Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-10-26, 07:38

Za wierzyłam swe życie Maryji .... Teraz codzienne przezywam koszmar. Szkoda słów. Błagam Maryję o pomoc. Błagam Jesusa ale nie chcą słyszeć
Nie chca widzieć moich łez. Przechodzę załamanie nerwowe.
Żadne różance, modlitwy nie pomagają. Wczoraj chciałam pójść do spowiedzi to, nie było kapłana w konfesjonale. Cała msze przepłakałam. Nie umiałam się modlić to znaczy cała msze nie mówiłam nic nie modliłam się nie śpiewalam.
Strasznie się czuje. Opuszczona.

apis

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: apis » 2020-10-26, 13:15

Zawierzyłam się Maryi w zeszłym tygodniu, już nie pamiętam kiedy dokładnie.
Nic się nie zmieniło, ale to tak nie działa, to proces.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Monika310808 » 2020-10-26, 17:18

Dziękuję.A te 33dni przygotowania są na YouTube żeby słuchać?a oprócz słuchania jeszcze inne modlitwy-jakie?

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-10-27, 20:12

Kochani 5 listopada zaczynają się kolejne 33 dniowe rekolekcje 🤩😍

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Monika310808 » 2020-10-28, 01:26

Gdzie dokładnie się zaczynają?

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-10-29, 15:15

Na jednej z grup. Tutaj
https://oddanie33.pl/whatsapp

A pozatym pewnie na kanałach na you tube jak ostatnio.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Monika310808 » 2020-11-06, 21:33

Czy w grudniu też gdzieś się będzie zaczynało zawierzenie?nie zdążyłam w listopadzie.

Claudiax

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Claudiax » 2020-11-07, 17:24

Monika310808 pisze: 2020-11-06, 21:33 Czy w grudniu też gdzieś się będzie zaczynało zawierzenie?nie zdążyłam w listopadzie.
masz szansę, zaczęło się 5 listopada.Można jeszcze dołączyć.
Wejdz tu:
https://www.oddanie33.pl/33dni

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: drJanek » 2020-11-12, 14:29

Dezerter pisze: 2020-10-25, 00:05 Gratulacje dla wytrwałych - to były chyba pierwsze nasze forumowe rekolekcje.
Myślę, że warto dzielić się w dobie epidemii ciekawymi wydarzeniami - zachęcam

Napuiszcie jak ks Marcin wypadł, czy nie przeintelektualizował, bo miał takie ciągotki
Przełamię tę ciszę w eterze :). Ks Marcin wypadł całkiem nieźle. Słuchałem go tylko 2x w wersji skróconej podczas jazdy samochodem, kiedy nie mogłem przeczytać i powiem szczerze nie dałbym rady przełknąć godzinnej wersji. Ks. Marcin mówił spowolnionym, namaszczonym głosem, nie oceniam może ma taki styl, może chciał mówić wolniej pod kątem osób starszych. Także rekolekcje przeszliśmy z Żoną korzystając z tekstów. Ks. Marcina nie znam, nie wiem jakim jest kapłanem, nie słuchałem jego innych wypowiedzi. Także jest przede wszystkim Kapłanem i to najważniejsze :). Z niczym dziwnym nie wyskoczył (może z jednym mini wyjątkiem)*. Generalnie jego część nauczań odebrałem bez zastrzeżeń tzn była pomocna podczas modlitwy i refleksji (zakładam że wszystko co nie było oznaczone jako cytaty z innych źródeł było pisane przez ks. Marcina).

Całkiem nieźle to było przygotowane, mam porównanie do przygotowania wg książki Ks. J. Woźniak i tutaj bardzo dużym atutem była świadomość że idziemy razem całkiem sporą ekipą, do tego grupy na whatsapp, zamieszczane informacje i przypominajki. Nam się udało zakończyć rekolekcje Mszą Św. z oddaniem w parafii w Oleśnicy z ks. Teodorem z TeoBańkologii (jestem z Wrocka) i to też było duże błogosławieństwo, trochę zmyła się ta "wirtualność" rekolekcji.

Z uwag - już ktoś tu chyba pisał, trochę roztrzelony dobór tekstów z objawień prywatnych (Lenczewska, światło z Fatimy etc.) z objawień niezatwierdzonych przez KK (Medjugorie). Najmniej do mnie przemawiały fragmenty z książki dra Emila Neuberta Mój ideał – Jezus, Syn Maryi – gdzie Pan Jezus mówi różne rzeczy, w sumie u Lenczewskiej to samo...
Pod koniec te wrzutki z iluś-tam źródeł stały się męczące i Traktat Ludwika de Montfort został zepchnięty na drugi plan, pałętał się trochę tak pomiędzy … tekstami a tak naprawdę on powinien być trzonem. To jest bardzo piękny i spójny tekst nie wymaga aż tylu uzupełnień. Poza tym mamy takie bogactwo literatury świętych i doktorów Kościoła, że spokojnie można by jednak skorzystać z ich dorobku.

O ile dobrze pamiętam dr Emil Neubert wyskoczył z tezą o tym że Maryja jest współodkupicielką na równi z Jezusem, był mini komentarz do tego, że wierni napisali list do Papieża o ogłoszeniu dogmatu i to parę milionów podpisów na "potwierdzenie" słuszności tej tezy, taka teo-demokracja :). Także to była taka grubsza wpadka ale jednorazowa.

Jeżeli chodzi o przeżycia duchowe, egzaltacje etc. to towarzyszył nam... ich zupełny brak – suchar 😊. Z drugiej strony nie mieliśmy z tym jednak zupełnie problemów i bardzo fajnie podsumował to ksiądz Teodor, na Mszy Św. w Oleśnicy.
Po różnych odpałach w naszej byłej wspólnocie charyzmatycznej to było bardzo ubogacające i odświeżające doświadczenie.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Dezerter » 2021-10-02, 22:31

Dzisiaj miałem rekolekcje w Gnieźnieńskim CEF czyli Centrum Edukacyjni Formacyjnym z ks. Marcinem Modrzyńskim, dawno się nie widzieliśmy, więc porozmawialiśmy trochę, powiedział, że miał nieprawdopodobne rozeznanie wraz z ludźmi z Fundacji organizując te rekolekcje Oddania życia Maryi, bo w dobie pandemii przeszło je 500 000 osób!
Ks Marcin jest w bardzo dobrej formie duchowej, więc polecam wszystkie z nim możliwości kontaktu - wzrastanie duchowe zapewnione.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: orzeszku » 2021-10-03, 23:11

To piękne, że mogłam być jedną z tego ponad pół miliona osób. To rzeczywiście wyjątkowe rekolekcje, znakomite rozważania, świetnie dobrane źródła tekstów i modlitwy. Te rekolekcje dały mi ogromny postęp duchowy. Jeszcze nigdy dotąd nie zrobiłam żadnych rekolekcji "od A do Z", czy to stacjonarnie czy to online - a te zrobiłam bez najmniejszego wysiłku pomimo wielkich ciosów życiowych podczas rekolekcji. Minęły mi jak mgnienie oka i planuję je powtarzać co rok. Najlepsze ukojenie duchowe i w ogóle, brak mi słów na opisanie tego, jak wiele te rekolekcje mi dały.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Zawierzenie Maryji - ODDANIE 33

Post autor: Susanna » 2022-07-17, 13:51

A ja w tym roku 8 września wezmę udział w tych rekolekcjach:D

@Skaza zapraszam również
Ostatnio zmieniony 2022-07-17, 13:54 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ