Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konik

Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: konik » 2019-01-06, 22:25

Kazanie ks. Dominika Chmielewskiego pt: Dlaczego protestanci boja sie Maryi?

Polecam , aby nie dac sie poniesc fali zwiedzenia antymaryjnego propagowanego przez heretyckie trendy w Kosciele.

Ostatnio zmieniony 2019-01-06, 22:49 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy
Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: agust » 2019-01-07, 11:46

Dzięki Konik za udostępnienie, bo takich kazań chciałoby się słuchać często. Niektórzy mówią: tak mało jest o Maryi na kartach Ewangelii. A może boisz się postępować tak jak Ona? Czy przyjmiecie dziecko, nie zwracając uwagi na to, ze jesteście młodzi? Pewnie powiesz, że teraz są inne trudniejsze czasy. A wtedy? Nie mając męża, groziło jej wykluczenie, a nawet śmierć, i z pokorą przyjmuje zwiastowanie. Wspólcześni powiedzą, że dziecku trzeba zapewnić godną przyszłość. Na Dziecię Maryi nie czekały wypasione pokoje, ale ludzie Heroda z mieczami. Św Józef nie musiał się pchać w problemy, a jednak posłuchał głosu sumienia. Maryja i Józef z Synem, to wzór rodziny, która żyje dla siebie do samego Krzyża, a potem :Synu, oto Matka twoja. To nie jest wygodne dla ludzi i dzieci korporacji. Mamy dbać o jakość.

Awatar użytkownika
konik

Post autor: konik » 2019-01-07, 21:16

Witaj agusie. Jestem pewny, ze im wiecej Maryi, to po wielokroc wiecej Chrystusa. I ze cala historia zbawienia nigda nie odbylaby sie bez Maryi. A to przeciez tak nasz Pan i Stworca zaplanowal. Jakaz glupota wobec tego i jakimz wielki zwiedzeniem ocierajacym sie o bluznierstwo przeciwko samemu Bogu jest watpic o i Maryi i w Maryje i walczyc przeciwko Niej.
Im wieksza walka przeciwko Maryi, tym o wiele wieksza nienawisc do Chrystusa.

Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-07, 21:17 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Buckees
Przybysz
Przybysz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Buckees » 2019-04-15, 04:28

Ja dodam swoją historię z Maryją i protestantami...

Kiedyś miałem swoją przygodę z protestantami - chodziłem na takie tzw studia biblijne, dyskusje o ewangelii itd...
Uważam że u protestantów akurat jest to dobre że dyskutuje się o biblii i protestanci znają biblię...wielu katolików nie zna aż tak...ale to inny temat...

Kiedyś miałem taki wykład właśnie o Maryi i logicznie mi wytłumaczono, że to mało znacząca postać, że nawet jeśli znacząca postać to po co modlic sie do Maryi jeśli mamy Chrystusa itd... na tamtym etapie stwierdziłem, że racja, że po co mi ta Maryja, mamy Jezusa zamykam temat jakis różańców i innych "pierdół"...

Po latach miałem taką sytuację, że byłem jakby zblokowany, moje modlitwy nie było w ogóle słuchane nic a nic...nie wiem jak ale czułem że jest jakas ściana pomiędzy mną a Bogiem i nic nie pomagało...i po latach stwierdziłem, że to może być ta sprawa że Maryja kiedyś mnie ratowała nie raz a ja postanowiłem z nią zakończyć współpracę...
Po mimo że jestem wielkim grzesznikiem po modlitwach różańcowych i po powrocie do Maryi cały jakiś mur runął...
Dla wielu ludzi Maryja to zabobon, wymysł kościoła, ja się przekonałem na własnej skórze że jestem takim grzesznikiem że bez jej pośrednictwa ani rusz...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 280 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-15, 10:33

Buckees pisze:
2019-04-15, 04:28
Kiedyś miałem swoją przygodę z protestantami - chodziłem na takie tzw studia biblijne, dyskusje o ewangelii itd...
Uważam że u protestantów akurat jest to dobre że dyskutuje się o biblii i protestanci znają biblię...wielu katolików nie zna aż tak...ale to inny temat...
Tak jest w Polsce, gdzie protestantów jest mało i są to niemal wyłącznie konwertyci (a więc tacy, którzy wprawdzie się pomylili, ale którzy nie byli obojętni.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ