Czy szkaplerz michalicki ma taką samą moc jak karmelitański?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Czy szkaplerz michalicki ma taką samą moc jak karmelitański?

Post autor: kundelek » 2020-09-23, 14:36

Dziala. chocby w ten sposob , ze daje motywacje.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy szkaplerz michalicki ma taką samą moc jak karmelitański?

Post autor: Jozek » 2020-09-23, 21:18

apostata pisze: 2020-09-23, 13:21 Po prostu pytam skąd wiecie że to działa. Na potrzeby tego wątku mogę założyć że Bóg istnieje. Ale narady przy tym założeniu działanie takich artefaktów wydaje mi się dziwne.
Gdybys mial chocby jako takie pojecie o wierze to wiedzial bys ze sam szkaplerz nie jest jakims talizmanem, tylko symbolem pewnej przynaleznosci oraz wynikajace z niej zobowiazania i glownie ma o tym przypominac, a podstawa sa wlasnie te zobowiazania a nie sam szkaplerz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

apostata

Re: Czy szkaplerz michalicki ma taką samą moc jak karmelitański?

Post autor: apostata » 2020-09-23, 22:34

Ok. To skąd wiecie że akurat te zobowiązania mają szczególną moc? Skąd wiecie że Bóg będzie miał to na względzie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy szkaplerz michalicki ma taką samą moc jak karmelitański?

Post autor: Jozek » 2020-09-23, 22:38

Dowiedz sie pierw jakie to sa zobowiazania.
A przede wszystkim czemu one sluza, jakie sa ich skutki dla zobowiazujacej sie osoby?

Wiesz, Pisma mowia o wierze, ale caly sens uzyskania tzw. Swietosci jest jak to anglicy mowia "foolproof".
Jest wiele łask ktore dla glupca wydawaly by sie kozyscia ponad innymi ludzmi, ale nie uzyskasz ich falszywa droga, tzn. niezgodna z wiara Chrzescijanska.
Pisma to praktycznie instrukcja powrotu do Raju i odzyskania wszystkiego co czlowiek utracil, a w tym wlasnie wielu łask Boga.
One sa w zasiegu kazdego czlowieka, ale dostep jest wlasnie "foolproof", a raczej poprawniej fullproof i nie da sie zadnego szczegolu obejsc.
To tak jak zabezpieczenie glowic nuklearnych by nieodpowiednia osoba nie miala dostepu. To wlasnie symbolizuja cheruby u bram Raju. Eliasz, to imie znaczace to samo co Prorok.
Z tego faktu nawet wielu Chrzescijan sobie nie zdaje sprawy i dlatego mamymy wielu ktorzy po prostu bladza.
Ostatnio zmieniony 2020-09-23, 23:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ