Róża Różańcowa - mega pytanie ?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
ŁukiKuki
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2020
Lokalizacja: Gliwice
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Róża Różańcowa - mega pytanie ?

Post autor: ŁukiKuki » 2020-04-10, 13:57

Hej Bracia i Siostry :D ,

Chciałem poznać wasze zdanie w temacie Róży Różańcowej Rodziców za dzieci. Należę do takiej Róży już od jakiś 3 lat. Kiedyś bardzo intensywnie modliłem się na Różańcu i to był czas w którym przystąpiłem do takiej Róży właśnie.

Niestety w ostatnim czasie mocno opuszczam moje odmawianie "dziesiątki", nie tłumacząc się ale nowa bardzo intensywna praca, rodzina. Podkreślę, że jest to opuszczanie nie świadome nie specjalne... Przypomina mi się dla przykładu w pewnym momencie tygodnia, że nie modliłem się już 6-7 dni.

Podczas rozmomowy z kapłanem usłyszałem, że jest to grzech ciężki ponieważ obiecałem wg. wolnej woli moje zaangażowanie w ten rodzaj modlitwy.

Trochę mnie zmroziło a wręcz pomyślałem, że chyba zrezygnuję bo po co mam na siebie "ściągać grzech ciężki" :-?

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie czy to grzech cziężki czy nie ? Może są tutaj jacyś księża, którzy będą mogli się wypowiedzieć? :-\

Dodam, że nie odczuwam już tak wielkiej potrzeby modlitwy różańcem jak kiedyś teraz modlę się swoimi słowami.

Oriętujecie się jak ewentualnie wygląda wyjście z takiej róży ?

Dzięki za odpowiedź niech Wam Pan Bóg Błogosławi!!!! :ymhug:

Dominik

Re: Róża Różańcowa - mega pytanie ?

Post autor: Dominik » 2020-04-10, 16:45

Niby jak ma wyglądać wyjście z takiej grupy??? Idziesz, mówisz że się wypisujesz, skreślają Cie i tyle,,, przecie to nie mafia. Najlepiej to pogadaj z szefostwem grupy, mówiąc prawdę.

ODPOWIEDZ