Dzieci Maryi - dziewictwo

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inquisitio
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: inquisitio » 2018-03-20, 18:27

Dezerterze czy wierzysz w wieczne dziewictwo Maryi?
Serviam

Tags:

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 242 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy

Post autor: Dezerter » 2018-03-20, 19:26

inquisitio pisze:
2018-03-20, 18:27
Dezerterze czy wierzysz w wieczne dziewictwo Maryi?
Dezerter pisze:
2018-03-16, 22:01

Czyli specjalista mówi to, potwierdza to, do czego ja sam dawno temu doszedłem badając ten temat. Biblia nie podaje jednoznacznie i jasno jak wyglądało małżeństwo Józefa i Marii i czy Jezus miał braci i siostry rodzone, przybrane, czy kuzynów.
Moja wiara w dziewictwo Marii po urodzeniu Jezusa nie opiera się więc na Biblii, a na moich przemyśleniach:
- wczułem się w role Józefa, czy ja kochając moją żonę, która jednak została zaślubioną Bogu, która w biblijnym sensie, w jakiś sposób "poznała Boga jak męża" i zrodziła Syna Bożego. Bóg wybrał ją szczególnie jako kobietę i uświęcił w sposób szczególny i intymny - ja jako bogobojny żyd nie odważył bym się współżyć z nią.
- gdyby Jezus miał rodzeństwo tak liczne - 4 braci i kilka sióstr - to po jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu utworzyli by klan monarszy, byliby idolami, pisali by pamiętniki i spijali śmietankę po bracie Bogu :!: Po takiej rodzinie musiałby pozostać ślad w historii chrześcijaństwa - czego brak , badałem i dlatego uważam, że Jezus nie miał rodzeństwa rodzonego z Marii - niech będzie błogosławiona.
Czytaj wątek jak chcesz w nim dyskutować :-s
czekam panowie na odpowiedź ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Andej » 2018-03-21, 09:24

A może lepiej zacząć od nowa? Zamiast trwać przy swoim. Zgubiłem się. Nie wiem, kto i do czego chce kogoś przekonać. I po co.

Jeśli każdy będzie teraz egzekwować odpowiedzi na swoje pytania, a wiele z nich czeka na odpowiedź, to będzie to ino biciem piany. A nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 62 razy
Otrzymał podziękowań: 405 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-21, 09:40

Inaczej: czy w tej sprawie jest jeszcze coś do wyjasnienia?

ODPOWIEDZ