sekundach:
Codziennie modlę się za Franciszka o Jego nawrócenie.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Podaj mi przykład choć jednego Świętego Kapłana, który błogosławił w historii Kościoła pary homoseksualne?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2024-01-23, 18:53

Arek pisze: 2024-01-23, 18:47Codziennie modlę się za Franciszka o Jego nawrócenie.
Zatem sam siebie czynisz większym autorytetem niż papież i kuria rzymska. Ja bym nie śmiał.
Ja modlę się o to, aby potrafił dobrze odczytywać wolę Bożą i postępował zgodnie z nią. Powstrzymuję się od oceniania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Arek » 2024-01-23, 19:01

To nie jest ocena. Prawda nie jest oceną. Czyż Bóg ocenia znając prawdę? Nie jestem większy od najmniejszego na tej ziemi ale jego sługą jak mnie nauczył Jezus Chrystus.
Był w moim życiu czas ciemności, która przysłoniła mi prawdę. Dziś w moim życiu nastał czas światłości, która rozjaśnia mi drogi, którymi kroczę, a w których prawda jest sprawą nadrzędną. Więc jeśli poznałbyś prawdę czy nie chciałbyś nią żyć i jej głosić?
Ostatnio zmieniony 2024-01-23, 19:02 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: abi » 2024-01-23, 19:04

ty oceniasz papieża
mi też się to nie podoba
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”