Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Gaduła
Gaduła
Wysłał podziękowań: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-25, 14:13

" Różaniec jest metodą walki nie tylko dzieci, ale o cały świat i Kościół.
Matka Boża w Gietrzwaldzie, w Fatimie, Kibeho i w Akicie wciąż wzywa do odmawiania modlitwy różańcowej, w niej bowiem widzi ratunek dla świata. Co więcej, ona często sama objawia się z różańcem w ręku.
Możliwe, że dla wielu ludzi jest to modlitwa zbyt prosta, monotonna, wręcz nudna, a jednak właśnie do takiej formy modlitwy wzywa nas Maryja. A to dlatego, iż kiedy wypowiadam słowa "Zdrowaś Maryjo..." to za każdym razem mówię Panu "tak", powtarzam po Niej i z Nią "fiat".
Szatan oznajmil Bogu. "Nie będę Ci służył ... " , Maryja wrecz przeciwnie.
Każda zdrowaśka jest wiec odrzuceniem postawy diabla i przyjęciem postawy Matki Bożej. To właśnie z takiego powodu zły tak nie znosi tej modlitwy.
W czasie egzorcyzmów jakże często wścieka się, gdy ktoś odmawia Różaniec.
To pokazuje, jaką moc ma ta modlitwa ... i to nawet odmawiana po cichu, w myślach
O podobnym doświadczeniu ( wściekłego ataku szatana na różaniec ) mówi bardzo wielu egzorcystów. Skad taka nienawiść? I to rownież wyjawił sam szatan podczas egzorcyzmów: " Gdy używacie tego przeklętego łańcucha, sprawia mi to ból, ponieważ wzywacie Tamtej ( Zdrowaś Maryjo ), przypominacie mi życie Tamtego ".
Warto podkreślać, że modlitwa różańcowa to nie tylko klepanie modlitw, nie tylko powtarzanie Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i modlitwy fatimskiej, ale przede wszystkim rozważanie życia Jezusa Chrystusa. To taka Ewangelia w pigułce.

cdn
Ostatnio zmieniony 2019-10-26, 20:50 przez Dominik, łącznie zmieniany 4 razy.

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Niezapominajka
Bywalec
Bywalec
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Re: Ks. Glas - Odmawiajcie rozaniec

Post autor: Niezapominajka » 2019-10-25, 15:18

Dlatego codziennie staram się odmawiać różaniec. Jest to potężna modlitwa do walki ze złem - sam spowiednik powiedział, że w momencie lęków warto modlić się do Maryi. Prawda jest taka, że za Jej wstawiennictwem wiele złych, natrętnych myśli minęło. Poza tym - Modlitwa Różańcowa, jak już zostało wspomniane to piękne rozważanie życia Jezusa. Ostatnim czasy po codziennym różańcu bardzo dobrze sypiam ;) Maryja broni przed złem!

Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie? Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać: Zbawienie mego oblicza i mojego Boga.~ Ps. 42, 6-7 :x

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Gaduła
Gaduła

Re: Ks. Glass - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-26, 11:34

Tak, masz rację. Właśnie dlatego zamieszczam tego typu teksty jako przypomnienie i zachętę do Różańca.

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Gaduła
Gaduła

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-08, 22:49

" Maryja wiedząc, jak wielka jest sila Różańca w różnych miejscach świata wzywa nas do tej modlitwy. Wielu odpowiada na to wezwanie ...
I to zmienia świat, zmienia Kosciol, ponieważ gdy odmawiamy Różaniec, Maryja modli sie z nami. Staje sie to szczególnie widoczne, kiedy Ją do tego zaprosimy. Nasza osobista modlitwa rozancowa mozemy tez w kazdej chwili polaczyc z modlitw innych osob, a to poznacza, iz nie modlimy sie sami, razem z nami slowa "Zdrowas Maryjo" powtarzaja ludzie w Meksyku, USA, Lourdes, Fatimie, Czestochowie, Gietrzwaldzie ... Na calym swiecie.
A jakby tego było mało, św. Jan Pawel II nadal Różańcowi moc prywatnego egzorcyzmu; żeby mocą owego egzorcyzmu moc wyrzucić wszelkie demony, wszelkie zło - czy to w moim zyciu, czy w życiu innych osób, w intencji których sie modle. Oczywiście to nie jest egzorcyzm uroczysty, ale każdorazowe odmówienie "Zdrowaś Maryjo" staje się piorunem skierowanym w szatana. "
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 07:35 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki, Magnolia

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ