Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Wysłał podziękowań: 270 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2020-04-20, 20:01

A milosc do Boga, to wlasnie unikanie grzechu i milosc blizniego.

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Simon
Początkujący
Początkujący
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: Simon » 2020-04-25, 23:26

Magnolia pisze:
2020-04-19, 16:23
Jedno co mnie zaskoczyło, to tytuł Maryi : Matka Eucharystii - nie słyszałam takiego tytułu wcześniej, nie widzę też podstaw teologicznych do tego.
Święty Jan Paweł II w encyklice "Ecclesia de Eucharistia 53" nazywa Maryję "Niewiastą Eucharystii", i zapewne właśnie do tego tytułu, nawiązuje ksiądz Dominik Chmielewski w tym filmiku, ponieważ w innym filmiku dotyczącym Eucharystii, również nazywa tak Maryję, powołując się właśnie na słowa papieża Jana Pawła II.Natomiast jeśli chodzi o teologiczne podstawy, to ks.Chmielewski w tym filmiku o Eucharystii o którym wspomniałem, nazywając Maryję "Matką Eucharystii" wyjaśnia, że jest Ona związana z Eucharystią tak jak nikt inny nie jest z nią związany, ponieważ Jezus nie mając fizycznego ojca, wszystko co wziął, wziął od Maryi tj. Ciało które my teraz przyjmujemy, i Krew, którą my teraz przyjmujemy.Wyjaśnia on, że jest to Jego Ciało, Jego Krew, ale On to Ciało i tą Krew wziął od Maryi i w tym właśnie rozumieniu według ks.Chmielewskiego Maryja jest "Matką Eucharystii".

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 1190 razy
Otrzymał podziękowań: 1201 razy

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 23:47

To słyszałam. I rozumiem, Encyklike tez niedawno czytałam, jakoś nie zwróciłam uwagę, najwyraźniej.

Ale jaką masz Ty opinie o tym filmiku? Albo o całej działalności wojowników Maryji?

Pan jest moja mocą i siłą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 535 razy
Otrzymał podziękowań: 1018 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-26, 01:12

Simon pisze:
2020-04-25, 23:26
Święty Jan Paweł II w encyklice "Ecclesia de Eucharistia 53" nazywa Maryję "Niewiastą Eucharystii", i zapewne właśnie do tego tytułu, nawiązuje ksiądz Dominik Chmielewski w tym filmiku, ponieważ w innym filmiku dotyczącym Eucharystii, również nazywa tak Maryję, powołując się właśnie na słowa papieża Jana Pawła II.Natomiast jeśli chodzi o teologiczne podstawy, to ks.Chmielewski w tym filmiku o Eucharystii o którym wspomniałem, nazywając Maryję "Matką Eucharystii" wyjaśnia, że jest Ona związana z Eucharystią tak jak nikt inny nie jest z nią związany, ponieważ Jezus nie mając fizycznego ojca, wszystko co wziął, wziął od Maryi tj. Ciało które my teraz przyjmujemy, i Krew, którą my teraz przyjmujemy.Wyjaśnia on, że jest to Jego Ciało, Jego Krew, ale On to Ciało i tą Krew wziął od Maryi i w tym właśnie rozumieniu według ks.Chmielewskiego Maryja jest "Matką Eucharystii".
To ma sens...

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 312 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-26, 10:06

To jest rowniez podstawa teologiczna dla tytulu Matka Boza oraz pozostalych umocowanych w szczegolnym wybranstwie Maryi.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ