Stosunek protestantów do Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
konik

Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: konik » 2019-01-06, 22:25

Kazanie ks. Dominika Chmielewskiego pt: Dlaczego protestanci boja sie Maryi?

Polecam , aby nie dac sie ponieść fali zwiedzenia antymaryjnego propagowanego przez heretyckie trendy w Kościele.

Ostatnio zmieniony 2020-01-15, 08:31 przez konik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawiłam tytuł, Magnolia

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: agust » 2019-01-07, 11:46

Dzięki Konik za udostępnienie, bo takich kazań chciałoby się słuchać często. Niektórzy mówią: tak mało jest o Maryi na kartach Ewangelii. A może boisz się postępować tak jak Ona? Czy przyjmiecie dziecko, nie zwracając uwagi na to, ze jesteście młodzi? Pewnie powiesz, że teraz są inne trudniejsze czasy. A wtedy? Nie mając męża, groziło jej wykluczenie, a nawet śmierć, i z pokorą przyjmuje zwiastowanie. Wspólcześni powiedzą, że dziecku trzeba zapewnić godną przyszłość. Na Dziecię Maryi nie czekały wypasione pokoje, ale ludzie Heroda z mieczami. Św Józef nie musiał się pchać w problemy, a jednak posłuchał głosu sumienia. Maryja i Józef z Synem, to wzór rodziny, która żyje dla siebie do samego Krzyża, a potem :Synu, oto Matka twoja. To nie jest wygodne dla ludzi i dzieci korporacji. Mamy dbać o jakość.

konik

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: konik » 2019-01-07, 21:16

Witaj agusie. Jestem pewny, ze im wiecej Maryi, to po wielokroc wiecej Chrystusa. I ze cala historia zbawienia nigda nie odbylaby sie bez Maryi. A to przeciez tak nasz Pan i Stworca zaplanowal. Jakaz glupota wobec tego i jakimz wielki zwiedzeniem ocierajacym sie o bluznierstwo przeciwko samemu Bogu jest watpic o i Maryi i w Maryje i walczyc przeciwko Niej.
Im wieksza walka przeciwko Maryi, tym o wiele wieksza nienawisc do Chrystusa.

Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-07, 21:17 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Buckees

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Buckees » 2019-04-15, 04:28

Ja dodam swoją historię z Maryją i protestantami...

Kiedyś miałem swoją przygodę z protestantami - chodziłem na takie tzw studia biblijne, dyskusje o ewangelii itd...
Uważam że u protestantów akurat jest to dobre że dyskutuje się o biblii i protestanci znają biblię...wielu katolików nie zna aż tak...ale to inny temat...

Kiedyś miałem taki wykład właśnie o Maryi i logicznie mi wytłumaczono, że to mało znacząca postać, że nawet jeśli znacząca postać to po co modlic sie do Maryi jeśli mamy Chrystusa itd... na tamtym etapie stwierdziłem, że racja, że po co mi ta Maryja, mamy Jezusa zamykam temat jakis różańców i innych "pierdół"...

Po latach miałem taką sytuację, że byłem jakby zblokowany, moje modlitwy nie było w ogóle słuchane nic a nic...nie wiem jak ale czułem że jest jakas ściana pomiędzy mną a Bogiem i nic nie pomagało...i po latach stwierdziłem, że to może być ta sprawa że Maryja kiedyś mnie ratowała nie raz a ja postanowiłem z nią zakończyć współpracę...
Po mimo że jestem wielkim grzesznikiem po modlitwach różańcowych i po powrocie do Maryi cały jakiś mur runął...
Dla wielu ludzi Maryja to zabobon, wymysł kościoła, ja się przekonałem na własnej skórze że jestem takim grzesznikiem że bez jej pośrednictwa ani rusz...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2559 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-15, 10:33

Buckees pisze: 2019-04-15, 04:28 Kiedyś miałem swoją przygodę z protestantami - chodziłem na takie tzw studia biblijne, dyskusje o ewangelii itd...
Uważam że u protestantów akurat jest to dobre że dyskutuje się o biblii i protestanci znają biblię...wielu katolików nie zna aż tak...ale to inny temat...
Tak jest w Polsce, gdzie protestantów jest mało i są to niemal wyłącznie konwertyci (a więc tacy, którzy wprawdzie się pomylili, ale którzy nie byli obojętni.

Klaudia B

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Klaudia B » 2020-01-14, 16:10

Takich bzdur nie da się słuchać.Co ten ksiądz wie o protestantach zupełnie nic i tak ich oczernia takie bzdury opowiada i to jest ksiądz który ma kochać bliźniego?Czy Pan Jezus kochał ludzi za wiarę?askad wogole wziął ze Paweł był katolikiem to już zupełna bzdura jakiej w życiu nie słyszałam.Maria to matka Pana Jezusa którą należy szanować była wyjątkowa kobieta wybrana przez Boga ale nie święta nie bez grzechu nie została wniebowzięta .Była cicha pokorna dobra wyjątkowa kobieta .A Biblię to chyba ten ksiądz zmienia bo nigdzie nie pisze ze mam modlić się do Marii.Prxykazania niech sobie przestudiuje nie mamy mieć żadnych podobizn Boga obrazków do których się modlić mamy .Jedyny pośrednik między człowiekiem a Bogiem jest Jezus Chrystus.
A ciekawe co wie na temat małżeństwa,życia z kobietą dzieci itp.Kaki fanatyzm .Dobrze że nie wszyscy księża katoliccy takie bzdury opowiadają

Biserica Dumnezeu

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-14, 16:22

A skad Klaudio wiesz, ze nie?
I skad ten bardzi "niekochajacy antykatolicki " styl Twoich slow?
I skad to protestankie zacietrzewienie?
Poza tym - napisalas duzo glupstw.
A znasz sie z pewnoscia na biblistyce? A moze na metalurgii? Bo jesli nie, to nie korzystaj z zadnychprzedmiotow metalowych ... bo to taki fanatyzm.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Andej » 2020-01-14, 17:14

Klaudia B pisze: 2020-01-14, 16:10 Takich bzdur nie da się słuchać. ...
Kaki fanatyzm .Dobrze że nie wszyscy księża katoliccy takie bzdury opowiadają
Takich bzdur, pełnych zacietrzewienie nie godzi się czytać.

Taki fanatyzm, kaki prezentujesz, jest niestrawny.

Dobrze, że nie wszyscy xxxxxxx*, nie wypisują takich bzdur.

* tu należy wstawić to, co uważasz, że reprezentujesz. Nie wiem skąd taka zaciekłość. Nie podejrzewam, aby jakikolwiek chrześcijanin tak napisał. Chrześcijanie kierują się innymi wartościami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Klaudia B

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Klaudia B » 2020-01-14, 18:40

Ja żyję w mieście gdzie katolik żyje w przyjaźni z ewangelikiem a wy macie na codzien do czynienia z inną wiara?Słuchałam pięknych kazań księży katolickich a wy gdzie żyjecie co wiecie o tej wierze?i w czym komukolwiek ublizylam i gdzie napisałam nie prawdę proszę slucham

Eden

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Eden » 2020-01-14, 18:47

Ja też nie znam poważnych protestantów, co by jakieś złe rzeczy przeciwko przedstawionej w Biblii Matce Pana Jezusa mówili/robili.
Wręcz przeciwnie: jest Ona szanowana; jest przykładem głębokiego zawierzenia Bogu w sytuacji naprawdę trudnej (wyobraźcie sobie być w ciąży w sytuacji, gdy się jeszcze nie jest żoną! Dziś to mało to kogo "rusza", ale 2000 lat temu, to hohoho...).
Myślę, że możemy tu bez nerwów ten temat omawiać; trzeba tylko dobrej woli po obu stronach :ymhug:

Klaudia B

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Klaudia B » 2020-01-14, 19:00

Nikt w żaden sposób nie neguje Matki Pana Jezusa.Nikt nie ma prawa nawet bo Bóg ja wybrał .Tylko my kierujemy się Biblia i nic nie dodajemy pisze jedyny pośrednik między Bogiem a ludźmi to Jezus Chrystus.

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
Wiara nie powinna dzielić ale z wielką przykrością słucham jak ksiądz w taki sposób obraza protestantyzm.Wiem że w Polsce jest jeszcze wiele miejsc gdzie ludzie nawet nie wiedzą co to za wiara a niestety z przykrością muszę stwierdzić że wiara katolicka a zwłaszcza księża nie są tacy świeci tak samo jak z innych wiar.Licxy się to czy człowiek żyje według Bożych przykazań a zwłaszcza kochaj bliźniego swego jak siebie samego

Biserica Dumnezeu

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-14, 19:06

Klaudio mila - zaczelas tak napastliwie, z takimi pretensjami i ... z takimi bledami merytorycznymi, ze nie rozumiem, dlaczego tak sie zacietrzewilas, kiedy otrzymalas jedynie mala dawke naprostowania.
Poducz sie nieco, a nie lec antykatolickim belkotem.

Pozdrawiam.

Ps: byc moze wiecej w zyciu zetknalem sie osobiscie z protestantami, niz z katolikami. Co nieco wiem, a to co wiem przeczy Twojemu zacietrzrewieniu.

Ps2: gdybys kierowala sie jedynie Biblia, to zorientowalabys sie, ze sama Biblia przeczy Twej tezie o tym, ze nie ma nic poza Biblia.
Gdybys kierowala sie Biblia, to spostrzeglabys, ze Jezus powolal Kosciol i naznaczyl dla Kosciola w osobych Apostolow i ich nastepcow ( biskupow i kaplanow ) zadanie przez wszystkie wieki ustalania i podawania i strzezenia pod nadzoerm Ducha Swietego tego, co jest wola Boga, Jego Prawda a co juz po tym czasie, jaki minal od zapisania Ewangelii podane zostalo.
Gdybys kierowala sie jedynie Biblia, tobys posluszna byla i temu biblijnemu stwierdzeniu, ze tylko niektore rzeczy sa w Biblii zapisane, a wiele pozostalo niezapisanych, tych ktore pochodza od Boga.
I te nie zapisane w Bibli wlasnie Jezus nakazal Kosciolowi podawac i strzec wierniegdyz jest to Jego Slowo Boze.
Bo sam powiedzial: cokolwiek zwiazecie na ziemi, JA zwiaze w niebie.
i cokolwiek rozwiazecie na ziemi, JA rozwiaze w niebie.

Ale poniewaz dostrzegam, iz nie bardzoi nawet orientujesz sie , na czym polega kierowanie sie Biblia, dlatego takie wpisy, a nie inne tutaj na forum wrzucilas. Pelne blednego rozumowanie.
I dlatego nie odrozniasz Biblii od Slowa Bozego.
Ostatnio zmieniony 2020-01-14, 19:11 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Klaudia B

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Klaudia B » 2020-01-14, 19:10

Szkoda mojego czasu zapraszam na Śląsk Cieszyński tutaj wszyscy się szanują i żyją w zgodzie.Ekumenizm.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Bóg jest jeden . Dziesięć przykazań mamy by wiedzieć jak żyć.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Fedorowicz » 2020-01-14, 19:11

Genialne kazanie ks.Chmielewskiego ! Dzięki wielkie dla konika! :ymapplause:
Klaudia B pisze: ..Kaki .."
Klaudia to pewno Ukrainka z sekty. Kakoj-rusycyzm.
Ostatnio zmieniony 2020-01-14, 19:12 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Protestanci. Dlaczego boja sie Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-14, 19:13

Napislem post wyzej odpowiedz ... ale dodam: jaki ekumenizm, gdy zaczanasz od poszturchiwania i blednych zarzutow.

ODPOWIEDZ