Homoseksualizm a karanie się ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Izik
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2020

Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: Izik » 2020-09-24, 02:22

Sam się jaram za swoje dolegliwości homoseksualne czy podcinanie sobie żył za każdym razem jak źle pomyśle o mężczyźnie coś pomoże czy pujsc dalej.

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: xdiec29 » 2020-09-24, 10:49

Samookaleczanie się jest grzechem przeciw Bożym przykazaniom. Może lepiej iść do spowiedzi niż samemu nakładać na siebie dość dziwne "kary". Pan Bóg nie wymaga od nas takiego sposobu zadośćuczynienia za swoje "dolegliwości". Stanowczo radzę dobrą spowiedź.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-24, 13:34

Izik pisze: 2020-09-24, 02:22 Sam się jaram za swoje dolegliwości homoseksualne czy podcinanie sobie żył za każdym razem jak źle pomyśle o mężczyźnie coś pomoże czy pujsc dalej.
Proszę, jeżeli rzeczywiści masz takie myśli zadzwoń na :

116 111 (telefon zaufania 24/7) albo zadaj pytanie na https://116111.p
Lub
22 628 52 22 (Lambda Warszawa) możesz też napisać mail na [email protected]

Albo wejdź na stronę:
https://www.telefonzaufania.org.pl/
I znajdź pasujący dla ciebie telefon zaufania

Albo zapisz się na terapie u pobliskiego psychologa. Mogę ci pomóc go znaleźć jeśli chcesz.

Nigdy się nie poddawaj. I pamiętaj, bądź sobą, niezależnie od tego co inni ci mówią, masz do tego pełne prawo.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-24, 13:58

Myślę, że lepszym będzie dla Ciebie kontakt z grupą "Odwaga" http://www.odwaga.org.pl/ - tam znajdziesz ludzi o podobnych problemach do tych, z którymi się zmagasz i o podobnym (katolickim) światopoglądzie.
Pamiętaj: samo bycie homoseksualistą jest obojętne moralnie. A grzeszyć jest źle, niezależnie od skłonności.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 13:59

Słusznie. Każdy ma prawo do leczenia. Zarówno fizycznego jak i duchowego. Mens sana in corpore sano. I vice versa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: apostata » 2020-09-24, 16:20

Mi to wygląda na trolling.
Jeśli podobają Ci się faceci to nie ma w tym nic złego. Źle jest natomiast samookaleczenie się i to jest Twój problem. Pomocy szukaj u specjalisty- psychologa. Najważniejsze to akceptować samego siebie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 17:03

apostata pisze: 2020-09-24, 16:20 Jeśli podobają Ci się faceci to nie ma w tym nic złego.
Oczywiście. Mi też się podobają faceci. Zwłaszcza, ci myślący.

Tylko co ma to, co się komu podoba, do postu rozpoczynającego? Tam mowa była o homoseksualizmie i samookaleczaniu, a nie o tym, że podobają mu się ludzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: sądzony » 2020-09-24, 23:05

Ja kiedyś robiłem tak jako dzieciak za wypalonego papierosa.
Miałem wtedy 14-15 lat.
Dziś pal 20-25 dziennie.
Nie pomogło.

Karanie się za myślenie ....
Hmmm ...
Musiałbym nie wychodzić z wrzącej wody.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm a karanie się ?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-24, 09:24

Zacznijta od znalezienia terapeuty który zajmie się sprawami.dziecinstwa i reszta od początku. Z tego co piszesz masz duże sklonnosci do autoagresji. patrząc po swojej autoterapii to wzorce zachowan homoseksualnych zdecydowanie sie oslabiaja po przepracowaniu tych syfów Pomocne są różnego rodzaju modlitwy uwolnienia . Np wg 5 kluczy Lozano. Moze być tak ze na raz przypomnisz sobie jakieś zdarzenie ( jak u mnie gwalt ) czy wielokrotne inne czynności o.chrakterze seksualnym ) Moze być tak ze przypomnisz sobie slowa określające ciebie w konkretny sposób Moze być tak ze przypomns sie wyjątkowo przykre wspomnienia związane z osobami z którymi powinieneś mieć lub masz tylko dobre wspomnienia. Nasza pamięć potrafi bardzo szybko niszczyć " ścieżki dostępu" do takich przykrych wspomnien by zachować resztę w " funkcjonalnym stanie " Ale ślady zostają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”